Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 190K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 869 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,8%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,2%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 323 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 575 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 91 3,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.960

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
516
Like
988
Πόντοι
86
Εν τω μεταξυ η Ελλαδα ειναι η ιδανικη χωρα για να μεινει καποιος μπακουρης.
Εννοω η χωρα με τις περισσοτερες πιθανοτητες.
Οταν ειναι πιτσιρικας, δυσκολα να τον κοιταξει γυναικα.
Οσο μεγαλωνει, ειναι δυσκολο να φτιαχτει οικονομικα, λογω των γνωστων σε ολους μας λογων, οικονομικες κρισεις, μνημονια, κ.ο.κ.
Και οταν 40νταρησει, αρχιζει πλεον και μπαινει στα αζητητα
Στα 50 καθισταται εντελως αορατος στο γυναικειο πληθυσμο
Ομορφη πορεια ε;
Μικρος στα αζητητα
στα 30+ ανεργος, η μεροδουλι-μεροφαι στην καλυτερη
Στα 40+ στα αζητητα
Στα 50 αορατος

Εχω πανω απο 30 γνωστους 45-55 που ειναι στο ιδιο μοτιβο εδω και δεκαετιες.
Απο δουλεια σκατα, διαμονη με γονεις, απο γυναικα ισως κατι να ειχε παιξει δεκαετια 2000-2010 για τους τυχερους

Οι τυποι αυτοι σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες θα εκαναν παππαδες. Θα αλλαζε η πουτσα τους δερμα απ το ξεσκισμα. Ευκολα σε μια τριετια 6 παιδια απο 2 διαφορετικες γυναικες.

Στην Ελλαδα κυκλοφορουν σα φαντασματα...

Να μενεις επαρχια, 40+ να λαχταρας να κανεις οικογενεια και παιδια, και να μη μπορεις να βρεις δουλεια να καλυπτει εστω τα βασικα. Να μη σε κοιταει καμια. Να μενεις με τους γονεις. Συχνα ανεργος, απενταρος, χωρις αμαξι, ισως και χωρις φιλους αφου ολοι παντρευτηκαν.
Πρωταγωνιστης παλιας δραματικης ελληνικης ταινιας...

Και οι απαιτησεις των ελληνιδων παντοτε ψηλα, στα ουρανια. Αφταστες για τον κοινο θνητο...
ολοι αυτοι που περιγραφεις απο την απελπισια τους πανε και κανουν λογαριασμους σε ινστα και τικτοκ και την πεφτουν σε οτι υπαρχει απο 40 χρονων και κατω, για αυτο μετα ολες αυτες την εχουν δει ντιβες ,το αποτελεσμα ειναι να ψωνιζονται περισσοτερο αυτες και μετα γινεται ακομη πιο δυσκολα για αυτους τους αντρες να βρουν καποια.
επισης υπαρχουν αρκετες και γυναικες ανω των 45 που ειναι μονες τους, απλα αυτες το παιρνουν αποφαση οτι δεν θα βρουν καποιον για οικογενεια, αφου παιδια δεν μπορουν να κανουν πλεον και ασχολουνται με γατες και σκυλους και παθαινουν καταθλιψη, σε καμια περιπτωση ομως δεν φτιαχνουν λογαριασμους σε ινστα και δεν την πεφτουν σε μικρους για να ξεχασουν τον πονο τους
 
Τελευταία τροποποίηση:

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
986
Like
3.141
Πόντοι
446
Εν τω μεταξυ η Ελλαδα ειναι η ιδανικη χωρα για να μεινει καποιος μπακουρης.
Εννοω η χωρα με τις περισσοτερες πιθανοτητες.
Οταν ειναι πιτσιρικας, δυσκολα να τον κοιταξει γυναικα.
Οσο μεγαλωνει, ειναι δυσκολο να φτιαχτει οικονομικα, λογω των γνωστων σε ολους μας λογων, οικονομικες κρισεις, μνημονια, κ.ο.κ.
Και οταν 40νταρησει, αρχιζει πλεον και μπαινει στα αζητητα
Στα 50 καθισταται εντελως αορατος στο γυναικειο πληθυσμο
Ομορφη πορεια ε;
Μικρος στα αζητητα
στα 30+ ανεργος, η μεροδουλι-μεροφαι στην καλυτερη
Στα 40+ στα αζητητα
Στα 50 αορατος

Εχω πανω απο 30 γνωστους 45-55 που ειναι στο ιδιο μοτιβο εδω και δεκαετιες.
Απο δουλεια σκατα, διαμονη με γονεις, απο γυναικα ισως κατι να ειχε παιξει δεκαετια 2000-2010 για τους τυχερους

Οι τυποι αυτοι σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες θα εκαναν παππαδες. Θα αλλαζε η πουτσα τους δερμα απ το ξεσκισμα. Ευκολα σε μια τριετια 6 παιδια απο 2 διαφορετικες γυναικες.

Στην Ελλαδα κυκλοφορουν σα φαντασματα...

Να μενεις επαρχια, 40+ να λαχταρας να κανεις οικογενεια και παιδια, και να μη μπορεις να βρεις δουλεια να καλυπτει εστω τα βασικα. Να μη σε κοιταει καμια. Να μενεις με τους γονεις. Συχνα ανεργος, απενταρος, χωρις αμαξι, ισως και χωρις φιλους αφου ολοι παντρευτηκαν.
Πρωταγωνιστης παλιας δραματικης ελληνικης ταινιας...

Και οι απαιτησεις των ελληνιδων παντοτε ψηλα, στα ουρανια. Αφταστες για τον κοινο θνητο...

μας εκανες την καρδια περιβολη βραδυατικα...οχι γιατι λες υπερβολες..αλλα γιατι λες αληθειες

Εχω σκεφτει πως αν σε 5-6 χρονια ειμαι στην ιδια (η χειροτερη κατασταση) απο οτι ειμαι τωρα, ισως θα ειναι καλυτερα να βαλω τερμα

ναι βαριές κουβεντες...αλλα δεν βρισκω λογο να ζεις στο ελλαδισταν αν δεν εχεις λεφτα και εισαι ο μεσος πλεμπαιος αντρας που τον γαμανε απο ολες τις μπαντες...τουλαχιστον δινοντας ενα deadline στον εαυτο μου, με σπρώχνω στο να τολμάω παραπάνω
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.120
Κριτικές
63
Like
46.095
Πόντοι
9.297
μας εκανες την καρδια περιβολη βραδυατικα...οχι γιατι λες υπερβολες..αλλα γιατι λες αληθειες

Εχω σκεφτει πως αν σε 5-6 χρονια ειμαι στην ιδια (η χειροτερη κατασταση) απο οτι ειμαι τωρα, ισως θα ειναι καλυτερα να βαλω τερμα

ναι βαριές κουβεντες...αλλα δεν βρισκω λογο να ζεις στο ελλαδισταν αν δεν εχεις λεφτα και εισαι ο μεσος πλεμπαιος αντρας που τον γαμανε απο ολες τις μπαντες...τουλαχιστον δινοντας ενα deadline στον εαυτο μου, με σπρώχνω στο να τολμάω παραπάνω
Αν κάνεις δεύτερη δουλειά δεν θα είσαι καλύτερα αλλά θα κινδυνεύεις να στα φάνε οι γιατροί..
Απλώς σκέψου ότι μπορείς να πιεις έναν καφέ με κάτω των 5€ και να νιώσεις λιγο α -νθρωπος...
Πάντα υπάρχει το bou.για ώρες που δεν σερβίρεται καφές!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
μας εκανες την καρδια περιβολη βραδυατικα...οχι γιατι λες υπερβολες..αλλα γιατι λες αληθειες

Εχω σκεφτει πως αν σε 5-6 χρονια ειμαι στην ιδια (η χειροτερη κατασταση) απο οτι ειμαι τωρα, ισως θα ειναι καλυτερα να βαλω τερμα

ναι βαριές κουβεντες...αλλα δεν βρισκω λογο να ζεις στο ελλαδισταν αν δεν εχεις λεφτα και εισαι ο μεσος πλεμπαιος αντρας που τον γαμανε απο ολες τις μπαντες...τουλαχιστον δινοντας ενα deadline στον εαυτο μου, με σπρώχνω στο να τολμάω παραπάνω
Φιλε μου προς Θεου, μη διανοηθεις κατι τετοιο. Το μηνυμα μου αφορουσε τα προηγουμενα μηνυματα και το εγραψα σε δραματικο τονο, για να τονισω την αντιθεση των οσων ζει καποιος στη χωρα μας με τα οσα μπορει να ζησει σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες, οπου ο δυτικος ανδρας θεωρειται κελεπουρι.
Οι περισσοτεροι παθαινουν (θετικο) σοκ με το που προσγειωνονται. Σαν παιδακι σε μαγαζι με σοκολατες. Απο αορατοι στις χωρες τους, στο να μην προλαβαινουν να γαμησουν αυτες που θελουν. Και με πιο φθηνη ζωη, ενοικια, φαγητο, κλπ 80 ευρω ο αγοραιος ολονυχτιος. Φαντασου δηλαδη τι γινεται. Εχουν ειπωθει τα περισσοτερα στα νηματα της Ταυλανδης και σε αλλα.
Αμα δεις οτι ζοριζει το πραμα εδω και δεν υπαρχει λυση, κανε ενα ταξιδακι και δες αν σου αρεσει. Στην τελικη υπαρχουν και οι γειτονικες "ευκολες" χωρες οπως Βαλκανια, Πολωνια, Ρωσοουκρανιες, κλπ για να κανει καποιος παιχνιδι. Απλα αυτο που γινεται σε εκεινες τις χωρες ειναι περα απο καθε φαντασια του Ελληνα που ζει αυτες τις δυσκολιες και τη στερηση.
Και δεν ειναι μονο οι εργενηδες. Ποσοι διαζευγμενοι μετα τα 50 ειναι αορατοι στις δυτικες χωρες. Καποιοι με παιδια μεγαλα, που θελουν απλα μια συντροφο και δε βρισκουν και καταληγουν σε εκεινες τις χωρες και βρισκουν πανευκολα και 30 χρονια μικροτερες. Ψαξτο λιγο, αξιζει τον κοπο.
Το θεμα ειναι απλα γεωγραφικο. Οπως καποιος δε βρισκει γυναικα στο χωριο γιατι απλα δεν υπαρχουν, και βρισκει στην Αθηνα, ετσι και μετα απο καποια ηλικια αφου οι περισσοτερες εχουν παντρευτει και αυτος οχι για καποιους λογους, η χωρισε και εμεινε μονος, τοτε ακομα και ολη η Ελλαδα με Αθηνα μεσα, μοιαζει με ενα χωριο που απλα δε βρισκει θηλυκα. Και που αν παει ενα ταξιδακι παραπερα, θα βρει απειρες να κανει παιχνιδι.
Ο,τι εγραψα πριν, ισχυει ακριβως και για διαζευγμενους 50ρηδες, οσον αφορα στην αναζητηση νεας συντροφου, δεν ειναι μονο θεμα των εργενηδων. Και εχει αν κανει απλα με την ελλειψη ικανου αριθμου γυναικων στο παιγνιο. Ειδικα επαρχια ειναι λιγες και οι περισσοτερες δεν πολυβγαινουν, οποτε δε γινεται καν παιχνιδι.
Ο φιλος πριν ειχε δικιο που ειπε πως οι γυναικες ανω των 45 ουσιαστικα βγαινουν εκτος αγορας, αφου δε μπορουν να κανουν παιδι που για τις περισσοτερες ητανε και το βασικο ζητουμενο στο γαμο, και προτιμουν να μενουν μονες αντι να δεσμευτουν.
 
Τελευταία τροποποίηση:

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
986
Like
3.141
Πόντοι
446
Φιλε μου προς Θεου, μη διανοηθεις κατι τετοιο. Το μηνυμα μου αφορουσε τα προηγουμενα μηνυματα και το εγραψα σε δραματικο τονο, για να τονισω την αντιθεση των οσων ζει καποιος στη χωρα μας με τα οσα μπορει να ζησει σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες, οπου ο δυτικος ανδρας θεωρειται κελεπουρι.
Οι περισσοτεροι παθαινουν (θετικο) σοκ με το που προσγειωνονται. Σαν παιδακι σε μαγαζι με σοκολατες. Απο αορατοι στις χωρες τους, στο να μην προλαβαινουν να γαμησουν αυτες που θελουν. Και με πιο φθηνη ζωη, ενοικια, φαγητο, κλπ 80 ευρω ο αγοραιος ολονυχτιος. Φαντασου δηλαδη τι γινεται. Εχουν ειπωθει τα περισσοτερα στα νηματα της Ταυλανδης και σε αλλα.
Αμα δεις οτι ζοριζει το πραμα εδω και δεν υπαρχει λυση, κανε ενα ταξιδακι και δες αν σου αρεσει. Στην τελικη υπαρχουν και οι γειτονικες "ευκολες" χωρες οπως Βαλκανια, Πολωνια, Ρωσοουκρανιες, κλπ για να κανει καποιος παιχνιδι. Απλα αυτο που γινεται σε εκεινες τις χωρες ειναι περα απο καθε φαντασια του Ελληνα που ζει αυτες τις δυσκολιες και τη στερηση.
Και δεν ειναι μονο οι εργενηδες. Ποσοι διαζευγμενοι μετα τα 50 ειναι αορατοι στις δυτικες χωρες. Καποιοι με παιδια μεγαλα, που θελουν απλα μια συντροφο και δε βρισκουν και καταληγουν σε εκεινες τις χωρες και βρισκουν πανευκολα και 30 χρονια μικροτερες. Ψαξτο λιγο, αξιζει τον κοπο.
Το θεμα ειναι απλα γεωγραφικο. Οπως καποιος δε βρισκει γυναικα στο χωριο γιατι απλα δεν υπαρχουν, και βρισκει στην Αθηνα, ετσι και μετα απο καποια ηλικια αφου οι περισσοτερες εχουν παντρευτει και αυτος οχι για καποιους λογους, τοτε ακομα και ολη η Ελλαδα με Αθηνα μεσα, μοιαζει με ενα χωριο που απλα δε βρισκει θηλυκα. Και που αν παει ενα ταξιδακι παραπερα, θα βρει απειρες να κανει παιχνιδι.

Το ξερω φιλε μου πως το ειπες για να τονίσεις την αντίθεση, εξάλλου και εδώ στο σαιτ εχουμε πολλους που τιμάνε συχνά Ταυλάνδες, Πολωνίες κλπ, απλά εξέφρασες όλες αυτες τις σκέψεις που κάνω τον τελευταίο καιρό, για το μέλλον κα κάποιου σε αυτη τη χωρα, οπου οι προοπτικές και στο ερωτικό και στο οικονομικό κομμάτι είναι μηδαμινές, εκτός και αν ειναι ένα μέρος των ολιγαρχων, μαφιόζων, κομματόσκυλων που κανουν κουμάντο σε αυτό το σιχαμένο μέρος
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Το ξερω φιλε μου πως το ειπες για να τονίσεις την αντίθεση, εξάλλου και εδώ στο σαιτ εχουμε πολλους που τιμάνε συχνά Ταυλάνδες, Πολωνίες κλπ, απλά εξέφρασες όλες αυτες τις σκέψεις που κάνω τον τελευταίο καιρό, για το μέλλον κα κάποιου σε αυτη τη χωρα, οπου οι προοπτικές και στο ερωτικό και στο οικονομικό κομμάτι είναι μηδαμινές, εκτός και αν ειναι ένα μέρος των ολιγαρχων, μαφιόζων, κομματόσκυλων που κανουν κουμάντο σε αυτό το σιχαμένο μέρος
Υποψιν οτι τα ιδια εχουν αρχισει να γινονται και σε αλλες δυτικες χωρες, συμπεριλαμβανομενης της Αμερικης. Γενικα υπαρχει ενας αναβρασμος τον τελευταιο καιρο με το ολο θεμα, βλεπε κινηματα mgtow, woke, κλπ
Βεβαια υπαρχουν και χειροτερα απο εμας, οπως Ιαπωνια, κλπ που πολλοι δε γαμαν ποτε και γινονται χικικομορι, κλπ απλα δεν τους νοιαζει τιποτα. Κυνικοι φιλοσοφοι :D:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Αιτουμαστε επαναφορα του αρχοντα Κιμανιου του Δευτερου καθως και του Δημητρακαρου του Πορνομεταναστη, για την πολυτιμη συμβολη τους στο νημα σ αυτους τους χαλαιπους καιρους :headbaning1::headbaning1::headbaning1:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.385
Like
10.922
Πόντοι
3.556
Εργένης και χωριο δεν πάει, Εργένης μόνο μεγαλες πόλεις.
Και να σε πούνε εσένα δεν πρέπει να σε πειράζει, έτσι ειναι η κοινωξια,πάντοτε το διαφορετικό το κατακρίνουν ολοι
Τυπε Αμερικα εχει πολλους 40+ 45+ εργενηδες που δυσκολευονται να αποκατασταθουν;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.234
Like
18.333
Πόντοι
3.656
Εν τω μεταξυ η Ελλαδα ειναι η ιδανικη χωρα για να μεινει καποιος μπακουρης.
Εννοω η χωρα με τις περισσοτερες πιθανοτητες.
Οταν ειναι πιτσιρικας, δυσκολα να τον κοιταξει γυναικα.
Οσο μεγαλωνει, ειναι δυσκολο να φτιαχτει οικονομικα, λογω των γνωστων σε ολους μας λογων, οικονομικες κρισεις, μνημονια, κ.ο.κ.
Και οταν 40νταρησει, αρχιζει πλεον και μπαινει στα αζητητα
Στα 50 καθισταται εντελως αορατος στο γυναικειο πληθυσμο
Ομορφη πορεια ε;
Μικρος στα αζητητα
στα 30+ ανεργος, η μεροδουλι-μεροφαι στην καλυτερη
Στα 40+ στα αζητητα
Στα 50 αορατος

Εχω πανω απο 30 γνωστους 45-55 που ειναι στο ιδιο μοτιβο εδω και δεκαετιες.
Απο δουλεια σκατα, διαμονη με γονεις, απο γυναικα ισως κατι να ειχε παιξει δεκαετια 2000-2010 για τους τυχερους

Οι τυποι αυτοι σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες θα εκαναν παππαδες. Θα αλλαζε η πουτσα τους δερμα απ το ξεσκισμα. Ευκολα σε μια τριετια 6 παιδια απο 2 διαφορετικες γυναικες.

Στην Ελλαδα κυκλοφορουν σα φαντασματα...

Να μενεις επαρχια, 40+ να λαχταρας να κανεις οικογενεια και παιδια, και να μη μπορεις να βρεις δουλεια να καλυπτει εστω τα βασικα. Να μη σε κοιταει καμια. Να μενεις με τους γονεις. Συχνα ανεργος, απενταρος, χωρις αμαξι, ισως και χωρις φιλους αφου ολοι παντρευτηκαν.
Πρωταγωνιστης παλιας δραματικης ελληνικης ταινιας...

Και οι απαιτησεις των ελληνιδων παντοτε ψηλα, στα ουρανια. Αφταστες για τον κοινο θνητο...

Γι'αυτό λέμε και φωνάζουμε στους πιτσιρικάδες,γαμάτε τώρα που μπορείτε.

Πόσες φορές το χουμε πει,να ξαναγινόμασταν πιτσιρίκια έστω και για ένα καλοκαίρι,με τα τωρινά ξεκώλια που κυκλοφορούν;

Πόσες φορές δεν βγαίνουμε έξω και λέμε 'πού ήταν ρε πούστη μου όλες αυτές όταν ήμασταν εμεις πιτσιρίκια;Γιατί δεν υπήρχαν τότε τέτοιες;'
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.234
Like
18.333
Πόντοι
3.656
ολοι αυτοι που περιγραφεις απο την απελπισια τους πανε και κανουν λογαριασμους σε ινστα και τικτοκ και την πεφτουν σε οτι υπαρχει απο 40 χρονων και κατω, για αυτο μετα ολες αυτες την εχουν δει ντιβες ,το αποτελεσμα ειναι να ψωνιζονται περισσοτερο αυτες και μετα γινεται ακομη πιο δυσκολα για αυτους τους αντρες να βρουν καποια.

Συμφωνώ,αλλά και τί άλλο να κάνουν;Δυστυχώς τα σόσιαλ είναι μονόδρομος για άτομα μεγαλύτερων ηλικιών που δεν ξέρουν γυναίκες

Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό πολύς κόσμος γνωρίζεται εκεί,αλλά στο Ελλαδιστάν είναι δαιμονοποιημένα.
 

crsweber

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
516
Like
988
Πόντοι
86
Συμφωνώ,αλλά και τί άλλο να κάνουν;Δυστυχώς τα σόσιαλ είναι μονόδρομος για άτομα μεγαλύτερων ηλικιών που δεν ξέρουν γυναίκες

Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό πολύς κόσμος γνωρίζεται εκεί,αλλά στο Ελλαδιστάν είναι δαιμονοποιημένα.
αυτο προσπαθω να επισημανω, πριν 15 χρονια που δεν υπηρχαν τα σοσιαλ, καποιος που ητανε μπακουρι 50 χρονων την επεφτε σε λιγες στον περιγυρω του, ετσι ομως δεν την ψωνιζε η καθεμια τριανταρα αφου αυτη θα δεχοταν ελαχιστα πεσιματα, γιατι οσο ναναι ειναι καπως δυσκολο να την πεφτεις σε αγνωστες στο δρομο.
εγω για παραδειγμα μιλαω με μια τριανταρα στο γυμναστηριο, μετριας εμφανισης, αυτη ομως νομιζει οτι ειναι καμια μουναρα, μπαινει αυτη στο προφιλ της στο fb δεχεται ολα αυτα τα μηνυματα θαυμασμου, γνωριζει καποιον στην ηλικια της μετα, και σου κανει την δυσκολη εσενα. εσυ θα πρεπει να της δωσεις τεραστια σημασια και αν εισαι απο τους τυχερους να σου κανει την χαρη να σε γνωρισει.
δεν ξερω στο εξωτερικο τι γινεται, αλλα εδω ελλαδα ειδικα μετα το ινστα την ψωνισε και το τελευταιο μπαζο που ειναι κατω των 40 ετων.βλεπεις στο λεωφορειο κατι σαπιες χοντρες με σορτσακια καυτα, με κολαν και λες τι σκατα αηδια ειναι αυτο, ομως καποιος της ανεβασε την αυτοπεποιθηση να βγει εξω ετσι, ο καποιος αυτος ειναι ο απελπισμενος πεφτουλας απο τα σοσιαλ
 
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.710
Πόντοι
456
Εν τω μεταξυ η Ελλαδα ειναι η ιδανικη χωρα για να μεινει καποιος μπακουρης.
Εννοω η χωρα με τις περισσοτερες πιθανοτητες.
Οταν ειναι πιτσιρικας, δυσκολα να τον κοιταξει γυναικα.
Οσο μεγαλωνει, ειναι δυσκολο να φτιαχτει οικονομικα, λογω των γνωστων σε ολους μας λογων, οικονομικες κρισεις, μνημονια, κ.ο.κ.
Και οταν 40νταρησει, αρχιζει πλεον και μπαινει στα αζητητα
Στα 50 καθισταται εντελως αορατος στο γυναικειο πληθυσμο
Ομορφη πορεια ε;
Μικρος στα αζητητα
στα 30+ ανεργος, η μεροδουλι-μεροφαι στην καλυτερη
Στα 40+ στα αζητητα
Στα 50 αορατος

Εχω πανω απο 30 γνωστους 45-55 που ειναι στο ιδιο μοτιβο εδω και δεκαετιες.
Απο δουλεια σκατα, διαμονη με γονεις, απο γυναικα ισως κατι να ειχε παιξει δεκαετια 2000-2010 για τους τυχερους

Οι τυποι αυτοι σε μια απο τις προαναφερθεισες χωρες θα εκαναν παππαδες. Θα αλλαζε η πουτσα τους δερμα απ το ξεσκισμα. Ευκολα σε μια τριετια 6 παιδια απο 2 διαφορετικες γυναικες.

Στην Ελλαδα κυκλοφορουν σα φαντασματα...

Να μενεις επαρχια, 40+ να λαχταρας να κανεις οικογενεια και παιδια, και να μη μπορεις να βρεις δουλεια να καλυπτει εστω τα βασικα. Να μη σε κοιταει καμια. Να μενεις με τους γονεις. Συχνα ανεργος, απενταρος, χωρις αμαξι, ισως και χωρις φιλους αφου ολοι παντρευτηκαν.
Πρωταγωνιστης παλιας δραματικης ελληνικης ταινιας...

Και οι απαιτησεις των ελληνιδων παντοτε ψηλα, στα ουρανια. Αφταστες για τον κοινο θνητο...
επαρχια αν δεν εχεις παρεα και κοινωνικους κυκλους εισαι χειροτερα απο αθηνα και θεσσαλονικη παντως
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Συμφωνώ,αλλά και τί άλλο να κάνουν;Δυστυχώς τα σόσιαλ είναι μονόδρομος για άτομα μεγαλύτερων ηλικιών που δεν ξέρουν γυναίκες

Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό πολύς κόσμος γνωρίζεται εκεί,αλλά στο Ελλαδιστάν είναι δαιμονοποιημένα.
αν μια γυναίκα δεν σε ξέρει στη πραγματική ζωή, τι γνωριμία να κάνει μαζι σου μέσω ινστα; τα λάικ σου θέλει όχι την πούτσα σου. και να της στειλεις μηνύματα ή διαβάστηκε ή μπλοκ θα ναι το αποτελέσμα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.234
Like
18.333
Πόντοι
3.656
μας εκανες την καρδια περιβολη βραδυατικα...οχι γιατι λες υπερβολες..αλλα γιατι λες αληθειες

Εχω σκεφτει πως αν σε 5-6 χρονια ειμαι στην ιδια (η χειροτερη κατασταση) απο οτι ειμαι τωρα, ισως θα ειναι καλυτερα να βαλω τερμα

ναι βαριές κουβεντες...αλλα δεν βρισκω λογο να ζεις στο ελλαδισταν αν δεν εχεις λεφτα και εισαι ο μεσος πλεμπαιος αντρας που τον γαμανε απο ολες τις μπαντες...τουλαχιστον δινοντας ενα deadline στον εαυτο μου, με σπρώχνω στο να τολμάω παραπάνω

Εσύ κάτω απο 30 δεν έχεις πει ότι είσαι;Γιατί δεν ψάχνεσαι για εξωτερικό;
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
14.234
Like
18.333
Πόντοι
3.656
αν μια γυναίκα δεν σε ξέρει στη πραγματική ζωή, τι γνωριμία να κάνει μαζι σου μέσω ινστα; τα λάικ σου θέλει όχι την πούτσα σου. και να της στειλεις μηνύματα ή διαβάστηκε ή μπλοκ θα ναι το αποτελέσμα.

Έχουν απλά την ελπίδα ότι εκε΄ί μέσα μπορεί να τους δώσει σημασία κάποια

Άδικος κόπος μεν,αλλά στην απελπισία προσπαθείς να πιαστείς απο παντού
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
36.120
Κριτικές
63
Like
46.095
Πόντοι
9.297
Φαντάζομαι όμως ούτε γι'αστείο δεν θα χώριζε,αν είναι και 40+
Όχι βέβαια...με παιδιά με φροντιστήρια κτλ ποιος έχει χρόνο για χωρίσματα...απλώς λέει ότι νιώθει ξένοιαστα όταν μιλάμε χωρίς να σκέφτεται πως θα πληρωθούν φροντιστήρια ,δραστηριότητες κτλ.
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.223
Κριτικές
20
Like
3.775
Πόντοι
1.446
Κάποια που είναι 66 χρονών (Ελλεϊνίδα, συνταξιούχος και σαν φάλαινα) σε site γνωριμιών, θέλει τον "ιδανικό υποψήφιο", ως εξής:
Να είσαι 55-68 με: Γυμνασμένο σώμα κ κοιλιακούς φέτες Υψος άνω του1,80 Αρρενωπό πρόσωπο με θεληματικό πηγούνι Σέξυ εμφάνιση και καλή απόδοση. Οικονομικά ανεξάρτητος Καλοντυμένος, καθαρός, υγιής, εχέμυθος ευγενικός, εύστροφος, ειλικρινής, με πάθος. Αμάξι απαραίτητο Με ελεύθερο χρόνο για διασκέδαση Ιδιόκτητο σπίτι άνω των 100τμ και εξοχικό κοντά σε θάλασσα. Όχι καρμίρης, όχι ζιγκολό, όχι τοξικός, όχι κάπνισμα. Με τα κατοικίδια δεν έχω πρόβλημα αλλά είμαι αλλεργική στην τρίχα.
Δηλώνει και απόφοιτος Νομικής (η ίδια εννοώ)...
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
24 Νοε 2021
Μηνύματα
2.381
Like
3.710
Πόντοι
456
Κάποια που είναι 66 χρονών (Ελλεϊνίδα, συνταξιούχος και σαν φάλαινα) σε site γνωριμιών, θέλει τον "ιδανικό υποψήφιο", ως εξής:
Να είσαι 55-68 με: Γυμνασμένο σώμα κ κοιλιακούς φέτες Υψος άνω του1,80 Αρρενωπό πρόσωπο με θεληματικό πηγούνι Σέξυ εμφάνιση και καλή απόδοση. Οικονομικά ανεξάρτητος Καλοντυμένος, καθαρός, υγιής, εχέμυθος ευγενικός, εύστροφος, ειλικρινής, με πάθος. Αμάξι απαραίτητο Με ελεύθερο χρόνο για διασκέδαση Ιδιόκτητο σπίτι άνω των 100τμ και εξοχικό κοντά σε θάλασσα. Όχι καρμίρης, όχι ζιγκολό, όχι τοξικός, όχι κάπνισμα. Με τα κατοικίδια δεν έχω πρόβλημα αλλά είμαι αλλεργική στην τρίχα.
Δηλώνει και απόφοιτος Νομικής (η ίδια εννοώ)...
δεν σωζεται η φάση οπως καταλαβαίνεις.. εξωπραγματικη η φαση
 

iceman1988

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
81
Like
8.054
Πόντοι
7.865
Κάποια που είναι 66 χρονών (Ελλεϊνίδα, συνταξιούχος και σαν φάλαινα) σε site γνωριμιών, θέλει τον "ιδανικό υποψήφιο", ως εξής:
Να είσαι 55-68 με: Γυμνασμένο σώμα κ κοιλιακούς φέτες Υψος άνω του1,80 Αρρενωπό πρόσωπο με θεληματικό πηγούνι Σέξυ εμφάνιση και καλή απόδοση. Οικονομικά ανεξάρτητος Καλοντυμένος, καθαρός, υγιής, εχέμυθος ευγενικός, εύστροφος, ειλικρινής, με πάθος. Αμάξι απαραίτητο Με ελεύθερο χρόνο για διασκέδαση Ιδιόκτητο σπίτι άνω των 100τμ και εξοχικό κοντά σε θάλασσα. Όχι καρμίρης, όχι ζιγκολό, όχι τοξικός, όχι κάπνισμα. Με τα κατοικίδια δεν έχω πρόβλημα αλλά είμαι αλλεργική στην τρίχα.
Δηλώνει και απόφοιτος Νομικής (η ίδια εννοώ)...
Γενικά έχουν περίεργες απαιτήσεις όλες τους πλέον για κάποιο λόγο. Οκ θέλεις αυτά σαν ατομο. Σεβαστό. Εσύ τι έχεις να δώσεις; Έχεις κορμάρα, βυζάρες, είσαι θεά, ευγενική, έξυπνη, με λεφτά, αμάξια, σπίτια κτλ;
Μάλλον όχι. Και αντε πες ότι υπάρχει κάποιος σε αυτή την ηλικιακή ομάδα που έχει όλα αυτά... Γιατί να πάει με δαύτη που είναι σαν φάλαινα και συνταξιούχα και όχι με μια νεότερη και ωραία γκόμενα;
Τρικυμία εν κρανίω δικέ μου. Η νέα εποχή, οι αριστεροφανείς ιδεολογίες και ο φεμινισμός, μαζί με την πιρφοριά του μέσου Έλληνα, μας οδηγουν στην καταστροφή.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom