Νέα

Βόρειος Κορέα VS Νότιος Κορέα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα DARKSIDEOFTHEMOON
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 166K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

n.aleftantos

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.977
Κριτικές
2
Like
343
Πόντοι
36
γιατι τον ανεχονται οι αμερικανοι να εξευτελιζει τους ανθρώπους και δεν του στελνουν καποιο "γραμμα" όπως στον Τσαβες ?  :think:
και σε ποιον θα πουνε οπλα μετα ρε γιατρε :grin: :grin:
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.116
Κριτικές
491
Like
37.356
Πόντοι
41.447
adoring-fans.jpg
 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
γιατι τον ανεχονται οι αμερικανοι να εξευτελιζει τους ανθρώπους και δεν του στελνουν καποιο "γραμμα" όπως στον Τσαβες ?  :think:

μην την δεις σαν κρατος αλλα δες την σαν οπλο καποιου αλλου κρατους
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
60
Πόντοι
66

bourdeliotis

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.366
Κριτικές
23
Like
5
Πόντοι
26
γιατι τον ανεχονται οι αμερικανοι να εξευτελιζει τους ανθρώπους και δεν του στελνουν καποιο "γραμμα" όπως στον Τσαβες ?  :think:
εγω λεω το κανουν γιατι εχουν χιουμορ,
εγω τις παω κατι τετοιες μορφες,
θα ηταν ανοστη η ζωη μας χωρις τετοιες μουρες να λενε εγω ειμαι και μετα το χαος και οτι θελω κανω και το κραοτς ειμαι εγω  :rockon: :rockon:
επισης ειμαι φαν της στολης που εβαλε ο πινοσετ στην φρουρα των τιμων της χιλης, ειναι πραγματικα αστειο να βλεπεις αμερικανους και αλλους αξιωματουχους να χαιρετανε σοβαρα τυπους ντυμενους σαν ναζι-γερμανους του δευτερου παγκοσμιου. τους γελοιοποιησε ο πιονοσετ και τωρα τους γελοιοποιει και αυτος κιμ γιονγκ τσουν πως τον λενε.
χαζεψτε υφος τον αμερικανο ναυαρχο μπροστα απο τους χιλιανους να του αποδιδουν τιμες ντυμενοι ναζι  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
σαν να λεει παρατραβηξε το αστειο σοβαρευτειτε βαλτε κατι αλλο
 

Συνημμένα

  • Mike_Mullen_with_Chilean_honor_guard_in_Santiago_3-3-09.jpg
    Mike_Mullen_with_Chilean_honor_guard_in_Santiago_3-3-09.jpg
    12 KB · Εμφανίσεις: 20

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.477
Like
21.846
Πόντοι
5.006
[size=30pt]Στο νοσοκομείο ο Κιμ Γιονγκ Ουν: Επεσε και έσπασε τους αστραγάλους του γιατί φόραγε... τακούνια -Πώς συνέβη το ατύχημα[/size]
................και εδωσε αμεσα εντολη να σπασουν τους αστραγαλους ολων των πολιτων προς ενδειξη συμπαραστασης... :grin: :grin: :grin:
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Ρε τι έπαθε ο χοντρός
 

pgp74

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2013
Μηνύματα
6.351
Κριτικές
6
Like
23
Πόντοι
66
[size=14pt]Πραξικόπημα στη Β. Κορέα;
[/size]
Απαγόρευση εισόδου και εξόδου από την πρωτεύουσα της Βόρειας Κορέας έχει επιβληθεί τις τελευταίες ημέρες, ενώ φουντώνουν και πάλι τα σενάρια για την σταθερότητα του καθεστώτος του Κιμ Γιονγκ - Ουν.

Σύμφωνα με το ειδησεογραφικό δίκτυο «New Focus International» που θεωρείται αξιόπιστο, το ιδιότυπο «Lockdown» έχει επιβληθεί από τις 27 Σεπτεμβρίου.

«Αυτή η ενέργεια υποδηλώνει είτε ότι σημειώθηκε μια απόπειρα πραξικοπήματος, είτε ότι οι αρχές έχουν ανακαλύψει κάποιου είδους συνωμοσία κατά του ηγέτη του καθεστώτος» λέει στην εφημερίδα Telegraph ο καθηγητής του Πανεπιστημίου του Τόκιο και ειδικός στη Βόρεια Κορέα, Τοσιμίτσου Σιγκεμούρα.

«Εάν πρόκειται για πραξικόπημα από τον στρατό, τότε η κατάσταση στην Πιονγκ Γιανγκ θα είναι πολύ επικίνδυνη, ενώ έχουν πέσει στην αντίληψή μου αναφορές ότι ο Κιμ Γιονγκ Ουν έχει μεταφερθεί έξω από την πόλη» συμπληρώνει.

Άλλος λόγος ο οποίος, σύμφωνα με τον καθηγητή, θα μπορούσε να επιφέρει τέτοια μέτρα, είναι η προσπάθεια να κλείσουν οι δρόμοι διαφυγής για άτομα που αντιτίθεται στο καθεστώς και επιχειρούν να αυτομολήσουν.

Οι περιορισμοί τέθηκαν σε ισχύ δύο ημέρες μετά την συνεδρίαση του κοινοβουλίου της χώρας, από την οποία απουσίασε ο κ. Κιμ.

Η κυβέρνηση της Βόρειας Κορέας είχε εκδώσει ανακοίνωση μετά από όργιο φημών για την κατάσταση της υγείας του ηγέτη της χώρας, υποστηρίζοντας ότι ο τελευταίος έχει τραυματίσει τους δύο του αστραγάλους κατά τη διάρκεια μίας από τις περιοδείες που πραγματοποιεί συχνά σε εργοστάσια και στρατιωτικές μονάδες.

Πηγή: protothema.gr
 

kongas

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.393
Like
0
Πόντοι
16
Και ποιος να κανει το "πραξικοπημα" στην Β. Κορεα εναντια στον Ουν?
Ο λαος με επικεφαλης την ... εκφωνητρια του δελτιου ειδησεων? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

mariath

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2009
Μηνύματα
4.583
Κριτικές
6
Like
146
Πόντοι
16
Και ποιος να κανει το "πραξικοπημα" στην Β. Κορεα εναντια στον Ουν?
Ο λαος με επικεφαλης την ... εκφωνητρια του δελτιου ειδησεων?


Το θέμα είναι αν η εσωτερική αντιπολίτευση (δεν μπορεί, κάποιοι θα υπάρχουν) δει την κατάσταση σαν ευκαιρία για να του την πέσει.
Ίδωμεν.

Βλέπομεν.
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Δεν έχουμε και άμεση ενημέρωση . ΜΠορει να εχει πέσει ο Κιμ και να μην το έχουμε μάθει ακόμα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Πως να παίξει ρε φίλε το σαπάκι με 2 σπασμένους αστραγάλους;  :think: :think:
ειναι ομως βαρυ σεντερ φορ που ψαχνει ο μεσιε...ασε που στην αντιπαλη ομαδα ,δεν νομιζω να τον παιξουν και καμια τρελη αμυνα...
 

teo34r

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2006
Μηνύματα
47
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
που βρεθηκε αυτη η αιθουσα?σιγουρα δεν ειναι β κορεα.
 

kaboul

Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
16
Ας αλλάξει ο τίτλος . Το τόπικ αναφέρεται μόνο στην β.κορεα απ οτι βλέπω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom