Νέα

Tο site φθίνει; (έχοντας περάσει τα 1 εκ post όμως!)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα pixis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ποιος απο τους παρακατω Μods ειναι ο πιο αντιπαθης και πρεπει να φυγει;

  • chevalier fidel

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • solitonios

    Ψήφοι: 5 7,4%
  • sonyp 900

    Ψήφοι: 6 8,8%
  • tipos

    Ψήφοι: 8 11,8%
  • andreoug

    Ψήφοι: 9 13,2%
  • stavros51

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • duracell

    Ψήφοι: 7 10,3%
  • pitsilistis

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • zero tolerance

    Ψήφοι: 11 16,2%
  • Κανένας, την δουλειά τους προσπαθούν να κάνουν...

    Ψήφοι: 17 25,0%
  • Ολοι, για να γίνει κυριολεκτικά το forum μπουρδέλο!

    Ψήφοι: 22 32,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.518
Κριτικές
61
Like
42.881
Πόντοι
22.785
δε γνωριζω πως ηταν παλια το σαιτ γ να εχω αποψη γ το αν φθινει η οχι!(αν κ δε το νομιζω..)ξερω οτι χαιρομαι που ειμαι εδω γτ καποια μελη τα θεωρω πολυ πολυ αξιολογα και μαρεσει που εστω κ ιντερνετικα μιλαω μαζι τους... παλια ειχα αλλη αποψη γ το σαιτ χωρις να γνωριζω..τωρα δε ντρεπομαι καν να πω πουθενα οτι γραφω εδω9εχω διαβασει οτι καποιοι ντρεπονται)!
:) :) :)
:smitten: :smitten: :thumbsup: :thumbsup:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Συμφωνώ απολύτως, άλλωστε από πότε το σπάμινγκ γίνεται από ένα μόνο άτομο;
Όχι ρε boomb - bad timing ήταν. Είπε όποιος ποστάρει off-topic θα γίνει mute και απαντάει η μουνίτσα στα παπάρια μου.

Προφανώς τα πήρε κι ο άλλος...
 

demonis

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαρ 2009
Μηνύματα
34
Like
0
Πόντοι
0
συνδρομη καποιων χιλιαδων ευρω;;;με ποια λογικη;;; :S
ενα μηνυμα θα γραψω ακομα μονο για να απαντησω στην κυρια αυτην,θελω να πω οτι εκανα μια αυθαιρετη προταση και οτι καποιοι εκμεταλευονται το δημοκρατικο συστημα εδω μεσα.τεσπα και τα λεφτα δεν ειναι κατι το καιριο και ουσιαστικο οσον αφορα την λυση του προβληματος σας.αλλα αν γινοταν με καποιο τροπο πριβε το σαιτ τοτε κατι θα γινοταν...απο κει και περα τα αλλα τα ξερουν οι mods.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Τα πριβέ φίλε πεθαίνουν από πλήξη & ανία μέσα σε μήνες.

Όπως και οι σχέσεις που δεν υπάρχει τίποτα πέρα από την πρόσκαιρη καύλα....
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.253
Like
14
Πόντοι
366
ενα μηνυμα θα γραψω ακομα μονο για να απαντησω στην κυρια αυτην,θελω να πω οτι εκανα μια αυθαιρετη προταση και οτι καποιοι εκμεταλευονται το δημοκρατικο συστημα εδω μεσα.τεσπα και τα λεφτα δεν ειναι κατι το καιριο και ουσιαστικο οσον αφορα την λυση του προβληματος σας.αλλα αν γινοταν με καποιο τροπο πριβε το σαιτ τοτε κατι θα γινοταν...απο κει και περα τα αλλα τα ξερουν οι mods.
μαλιστα..θενξ που μπηκε στον κοπο να μ απαντησεις...
δεν εχω κατι να σχολιασω σε αυτα που λες...

Τα πριβέ φίλε πεθαίνουν από πλήξη & ανία μέσα σε μήνες.

Όπως και οι σχέσεις που δεν υπάρχει τίποτα πέρα από την πρόσκαιρη καύλα....
ετσι ειναι...
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Όχι ρε boomb - bad timing ήταν. Είπε όποιος ποστάρει off-topic θα γίνει mute και απαντάει η μουνίτσα στα παπάρια μου.

Προφανώς τα πήρε κι ο άλλος...
Δηλαδή το θέμα είναι να επιβεβαιωσει ο μοντ πόση εξουσία έχει; Το ότι τα πήρε δεν είναι δικαιολογία, δείχνει μάλλον νοοτροπία δημοτικού να σου πω την αλήθεια.
Άλλωστε έχω δει κι εγώ σε πολλά θρεντ να τα παίρνει ο μοντ και να λέει κάτι τέτοιο για να ηρεμήσουν τα πνεύματα αλλά δεν έκανε mute όποιον βγήκε ξανά οφ-τόπικ, από τη στιγμή που το θρεντ ξαναμπήκε στο θέμα.
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.089
Like
90
Πόντοι
866
Δηλαδή το θέμα είναι να επιβεβαιωσει ο μοντ πόση εξουσία έχει; Το ότι τα πήρε δεν είναι δικαιολογία, δείχνει μάλλον νοοτροπία δημοτικού να σου πω την αλήθεια.
Άλλωστε έχω δει κι εγώ σε πολλά θρεντ να τα παίρνει ο μοντ και να λέει κάτι τέτοιο για να ηρεμήσουν τα πνεύματα αλλά δεν έκανε mute όποιον βγήκε ξανά οφ-τόπικ, από τη στιγμή που το θρεντ ξαναμπήκε στο θέμα.

Ναι αν επιβεβαιωθεί μπορεί να του σηκωθεί και να γαμήσει πιο ωραία το μεσημέρι  :2funny: :2funny: :2funny:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
Μια διαπίστωση έκανα - δεν κρίνω αν έκανε σωστά ή όχι.

Δε μου πέφτει λόγος άλλωστε - ας απαντήσει ο ίδιος αν θέλει.

Εντάξει, πιστεύω να την ξε-μιουτάρει αργότερα. Άντε - αύριο το πολύ... :grin:
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.089
Like
90
Πόντοι
866
Μια διαπίστωση έκανα - δεν κρίνω αν έκανε σωστά ή όχι.

Δε μου πέφτει λόγος άλλωστε - ας απαντήσει ο ίδιος αν θέλει.

Εντάξει, πιστεύω να την ξε-μιουτάρει αργότερα. Άντε αύριο το πολύ... :grin:


Αυτό κι αν ειναι μεγαλοψυχια...
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Οι γενικοί κανόνες καλής συμπεριφοράς που δημιουργήθηκαν από τις ιδιαιτερότητες του δικτύου είναι:

    * Μετριοπάθεια Όποια άποψη και αν υποστηρίζουμε πάντα θα υπάρχει κάποιος που έχει σοβαρούς λόγους, ή νομίζει πως έχει σοβαρούς λόγους, να υποστηρίζει το αντίθετο. Γι' αυτό αντί να πούμε: «Ο Αρμαγεδδών ήταν απαίσια ταινία» καλύτερο είναι να γράψουμε: « Εμένα ο Αρμαγεδδών δεν μου άρεσε». Όσο πιο απόλυτη η δήλωσή σας τόσο πιο πιθανό είναι να αρχίσετε να λαμβάνετε flames (επιθετικά μηνύματα από τρίτους).
    * Ευγένεια Μη ξεχνάτε πως υπάρχουν λέξεις και εκφράσεις που μπορούν να ερμηνευτούν με πολλούς διαφορετικούς τρόπους (ειδικά αν δεν γράφετε στη μητρική σας γλώσσα). Προσπαθήστε να είστε πολύ περισσότερο ευγενικοί απ' ότι σε μια συνηθισμένη ζωντανή «συζήτηση» αφού η απουσία άλλων στοιχείων (τόνος φωνής, έκφραση προσώπου κλπ.) οδηγεί πολύ εύκολα σε παρανοήσεις (κάποτε έστειλα ένα email επαινώντας κάποιον και νόμιζε πως τον κορόιδευα).
    * Περίσκεψη Ξαναδιαβάστε αυτό που γράψατε πριν το στείλετε και αυτό που σας έστειλαν πριν απαντήσετε. Ένας απίστευτος αριθμός καυγάδων ξεκινούν κυριολεκτικά άνευ λόγου και αιτίας (από παρανοήσεις όπου ο ένας έγραψε το Χ και ο άλλος κατάλαβε το Ψ).
    * Προσαρμοστικότητα Κάθε χώρος, mailing list, Usenet group ή chat room έχει τις δικές του ιδιαιτερότητες. Υπάρχουν συζητήσεις που μπορεί να είναι απόλυτα αποδεκτές σε ένα χώρο αλλά απαράδεκτες σε ένα άλλο. Γι' αυτό, κάθε φορά που συμμετέχετε σε ένα νέο χώρο, προτιμήστε να περάσετε λίγο χρόνο παρακολουθώντας τους άλλους για να καταλάβετε το πνεύμα των συζητήσεων.
    * Μετριοφροσύνη Δεν ξέρετε πόσο πιο ειδικός από σας μπορεί να είναι αυτός με τον οποίο μιλάτε. Μπορεί να είστε συγγενής καρδιοπαθή, άρα ξέρετε κάποια πράγματα, και να βρεθείτε να συζητάτε με ένα γιατρό, που μάλλον ξέρει περισσότερα.
    * Ιεραρχία Ο list ή group owner και ο moderator είναι οι αδιαμφισβήτητοι αρχηγοί και σπανιότατα θα σας υποστηρίξει κανείς αν τους πάτε κόντρα.
    * Θάρρος Όχι για να τσακωθείτε, αλλά για να παραδεχθείτε τα λάθη σας. Όσο πιο έντονα υποστηρίζετε κάποιο λάθος σας τόσο πιο ανόητος φαίνεστε.
    * Κατανόηση Η κοινωνία μας χρειάστηκε αιώνες για να βρει και να καθιερώσει τους σημερινούς κανόνες καλής συμπεριφοράς. Είναι φυσιολογικό στο δίκτυο να υπάρχουν πολλοί άνθρωποι που ακόμη πως πρέπει να συμπεριφέρονται. Θεωρείστε τους κακότροπους ανθρώπους όχι σαν αγενείς αλλά σαν αρχάριους και προσπαθήστε να τους βοηθήσετε να μάθουν να ξεχωρίζουν το σωστό από το λάθος, χωρίς βέβαια να κάνετε τους έξυπνους.
    * Συναδελφικότητα Οι χρήστες του Internet εξερευνούν ένα καινούριο χώρο που εξακολουθεί να έχει μυστικά ακόμη και για τους πιο πεπειραμένους. Αυτή η αίσθηση του «νέου συνόρου» φέρνει μαζί τους ανθρώπους του δικτύου πιο κοντά και τους κάνει πιο δεκτικούς στην επικοινωνία. Στο δίκτυο μπορείτε να ζητήσετε βοήθεια από έναν άγνωστο ακριβώς όπως μπορείτε να σταματήσετε κάποιον άγνωστο στο δρόμο και να τον ρωτήσετε που βρίσκεται η οδός Χ. Για να διατηρήσουμε αυτό το όμορφο πνεύμα προσπαθήστε να μην κάνετε κατάχρηση της καλής διάθεσης των άλλων, ζητώντας συνέχεια βοήθεια για ότι σας απασχολεί, και προσπαθήστε να μην παίρνετε αλλά να δίνετε κιόλας βοηθώντας κι εσείς με τη σειρά σας όσους μπορείτε.
    * Προσωπική Επαφή Μη τσακώνεστε ποτέ μέσω δικτύου. Τα γραπτά αποθηκεύονται σε σκληρούς δίσκους και μένουν για καιρό να μας θυμίζουν τα σκληρά λόγια που γράψαμε ή μας έγραψαν. Αφού τελειώσει η διαμάχη, διαγράψτε ότι σας είπαν για να μην δηλητηριάσει τις σχέσεις σας στο μέλλον. Και, αν πρέπει οπωσδήποτε να καυγαδίσετε, φροντίστε να το κάνετε από το τηλέφωνο. Τα λόγια χάνονται και δεν θα στοιχειώσουν τις σχέσεις σας στο μέλλον.

Από την Ένωση Ελλήνων Χρηστών Ίντερνετ ()
 

cretan335

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.488
Like
1
Πόντοι
66
Μα κι αυτή να του απαντήσει στα παπάρια της...  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

[move]Λευτεριά στην Μ΄νίτσα βρεεεεεε  :boobies: :boobies: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :grin: :grin: :grin: :grin:[/move]
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.525
Like
9
Πόντοι
16
Εντάξει, πιστεύω να την ξε-μιουτάρει αργότερα. Άντε - αύριο το πολύ... :grin:

Απ'τη στιγμη που υπαρχει ισοτητα να ξεμιουταριστει οποτε ειναι να ξεμιουταριστει κανονικα στο χρονο που χρειαζεται.
Υπαρχει ηδη καλυτερη μεταχειρηση στις γυναικες.
δυο μετρα και δυο σταθμα δηλαδη.
Θα γυρισει οπως γυρνανε ολοι αφου εκτισει τη ποινη της. ΤΕΛΟΣ.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
* Ιεραρχία Ο list ή group owner και ο moderator είναι οι αδιαμφισβήτητοι αρχηγοί και σπανιότατα θα σας υποστηρίξει κανείς αν τους πάτε κόντρα.

Εδώ δε συμφωνώ, πρέπει να στηρίζουμε τις καλές επιλογές/αποφάσεις και να κράζουμε τις υπερβολές και τις καφρίλες
 

loukritia!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
25.253
Like
14
Πόντοι
366
Απ'τη στιγμη που υπαρχει ισοτητα να ξεμιουταριστει οποτε ειναι να ξεμιουταριστει κανονικα στο χρονο που χρειαζεται.
Υπαρχει ηδη καλυτερη μεταχειρηση στις γυναικες.
δυο μετρα και δυο σταθμα δηλαδη.
Θα γυρισει οπως γυρνανε ολοι αφου εκτισει τη ποινη της. ΤΕΛΟΣ.
μαλλον το ακριβως αντιθετο θα ελεγα οτι υσχιει απο καποιους!!!
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Απ'τη στιγμη που υπαρχει ισοτητα να ξεμιουταριστει οποτε ειναι να ξεμιουταριστει κανονικα στο χρονο που χρειαζεται.
Υπαρχει ηδη καλυτερη μεταχειρηση στις γυναικες.
δυο μετρα και δυο σταθμα δηλαδη.
Θα γυρισει οπως γυρνανε ολοι αφου εκτισει τη ποινη της. ΤΕΛΟΣ.
Αυτό δεν πάει με το φύλο μανάρι...  :-* :-*
 

vothros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2007
Μηνύματα
11.112
Κριτικές
3
Like
5
Πόντοι
166
οξο η ανοθογραφι οφτοπικιστεσ απο το σαιτ,ουσττττττττττ
 

avatar

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2008
Μηνύματα
3.525
Like
9
Πόντοι
16
μαλλον το ακριβως αντιθετο θα ελεγα οτι υσχιει απο καποιους!!!

και ομως ισχυει! (μην ρωτας να το εξηγησω)


Αυτό δεν πάει με το φύλο μανάρι...  :-* :-*
Γεια σου κουκλακι...


ισως οχι στη συγκεκριμενη περιπτωση.
σιγουρα οσον αφορα τη μεταχειρηση και επειδη εβλεπα λαο να υποστηριζει να γυρισει γι'αυτο ειπα και οτι ειπα.
Δε θα κρινω τον μοντ αν εκανε καλα η οχι αλλα πλεον η νιτσα θα γυρισει αφου εκτοιση τη ποινη.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.666
Like
8
Πόντοι
66
boomb,

ότι έχεις δει χειρότερα που δεν έχουν αντιμετωπισθεί το ίδιο είναι λογικό μια που όλοι οι άνθρωποι δεν είναι το ίδιο - έτσι?

Κι εγώ θυμάμαι ξημερώματα (πρέπει να ήταν πριν τα Χριστούγεννα), βάζελοι & γαύροι να βρίζουνε μάνες - δεν κάνω πλάκα. Αν υπήρχε σωστό moderation, θα έπρεπε να είχανε γίνει ban όλοι.

Τεσπα - δεν πιστεύω ότι έχει προσωπικά κανένας με τη μουνίτσα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom