Νέα

Το Τζέισον Αντιγόνη υποψήφιο για περιφερειακό σύμβουλο με την παράταξη Δούρου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Sapakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 224
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Ωραία. Δεν διαφωνώ πως μπορεί και να το κάνει. Τουλάχιστον στο βίντεο που ανάρτησε ο φίλος δεν είδα κάποια δέσμευση. Οι πολιτικοί είναι μανουλες στο να αφήνουν διφορούμενα νοήματα.
Ειδα τον Μητσοτακη να περιοδευει στα Σεπολια, τη Χρυση Αυγη να κατεβαινει σε ολες τις γειτονιες, τον Μπακογιαννη να περναει μεσα απο το πεζοδομιο που γινεται το λαθρεμποριο στη Πατησιων στην ΑΣΟΕΕ. Και οι πολιτες τους ελεγαν ο,τι ηθελαν κι εκεινοι ακουγαν με προσοχη. Μονο που οι πολιτικοι βγαινουν στο δρομο μονο προεκλογικα, αλλιως εξαφανισμενοι. Και εννοειται οτι τα λογια απο τις πραξεις απεχουν.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Ωραία. Δεν διαφωνώ πως μπορεί και να το κάνει. Τουλάχιστον στο βίντεο που ανάρτησε ο φίλος δεν είδα κάποια δέσμευση. Οι πολιτικοί είναι μανουλες στο να αφήνουν διφορούμενα νοήματα.


Η κατασταση ειναι απλη τυπε, με τη συμφωνια των πρεσπων ο μπινες εδεσε χειροποδαρα ολες τις επομενες κυβερνησεις στο θεμα της ενταξης στο νατο. Η ενταξη στην εε ειναι το επομενο βημα που μεν εχει ανοιξει η πορτα και γι αυτο αλλα θελει αρκετα χρονια. Αυτο που μπορουμε να καταδεικνυουμε τυχον μη τηρηση των ορων της συμφωνιας και να εκμεταλλευτουμε οσο μπορουμε τα διαφορα ανοιχτα θεματα που εχει αφησει αυτη η συμφωνια.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Η κατασταση ειναι απλη τυπε, με τη συμφωνια των πρεσπων ο μπινες εδεσε χειροποδαρα ολες τις επομενες κυβερνησεις στο θεμα της ενταξης στο νατο. Η ενταξη στην εε ειναι το επομενο βημα που μεν εχει ανοιξει η πορτα και γι αυτο αλλα θελει αρκετα χρονια. Αυτο που μπορουμε να καταδεικνυουμε τυχον μη τηρηση των ορων της συμφωνιας και να εκμεταλλευτουμε οσο μπορουμε τα διαφορα ανοιχτα θεματα που εχει αφησει αυτη η συμφωνια.
Μην εισαι τοσο σιγουρος οτι θα χρειαστουν χρονια οι Σκοπιανοι για να εισελθουν στην Ε.Ε. Εδω πριν στο Ευρωκοινοβουλιο, με εξαρση του εθνικισμου και των προκλησεων  απο μερους τους, και υπηρχε μεγαλο κυμα συμπαραστασης και κατανοησης υπερ τους. Τωρα που λυθηκαν οι σχεσεις Αλβανων-Σλαβων στο κρατος τους και λυθηκε και η διαφορα με την Ελλαδα; Οι πιεσεις να μπουν οσο γινεται πιο γρηγορα θα ειναι εντονοτερες. Και για την Αλβανια υπηρχαν ενστασεις στην Ελλαδα πριν 10 χρονια προκειμενου να συναινεσουμε να μπουν στο ΝΑΤΟ. Να διασφαλιστουν τα δικαιωματα της ελληνικης μειονοτητας πρωτα. Και τι εγινε; Και η Αλβανια μπηκε στο ΝΑΤΟ και η μειονοτητα αφεθηκε ερμαιο στις διαθεσεις του καθε Ραμα.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.154
Κριτικές
14
Like
4.393
Πόντοι
3.715
ο Τζέησον (Παρασκευή & 13)
συναντά στα σκοτεινά την
Αντιγόνη (με το μακρύ σαγόνι)

και το αποτέλεσμα είναι η εξαδέλφη του Φρανκενστάϊν, που κατάφερε ήδη να μετατρέψει τα αρχίδια σε βυζιά.

 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.830
Like
4.097
Πόντοι
506
O τζεισον έπρεπε να κατεβει με τον σουλτάνο του  μπρουνει που ανακοινωσε πρόσφατα τον θανατο δια λιθοβολισμου των lgbt
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Μην εισαι τοσο σιγουρος οτι θα χρειαστουν χρονια οι Σκοπιανοι για να εισελθουν στην Ε.Ε. Εδω πριν στο Ευρωκοινοβουλιο, με εξαρση του εθνικισμου και των προκλησεων  απο μερους τους, και υπηρχε μεγαλο κυμα συμπαραστασης και κατανοησης υπερ τους. Τωρα που λυθηκαν οι σχεσεις Αλβανων-Σλαβων στο κρατος τους και λυθηκε και η διαφορα με την Ελλαδα; Οι πιεσεις να μπουν οσο γινεται πιο γρηγορα θα ειναι εντονοτερες. Και για την Αλβανια υπηρχαν ενστασεις στην Ελλαδα πριν 10 χρονια προκειμενου να συναινεσουμε να μπουν στο ΝΑΤΟ. Να διασφαλιστουν τα δικαιωματα της ελληνικης μειονοτητας πρωτα. Και τι εγινε; Και η Αλβανια μπηκε στο ΝΑΤΟ και η μειονοτητα αφεθηκε ερμαιο στις διαθεσεις του καθε Ραμα.


Μα η ουσια για τους ενδιαφερομενους ηταν το νατο, στα παπαρια τους η εε. Και οι διαδικασιες ενταξης στην εε σχεδον για τις περισσοτερες χωρες καθυστερουσαν οσο θυμαμαι.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Ειδα τον Μητσοτακη να περιοδευει στα Σεπολια, τη Χρυση Αυγη να κατεβαινει σε ολες τις γειτονιες, τον Μπακογιαννη να περναει μεσα απο το πεζοδομιο που γινεται το λαθρεμποριο στη Πατησιων στην ΑΣΟΕΕ. Και οι πολιτες τους ελεγαν ο,τι ηθελαν κι εκεινοι ακουγαν με προσοχη. Μονο που οι πολιτικοι βγαινουν στο δρομο μονο προεκλογικα, αλλιως εξαφανισμενοι. Και εννοειται οτι τα λογια απο τις πραξεις απεχουν.
Το θέμα είναι πως πρόκειται για δύο ξεχωριστές υποθέσεις και η δέσμευση που είναι απειλή φυσικά, είναι για την κατανάλωση και την συσπειρώση των δεξιών.
Μια χαρά του έκατσε του Μητσοτάκη ότι και να λέμε.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Μα η ουσια για τους ενδιαφερομενους ηταν το νατο, στα παπαρια τους η εε. Και οι διαδικασιες ενταξης στην εε σχεδον για τις περισσοτερες χωρες καθυστερουσαν οσο θυμαμαι.
Σε ολες τις ανταποκρισεις και συνεντευξεις αξιωματουχων και πολιτων των Σκοπιων απο ελληνικα η ευρωπαικα μεσα ενημερωσης, το ΝΑΤΟ εμπαινε ως προτεραιοτητα γιατι με τους Αλβανους δεν ηξεραν αν αυριο θα εχουν κρατος. Αυτο πιστευουν οτι λυθηκε. Και με τη συμφωνια που εγινε με τη πιεση των ξενων, αναγκαστηκαν να δωσουν θεσμικα πολλα δικαιωματα στους Αλβανους υποχωρωντας. Αλλα ολοι οι πολιτες Ε.Ε. λενε οτι θελουν. Και τη θελουν γρηγορα. Ελευθερη διακινηση, ευκαιριες σπουδων, απασχολησης, ανοδο βιοτικου επιπεδου. Βλεπουν τη διαφορα επιπεδου με την Ελλαδα και θελουν κι αυτοι.
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.078
Πόντοι
3.446
Και σου λέω, βέτο στην συμφωνία μου λες η στην ένταξη των Σκοπίων στην ευρωπαϊκή Ένωση;  Δύο ξεχωριστά πράγματα.
Το επιχείρημα πως θα ασκήσει βέτο είναι του συντρόφου σου του GEOR79 που μας έδειξε και το ανάλογο βίντεο.
Εσύ ξέρεις πως πλέον η Ελλάδα δεν έχει δικαίωμα να ασκήσει βέτο στην ένταξη των Σκοπίων στην ευρωπαϊκή Ένωση;
Άμα ναι, πες το και σε εμάς να το μάθουμε. Δεν το λέω ειρωνικά.

Βετο στο ΝΑΤΟ δεν μπορει να ασκησει, το θεμα τελειωσε, τελεία.
Βετο μπορει να ασκει κεφαλαιο-κεφαλαιο στο πρωτοκολλο ενταξης των σκοπιων στην ΕΕ, με σκοπο να πιεσει για ολα τα συμφεροντα της Ελλαδας, εμπορικα, αμυντικα κτλ.
Οσον αφορα αυτη καθεαυτη τη συμφωνια, μπορει να καταγγελθει εφοσον το κρατος των σκοπιων δεν τηρει τις υποχρεωσεις του που απορρεουν μεσα απο τη συμφωνια.
Αυτα.
 

retimpan

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουν 2014
Μηνύματα
51
Like
1
Πόντοι
0
35 κεφάλαια είναι για την ένταξη στην Ε.Ε.
Και η Ελλάδα, όπως και κάθε μέλος της Ε.Ε. έχει δικαίωμα για βέτο τόσο στην έναρξη όσο και στο κλείσιμο ενός κεφαλαίου. Σύνολο 70 + 1 μπόνους όταν κλείσουν όλα τα κεφάλαια.
Αλλά το παιχνίδι είναι στημένο από την αρχή ξεπουλημένο.
 

DESMOND

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2017
Μηνύματα
272
Like
142
Πόντοι
1
Το Κράτος είναι διεφθαρμένο επειδή αυτό αρέσει στον πολίτη. Ο έλληνας πολίτης θέλει το Κράτος διεφθαρμένο, ώστε να κάνει κι αυτός παιγνίδι κάποια στιγμή. Αν το Κράτος δεν ήταν διεφθαρμένο δεν θα μπορούσε κι αυτός να έχει "εικονικό" ταξίμετρο στο ταξί, σικέ ταμειακή στο μαγαζί και ανηψούλες στο Δημόσιο.

Αν τώρα μπει το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού του "ηγέτη", εγώ θα προτιμούσα να κυβερνάει ένας γκαίουλας, παρά ένας "άνδρας" με α κεφαλαίο. Γιατί δε θα κινδυνεύω να την πέσει στην γκόμενά μου, όπως έκανε ο βασιλιάς Δαυίδ στη Βίβλο. Και αντί να απειλεί ότι "θα μαμήσει" τους διαφωνούντες, να απειλεί ότι θα τους πάρει μια ξεροσφύρι.
 

skieros

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.116
Κριτικές
27
Like
1.442
Πόντοι
1.720
Το Κράτος είναι διεφθαρμένο επειδή αυτό αρέσει στον πολίτη. Ο έλληνας πολίτης θέλει το Κράτος διεφθαρμένο, ώστε να κάνει κι αυτός παιγνίδι κάποια στιγμή. Αν το Κράτος δεν ήταν διεφθαρμένο δεν θα μπορούσε κι αυτός να έχει "εικονικό" ταξίμετρο στο ταξί, σικέ ταμειακή στο μαγαζί και ανηψούλες στο Δημόσιο.

Αν τώρα μπει το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού του "ηγέτη", εγώ θα προτιμούσα να κυβερνάει ένας γκαίουλας, παρά ένας "άνδρας" με α κεφαλαίο. Γιατί δε θα κινδυνεύω να την πέσει στην γκόμενά μου, όπως έκανε ο βασιλιάς Δαυίδ στη Βίβλο. Και αντί να απειλεί ότι "θα μαμήσει" τους διαφωνούντες, να απειλεί ότι θα τους πάρει μια ξεροσφύρι.

Πολυ μεγαλη αληθεια ειπες τυπε.
Το ελληνικο εθνος πηγε μπροστα μονο οταν επεφτε τσο και λο σε οποιον πηγαινε να το παιξει μαγκας.
Γι'αυτο μονο ενα απολυταρχικο καθεστως , στρατοκρατουμενο και αστυνομοκρατουμενο , με ισχυρη καταστολη μπορει να παει τη χωρα μπροστα
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ρε μορτη που να με διορίσει? Και τι μισθό να μου δώσει? Πλοίαρχος Α' τάξης είμαι. Ταξιδεύω 20 χρόνια στη θάλασσα... Πλάκα μας κάνεις? Εγώ τους τσονταρω στις τοπικές...
Δεν ψάχνω για δουλειά αδερφέ...
Λευτεριά ψάχνω...
Γιατί αν και μπορώ ΑΝΕΤΑ να πάρω την οικογένεια μου και να πάω στην Αμερική που έχω και συγγενείς, δεν θα τους κάνω τη χάρη να με διώξουν από την πατρίδα μου. Σε τόσες χώρες έχω πάει, σαν την Ελλάδα μας δεν υπάρχει καμιά!!!
Δυο προτάσεις...δυο ψεματα...  Πραγματι εισαι δεξιος....
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.078
Πόντοι
3.446
Οπως το γραφω... 2 ψεματα.... Πτυχιο μουτσου μπορει να εχεις, Πλοιαρχου Α' ομως αποκλειεται, κι ουτε 20 χρονια στη θαλασσα... Βαζεις στοιχημα οτι λες ψεματα;

Καλά πειστευεις σοβαρά ότι θα μπω στη διαδικασία να σου αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας? Εδώ στο bourdela.com?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
63.956
Like
22.732
Πόντοι
5.506
Δεν καταλαβαίνω. Τι εστι ερευνητακος?
Μήπως πρέπει να του στείλω τα πτυχία μου και όλες τις σελίδες του φυλλαδίου μου?


Υπάρχουν διάφοροι τύποι που ψάχνουν να βρουν το παραμικρό ψεγάδι σε οτι δηλώσει ο καθένας. Εντάξει, κάποιες φορές όχι άδικα, υπάρχουν αντίστοιχα και διάφοροι τύποι που έχουν δηλώσει ΤΑ φίδια. (ψέματα)
 

telos1

Σπουδαίος
Εγγρ.
26 Νοε 2017
Μηνύματα
1.989
Κριτικές
19
Like
7.078
Πόντοι
3.446
Υπάρχουν διάφοροι τύποι που ψάχνουν να βρουν το παραμικρό ψεγάδι σε οτι δηλώσει ο καθένας. Εντάξει, κάποιες φορές όχι άδικα, υπάρχουν αντίστοιχα και διάφοροι τύποι που έχουν δηλώσει ΤΑ φίδια. (ψέματα)

Και εάν δεν πείσω τον κύριο ότι έχω δίπλωμα πλοιάρχου Α' τάξης δεν μπορώ να το ξανά δηλώσω στο φόρουμ του σαιτ?
Ρε δε μαμιωμαστε...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom