Νέα

Το BBC «κράζει» την Ελλάδα για την πτώση του Πικάσο – «Τον πέταξαν στο πάτωμα…»

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 191
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
στην καραπουτσακλαρα μου :
1) το b.b.c.
2) ο πικασο
3) ο πινακας που επεσε του πικασο
4) γενικα οι πινακες του πικασο
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.839
Like
1.290
Πόντοι
216
στην καραπουτσακλαρα μου :
1) το b.b.c.
2) ο πικασο
3) ο πινακας που επεσε του πικασο
4) γενικα οι πινακες του πικασο
Τύπε εσένα σε ενδιαφέρει σταθερά τι συμβαίνει στην Jason Street. Υπάρχει πλούσια θεματολογία ευτυχώς στο site.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.277
Κριτικές
62
Like
44.914
Πόντοι
9.297
στην καραπουτσακλαρα μου :
1) το b.b.c.
2) ο πικασο
3) ο πινακας που επεσε του πικασο
4) γενικα οι πινακες του πικασο
Εισαι ο αστυνομικος που επιασε τον πινακα με γυμνα χερια λες κι επιανε εφημεριδα;
Αντε και Αττικαρχης...??
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.759
Πόντοι
21.896
τουλαχιστον εσυ δεν εισαι υποκριτης να λες οτι το δικο σου γουστο ειναι καλυτερο ή οτι ειναι ευρειας αποδοχης
Έχει κ άλλο μέλος του μπου λάτρη του κυβισμού
Που τρέχει σε μουσεία κυβισμού εξωτερικό κ έχει πάει κ με τις πιο διάσημες πορνοστάρ του κόσμου
Κατάλαβες για ποιον μιλώ
.
Το θέμα είναι η διαχείριση της ΕΛΑΣ προς τον πίνακα ανεξαρτήτως ρεύματος ζωγραφικής
Άσχετοι με τέχνη είναι
 

Andrew256

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Νοε 2017
Μηνύματα
1.316
Κριτικές
33
Like
3.438
Πόντοι
1.446
Αφού δεν του τραβήξανε και ένα πουτσο κάτουρο όταν ήταν κάτω, φτηνά την γλύτωσε.

Μα καλά τη πανέμορφη γκομενα ζωγράφισε ο πούστης ο Πικάσο, δεν παίζεται.
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.209
Κριτικές
3
Like
1.677
Πόντοι
496
Ελλάδα 2.0:confused:
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
1625135454710.png

Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

1625135513643.png
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Έχει κ άλλο μέλος του μπου λάτρη του κυβισμού
Που τρέχει σε μουσεία κυβισμού εξωτερικό κ έχει πάει κ με τις πιο διάσημες πορνοστάρ του κόσμου
Κατάλαβες για ποιον μιλώ
.
Το θέμα είναι η διαχείριση της ΕΛΑΣ προς τον πίνακα ανεξαρτήτως ρεύματος ζωγραφικής
Άσχετοι με τέχνη είναι
Ωραία βρήκαμε ήδη 3 από τα 100.000 μέλη, αν βρούμε άλλους 7 θα είναι όντως 0,01%, αλλιώς μπορεί να είναι και λιγότεροι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.679
Κριτικές
183
Like
43.759
Πόντοι
21.896
Ωραία βρήκαμε ήδη 3 από τα 100.000 μέλη, αν βρούμε άλλους 7 θα είναι όντως 0,01%, αλλιώς μπορεί να είναι και λιγότεροι.
Τι σχέση έχει η κακομεταχείριση αχρήστων δυ ενός πίνακα από το να σου αρέσει ο κυβισμός ή όχι;;; :think: :think:
Δλδ επειδή γουστάρουμε το 0,0001% τον κυβισμό κ το 99% το σουρεαλισμό πρέπει οι δυ να το πιάνουν λες κ είναι καπλαμας;;;
Αποπροσανατολισμός της πραγματικότητας λέγεται αυτό
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.942
Like
11.916
Πόντοι
3.556
Α ρε Πετράν Κωστόπουλε λείπεις, έχεις πολύ δουλειά ακόμα να μας ξεβλαχέψεις :confused: βγάλε περιοδικό τέχνης τώρα !

Art by Nitro: Ξέκωλα σε βερζιόν αφηρημένου Εξπρεσιονισμού, Βενετικής Σχολής, Κυβισμού, Μεταϊμπρεσιονισμού, Μπάουχαους, Νεοκλασικισμού, Νεοσουρεαλισμού, Ροκοκό, Φουτουρισμού ... θα πεθάνει ο κόσμος στη μαλακία χωρίς να βαρεθεί ποτέ ... άμα λάχει τα κορνιζάρει και στο σαλόνι
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.899
Like
1.779
Πόντοι
216
Τι σχέση έχει η κακομεταχείριση αχρήστων δυ ενός πίνακα από το να σου αρέσει ο κυβισμός ή όχι;;; :think: :think:
Δλδ επειδή γουστάρουμε το 0,0001% τον κυβισμό κ το 99% το σουρεαλισμό πρέπει οι δυ να το πιάνουν λες κ είναι καπλαμας;;;
Αποπροσανατολισμός Διαστρέβλωση της πραγματικότητας λέγεται αυτό
Θα μου επιτρέψεις να αλλάξω το ρήμα. Θα ήταν αποπροσανατολισμός αν έστω είχε ίχνος αλήθειας η δήλωση. Τώρα δεν έχει καν αυτό.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.287
Κριτικές
1
Like
35.313
Πόντοι
6.256
στην καραπουτσακλαρα μου :
1) το b.b.c.
2) ο πικασο
3) ο πινακας που επεσε του πικασο
4) γενικα οι πινακες του πικασο
Σωστος φιλε, συμφωνω,
Για τον βερμεερ ποια ειναι η γνωμη σου?
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.570
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
αυτος ειναι ο πινακας που ειχε κλαπει και βρεθηκε σε ρεματια?
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Έχει κ άλλο μέλος του μπου λάτρη του κυβισμού
Που τρέχει σε μουσεία κυβισμού εξωτερικό κ έχει πάει κ με τις πιο διάσημες πορνοστάρ του κόσμου
Κατάλαβες για ποιον μιλώ
.
Το θέμα είναι η διαχείριση της ΕΛΑΣ προς τον πίνακα ανεξαρτήτως ρεύματος ζωγραφικής
Άσχετοι με τέχνη είναι

Δεν καταλαβαίνω αυτή την τέχνη και δεν με αφορά το χρηματιστήριο της. Δεν ξέρω ποιός πρέπει να πιάνει πως τους πίνακες ζωγραφικής και δεν με αφορά κιόλας. Ένας απλός υπάλληλος είμαι.

Τι οφείλω να ξέρω :

Ότι αυτό που πασπατεύω είναι ένα ακριβό και ευαίσθητο πράμα σε μορφή ταμπλό που απίθωσα με τρόπο προφανώς ασταθή μπροστά σε τόσο κόσμο. Και όταν έπεσε το ξαναπιθωσα ακριβώς όπως και την πρώτη φορά με κινδυνο να ξαναπέσει.

Αυτοι οι τύποι είναι που ρυθμίζουν τις ζωές μας, από τον συγκεκριμένο κακοριζικο πινακοφορο μέχρι τους αντίστοιχα αδέξιους κατ όνομα επιστήμονες των διαφόρων επιτροπών.

Αυτοι είναι οι διάφοροι «ειδικοί» που ορισμένοι αφελείς θέτουν υπό την κρίση τους τις ζωές τους.
 
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
645
Κριτικές
2
Like
1.581
Πόντοι
206
Λαγωνικά σας έχω update!
Έμαθα ότι ο τύπος δεν ήταν μπάτσος αλλά διορισμένος υπάλληλος σε υπουργείο...
Πάντως προτιμούσα να χαλάσω 20μυρια σε πουτάνες πάρα σε αυτή τη μαλακία που κανείς δεν θα αναγνωρίζει σαν τέχνη στο τεχνοκρατικό μέλλον!
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.066
Κριτικές
123
Like
50.892
Πόντοι
27.261
Τύπε εσένα σε ενδιαφέρει σταθερά τι συμβαίνει στην Jason Street. Υπάρχει πλούσια θεματολογία ευτυχώς στο site.
με μπερδεψες φιλε.
δεν παω μεταξι, αλλα ουτε με ενδιαφερει κιολας.
να ελεγες φυλης και περιξ, να σου δωσω κουντος.
σορρυ...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τι σχέση έχει η κακομεταχείριση αχρήστων δυ ενός πίνακα από το να σου αρέσει ο κυβισμός ή όχι;;; :think: :think:
Δλδ επειδή γουστάρουμε το 0,0001% τον κυβισμό κ το 99% το σουρεαλισμό πρέπει οι δυ να το πιάνουν λες κ είναι καπλαμας;;;
Αποπροσανατολισμός της πραγματικότητας λέγεται αυτό
Δεν είπα ότι πρέπει να τον πιάνουν άσχημα επειδή είναι άσχημος υπερεκτιμημενος λόγω του διάσημου δημιουργού.

Είπα απλώς ότι είναι υπερεκτιμημενος άσχημος.

Και επίσης χεστηκαμε για την γνώμη των κλεφτών που μας χρωστάνε τόσα κλεμμένα. Ας φέρουν πίσω τα δικά μας κλεμμένα και μετά ας κρίνουν ότι θέλουν, αλλιώς λέγεται θράσος. Να κλέψω και εγώ κάτι και ύστερα να λέω στον ιδιοκτήτη ότι δεν τον εμπιστεύομαι να του το επιστρέψω γιατί δεν προσέχει τα έργα τέχνης παραείναι θρασυ. Στο νόμιμο ιδιοκτήτη ανήκουν όχι στον καλυτερο συντηρητή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom