Νέα

Vegan ή παμφάγος... και γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sorococo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 124
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Vegan η Οχι

  • Vegan !

    Ψήφοι: 1 2,5%
  • Παμφαγος !

    Ψήφοι: 37 92,5%
  • Μηπως Vegeterian ?

    Ψήφοι: 2 5,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    40

Sorococo

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2024
Μηνύματα
220
Like
380
Πόντοι
21
Εγω Παμφαγος ! Γιατι Απλα Πιστευω Οτι ειναι Το Σωστο.... Ο Veganism πιστευω ειναι Μοδα Που κρυβει και Χρημα για καποιες Εταιριες... Κι Αρχιζει να περνει και Μορφη θρησκειας ???
 

astronaut80

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2024
Μηνύματα
739
Κριτικές
24
Like
4.843
Πόντοι
2.836
Εγω Παμφαγος ! Γιατι Απλα Πιστευω Οτι ειναι Το Σωστο.... Ο Veganism πιστευω ειναι Μοδα Που κρυβει και Χρημα για καποιες Εταιριες... Κι Αρχιζει να περνει και Μορφη θρησκειας ???
Κατά βάση είμαστε σαρκοβόρα όντα γιατί χρειαζόμαστε τη ζωική πρωτεΐνη.
Oλοι οι vegan τρώνε στη καθισιά τους 3 κιλά λαχανικά και πάλι δεν μπορουν πάρουν τα πόδια τους.
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
1.159
Κριτικές
1
Like
2.625
Πόντοι
456
Εγω Παμφαγος ! Γιατι Απλα Πιστευω Οτι ειναι Το Σωστο.... Ο Veganism πιστευω ειναι Μοδα Που κρυβει και Χρημα για καποιες Εταιριες... Κι Αρχιζει να περνει και Μορφη θρησκειας ???
Ο veganισμός είναι ψυχασθένεια και συγκεκριμένα ναρκισσισμός.
Οι vegans θεωρούν ότι είναι ανώτεροι των ζώων αλλά και των συνανθρώπων τους.
Ξεχνούν ότι ο άνθρωπος στην τελική είναι απλά ένα ζώο και ως η κορυφή της τροφικής αλυσίδας τρέφεται με τα πάντα.
Νομίζουν ότι είναι θεοί και υπεράνω τέτοιων ποταπών πραγμάτων.
Επίσης θεωρούν ότι είναι πνευματικά ανώτεροι από τους "βάρβαρους" και "αναίσθητους"συνανθρώπους τους.
Και η θεωρία τους δεν έχει λογική, θεωρούν μια κατσαρίδα ανώτερη π.χ. από ένα τεράστιο δέντρο 1000 ετών.
Τέλος εθελοτυφλούν όταν τους λέει ο κόσμος ότι ο άνθρωπος έχει ανάγκη το κρέας για μυική μάζα.
Θα σου αραδιάσουν 100 "μελέτες" βεγκανιστών-επιστημόνων που θα λένε ότι τα φυτά αρκούν.
Αλλά δε βλέπουν ότι όλοι μα όλοι είναι σαν τσίροι.

Μία είναι η λύση. Φυλάκιση και μόνη τροφή η μπριζόλα. Ή θα την φάνε ή θα πεθάνουν.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
806
Κριτικές
1
Like
2.204
Πόντοι
446
Vegan και υπερεξεργασμενα προϊόντα προκαλούν καρδιαγγειακα προβλήματα στον άνθρωπο μακροπρόθεσμα. Οπότε παμφαγος
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.170
Κριτικές
31
Like
3.379
Πόντοι
2.606
Εγώ τύποι τρώω προβατίνα "ολικής", λουκάνικα "βιολογικά" και κότσια μόνο από γελάδια γάλακτος.
Γι αυτό και είμαι τέρας υγείας, εφάμιλο των βίγκαν...
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.516
Πόντοι
3.656
Ο Ορισμός αυτός δεν είναι καινούργιος. Πάντα υπήρχαν vegan
vegetarian-ancient-tribal-name-for-the-village-idiot-noor5avarr.jpg
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.311
Like
13.661
Πόντοι
3.656
δεν έχω θέμα με τους βίγκαν αν αντέχουν.....αλλά είναι κάτι άλλοι που αυτοαποκαλούνται ''φλεξετέριαν'' που θέλουν να το παίξουν ψαγμένοι αλλά δεν έχουν και τα @@ να κόψουν το κρέας

αυτούς θέλω να τους πατήσω κλωτσιές στη μάπα και μετά να τους βάλω να φάνε τη μπριζόλα ωμή :confused:
 

Black Panther91

Ανώτερος
Εγγρ.
18 Ιαν 2017
Μηνύματα
3.716
Κριτικές
3
Like
28.965
Πόντοι
6.186
Τίποτα από αυτά, ψάξου για κετο, είναι ότι καλύτερο κ σε εμένα δουλεύει πάρα πολύ, την ακολουθώ δυο χρόνια, οι εξετάσεις μου είναι τέλειες, έχω φουλ ενέργεια κ απολαμβάνω το κρέας!
Το σώμα μου άλλαξε μέσα σε λίγο χρόνο κ χωρίς σοβαρή γυμναστική, μόνο θετικά έχω να πω.
 

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
557
Like
645
Πόντοι
86
Πιστευω οτι ο ανθρωπος χρειαζεται να τρωει απο ολα, αλλα με μετρο. Να αναφερω σαν παραδειγμα τον εαυτο μου, πριν τρεις μηνες εκανα εξετασεις, ζακχαρο, χωληστερινη, τριγλυκεριδια, τερμα κοκκινο. Ο γιατρος μου εδωσε φαρμακευτικη αγωγη, μου ειπε οχι γλυκα και ζυμαρικα μονο μαυρα (ολικης αλεσης). Καποια παιδια, εδω μεσα (καλη τους ωρα) μου συστησαν περπατημα και γυμναστικουλα. Λοιπον ακολουθησα τις συμβουλες και μετα ενα τριμηνο, ολες οι επικυδινες μετρησεις, στο μισο και πιο κατω. Δεν εκανα διαιτα, αλλαξα διατροφη. Και τις μακαροναδες μου τρωω και την προβατινα μου στην λαδοκολα εφαγα (οχι τα ξυγκια), αποφευγω και τα τηγανητα, ποτα, εβαλα στην διατροφη μου περισσοτερες σαλατες, φρουτα. Δεν νιωθω στεριση η πεινα. Ενταξει μου λειπουν, οι τηγανητες πατατες, χαχαχα!, αλλα ΟΚ πιποτα που να με κανει να νιωθω οτι στερουμαι. Μιση ωριτσα περπατημα καθημερινα και μιση ωρα bullworker, Οχι ζορι, δεν παω να κτισω μυες, αλλα να δουλευουν ολοι οι μυες, χερια ποδια πλατες μεση. Εκτος του οτι αισθανομαι πολυ καλυτερα στο σωμα μου, εχω χασει και κανα 10αρι κιλα και συνεχιζω ετσι. Και απο πηδημα, αγαπητοι συμφορουμιτες, εγω οπου και οποτε μπορω θα τον ακουμπαω, μεχρι να ψοφησω. Απο ολα, αλλα με μετρο λοιπον!
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.449
Κριτικές
11
Like
4.753
Πόντοι
746
Όλα (εκτός από κάτι περίεργα φαγητά) και κρατώντας μέτρο.
Woke πίπες, vegan ας ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝΕ ΠΑΤΟΚΟΡΦΑ.

ΟΚ δεν ξαναβρίζω, θα επέμβει ο ΑΝΤΖΕΛΟ :confused:
 

BIG_BIG_BEN

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
4.790
Like
7.795
Πόντοι
2.306
Εγώ κρέας, ψάρι, σαλιγκάρια, μανιτάρια, αυγά, γαλακτοκομικά, πολλά λαχανικά, φρούτα, ξηρούς καρπούς, και μπόλικο ελαιόλαδο.

Αφήνω άλλους να πειραματίζονται με τον οργανισμό τους και βήγκαν ανοησίες.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.125
Κριτικές
8
Like
32.276
Πόντοι
6.536
Εγώ κρέας, ψάρι, σαλιγκάρια, μανιτάρια, αυγά, γαλακτοκομικά, πολλά λαχανικά, φρούτα, ξηρούς καρπούς, και πολύ ελαιόλαδο.

Αφήνω άλλους να πειραματίζονται με τον οργανισμό τους και βήγκαν ανοησίες.
Άλλος ανώμαλος από εδώ....

:vomit:
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.125
Κριτικές
8
Like
32.276
Πόντοι
6.536
δεν έχω θέμα με τους βίγκαν αν αντέχουν.....αλλά είναι κάτι άλλοι που αυτοαποκαλούνται ''φλεξετέριαν'' που θέλουν να το παίξουν ψαγμένοι αλλά δεν έχουν και τα @@ να κόψουν το κρέας

αυτούς θέλω να τους πατήσω κλωτσιές στη μάπα και μετά να τους βάλω να φάνε τη μπριζόλα ωμή :confused:
Έλα σε περιμένω μπούσταρε να μου πατήσεις κλωτσά στην μάπα.....

:knuppel:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.311
Like
13.661
Πόντοι
3.656
Καλά είπαμε, έχω κόψει μόνο το χοιρινό.
Απλά ήθελα να σε πικάρω λίγο....

:tooth:
το χοιρινό δεν είναι κρέας....εννοώ αν το φας απέξω το πιθανότερο είναι ότι δε θα είναι καν από το ζώο που νομίζουμε :confused:

εγώ τρώω μοσχάρι και κοτόπουό φουλ και ψάρια όχι σολωμό βέβαια δεν είμαι άπλας σαν τον ντάιμα :coffee:
 

Amartoli EVA

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2024
Μηνύματα
28
Like
41
Πόντοι
0
Εγω Παμφαγος ! Γιατι Απλα Πιστευω Οτι ειναι Το Σωστο.... Ο Veganism πιστευω ειναι Μοδα Που κρυβει και Χρημα για καποιες Εταιριες... Κι Αρχιζει να περνει και Μορφη θρησκειας ???
Πανφάγοι παιδιά, γιατί το έχω ψάξει και όσοι έγιναν vegan έχουν χάσει δόντια, προβλήματα εξαιτίας των συντηρητικών και των επεξεργασμένων... αφήστε το, δεν το προτείνω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom