Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 94 άτομα (0 μέλη και 94 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

litle cat boy

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2006
Μηνύματα
94
Like
1
Πόντοι
0
Το βρήκα σε forum του Ίντερνετ και είπα να το postάρω.Οι Ελλεεινίδες του σήμερα μέσα από τα μάτια μιας Ελλεεινίδας.Συμφωνώ σε αρκετά.Πάντως το θέμα "Σύγχρονη Ελλεηνίδα" σηκώνει πολύ κουβέντα, πολύ ψυχανάλυση και πολύ ξύλο...

<<Είναι αρκετά δύσκολο -ακόμα- να ρίξεις μια Ελληνίδα στο κρεβάτι.Οι Ελληνίδες πρέπει να είναι από τις πιο δύσκολες Ευρωπαίες. Ακόμη και η νέα γενιά γυναικών, που είναι περισσότερο «κυνηγοί» και κάνουν one night stand, όταν πραγματικά ενδιαφέρονται για κάποιον, θα τον παιδέψουν. Αυτός είναι ο ένας από τους βασικούς λόγους που ποτέ δεν θα γίνουμε Σουηδία.Είναι αρκετά δύσκολο -ακόμα- να ρίξεις μια Ελληνίδα στο κρεβάτι.Εκτός κι αν ξέρεις να της δώσεις απλόχερα αυτό που ζητά.Οι Ελληνίδες πρέπει να είναι από τις πιο δύσκολες Ευρωπαίες. Ακόμη και η νέα γενιά γυναικών, που είναι περισσότερο «κυνηγοί» και κάνουν one night stand, όταν πραγματικά ενδιαφέρονται για κάποιον, θα τον
παιδέψουν. Αυτός είναι ο ένας από τους βασικούς λόγους που ποτέ δεν θα
γίνουμε Σουηδία.Από την άλλη, με βάση τις έρευνες απ' όλη την υφήλιο για τη σεξουαλική
συμπεριφορά των γυναικών κάθε χώρας, ξέρω ότι για τους άλλους λαούς η
Ελληνίδα είναι «η Ευρωπαία εκείνη που της αρέσει το πρωκτικό σεξ». Πώς
μπορεί να συνδυάζονται αυτά τα δύο στον ίδιο τύπο γυναίκας;Το πρωκτικό σεξ είναι μια εμμονή των Ελλήνων - αυτό τουλάχιστον υποστηρίζουν ιερόδουλες που μου δίνουν συχνά στοιχεία στις έρευνές μου. Η Ελληνίδα απλώς ακολουθεί. Γιατί είναι η γυναίκα που θα κάνει
«πλάνο» να τυλίξει κάποιον, θα το παίξει δύσκολη και θα δοκιμάσει τα
πάντα για να μην τον χάσει μετά. Κακά τα ψέματα, σε κάθε άντρα αυτή τη
στιγμή στον πλανήτη αντιστοιχούν τέσσερις γυναίκες. Αν υπολογίσουμε
και τους γκέι στην Ελλάδα, εδώ θα αντιστοιχούν γύρω στις έξι γυναίκες
στον κάθε ετεροφυλόφιλο. Αν αναρωτιέστε πώς είναι δυνατόν να συμβαίνει
αυτό αφού εσείς δυσκολεύεστε να βρείτε ερωμένη, σίγουρα αυτή τη στιγμή
κάποιος κάνει σεξ και με τις έξι δικές σας. Δεν νομίζετε ότι ήρθε η
ώρα να αναλάβετε δράση;Μάθετε να διαχωρίζετε αμέσως τις Ελληνίδες σε τύπου Α και τύπου
Β. Η Ελληνίδα τύπου Α έχει υιοθετήσει το παραδοσιακό πρότυπο. Θα σας
παιδέψει στην αρχή, αλλά αυτό μην το πάρετε σαν απόρριψη, μα σαν
φιλοφρόνηση: της αρέσετε. Θα σας δώσει τα πάντα, εκτός από το ομαδικό
σεξ και τη free σχέση - είναι πολύ κτητική με το σύντροφό της και
συντηρητική. Θα σας νταντεύει, γιατί έτσι της έμαθε η μαμά της. Και
στο εστιατόριο θα πρέπει να πληρώνετε εσείς, γιατί αλλιώς δεν θα
πιστέψει ότι την εκτιμάτε. Είναι κορίτσι για σπίτι και σαφέστατα να
την προτιμήσετε αν τα σχέδιά σας για το μέλλον περιλαμβάνουν γαμήλια
ασημικά για το σκρίνιο, εξοχικό εξ αδιαιρέτου και παιδιά.Αν δεν είστε αυτής της νοοτροπίας, θα φρικάρετε μαζί της. Γι'αυτό προτιμήστε την Ελληνίδα τύπου Β. Μπορείτε να τη γνωρίσετε σε ένα one night stand, πριν από το οποίο σας την έπεσε εκείνη - δεν σας
υπολόγιζε ακόμα για σχέση. Θα κάνετε free σχέση μαζί της, πολύ πιθανόν
να κάνετε και τρίο. Θα σας μάθει πώς χρησιμοποιούνται τα sex toys της
και θα σας αφηγηθεί πώς κατάφερε να γίνει πολυοργασμική.
(Παρεμπιπτόντως, αν τα sex toys είναι δικά σας, κάντε τα πάντα για να
καταλάβει ότι είναι η πρώτη ερωμένη σας που τα χρησιμοποιεί, ότι
εκείνη και μόνο εκείνη σας ενέπνευσε για κάτι τέτοιο). Μπορεί να έχει
άλλους δύο γκόμενους που «παίζουν» την ίδια περίοδο μ' εσάς. Δεν θα
σας το πει, όμως, γιατί γουστάρει το παραμύθι της. Απ' την άλλη δεν
θέλει ούτε κι εσείς, αν τη συναντήσετε σε νησί, να της πείτε ότι έχετε
γκόμενα πίσω στην Αθήνα. Γιατί ακόμη και η απελευθερωμένη Ελληνίδα ζει
για το ρομάντζο - δεν είναι τυχαίο που ολόκληρη η κοινωνία αυτής της
χώρας μοιάζει με σαπουνόπερα.>>

+100000000000000000000000000
 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
Προχτες χωρισε 1 φιλος....ξερετε τι του ειπε η γκομενα?? :think:
Εχω μεγαλη αξια....θελω μεζοννετα στα ΒΠ 4000 μηνιαιως να μου τα ακουμπας για προσωπικη μου χρηση μπουζουκια ταξιδια και 2 αλβανιδες να την εξυπηρετουν!!
ειμαι σπουδαγμενη ομορφη με καριερα και τα αξιζω αρα και τα θελω...!!
καταλαβαινετε τι εκανε το παλικαρι... θα εκανα χειροτερα!! :birdman: :rockon:
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Προχτες χωρισε 1 φιλος....ξερετε τι του ειπε η γκομενα?? :think:
Εχω μεγαλη αξια....θελω μεζοννετα στα ΒΠ 4000 μηνιαιως να μου τα ακουμπας για προσωπικη μου χρηση μπουζουκια ταξιδια και 2 αλβανιδες να την εξυπηρετουν!!
ειμαι σπουδαγμενη ομορφη με καριερα και τα αξιζω αρα και τα θελω...!!
[size=14pt]καταλαβαινετε [/size] τι εκανε το παλικαρι... θα εκανα χειροτερα!! :birdman: :rockon:
To 'καταλαβαινετε' αστο καλυτερα... Γιατι εγω αν δεν εγραφες στην αρχη το 'χωρισε 1 φιλος' θα καταλαβαινα οτι της τα εκανε τα χατιρια  :S
 

litle cat boy

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2006
Μηνύματα
94
Like
1
Πόντοι
0
Προχτες χωρισε 1 φιλος....ξερετε τι του ειπε η γκομενα?? :think:
Εχω μεγαλη αξια....θελω μεζοννετα στα ΒΠ 4000 μηνιαιως να μου τα ακουμπας για προσωπικη μου χρηση μπουζουκια ταξιδια και 2 αλβανιδες να την εξυπηρετουν!!
ειμαι σπουδαγμενη ομορφη με καριερα και τα αξιζω αρα και τα θελω...!!
καταλαβαινετε τι εκανε το παλικαρι... θα εκανα χειροτερα!! :birdman: :rockon:

Αυτό το κόμπλεξ των γυναικών πια με τις κακόμοιρες τις αλβανίδες  που η κάθε μια έχει και από μια υπηρέτρια  λες και είχαν και στο χωρίο τους τέτοια…
Και όχι τίποτε άλλο  τις πεθαίνουν και στην δουλεία
Δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από ένα βλαχαδερο γκόμενα με μικροαστικά όνειρα


 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Διαβάστε όλο το κειμενάκι αν δεν σας κάνει κόπο, έχει σχέση άμεση με το παρόν θέμα που συζητάμε. Οι τονισμένες παράγραφοι τα εξηγούν πολύ καλλίτερα από όσο μπορώ εγώ. Εξηγούν τη λούμπα στην οποία πέσαμε όλοι και όλες. Μία από τις πολλές μπανανόφλουδες που πατήσαμε ενώ τη βλέπαμε μπροστά μας αλλά μοιρολατρικά και ίσως και μαζοχιστικά θέλαμε να την πατήσουμε. Πού να βρεις άκρη, μπορείς να μου πείς? Και πόσα συνεπάγονται από αυτή τη μετάλλαξη... Διαίρεση. Οι γυναίκες και οι άντρες, οι καριερίστριες και οι ανεπρόκοποι, όπως στη Χούντα, οι γιεγιέδες, οι μαλλιάδες, οι τεντιμπόιδες, οι ελαφρών ηθών. Και λογικότατα μετά έχουμε γίνει κότες, εμείς οι "άνδρες". Τολμάς να βγάλεις άχνα? Αφού η άλλη έχει φυτρώσει 2 και το τρίτο το μακρύτερο και φοβάσαι μην τις φας. Απειλή(σε συνάρτηση με αυτό που έγραψα περί επικράτησης του ενός φύλου επί του άλλου βάσει πολιτισμού), τρομοκρατία. Όλο το παιχνίδι έγινε τεχνηέντως δύσκολο και πολύπλοκο από τους ανθρώπους πίσω από τη κουρτίνα για να μένουμε μόνοι και ακόμα και αν είμαστε με κάποιον να νιώθουμε πάλι μόνοι. Παιχνίδι ελέγχου των μαζών είναι αν το καλοσκεφτείτε, ένα από τα πολλά plug ins του Matrix. Ενωμένους μας φοβούνται, διαιρεμένους μας ελέγχουν.
Και άντε συζήτα τα με κάποιο στέλεχος ε? Αχ κουνελάκι, κουνελάκι ξύλο που θα το φας... Τρέλα! Ναι! Απόλυτη τρέλα! Γιατί είναι παρανοϊκό να ακούς και να νεύεις συγκαταβατικά ότι "εγώ βάζω την καριέρα μου πρώτα και παιδιά θα κάνω αργότερα...!!!"  Πότε? Ποτέ! Διατάσσει το θαύμα αυτό που λέγεται γενετικός κώδικας, τη διαιώνιση και κατάφεραν να βουλώσουν τη φωνή του, του έκλεισαν το στόμα! Και δεν τον ακούς! Ακούς όλα τα άλλα και το πανάρχαιο μήνυμα της δημιουργίας το γράφεις στα @@ σου! Ε αυτό και αν είναι επίτευγμα...

Μοντέρνα Επαγγέλματα
του Δ. Χαριτόπουλου

Ο πραγματικός πλούτος της χώρας παράγεται στο χωράφι και στο εργοστάσιο, γι αυτό οι αγρότες και οι εργάτες δε διανοήθηκαν ποτέ να επικαλεστούν κάποια νεφελώδη ιδεολογήματα για τη δουλειά τους.
Η προσφορά τους είναι αυταπόδεικτη.

Αντιθέτως οι απασχολούμενοι στον τριτογενή τομέα των υπηρεσιών, δεν αρκούνται στην υψηλότερη αμοιβή που εισπράττουν, αλλά αγωνιούν να δώσουν και ανώτερο νόημα σε αυτό που κάνουν.
Το επάγγελμα έγινε ιδεολογία.

Ο καλώς εννοούμενος επικερδής χαρακτήρας αποσιωπάται συστηματικά και προβάλλεται κατά κόρον σα ζωτική ωφέλεια για το κοινωνικό σύνολο. Οι χρηματιστές κόπτονται για την «ανάπτυξη», οι διαφημιστές μοχθούν για την «επικοινωνία», οι ασφαλιστές χτίζουν την «ασφαλιστική συνείδηση», οι δημοσιογράφοι αγωνιούν για την «ενημέρωση» κοκ. Εξ ου και το καταγέλαστο ορισμένων ότι ασκούν λειτούργημα .

Η κοινωνία που διευθύνεται από τους εγγράμματους, έχει περί πολλού αυτά τα επαγγέλματα και περιφρονεί εξόφθαλμα τον αγρότη και τον εργάτη. Απόδειξη ότι τους αμείβει με τα χαμηλότερα των εισοδημάτων και τους επιφυλάσσει πενιχρές συντάξεις και ανεπαρκέστατη υγειονομική περίθαλψη.
Ουδείς ζηλεύει τη μοίρα τους.

Οι νέοι ονειρεύονται να σπουδάσουν για να κάνουν καριέρα σε κάποιες από τις μοντέρνες και αστραφτερές δουλειές. Αυτές έχουν πέραση, προσφέρουν υψηλές αμοιβές και απείρως υψηλότερο κοινωνικό στάτους. Δεν υποψιάζονται καν πως η καριέρα είναι η δική τους κοιλάδα των δακρύων. Για να πετύχεις σε αυτές τις δουλειές, το παν είναι να ξέρεις να πουλάς τον εαυτό σου. Αλλού σε θέλουν τολμηρό και επιθετικό και αλλού μετρημένο και αξιόπιστο. Οι απαιτήσεις αλλάζουν ανάλογα με τον κλάδο. Άλλο σειλς και άλλο φαϊνανς. Σ’ αυτή την κωμωδία του αγκρέσιβ ή του ρελαϊαμπλ δε θα σταματήσεις ποτέ να συμμετέχεις, αυτή θα σε κρατάει στη δουλειά. Επίσης από την ημέρα που θα εισέλθεις σε έναν κλάδο, θα πρέπει να ασπαστείς και τις ιδεοληψίες του, σα να μυείσαι σε θρησκευτική αίρεση. Ο κλάδος υπεράνω όλων.

Είναι ο ιερός δεσμός που προστατεύει και ανυψώνει τα μέλη του, ασχέτως των εσωτερικών ανταγωνισμών. Με αυτή τη συντεχνιακή αντίληψη της χειρίστης μορφής οι «συνάδελφοι» θωρακίζουν την επαγγελματική τους ιδιότητα και διεκδικούν από την κοινωνία διαρκώς και νέα προνόμια.
Μαζί με την είσοδο στην αγορά εργασίας των νέων επαγγελμάτων εισήχθη και η δυτική νοοτροπία του ολοκληρωτικά αφοσιωμένου στην δουλειά του προτεστάντη. Ο χρόνος που αφιερώνουν οι υπάλληλοι στην εταιρία είναι τρομακτικός.

Στις σύγχρονες επιχειρήσεις η εργασιακή σκλαβιά επανήλθε λουστραρισμένη, αλλά εξίσου εξοντωτική. Η μοίρα του σπουδασμένου εργαζόμενου είναι δυσμενέστερη από αυτή του αγράμματου εργάτη. Το καθορισμένο ωράριο θεωρείται παρωχημένη αντίληψη, και η αμοιβή για υπερωρίες είναι αδιανόητη. Οι υπάλληλοι δουλεύουν εντυπωσιακά περισσότερες ώρες από τις προβλεπόμενες από το νόμο, απασχολούνται Σαββατοκύριακα και αργίες χωρίς την ανάλογη αμοιβή.

Τα εξοντωτικά δωδεκάωρα δουλειάς είναι nonstop. Η μεσημβρινή σιέστα έχει τεθεί πλέον και στη χώρα μας υπό διωγμόν, κατάντησε μομφή. Λένε πως αυτός κοιμάται μεσημέρι εννοώντας πως είναι εκτός πνεύματος, εν ολίγοις ακατάλληλος. Ο ύπνος του μεσημεριού είναι βάλσαμο για τη ψυχική και τη σωματική υγεία και εννοείται, συμβάλλει καίρια στη μακροβιότητα . Είναι κατά πολύ πιο απαραίτητος και ζωογόνος από όλες τις χελθι βιταμίνες, τα σπα και τις λοιπές τεχνικές στήριξης του ανθρώπινου οργανισμού.

Ο ευπρεπής μισθός και ίσως κάποιο ετήσιο bonus που παρέχουν οι εταιρίες στα μοντέρνα εργατόσκυλα δεν αντισταθμίζουν τις ατέλειωτες ώρες πρόσθετης δουλειάς. Γι αυτό υπάρχουν συνήθως κάποιες έξτρα παροχές κολακείας το ωραίο γραφείο (με παράθυρο ή όχι ανάλογα με τη θέση σου στην ιεραρχία) και κάποιοι φανταχτεροί τίτλοι που ουσιαστικά δε σημαίνουν τίποτε. Προβιβάζεσαι σε εξέκιουτιβ, σινιορ εξέκιουτιβ, κορντινέιτορ, σουπερβάιζορ, νταιρέκτορ, βάιζπρεζιντεν, τσιφ, μέλος του εξέκιουτιβ μπόρντ και άλλα του σωρού και χωρίς νόημα.

Η επιτυχημένη καριέρα σε μια σύγχρονη εταιρία αποτελείται από δύο βασικά στοιχεία: την όλο και μεγαλύτερη «τρέλα» για δουλειά και το λόγιαλτυ (πιστότητα) για την εταιρία και τους στόχους της. Επίσης είναι απαραίτητο να συμμεριστείς κάποιες νέες αξίες. Όπως το σχιζοφρενικό «άλλο δουλειά και άλλο φιλία» λές και ο άνθρωπος μπορεί να κάνει αναστολή αισθημάτων. Ή το δόγμα ότι με κάθε θυσία πρέπει να φέρεις σε πέρας την αποστολή που σού ανέθεσαν. Όλα αυτά καλύπτονται με την πρόστυχη στρεψοδικία του σωστού επαγγελματία. Που σημαίνει ότι προκειμένου να γίνει η δουλειά σου όλα επιτρέπονται. Η δουλειά προηγείται κάθε ανθρώπινου αισθήματος , φιλία, αγάπη, δίκιο, κατανόηση είναι δευτερεύοντα.

Λέμε είμαι προφέσιοναλ και αυτό τα εξηγεί όλα. Και ο Αλ Καπόνε προφέσιοναλ ήτανε.
Το πλέον ψυχοφθόρο για τον εργαζόμενο είναι πως πρέπει να δίνει κάθε μέρα εξετάσεις. Τα σύγχρονα επαγγέλματα έχουν υψηλό βαθμό ανασφάλειας σε σχέση με τα παραδοσιακά. Και απείρως σκληρότερο ανταγωνισμό τόσο εξωτερικό, από άλλες ομοειδείς εταιρίες, όσο και κυρίως εσωτερικό, από άλλους καπάτσους που εποφθαλμιούν την ίδια θέση. Ακόμη και το υψηλόβαθμο στέλεχος δεν αισθάνεται σιγουριά: πάει ένα πρωί στη δουλειά και χωρίς καμιά προειδοποίηση βρίσκει το γραφείο του στο διάδρομο.

Δυστυχώς στην ίδια λούμπα έπεσαν και οι γυναίκες. Μέχρι πρόσφατα δεν επιδείκνυαν την ολοκληρωτική αφοσίωση των αντρών στη δουλειά τους. Ως όντα πιο πολύπλοκα αισθαντικά και ερωτικά, έδιναν μεγαλύτερη σημασία στα αισθήματα και στις χαρές της ζωής. Γι αυτή τους την ανεξαρτησία η κοινωνία τις φιλοδώρησε με σωρεία κατηγοριών: άπιστες, ελαφρόμυαλες, ανεύθυνες, γλωσσούδες κλπ. Η χαρά και ο ερωτισμός δε συγχωρούνται στην παραγωγή. Τελευταίως μάλιστα αν αποπειραθείς ένα πονηρό αστείο, κάποιο υπονοούμενο, κινδυνεύεις να κατηγορηθείς για σεξουαλική παρενόχληση. Αυτό κι αν είναι ευνουχισμός. Σημαίνει όσοι περάσετε αυτή την πόρτα αφήσετε έξω το φύλο σας.

Οι γυναίκες στην προσπάθειά τους να κατακτήσουν ένα ακόμη αντρικό οχυρό, γίνονται κι αυτές προφέσιοναλ θύματα. Τυπικές σοβαρές με πολυάσχολο ύφος, ασέξουαλ ντύσιμο, κάτι σκούρα ταγέρ σαν αντρικά κοστούμια, λευκό πουκάμισο και τα τοιαύτα. Έσβησε το χαμόγελο, το σκέρτσο και το παιχνίδισμα που τις έκαναν αξιολάτρευτες. Έχασαν το πλεονέκτημα της ζωής που είχαν έναντι των εξουθενωμένων από τη δουλειά αντρών.

Στο πίσω μέρος του κεφαλιού μας όλοι ξέρουμε ότι στον κόσμο δεν ήρθαμε για να κάνουμε καριέρα, λεφτά και όνομα, ήρθαμε πρωτίστως για να ζήσουμε και ει δυνατόν να αφήσουμε αυτό τον κόσμο λίγο καλύτερο από ότι τον βρήκαμε. Αλλά δε ζούμε κι αυτό μας τρελαίνει. Το άγχος, το στρες, ο φόβος, η ντροπή, η περιφρόνηση, η επιθετικότητα, η θέληση της δύναμης γεννιούνται από μια καταπιεσμένη θέληση για ζωή. Με την πιο κοινή λογική όσες ώρες δουλεύεις, άλλες τόσες πρέπει να έχεις ελεύθερες για να χαρείς αυτά που έβγαλες. Όμως ο νέος άνθρωπος σπαταλά όλο το χρόνο, την ευφυία, την εφευρετικότητα και τις εμπνεύσεις του για την καριέρα του και όχι για τη ζωή του. Ο ψυχισμός του μολύνεται από αυτό το δηλητηριώδες αλισβερίσι.

Φυσικά, το εξέκιουτιβ τερατάκι γραφείου θα μεταφέρει μακάβρια το πάρε δώσε και στις προσωπικές του σχέσεις. «Αυτά έκανα για σένα, περιμένω ανταπόδοση». Μοιραία οι λαμπρές καριέρες είναι πυραμίδες που θεμελιώνονται πάνω σε προσωπικές και οικογενειακές τραγωδίες.


Διονύσης Χαριτόπουλος
«Ημών των Ιδίων»

 

HeIISex

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
976
Like
7
Πόντοι
6
Παντως εγω δεν θα ειχα προβλημα να ειχα αλβανιδα/φιλιπιννεζα στο σπιτι αν ειχα φραγκα...εννοειται θα παρειχε ΚΑΘΕ υπηρεσια!! :dancing: :dancing: :rockon: :rockon:
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
  Αυτα φίλε μου ειναι παπαριες του αντρα της Μαλβίνας. loyalty σημαινει πίστη μια και λέξη "πιστότητα" ισως να μην υπάρχει.

  Ας καταλάβουμε οτι η Ελλάδα ΔΕΝ εχει ξεκολλησει ακόμα από το 60!!!

  Δειτε καμια Ελληνικη ταινια. Προχθες εβλεπα μια με τον Βουτσα που ως συχρονος Ελλην ηθελε να πουλησει το σπιτι και το μαγαζι του πατερα του να πάρει ενα σπορ αμαξι.

  "σιγα μην κατσω εγω στο χρωματοπωλειο να βγαζω 400 δραχμες την ημερα"

  Αυτα λεγαν και οι νεοι του τότε αλλα και του σημερα.
  Η μονη διαφορα ειναι οι γεροι του τότε!!

  Ο πατερας του Βουτσα στην ταινια λεει "τι να το κάνω το γραμόφωνο; τι να το κάνω το σακάκι;"

  Ο σημερινος πατερας 20χρονου θελει και αυτοκινητο θέλει και γκομενα θελει θελει θελει!!!

  και στην κόρη του λέει "βρες ενα καλό παιδί να πανρευτεις" και στο γιο "βρε μια δουλεια και φτιαξτα ολα μόνος όπως εγω!!!!!!!!".

  Και οι αντρες και οι γυναικες απλα καθυστερουν το "μοιραιο" το γάμο!!!!!!(δουλεια καλη δεν εχεις-γκομενες δεν εχεις δλδ τι αλλο να κανεις;;;;;;;;;) Για αυτο ειναι ετσι αποβλακωμενοι και οι μεν και οι δε!!!
 
Τωρα σε μεγαλες δουλειες ουτε το 2% των νέων δεν δουλευει και ουτε το 1% των νέων δεν μένουν μόνοι τους!! Αυτα ο χαριτόπυλος μαλλον τα ειδε σε καμια ταινία!!!
 

peloponisios

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.630
Like
3
Πόντοι
16
Το ότι ήταν άνδρας της Μαλβίνας τον ανεβάζει στην υπόληψή μου, όσο για το υπόλοιπο... να υπενθυμίσω ότι όλοι μα όλοι βλέπουμε ταινία ή μάλλον κακόγουστα θεάματα και τα αντιγράφουμε(τι να πρωτοπείς πρόσφατο? π.χ. το γούνινο γιλεκάκι με γυαλί αεροπόρου και τζιν σωλήνα της Κέιτ Μός που με το που έσκασε μύτη στα φρινιτροκοσμομαρικλαιρ, το φοράνε όλες??? )

Αλλά και εδώ όπως και παντού "τι να μας πεί αυτός...εμείς ξέρουμε καλλίτερα", ευχαριστώ δεν θα πάρω. Και δεν θα πάρω γιατί ξέρω ότι καμία αντίληψη, κανένα πιστεύω, καμία ιδέα, καμία ιδεοληψία δεν είναι δικιά μας. Ό,τι πιστεύεις, ό,τι θεωρείς ως άποψη και τρόπο ζωής δικό σου, κάποιος άλλος στα έχει πει(μας τα έχει πει). Οπότε καλλίτερα να ακούω και να συλλέγω. Χωρίς απαραίτητα να συμφωνώ. Αλλά και χωρίς μηδενιστική απόρριψη των πάντων γιατί "ξέρω καλλίτερα". Είναι ένα είδος απολυταρχίας που με απωθεί.
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Συναγωνιστές....

1) Τeras1956 ..Norway: "Γρηγορο πηδημα  και λιωμα στο ποτο.."
  Συμφωνω..

2)  Ηellsex:  Η γκόμενα  (Ελληνιδα) θελει μεζονετα  στα Β.Προάστεια..
              και 4000 Εuro/μηνα..

Ερωτημα: Tι ειναι καλύτερο (αφου πλεον ολοι σχεδον κοιτανε το χρημα και δεν υπαρχει αισθημα)?
Να πληρωνεις μια θεα Ελληνιδα με 4000 Ευρω/μηνα..?
Η να πηδας μια ημιθεη Νορβηγιδα..με 3 βοτκες??

Εγω θα προτεινα Mολδαβια..(αγοράζεις μια)  Mε 3000-5000 euro(Και πολλά λεω)..τα παιρνεις ολα..

                            1) Ωραια μάτια και δερμα

                            2) Δεν μιλα ελληνικα  οποτε γλιτωνεις την γκρινια.

                            3) Δεν εχει απαιτησεις μεχρι παρει το Ελληνικο Διαβατηριο
                                (σε 10 χρ).?..Ποιος ζει και πεθαινει μετα απο 10 χρόνια..

                            4) Χαμηλο κοστος συντηρησης..

                            5) Σου εχει και ευγνωμοσύνη..

Ps Σε εκπομπη του Θεμου ειχε καλέσε την Μαριάνθη που κάνει συνοικεσια απο Τηλεοραση..

  Σκηνικο


  ΘΕΜΟΣ¨  Τι ζητάνε οι κοπέλες απο τον υποφηφιο γαμπρο..

  Μαριάνθη¨ Να ειναι όμορφος, πλουσιος... (φθανουν 600,000 ΕΥΡΩ??),  ..., μορφωμένος,
            ktl..


  ΘΕΜΟΣ  ...και μαλάκας?? (δεν το ακουσα κάλα..αλλά κατι τετοιο εννούσε)/..


  Πεστα ΘΕΜΟ!!!


           


 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
O Συναγωνιστης  Lakis 33  τα ειπε ολα!!!

                                                                                                   
"Δεν θα ήθελω να διαφωνήσω σε τέτοια ζητήματα. Θα δεχόμουν οποιοδήποτε τέτοιο χαρακτηρισμό για το άτομό μου! Το σίγουρα όμως είναι πως ό,τι είμαι ειμαι και στην Ελλάδα και οπουδήποτε αλλου. Αν λοιπόν ίσχυαν όλα τα ανωτέρω κουσούρια μου, τότε το καμάκι θα είχε άσχημα αποτελέσματα παντού και όχι μόνο στην Ελλάδα. Το γεγονός ότι αλλού πήγαινε καλά και στην Ελλάδα πήγαινε @&*(!$%@ σημαίνει ότι μάλλον είναι στραβός ο γυαλός και όχι οτί εγώ αρμενίζω στραβά!

Σε άλλους τόπους λοιπόν, μπορείς να βγεις στις 5 το απόγευμα, μόνος σου, να γίνεις λυώμα στις μπύρες και να την πέφτεις σε μουνιά που βγαίνουν επίσης μόνα και είναι τριγύρω.Στις 10 άντε 20 που θα την πέσεις, σίγουρα θα φας κάποια και παίζει να είναι και καλό μουνί. Εδώ αν βγείς μόνος σου ...  Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off Jerking Off

Εδώ καταρχήν σε πολλά μέρη αν βγείς μόνος σου, δεν θα σε βάλουν καν μέσα!"



Στην Ελλάδα εαν η παρεα εχει μπαζα που θα πας μόνος???

PS Tsifliki.......Ολα ειναι Τσιφλικι....(Μεσο για δουλεια..Μεσο στον πορτιερη για να μπεις...στον παραδεισο οπου ολες καθονται  με το αγγουρι στον κωλο...και ξινισμενες φάτσες..
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.392
Κριτικές
1
Like
903
Πόντοι
96
Ό,τι πιστεύεις, ό,τι θεωρείς ως άποψη και τρόπο ζωής δικό σου, κάποιος άλλος στα έχει πει(μας τα έχει πει). Οπότε καλλίτερα να ακούω και να συλλέγω. Χωρίς απαραίτητα να συμφωνώ. Αλλά και χωρίς μηδενιστική απόρριψη των πάντων γιατί "ξέρω καλλίτερα". Είναι ένα είδος απολυταρχίας που με απωθεί.

  Δεν ειπα οτι ξέρω καλύτερα αλλα οτι ο Χαριτοπουλος ειναι ΕΚΤΟΣ θέματος! Γραφει λες και ζουμε στην Ν. Υορκη ενω  ζουμε στην ΨωροΚωσταινα!!
  Για μένα απιαστο ονειρο ειναι να δουλευω σε μια μεγαλη εταιρεια και ας δουλευα 15 ωρες την ημερα για 1000€ (μην σου πω οτι παηγαινα και τσαμπα για να κανω γνωριμίες). Μονο η μουρη που θα πουάγα στους τριτους θα ηταν καλο αντισταθμισμα!!!

  Το θεμα ειναι οτι ζουμε (στην Αθηνα) σε μια μεγάλη πόλη  αλλα η αντιλήψεις ειναι μιας παλαιας εποχής!!!! 

Γεννηση-σχολειο-Πτυχιο-στρατος-δουλεια-γαμος-παιδια-γηροκόμηση γονεων-συνταξη-εγγονια-γηροκόμηση απο τα παιδια μας-The end!

  Αυτος ειναι ο κυκλος ζωης που ονειρευτηκε η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ γενια για τα παιδια της!!!!!!!!!
 
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Kαποιος συναγωνιστης  ...ηθελε  να μας κουνησει το μαντήλι..οταν θα φυγουμε για εξω..

Διαβαζω  στα ΝΕΑ σημερα..03/04¨

5936  Ελληνες αναζητουν εργασια  στην Ευρωπη..(μεσω EURES)..

(Γιατροι,μάγειροι , σερβιτόροι κτλ)..

Οταν θα φτασουν το 1,000,000  αντρες ...να δω τις Ελληνιδες τι θα κανουν?? :headbang:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
86
Πόντοι
66
Kαποιος συναγωνιστης  ...ηθελε  να μας κουνησει το μαντήλι..οταν θα φυγουμε για εξω..

Διαβαζω  στα ΝΕΑ σημερα..03/04¨

5936  Ελληνες αναζητουν εργασια  στην Ευρωπη..(μεσω EURES)..

(Γιατροι,μάγειροι , σερβιτόροι κτλ)..

Οταν θα φτασουν το 1,000,000  αντρες ...να δω τις Ελληνιδες τι θα κανουν?? :headbang:

Για όσους τυχόν ενδιαφέρονται... ;)

 

azaas

Ανώτερος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2006
Μηνύματα
671
Κριτικές
11
Like
8
Πόντοι
5.765
Δυο λόγια από μένα μιας κι έχω κέφια.
Ο κ.Χαριτόπουλος τα λέει πολύ καλά, το καλύτερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να ισορροπούμε ανάμεσα στην αποδοτική εργασία και στον ελεύθερο χρόνο. Σταθμίζεις, διαλέγεις και παίρνεις. Ο καθενας λειαίνει το λίθο του ...

Μην κακολογούμε τόσο της Ελληνίδες, όταν υπάρχουν Έλληνες που πάνε να διαμαρτυρηθούν στους παίχτες της ομάδας τους γιατί δεν έπαιξαν καλά πχ ... Δείτε στο μπουρδελοπορνοφορουμ που είμαστε, τί γίνεται με τα οπαδικά.
Θέλετε να μου πείτε ότι όλοι οι καμμένοι, αξίζουν να έχουν σοβαρή γκόμενα δίπλα τους ?
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Τρελαινομαι για Στατιστικη ...Στη Σχολή  ..ειχα πάρει Α'!!

Δεν υπάρχουν πια άντρες, σύμφωνα με όσα λένε, πιστεύουν και ...βιώνουν οι σύγχρονες Ελληνίδες, αφού έρευνα σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη έδειξε ότι τα ποσοστά αποχής από το σεξ είναι ανησυχητικά υψηλά, για μεγάλα χρονικά διαστήματα και μάλιστα σε νέες γυναίκες, με πρώτο αίτιο (69%) την απουσία ερωτικού συντρόφου. Εξήντα τοις εκατό των Ελληνίδων στα δύο μεγάλα αστικά κέντρα δηλώνουν σε ποσοστό 60% -ίσως μεγαλύτερο και από αυτό των ανδρών- ότι καταφεύγουν στην αυτοϊκανοποίηση, το 30% δεν είναι μονογαμικές, ενώ οι μισές δήλωσαν ότι θα έπαιρναν φαρμακευτική αγωγή για να βελτιώσουν τη σεξουαλική τους ζωή.

Πάντως, πιο «αποδοτικές» σεξουαλικά εμφανίζονται οι ώριμες και οι «γεματούλες», παρά τα κοινωνικά πρότυπα που επιβάλλουν τις πολύ νέες και πολύ αδύνατες γυναίκες ως το μοντέλο της επιθυμητής γυναίκας, αφού η μείωση των οιστρογόνων μετά την εμμηνόπαυση και η αύξηση των ανδρογόνων τις καθιστούν πιο αποδοτικές σεξουαλικά. Το ίδιο ισχύει και για τις γυναίκες με μεγαλύτερο σωματικό βάρος από το κανονικό, οι οποίες δεν πληρούν τα αισθητικά κριτήρια του ανορεξικού μοντέλου. Σύμφωνα με επιστημονικά δεδομένα, η ορμονική διάσταση της γυναίκας με πλεόνασμα λίπους είναι περισσότερο έτοιμη για καλύτερους οργασμούς, γι' αυτό και στα ανατολικά αισθητικά πρότυπα οι γυναίκες σεξουαλικά πρότυπα ήταν πάντα υπέρβαρες και όχι αδύνατες (βλ. χαρέμια). Τέλος, καταρρίπτεται ο μύθος που θέλει τις γυνα
 

lostromos

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Απρ 2007
Μηνύματα
359
Κριτικές
42
Like
0
Πόντοι
5.760

  Το θεμα ειναι οτι ζουμε (στην Αθηνα) σε μια μεγάλη πόλη  αλλα η αντιλήψεις ειναι μιας παλαιας εποχής!!!! 

Γεννηση-σχολειο-Πτυχιο-στρατος-δουλεια-γαμος-παιδια-γηροκόμηση γονεων-συνταξη-εγγονια-γηροκόμηση απο τα παιδια μας-The end!

  Αυτος ειναι ο κυκλος ζωης που ονειρευτηκε η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ γενια για τα παιδια της!!!!!!!!!
 


πολυ σωστα προσθεσε τωρα και τον τροπο ζωης που μαθαινουν οι γονεις στα παιδια και τι εχεις;
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Συμπερασμα απο την ερευνα..

* Ο Ελληνας την πεφτει στην Ελληνιδα  αλλα τον  εχουν τρελάνει στην Χυλοπιτα..
  (συνδρομο πορτοφολοκυνηγου..Οπως λέγαμε στο Μεσολογγι ελευθερια η Θανατος..
  Τωρα οι Ελληνιδες λενε:"Mατσο &..μακακα ...Η  Φτερνα/Δονητη κτλ μεχρι τελικής πτωσης !!
  καθοτι μπουρδελα για γυναικες δεν υπαρχουν!!

* Ο Ελληνας δεν την πεφτει ..στην Ελληνιδα..

* O Eλληνας αδιαφορει και παιρνει το αιμα του πισω στα  CT/Φυλής/Μασαζ/Ταυλάνδη/Ρωσια/Κουβα κτλ)

*  Φευγει μετανάστης  (ΕURES)

*  Φευγει πορνομετανάστης..



Τελικά για ολα φταινε οι άντρες!! Στην Πυρα!!





































































 

Επισκέπτης
Γεννηση-σχολειο-Πτυχιο-στρατος-δουλεια-γαμος-παιδια-γηροκόμηση γονεων-συνταξη-εγγονια-γηροκόμηση απο τα παιδια μας-The end!

  Αυτος ειναι ο κυκλος ζωης που ονειρευτηκε η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ γενια για τα παιδια της!!!!!!!!!
 

Σωστος αλλα μια διαφορετικη ζωη χωρις αυτα πως θα ηταν?Χωρις σπουδες,οικογενεια και παιδια αργοτερα?
 

Επισκέπτης
Συμπερασμα απο την ερευνα..

* Ο Ελληνας την πεφτει στην Ελληνιδα  αλλα τον  εχουν τρελάνει στην Χυλοπιτα..
  (συνδρομο πορτοφολοκυνηγου..Οπως λέγαμε στο Μεσολογγι ελευθερια η Θανατος..
  Τωρα οι Ελληνιδες λενε:"Mατσο &..μακακα ...Η  Φτερνα/Δονητη κτλ μεχρι τελικής πτωσης !!
  καθοτι μπουρδελα για γυναικες δεν υπαρχουν!!

* Ο Ελληνας δεν την πεφτει ..στην Ελληνιδα..

* O Eλληνας αδιαφορει και παιρνει το αιμα του πισω στα  CT/Φυλής/Μασαζ/Ταυλάνδη/Ρωσια/Κουβα κτλ)

*  Φευγει μετανάστης  (ΕURES)

*  Φευγει πορνομετανάστης..

+1000
Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες...Αφηστε τις κομπλεξικες σαβουρες να κολοκτυπιουνται.
 

lostromos

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Απρ 2007
Μηνύματα
359
Κριτικές
42
Like
0
Πόντοι
5.760
οι μερες μας δεν ειναι για πτυχια μια καλη χειρονακτικη δουλεια βγαζει παραπανω οστροτος ειναι αναγκαιος οσο για τα υπολοιπα αν δεχτεις την σημερινη ελληνιδα κατα 90% εχεις χωρισει.δυστυχως ετσι ειναι.η λοιπον κανεις την ζωη σου η γαμος με ξενη.αποψη μου βεβαια αν και ειμαι κατα τετοιων γαμων αλλα οπως βλεπετε δεν υπαρχουν πολλα περιθωρια με τισ ελληνιδες απο την στιγμη που δεν αλλαζουν και καποιος πρεπει να ξεκινησει το φτησιμο τους.και εμεις εχουμε ευθυνη για την κατασταση που δεν αλλαζει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom