Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 46 άτομα (0 μέλη και 46 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ρε καμπουρδιδη, βιολογικά δεν είναι μόνο οι ορμόνες που κάνουν ένα λεπτό, είναι και τα νευρικά ηλεκτρικα σήματα του εγκεφάλου που επειδή οι νευρώνες των ανδρών αναπτύχθηκαν παρουσία ανδρογόνων σε ένα δέκατο του δευτερολέπτου γυρνάς να κοιτάξεις ένα γυναικείο κωλο που περναει ενώ η γυναίκα δεν δίνει σημασία ή προσποιείται ότι δεν δίνει σημασία ακόμη  και μποντυμπιλντερ να περάσει μπροστά της.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Ρε καμπουρδιδη, βιολογικά δεν είναι μόνο οι ορμόνες που κάνουν ένα λεπτό, είναι και τα νευρικά ηλεκτρικα σήματα του εγκεφάλου που επειδή οι νευρώνες των ανδρών αναπτύχθηκαν παρουσία ανδρογόνων σε ένα δέκατο του δευτερολέπτου γυρνάς να κοιτάξεις ένα γυναικείο κωλο που περναει ενώ η γυναίκα δεν δίνει σημασία ή προσποιείται ότι δεν δίνει σημασία ακόμη  και μποντυμπιλντερ να περάσει μπροστά της.

:P :P :P

Παντως σοβαρα δε νομιζω να υπαρχει βιολογικη διαφορα αποκρισης στα ηλεκτρικα των νευρωνων στη βαση του φυλου. Δεν ανησυχω παντως για την επιστημη, αυτα εν καιρω ολα θα τα βρει.
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2013
Μηνύματα
298
Like
202
Πόντοι
21
Εμένα η εμπειρία μου με της ελλεεινίδες είναι οτι αυτές που μου αρέσουν δεν τους αρέσω, και σε αυτές που αρέσω δεν μου αρέσουν....
Όσο για αυτές που μου αρέσουν έχω να πώ οτι είναι απλές κοπέλες λίγο πάνω του μετρίου (6αράκια-7αράκια, ζόρι 8), δεν πάω να την πέσω και σε γκόμενες τύπου Βάσω Βιλέγκας ας πούμε αλλά και πάλι τρώω άκυρο.
και όσες φορές είπα "γάμα το" και έριξα τα στάνταρ μου για να γαμήσω τουλάχιστον. Το μετάνιωσα μετά (και 2 απο τις 4 φορές που το έκανα, δε γάμησα κιόλας γιατί ξενέρωσα απο τη συζήτηση και τα μυαλά που κουβαλούσαν στο ραντεβού).

Μάλλον είμαι πολύ ασχημότερος απ'ότι πιστεύω όμως γιατί είχα και tinder κανα 2μηνο τώρα με την καραντίνα με 2-3 φώτο μου και δεν είχα ούτε ενα match....

Αν σου ρίχνουν κατευθείαν άκυρο τότε μάλλον ναι....εκτός και αν είσαι άθλιος στην προσέγγιση. Tinder τώρα 2 μήνες και να μην έχεις ματς μου φαίνεται περίεργο εκτός και αν έκανες swipe right μόνο τις μουνάρες-ψεύτικα προφίλ.

Έχω δει μουνάρες με μέτριους γκόμενους(είχαν άλλα χαρίσματα) οπότε αν εσύ είσαι 5 και την πέφτεις στο 8άρι χωρίς να έχεις να επιδείξεις κάτι άλλο τότε λογικό να φας άκυρο.

Επίσης, θα με ενδιέφερε να δω τι θεωρείς 6άρακια-7άρακια-8αράκια...αν θες βάλε ενδεικτικές φωτογραφίες .
 

n_i_k_o_s

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2014
Μηνύματα
117
Like
1
Πόντοι
1
Παιδια να πω και γω κατι που νομιζω δεν εχει αναφερθει στο θεμα. Ισως να αξιζε να ανοιξω καινουργιο θεμα αλλα ας γραφτει εδω. Εχει να κανει με την εσωστρεφεια/εξωστρεφεια του αντρα(introvert,extrovert) και το πως αυτη επηρεαζει το πεσιμο που κανουμε. Εγω ειμαι απο τη φυση μου introvert, εχω κανει πραγματικα παρα πολλα πεσιματα (ειχα ανοιξει και θεμα παλιοτερα σχετικα μ αυτο για οσους θυμουνται) και τα αποτελεσματα ειναι ελαχιστα. Τοσο λιγα που δεν αξιζει η ενασχοληση για εμενα. Αυτος ειναι κι ο λογος που πιστευω οτι πολλοι αποτυγχανουν στο φλερτ. Οταν εισαι απο τη φυση σου εσωστρεφης, με τα οσα θετικα εχει αυτο σ αλλους τομεις της ζωης, στον τομεα γυναικες τα πραγματα ειναι δυσκολα για εμας. Δεν ταιριαζει αυτο το ειδος χαρακτηρα με το πεσιμο, φαινεται περιεργο, φαινεται fake. Γι αυτο θεωρω σε μεγαλο βαθμο οτι υπαρχει κι αυτη η "κοντρα" απο αυτους που πετυχαινουν και τα βλεπουν ολα καλα κι απ αυτους που δεν και λενε τα χειροτερα για τις ελληνιδες(οχι οτι εχουν αδικο βεβαια.., απλα ας εστιασουμε τωρα σ αυτο που λεω). Οχι οτι ειναι μονος αυτος ο λογος εννοειται αλλα παιζει σημαντικο ρολο πιστευω.

Και παμε τωρα στη λυση, τι πρεπει να κανουμε οσοι ειμαστε εσωστρεφεις?εδω δεν εχω απαντηση, πιστευω οτι μονο μεσω κοινης παρεας(αν εχεις μεγαλο κυκλο γιατι με δυο παρεες δε γινεται δουλεια). θα μου πειτε σιγα ρε φιλε, πανε και κανε πεσιμο σε τετοιες που ταιριαζεις, κι εδω ειναι το θεμα οι αντιστοιχες κοπελες ειναι σχεδον αδυνατον να δεχτουν πεσιμο και να συνεχισουν να μιλανε, θα φοβηθουν, θα ειναι πολυ ντροπαλες κλπ, τα χω δει να γινονται με μενα. Και φυσικα κυριως για σχεση ετσι, μην αυταπαταστε οι εσωστρεφεις οτι θα μας κοιταξουν για σεξ(εξαιρουνται οι πολυ ομορφοι αλλα μιλαμε για το μεσο ορο). Για πειτε γνωμες..
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
27
Like
2.372
Πόντοι
6.955
Εχεις δίκιο για την εσωστρέφεια και την εξωστρέφια. Δεν αλλάζει. Έχει καθοριστεί απο κοινωνικούς και γενετικούς παράγοντες.
Οι γυναίκες συνδέουν την εξωστρέφεια με την αυτοπεποίθηση και για αυτό οι εξωστρεφείς έχουν πιο πολλές επιτυχίες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Παιδια να πω και γω κατι που νομιζω δεν εχει αναφερθει στο θεμα. Ισως να αξιζε να ανοιξω καινουργιο θεμα αλλα ας γραφτει εδω. Εχει να κανει με την εσωστρεφεια/εξωστρεφεια του αντρα(introvert,extrovert) και το πως αυτη επηρεαζει το πεσιμο που κανουμε. Εγω ειμαι απο τη φυση μου introvert, εχω κανει πραγματικα παρα πολλα πεσιματα (ειχα ανοιξει και θεμα παλιοτερα σχετικα μ αυτο για οσους θυμουνται) και τα αποτελεσματα ειναι ελαχιστα. Τοσο λιγα που δεν αξιζει η ενασχοληση για εμενα. Αυτος ειναι κι ο λογος που πιστευω οτι πολλοι αποτυγχανουν στο φλερτ. Οταν εισαι απο τη φυση σου εσωστρεφης, με τα οσα θετικα εχει αυτο σ αλλους τομεις της ζωης, στον τομεα γυναικες τα πραγματα ειναι δυσκολα για εμας. Δεν ταιριαζει αυτο το ειδος χαρακτηρα με το πεσιμο, φαινεται περιεργο, φαινεται fake. Γι αυτο θεωρω σε μεγαλο βαθμο οτι υπαρχει κι αυτη η "κοντρα" απο αυτους που πετυχαινουν και τα βλεπουν ολα καλα κι απ αυτους που δεν και λενε τα χειροτερα για τις ελληνιδες(οχι οτι εχουν αδικο βεβαια.., απλα ας εστιασουμε τωρα σ αυτο που λεω). Οχι οτι ειναι μονος αυτος ο λογος εννοειται αλλα παιζει σημαντικο ρολο πιστευω.

Και παμε τωρα στη λυση, τι πρεπει να κανουμε οσοι ειμαστε εσωστρεφεις?εδω δεν εχω απαντηση, πιστευω οτι μονο μεσω κοινης παρεας(αν εχεις μεγαλο κυκλο γιατι με δυο παρεες δε γινεται δουλεια). θα μου πειτε σιγα ρε φιλε, πανε και κανε πεσιμο σε τετοιες που ταιριαζεις, κι εδω ειναι το θεμα οι αντιστοιχες κοπελες ειναι σχεδον αδυνατον να δεχτουν πεσιμο και να συνεχισουν να μιλανε, θα φοβηθουν, θα ειναι πολυ ντροπαλες κλπ, τα χω δει να γινονται με μενα. Και φυσικα κυριως για σχεση ετσι, μην αυταπαταστε οι εσωστρεφεις οτι θα μας κοιταξουν για σεξ(εξαιρουνται οι πολυ ομορφοι αλλα μιλαμε για το μεσο ορο). Για πειτε γνωμες..
σωστά τα λες. Οι μουγγοι δεν βγάζουν γκόμενες, οι ασχημοι βγάζουν. Δεν γαμαει ο πιο ωραίος αλλά ο πιο γενναίος.
 

orgasmikos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2019
Μηνύματα
1.919
Like
1.706
Πόντοι
216
σωστά τα λες. Οι μουγγοι δεν βγάζουν γκόμενες, οι ασχημοι βγάζουν. Δεν γαμαει ο πιο ωραίος αλλά ο πιο γενναίος.

Κάνεις μεγάλο λάθος φίλε μου. Δεν θέλει μόνο να είσαι γενναίος,μακάρι να ήταν έτσι απλά τα πράγματα.
Αν βρεις τα αρχίδια να της πεις γεια σου καύλα μου θέλω να σε γαμησω. Τι νομίζεις ότι θα γίνει;
Μπάτσο θα καλέσει να την σώσει από τον υποτιθέμενο κίνδυνο που νομίζει ότι διατρέχει.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Της πουτάνας το μουνί σήμερα το βράδυ έξω.Μινάκια,μπουτάκια,κωλαράκια,καυλώσαμε πάλι.Αυτές οι μικρές όσο πάνε πιο καύλες γίνονται ρε
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
H γνώμη μου είναι απλή: Είνα θέμα ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗΣ!

Ούτε εσωστρέφειας ούτε εξωστρέφειας!

Θέμα τύχης είναι

Να πέφτεις σε γκόμενες που δεν φοβούνται να γνωριστούν,και ταυτόχρονα να είναι ελεύθερες,να μην έχουν τον στόκο της παρέας στον εγκέφαλο,να μην έχουν διάβασμα εκείνη την περίοδο,να μην έχουν μόλις χωρίσει,να μην ξύπνησαν στραβά εκείνη τη μέρα και ταυτόχρονα να τους αρέσεις

Αν είσαι τύχερος σε όλα αυτά,γνωρίζεις.Αλλιώς τη γνωρίζει άλλος

 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
Της πουτάνας το μουνί σήμερα το βράδυ έξω.Μινάκια,μπουτάκια,κωλαράκια,καυλώσαμε πάλι.Αυτές οι μικρές όσο πάνε πιο καύλες γίνονται ρε

γαμησε τα ημουν γκαζι κσαι μ βγηκαν τα ματια χορευανε κατι μικρες 20αρες


και χορευανε τσολοκιτα και ανοιγανε τα ποδια μεχρι κατω καθισματα


ειχε υδρωσει η κωλοτρυπιδα τους και γεμισε υδρωτα η στριγκια με τις καριολαρες τους
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.572
Πόντοι
1.796
χθες στο γκαζι του καραμουνιου το πανηγυρακι πουσταραδες


τρια μαγαζια σοχο ντερτι μπλοντ και τζοτζο ηταν ασφυχτικα γεματα


οταν λεμε ασφυχτικα ησουν πανω στον αλλον με αποτελεσμα ζουμια απο υδρωτα μουνιλα και κωλαριλα φτυσιματα να βρισκονται σε αποσταση αναπνοης

ακομα και περιοδο ειχες περιπτωση να σ ερθει πανω σου


τι γαμησια ρε μαγκες πρεπει να παιχτηκανε μετα απο τοσο καυλωμενες μητρες


αλλα θα πω και κατι αλλο


ειδα δυο τυπους να πηγαινουν σε παρεα να μιλαει στη κοπελα τη μια ο ενας απο τους δυο και μετα να ειναι μονοι τους στο τραπεζι τους


ουτε στο κλασιμο δεν τους ειχαν ενω της μιλαγε κανα πενταλεπτο ο ενας απο τους δυο


οι κοπελες ηταν 4 τα αγορια 2

απο τις 4 οι δυο δεν ασχοληθηκανε καν οι αλλες δυο ηταν στο πεδιο και μιλαγε η μια συνηθως


μετα ομως μονοι τους παλι

γιατι ετσι ρε μαγκες


αλλα και κατι αλλο ολοι οι αντρες με ιδιο κουρεμα ρουχα παντελονι σκατοπαπουτσα και φανελακι καλοκαιρινο μπλουζακι


τι γαμηδια ηταν αυτοι ρε


μαλακες μια ζωη
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Παιδια να πω και γω κατι που νομιζω δεν εχει αναφερθει στο θεμα. Ισως να αξιζε να ανοιξω καινουργιο θεμα αλλα ας γραφτει εδω. Εχει να κανει με την εσωστρεφεια/εξωστρεφεια του αντρα(introvert,extrovert) και το πως αυτη επηρεαζει το πεσιμο που κανουμε. Εγω ειμαι απο τη φυση μου introvert, εχω κανει πραγματικα παρα πολλα πεσιματα (ειχα ανοιξει και θεμα παλιοτερα σχετικα μ αυτο για οσους θυμουνται) και τα αποτελεσματα ειναι ελαχιστα. Τοσο λιγα που δεν αξιζει η ενασχοληση για εμενα. Αυτος ειναι κι ο λογος που πιστευω οτι πολλοι αποτυγχανουν στο φλερτ. Οταν εισαι απο τη φυση σου εσωστρεφης, με τα οσα θετικα εχει αυτο σ αλλους τομεις της ζωης, στον τομεα γυναικες τα πραγματα ειναι δυσκολα για εμας. Δεν ταιριαζει αυτο το ειδος χαρακτηρα με το πεσιμο, φαινεται περιεργο, φαινεται fake. Γι αυτο θεωρω σε μεγαλο βαθμο οτι υπαρχει κι αυτη η "κοντρα" απο αυτους που πετυχαινουν και τα βλεπουν ολα καλα κι απ αυτους που δεν και λενε τα χειροτερα για τις ελληνιδες(οχι οτι εχουν αδικο βεβαια.., απλα ας εστιασουμε τωρα σ αυτο που λεω). Οχι οτι ειναι μονος αυτος ο λογος εννοειται αλλα παιζει σημαντικο ρολο πιστευω.

Και παμε τωρα στη λυση, τι πρεπει να κανουμε οσοι ειμαστε εσωστρεφεις?εδω δεν εχω απαντηση, πιστευω οτι μονο μεσω κοινης παρεας(αν εχεις μεγαλο κυκλο γιατι με δυο παρεες δε γινεται δουλεια). θα μου πειτε σιγα ρε φιλε, πανε και κανε πεσιμο σε τετοιες που ταιριαζεις, κι εδω ειναι το θεμα οι αντιστοιχες κοπελες ειναι σχεδον αδυνατον να δεχτουν πεσιμο και να συνεχισουν να μιλανε, θα φοβηθουν, θα ειναι πολυ ντροπαλες κλπ, τα χω δει να γινονται με μενα. Και φυσικα κυριως για σχεση ετσι, μην αυταπαταστε οι εσωστρεφεις οτι θα μας κοιταξουν για σεξ(εξαιρουνται οι πολυ ομορφοι αλλα μιλαμε για το μεσο ορο). Για πειτε γνωμες..

Η εσωστρεφεια και η εξωστρεφεια ειναι λιγο σχετικοι οροι. Πχ εστω πας για καφε με ενα φιλο που ειναι πιο εξωστρεφης... εστω οτι θα παρετε και οι 2 τον ιδιο καφε οπότε ερχεται η σερβιτορα και λεει αυτος "2 φρεντο εσπρεσο"... εσυ δεν χρειαζεται καν να μιλησεις. Μετα πας για καφε με φιλο που ειναι πιο εσωστρεφης και το ρολο του εξωστρεφη τον εχεις εσυ και μιλας εσυ.

Με τον πρωτο, οταν θα μπειτε στο μαγαζι, αυτος θα μπει πρωτος, θα επιλεξει τραπεζι και θα κατσει και μετα εσυ, ενω με τον δευτερο μπορει να μπεις εσυ πρωτος, ο αλλος να σε ακολουθει, και να κατσεις εσυ πρωτος.

Το alpha-maleικι, η εσωστρεφεια, ειναι δηλαδη σχετικοι οροι αμα το αναλυσεις. Και σε σχεση με τις γκομενες ισχυει το ιδιο... δλδ αν σου μιλαει μια ασχημη που στη πεφτει εκει ντρεπεσαι να μιλησεις ή να τη γειωσεις? Οχι. Γιατι δε σε νοιαζει. Ενω αμα δεις πχ μια μουναρα δε θα μπορεις ουτε να μιλησεις γιατι υποσυνειδητα σε νοιαζει και εισαι παρα πολυ προσεκτικος.

Η εσωστρεφεια γενικοτερα εχει να κανει με την αυτοπεποιθεση. Δλδ αυτος που ειναι εσωστρεφης εχει συνηθως λογο να ειναι εσωστρεφης και αυτος ο λογος σχετιζεται συνηθως με το οτι δε θελει κοινωνικες συναναστροφες που θα αποκαλυψουν τις δικες του ανεπαρκειες (υπαρκτες ή φανταστικες - πχ ενα υπεραναλυτικο ατομο θα βρει πολυ περισσοτερες ανεπαρκειες επανω του απο εναν χαζο ο οποιος δε τις σκεφτεται καν τις συγκεκριμενες "ανεπαρκειες" και αρα δεν επηρεαζεται). Αρα υποσυνειδητα αυτος που θεωρει οτι εχει ανεπαρκειες αποφευγει ή εξορθολογικοποιει την εσωστρεφεια η οποια κατα βαση ειναι υποσυνειδητη στρατηγικη περιορισμου των κοινωνικων επαφων. Ως εσωστρεφης δε θες να εχεις επαφες γιατι οι επαφες, φοβασαι (βαθυτερα) οτι θα βγαλουν στην επιφανεια τις ανεπαρκειες σου. Αλλα επειδη υπαρχει και η σχετικοτητα στο ολο θεμα εκει φαινεται περι τινος προκειται. Πχ αν εσυ εισαι σε καλυτερη θεση απο εναν αλλο ξαφνικα εσυ εισαι ο alpha και ο αλλος ειναι ο beta. Εσυ εισαι ο εξωστρεφης και ο αλλος ο εσωστρεφης. Αν εισαι με εναν που ειναι σε πολυ καλυτερη θεση τοτε εσυ θα γινεις ο beta και ο εσωστρεφης και ο αλλος θα ειναι ο alpha και ο εξωστρεφης. Δεν ειναι δηλαδη fixed οι ρολοι.

Αυτο που λες οτι φαινεται fake, ισχυει. Δλδ αμα εχεις mood εσωστρεφειας και υποσυνειδητα θεωρεις τον εαυτο σου ανεπαρκη, το να παριστανεις τον εξωστρεφη θα κανει μπαμ σε μια γκομενα γιατι ειναι πολυ καλες στο να μας διαβαζουν. Απ'την αλλη και το εσωστρεφεια/εξωστρεφεια δε παιζει τοοοοσο ρολο αμα αρεσεις στην αλλη. Δλδ αμα εισαι πχ πολυ ωραιος και τη πεσεις με ψιλοντροπαλο τροπο η αλλη θα πει "αααχ ποσο χαριτωμενο"... αν δε της αρεσεις θα πει "τι θελει παλι και αυτος ο βλακας και με ενοχλει"...  ακουγα προχθες 2 γκομενες που μιλαγαν και ελεγαν για ενα τυπο που μιλησε στην αλλη οταν ηταν ξαπλωμενη στη παραλια... και καλα κατι τυποι παιζανε ρακετες, εσκασε το μπαλακι διπλα στη τυπισσα, αυτος παει και λεει κατι για το μπαλακι και λεει τωρα αυτη στη φιλη της κατα τη διηγηση "νομιζα οτι ειναι κανας βλακας, και γυρναω και ειναι ΕΕΕΕΕΝΑ ΤΟΥΥΥΥΜΠΑΝΟ". Φαντασου... τον τυπο τον ειχε γειωσει πριν καν τον δει και ξαφνικα αλλαξε γνωμη επειδη τον ειδε :grin:

Η λυση για το προβλημα της εσωστρεφειας/αυτοπεποιθησης (που τα θεωρω αλληλενδετα) ειναι να βρεις τους τομεις υστερησης και να τους φτιαξεις. Πχ αν εχεις παραπανω κιλα, τα χανεις. Αν θες λιγο καλυτερο σωμα, γυμνασου. Αν θες παραπανω λεφτα, βαλε στοχους, αποφασισε το και βγαλτα. Ακουγονται ολα ευκολα και βασικα ειναι ευκολα αμα τα αποφασισεις. Αν αποφασισεις κατι τιποτα δε μπορει να σε σταματησει. Οι ανθρωποι εχουμε τεραστιες δυναμεις και αυτα τα προβληματα ειναι της πλακας.

Η εναλλακτικη στο παραπανω, αν δεν εχεις τη βουληση να φτιαξεις τις ανεπαρκειες σου, ειναι να βρεις τυπισσες με χαμηλη αυτοπεποιθηση. Τυπισσες που ναι μεν σ'αρεσουν εμφανισιακα αλλα και αυτες θεωρουν οτι εχουν πολλες ανεπαρκειες ειτε εμφανεις (πχ προβληματα εμφανισης που στο μυαλο τους ειναι πολλαπλασια απ'οτι τα βλεπουμε εμεις οι αντρες) ή αλλες που θεωρει οτι ειναι μη-εμφανεις αλλα θα τις ανακαλυψει καποιος στη πορεια. Απ'το οτι εχουν προβληματικη οικογενεια μεχρι προβληματα υγειας.

Το προβλημα με αυτες ειναι οτι θα σαμποταρουν υποσυνειδητα την επικοινωνια / εξοδο / προκαταρτικα για σχεση και αυτο εσυ πρεπει να το περιμενεις και να ελιχθεις αναλογα δινοντας πολυ χωρο ωστε να μη φας αμεσα το ακυρο. Αν με καποιο τροπο καταφερεις και της περασεις οτι ναι μεν ολοι εχουμε προβληματα αλλα αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να μενουμε μονοι στη ζωη και οτι "better together" κτλ, τοτε θα εχεις χτυπησει "χορδη" που μπορει να τη κανει να ανοιχτει. Γενικα οι εσωστρεφεις γκομενες εχουν αυτοματοποιημενα συστηματα απορριψης που δε σου δινουν πολλες ευκαιριες. Θελει τετοιο τροπο προσεγγισης ωστε να μη μπορει να σου πει οχι αμεσως. Συνηθως οι εσωστρεφεις φαινονται απ'το οτι εχουν μειωμενη ενεργεια, κοιτανε κατω, φορανε γυαλακια, φορανε πιο διακριτικα ρουχα, δε γκαριζουν στο κινητο, κτλ.

Κατ'εμε οι εσωστρεφεις / "προβληματικες" ειναι οι καλυτερες γκομενες γιατι δενονται και φτιαχνουν ουσιαστικοτερες σχεσεις. Αυτες που ειναι ολο ενεργεια, εξωστρεφεια, αυτοπεποιθηση, φιλοδοξες, κτλ σε θεωρουν αναλωσιμο για να πετυχουν δικους τους στοχους και εσυ εισαι απλα ο μαλακας που ετυχε να βρουν μπροστα τους. Για μακροχρονια σχεση τη πρωτη ειναι πιθανο να τη θαψεις γιατι θα πεθανει απο κανα αυτοανοσο (τα ψυχολογικα της κομπλεξ μεταφραζονται σε ψυχοσωματικα), η δευτερη ειναι πιθανον ειτε να σε θαψει ειτε να σε στειλει για αυτοκτονια/φονο απ'τις μαλακιες της :grin:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
Τις προάλλες σε ένα καφέ ηταν μια παρέα με 3-4 γκόμενες σε κοντινό τραπέζι , γενικά δεν ακουγα πολλά απο αυτά που λέγανε , σε κάποια φάση όμως ακουσα την μια απο αυτές είπε για κάποιον "αυτός είναι σαβουρογάμης" , εν το μεταξύ νόμιζα οτι αυτόν τον όρο τον χρησιμοποιούμε μόνο εμείς οι άντρες για άλλους άντρες.

Αυτές γυρω στα 20-25 νομίζω ηταν και σαν εμφάνιση ας πούμε οτι ηταν 6άρια και 7άρια.

Αυτή που το είπε αυτό έχω την εντύπωση το είπε κάπως σε στυλ "σιγά μην κάνω τίποτα με αυτόν αφού είναι σαβουρογάμης" κάπως έτσι.

Τωρα ποιά λογική έχει αυτό το παραπάνω δεν ξέρω ... μηπως φοβάται οτι αφου αυτός θεωρείται σαβουρογάμης αν του κάτσει θα χαρακτηριστεί και η ίδια σαβούρα ; :P

Η εκτός αν δεν της άρεσε και αντί να πει δεν μου αρέσει να είπε αυτό ... δεν ξέρω.

Επίσης δεν μπορώ να ξέρω αν ο τύπος για τον οποίον μιλούσαν είναι όντως σαβουρογάμης , εφόσον δεν ξέρω ουτε για ποιόν μιλούσαν και πόσο μάλλον με ποιές έχει πάει , ούτως ώστε να είχα μια εικόνα αν ο τύπος είναι όντως σαβουρογαμης.

 
Εγγρ.
31 Μαρ 2013
Μηνύματα
298
Like
202
Πόντοι
21
Τωρα ποιά λογική έχει αυτό το παραπάνω δεν ξέρω ... μηπως φοβάται οτι αφου αυτός θεωρείται σαβουρογάμης αν του κάτσει θα χαρακτηριστεί και η ίδια σαβούρα ; :P

To πιο ποθανό είναι αυτό...αν του καθότανε μπορεί να την κοροιδεύανε οι φίλες της, να λέγανε ότι είναι εύκολη και να έχανε άνδρες οι οποίοι ήταν καλύτεροι από αυτόν εκείνη την βραδιά.

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι χαζή λογική αλλά και πάλι...έχεις να κάνεις με γυναίκες..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ

Πηδάς,κάνεις ότι δένεσαι ρομαντικά μαζί της (κοινώς πουλάς λίγο παραμύθι) και ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ @@ σου σε ότι σου λέει-κάνει. Έτσι και εσύ ξενοιάζεις, είσαι χαλαρός και outcome independent και αυτή σε γουστάρει παραπάνω.
Πόσοι το κάνουν αυτό? Ελάχιστοι και αυτοί με σαβουρογκόμενες/μέτριες....
Με τις καλές σχεδόν κανείς άνδρας δεν το κάνει...γιατί? γιατί πολύ απλά και οι καλοί γκόμενοι που μπορεί να έχουν 5-10 από πίσω να τους κυνηγούν, έχουν 1-2 καλές...οπότε πέφτουν στην ίδια λούπα.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πάντως μεγάλη ζημιά κάνει και η παρέα της κάθε γκόμενας.Έχω παρατηρήσει πολλές φορές να είναι πχ παρέα 3-4 γκόμενες,η μία να παίζει το μάτι της ενώ οι άλλες όχι.Σαν να θέλει δηλαδή να γνωρίσει κάποιον,αλλά την παρασύρουν οι άλλες στη μαλακία τους.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Πάντως μεγάλη ζημιά κάνει και η παρέα της κάθε γκόμενας.Έχω παρατηρήσει πολλές φορές να είναι πχ παρέα 3-4 γκόμενες,η μία να παίζει το μάτι της ενώ οι άλλες όχι.Σαν να θέλει δηλαδή να γνωρίσει κάποιον,αλλά την παρασύρουν οι άλλες στη μαλακία τους.
Το χειρότερο που βίωσα προχτές είναι όταν υπάρχει ένας μαλάκας στη παρέα που είναι μονογαμικός και πιασμένος από τα αρχίδια από κάποια που είναι ασχημότερη  από τις άλλες!
Ο μαλάκας έκανε ότι μπορούσε για να χαλάσει το σκηνικό που πήγαινε άψογα και έγινε παλιάτσος!
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.864
Κριτικές
6
Like
3.600
Πόντοι
736
To πιο ποθανό είναι αυτό...αν του καθότανε μπορεί να την κοροιδεύανε οι φίλες της, να λέγανε ότι είναι εύκολη και να έχανε άνδρες οι οποίοι ήταν καλύτεροι από αυτόν εκείνη την βραδιά.

Προσωπικά θεωρώ ότι είναι χαζή λογική αλλά και πάλι...έχεις να κάνεις με γυναίκες..ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ

Πηδάς,κάνεις ότι δένεσαι ρομαντικά μαζί της (κοινώς πουλάς λίγο παραμύθι) και ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΑ @@ σου σε ότι σου λέει-κάνει. Έτσι και εσύ ξενοιάζεις, είσαι χαλαρός και outcome independent και αυτή σε γουστάρει παραπάνω.
Πόσοι το κάνουν αυτό? Ελάχιστοι και αυτοί με σαβουρογκόμενες/μέτριες....
Με τις καλές σχεδόν κανείς άνδρας δεν το κάνει...γιατί? γιατί πολύ απλά και οι καλοί γκόμενοι που μπορεί να έχουν 5-10 από πίσω να τους κυνηγούν, έχουν 1-2 καλές...οπότε πέφτουν στην ίδια λούπα.
Βασικα σκέφτηκα και ένα άλλο σενάριο , όταν λένε αυτές κάποιον σαβουρογάμη να εννοούν οτι απλά πηγαίνει με πολλές , οπότε αν είχε σκοπό να κάνει σχέση με έναν τέτοιο να μην το κάνει γιατί θα φοβάται το κέρατο.
 
Εγγρ.
31 Μαρ 2013
Μηνύματα
298
Like
202
Πόντοι
21
Πάντως μεγάλη ζημιά κάνει και η παρέα της κάθε γκόμενας.Έχω παρατηρήσει πολλές φορές να είναι πχ παρέα 3-4 γκόμενες,η μία να παίζει το μάτι της ενώ οι άλλες όχι.Σαν να θέλει δηλαδή να γνωρίσει κάποιον,αλλά την παρασύρουν οι άλλες στη μαλακία τους.

Από τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω μαζί σου κυρίως λόγω προσωπικής εμπειρίας και από φίλους.

Υπάρχουν φορές που έχω πάει σε γκόμενα πολύ δυνατά από την αρχή, την βλέπω γουστάρει,φιλάω-χουφτώνω και πάντα υπάρχει μια φίλη που θα κάνει χαλάστρα .
Άλλες φορές την βλέπεις και κομπλάρει λόγω φίλων.

Γι αυτό έχω καταλήξει ότι όταν είναι σε γκρουπ πας φουλ φιλικά και μιλάς σε όλες-όλους...και απλά την επόμενη φορά που θα κανονίσεις ραντεβού και θα είστε μόνοι κάνεις κίνηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom