Νέα

Τί τρέχει επιτέλους με αυτές τις ελλεηνίδες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα freddie krueger
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 189K
  • Εμφανίσεις 7M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 90 άτομα (0 μέλη και 90 επισκέπτες)

Που οφειλεται που η ελληνιδα ζηταει τον ουρανο με τ αστρα?

  • αυτο εχει μαθει απο την μανα της

    Ψήφοι: 867 29,4%
  • υπερπροστατευτικη οικογενεια

    Ψήφοι: 173 5,9%
  • δεν ξερει τι της γινεται

    Ψήφοι: 510 17,3%
  • καλα να παθει ας μεινει στο ραφι

    Ψήφοι: 321 10,9%
  • χεστην ,δεν ασχολουμαι με ελλεεινιδες

    Ψήφοι: 319 10,8%
  • καλα κανει,ετσι πρεπει

    Ψήφοι: 100 3,4%
  • αφου κι ετσι παλι τρεχουμε απο πισω της

    Ψήφοι: 574 19,4%
  • αλλο

    Ψήφοι: 90 3,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2.954

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
το ποσοι περιμενουν να παντρευτουν και ποσοι να πανε στην γκομενα δεν μας λες, μηπως ειναι πολλαπλασιοι?

Όποιος έχει γκόμενα,βρίσκει τρόπο να πάει

Σιγά μην κάθεται να τον παίζει με τον Χαρδαλιά
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Ίσα ίσα...έκανα κίνηση σε μια που περίμενα να μου ρίξει άκυρο μιας και είναι μουνάρα με αρκετούς άνδρες followers. Βγήκαμε έξω και τελικά ήταν φοβερό άτομο. 3η ραντεβού την ξέσκισα.

Η καραντίνα μου έδωσε ακόμα μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση γιατί πολύ απλά δεν είναι μόνο οι άνδρες που λιγουρεύονται παραπάνω αλλά και οι γυναίκες...ενώ μου στέλνανε 1-2 την βδομάδα τώρα μου στέλνουν 5-6.

b083a3941a60a81dda7e29710397f869.gif
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Kαι γιατί να μην ισχύει ρε Σαδ Μαν?
Νομίζω πως εδώ ο Σαντ μπορεί να έχει δίκιο!
Δεν ξέρω κανέναν να έχει βρει γκόμενα  ή να προσθέσει νούμερο αυτή τη περίοδο και ας το ρίξαν πολλοί κυνηγοί τουριστριών στις ελλεινίδες! Στον ίδιο τοίχο που υπήρχε πάντα πέφτουν!
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Φοβάμαι ότι τώρα με την καραντίνα και τα κλειστά μπουρδέλα,θα αυξηθεί κατακόρυφα η πιρφορομουνοδουλίαση.Οι γυναίκες θα την καραψωνίσουν ακόμα περισσότερο βλέποντας παντού γυαλισμένα από την αγαμία μάτια.

Φαντάζομαι ήδη το παρακαλετό που θα πέφτει σε όλα τα γυναικεία σόσιαλ  :vomit:

Στο τουιτερ παντως εχουν αφηνιασει οι γκομενες. Ολο βυζια και κωλους αναρτουνε και ολο για γκαυλες και σεξ μιλανε. Δεν περιμενα να ειναι τοσο σεξιστικο το εν λογω μεσο, εχω παθει την πλακα μου. Το bou μοιαζει κατηχητικο με αυτα που γραφονται εκει και τα μισα απο γυναικες.
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Η μεγαλύτερη τύχη που μπορεί να είχε κάποιος είναι να ξέμενε όταν κλείσαν τα σύνορα σε καμιά Πολωνία,  Τσεχία ή Ουκρανία!  
Αν γινόταν στο ταξίδι μου το Φεβρουάριο θα ζούσα τη καλύτερη περίοδο της ζωής μου! Θα έκανα συμφωνία στο διαμέρισμα να μείνω με το μήνα μιας και τουρίστες δεν θα υπήρχαν και μετά παιχνίδι με τίντερ! Δυστυχώς δεν έκατσε...
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
Στο τουιτερ παντως εχουν αφηνιασει οι γκομενες. Ολο βυζια και κωλους αναρτουνε και ολο για γκαυλες και σεξ μιλανε. Δεν περιμενα να ειναι τοσο σεξιστικο το εν λογω μεσο, εχω παθει την πλακα μου. Το bou μοιαζει κατηχητικο με αυτα που γραφονται εκει και τα μισα απο γυναικες.
Δεν λέει πολλά αυτό! Εδώ κάποιες ξένες που έβλεπαν τα τσιφτετέλια των Ελληνίδων νόμιζαν πως είναι ερωτικές γυναίκες και πως τις έχουμε εύκολα..
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Η μεγαλύτερη τύχη που μπορεί να είχε κάποιος είναι να ξέμενε όταν κλείσαν τα σύνορα σε καμιά Πολωνία,  Τσεχία ή Ουκρανία!  
Αν γινόταν στο ταξίδι μου το Φεβρουάριο θα ζούσα τη καλύτερη περίοδο της ζωής μου! Θα έκανα συμφωνία στο διαμέρισμα να μείνω με το μήνα μιας και τουρίστες δεν θα υπήρχαν και μετά παιχνίδι με τίντερ! Δυστυχώς δεν έκατσε...

Αυτό θα ήταν ονείρωξη,όχι τύχη
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Η μεγαλύτερη τύχη που μπορεί να είχε κάποιος είναι να ξέμενε όταν κλείσαν τα σύνορα σε καμιά Πολωνία,  Τσεχία ή Ουκρανία!  
Αν γινόταν στο ταξίδι μου το Φεβρουάριο θα ζούσα τη καλύτερη περίοδο της ζωής μου! Θα έκανα συμφωνία στο διαμέρισμα να μείνω με το μήνα μιας και τουρίστες δεν θα υπήρχαν και μετά παιχνίδι με τίντερ! Δυστυχώς δεν έκατσε...

Ουκρανία όμως δε βγάζεις εύκολα λεφτά με κάρτα.Δεν είναι να εγκλωβιστείς εκεί.
Την τελευταία φορά που πήγα Κίεβο το Μάρτιο μου έβαλαν όριο στις αναλήψεις με EC κάρτα.Παραλίγο να την πουτσίσω χοντρά αφού είχα φάει τα περισσότερα μετρητά στην Πράγα.
Ελάχιστες μουνοσχισμές δέχονται πιστωτική.Πρέπει να κουβαλάς κασέρι.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Δοκίμασε Revolut και λύνονται όλα τα θέματα.

Με 80$ το χρόνο αναβαθμίζεις το account σου σε premium και κάνεις unlimited exchange με μηδενική προμήθεια.

Πολύ καλή φάση για ταξίδια και exchange σε διαφορετικά currencies
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Δοκίμασε Revolut και λύνονται όλα τα θέματα.

Με 80$ το χρόνο αναβαθμίζεις το account σου σε premium και κάνεις unlimited exchange με μηδενική προμήθεια.

Πολύ καλή φάση για ταξίδια και exchange σε διαφορετικά currencies

Μόνο οι πιστωτικές δουλεύουνε για ανάληψη χρημάτων αλλά βάζουν όριο ανάληψης ανά πράξη και ημερησίως.Το ίδιο και οι maestro κάρτες που έχουν όμως πολύ χαμηλότερο όριο.
Τον Ιανουάριο δούλεψε καλά η EC maestro αλλά το Μάρτιο τον ήπια.Δεν ξέρω γιατί αυτή η αλλαγή κανονικά από το Νοέμβριο υποτίθεται οτι λειτουργούν κανονικά.
Με την πιστωτική πληρώνεις παντού σε ξενοδοχεία,ρεστωράν,μαγαζιά κτλ αλλά αν θες να βγάλεις μετρητά έχει πάντα όρια.
Για Ρωσία δεν το συζητάω εκεί μπορεί να τον πιεις κλαρίνο,ούτε ευρώ να μην μπορείς να αλλάξεις σε ανταλλακτήριο.Εχουν πολλά γελοία συστήματα.Ουκρανία πληρώνεις παντού με ευρώ άμα θες ακόμα και το ταξί,το διαμέρισμα,τα πάντα.Και ανταλλακτήρια έχει άπειρα.Ρωσία δε δέχονται ευρώ πουθενά,πρέπει να έχεις ρούβλια και ανταλλακτήρια δε βρίσκεις ανοιχτά μετά κάποια ώρα το απόγευμα στις μη τουριστικές πόλεις.Αν οι τράπεζες έχουν αργία,τον έχεις πιει κλαρίνο.Δεν μπορείς να αλλάξεις λεφτά πουθενά.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Το πρόβλημα με τις πιστωτικές σε χώρες εκτός Euro είναι ότι σε χρεώνουν στο τοπικό νόμισμα και στη συνέχεια το μετατρέπουν στο νόμισμα της πιστωτικής σου με το δικό τους rate.

Έτσι σου τσιμπάνε 1-2% εύκολα σε κάθε συναλλαγή.

Με Revolut ανοίγεις πριν ταξιδέψεις ένα λογαριασμό στο τοπικό νόμισμα (5 δευτερόλεπτα παίρνει) μεταφέρεις κάποια χρήματα εκεί και όλα τα exchange γίνονται με 0% κρατήσεις στο interbank rate.

Μπορείς επίσης να κάνεις αναλήψεις από ΑΤΜ, μέχρι 300$ κρατήσεις μηδέν, από 300$ και πάνω σου κρατάει 2% όμως (που είναι πολύ).

Προσωπικά τη βρίσκω εξαιρετικά λύση οπουδήποτε υπάρχει ανάγκη για exchange, αν θες δοκίμασε το με λίγα χρήματα πιλοτικά στο επόμενο ταξίδι σου. Το application είναι πολύ εύχρηστο και όλα γίνονται πολύ γρήγορα.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Το πρόβλημα με τις πιστωτικές σε χώρες εκτός Euro είναι ότι σε χρεώνουν στο τοπικό νόμισμα και στη συνέχεια το μετατρέπουν στο νόμισμα της πιστωτικής σου με το δικό τους rate.

Έτσι σου τσιμπάνε 1-2% εύκολα σε κάθε συναλλαγή.

Με Revolut ανοίγεις πριν ταξιδέψεις ένα λογαριασμό στο τοπικό νόμισμα (5 δευτερόλεπτα παίρνει) μεταφέρεις κάποια χρήματα εκεί και όλα τα exchange γίνονται με 0% κρατήσεις στο interbank rate.

Μπορείς επίσης να κάνεις αναλήψεις από ΑΤΜ, μέχρι 300$ κρατήσεις μηδέν, από 300$ και πάνω σου κρατάει 2% όμως (που είναι πολύ).

Προσωπικά τη βρίσκω εξαιρετικά λύση οπουδήποτε υπάρχει ανάγκη για exchange, αν θες δοκίμασε το με λίγα χρήματα πιλοτικά στο επόμενο ταξίδι σου. Το application είναι πολύ εύχρηστο και όλα γίνονται πολύ γρήγορα.

Την έχεις δοκιμάσει Ουκρανία?Εδώ λέει οτι Ουκρανία θα αρχίσει να δουλεύει το 2020.


Ετσι λέγανε και για τη girocard αν είναι maestro και όχι Vpay.



και όντως δουλεύει από πέρυσι.Αλλά με πάρα πολλούς περιορισμούς.
Γενικά οι πιστωτικές Ουκρανία δε δίνουν άσχημο exchange rate.Είναι πάνω κάτω στα επίσημα επίπεδα που δίνουν οι τράπεζες.Τη ζημιά στην κάνουν τα καταστήματα και τα ξενοδοχεία που σου λένε το δικό μας exchange rate είναι αυτό(π.χ. 25% κάτω από τα ανταλλακτήρια) και σε κλέβουν.
Καλά αν αφήνανε τη girocard να λειτουργεί απρόσκοπτα,οι Euros θα γίνονταν κυρίαρχοι του πεδίου,οι Ουκρανές θα χόρταιναν τευτονικό καυλί αλλά πού τέτοια τύχη.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Όχι αγαπητέ Ουκρανία δεν έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα άνοιξα κι εγώ λογαριασμό, έχω κάνει μόνο exchange μεταξύ EUR & USD.

Μα αυτό είναι το πρόβλημα, ότι το rate που δίνουν οι τράπεζες είναι 1-2% πιο ακριβό από το real-time rate.

Στα ξενοδοχεία και τα καταστήματα εννοείς αν πληρώσεις με μετρητά ότι σε τρώνε στην ισοτιμία?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Όχι αγαπητέ Ουκρανία δεν έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα άνοιξα κι εγώ λογαριασμό, έχω κάνει μόνο exchange μεταξύ EUR & USD.

Μα αυτό είναι το πρόβλημα, ότι το rate που δίνουν οι τράπεζες είναι 1-2% πιο ακριβό από το real-time rate.

Στα ξενοδοχεία και τα καταστήματα εννοείς αν πληρώσεις με μετρητά ότι σε τρώνε στην ισοτιμία?

Στην κάρτα σε τρώνε γιατί σου χρεώνουν την κάρτα με τη δική τους ισοτιμία.
Γενικά Ουκρανία,Ρωσία σίγουρα θα έχεις απώλειες έχει τόσους κλέφτες και απατεώνες που ένα 5% το έχεις χάσει εκ προοιμίου.
Το θέμα είναι οτι με την απλή girocard που είναι η κάρτα που έχουν όλοι και μπαίνει ο μισθός δεν είσαι λειτουργικός γιατί σου επιτρέπει αναλήψεις πολύ μικρών ποσών σε Ουκρανία και συχνά δε λειτουργεί Ρωσία.Η πιστωτική επιτρέπει λίγο μεγαλύτερες αναλήψεις αλλά και πάλι πρέπει να φέρεις μαζί σου μετρητά.
Ουκρανία είναι εντελώς μαλακία να κουβαλήσεις πάνω σου πάνω από 3000 ευρώ σε μετρητά γιατί αν σε ψειρίσουνε παθαίνεις στραπάτσο.Οπότε έχεις εγγενείς περιορισμούς,δεν μπορείς να κάτσεις όσο θες ούτε να βγάλεις τα γούστα που θες.
Συνήθως σκάω με 2500 ευρώ σε μετρητά και πληρώνω εστιατόρια,μαγαζιά κτλ με κάρτες,συν κάποιες αναλήψεις άμα χρειάζεται.
Κανονικά στα πλαίσια του εξευρωπαισμού θα έπρεπε να αφήνουν τις EC card ελεύθερες να λειτουργούν παντού,να μπορεί ο γερμανοειδής να γαμάει αβέρτα χωρίς κινδύνους και περιορισμούς.Οπως κάνει Τσεχία,Πολωνία κτλ.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Αν σε ενδιαφέρει ειδικά η Ουκρανία, όντως στη Revolut ακόμα δεν είναι διαθέσιμος λογαριασμός στο τοπικό νόμισμα. Το κοίταξα μόλις.

Για Ρωσία, Ουγγαρία, Τσεχία, Πολωνία και όλα τα Βαλκάνια είναι διαθέσιμοι.

Είναι πάρα πολύ το 5% σε τραπεζικά έξοδα πάντως, αν ξεκινήσει και Ουκρανία θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις Revolut.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Το πρόβλημα δεν είναι το 5%,το πρόβλημα είναι η ρευστότητα.Η άλλη σου ζητάει π.χ. 500 ευρώ και το σύστημα σε αφήνει να κάνεις ανάληψη μόνο 200.Οπότε δε γαμάς.
Στην πράξη το θέμα είναι πόσα έχεις διαθέσιμα.Δηλαδή δε σε νοιάζει αν σου φάνε 5% αλλά αν μπορείς να βγάλεις τα 500 επί τόπου.
Αν τα φέρεις εκ των προτέρων κασέρι έχει καλώς.Πρέπει όμως να πάρεις μέτρα κατά ψειρίσματος.Και Ρωσία παίζει να σου σπάσουν τα αρχίδια να μη σου αλλάζουν τα λεφτά σε ρούβλια.Οπότε Ρωσία πρέπει πρακτικά να φέρεις ρούβλια που έχεις αγοράσει πριν σκάσεις στη χώρα για να είσαι άνετος.
Ουκρανία και με ευρώ είσαι άρχοντας,μαγαζιά,μουνιά,ρεστωράν,ταξιά όλοι γουστάρουν τα ευρώ και κανείς δεν προτιμά γκρίβνυα έναντι του ευρώ.Ρωσία δεν είναι έτσι.Βάζουν απαγορεύσεις και περιορισμούς.
Η Ουκρανία είναι φοβερά άνετη χώρα να κινηθείς σε σχέση με Ρωσία γιατί δεν υπάρχουν κανόνες είναι όλα ξεπουλημένα και διεφθαρμένα οπότε γαμείς και δέρνεις.
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.794
Like
743
Πόντοι
96
Φοβάμαι ότι τώρα με την καραντίνα και τα κλειστά μπουρδέλα,θα αυξηθεί κατακόρυφα η πιρφορομουνοδουλίαση.Οι γυναίκες θα την καραψωνίσουν ακόμα περισσότερο βλέποντας παντού γυαλισμένα από την αγαμία μάτια.

Φαντάζομαι ήδη το παρακαλετό που θα πέφτει σε όλα τα γυναικεία σόσιαλ  :vomit:

Γ-Ι-Γ-Α-Ν-Τ-Α

διδαξε τους μπαλιτσα :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom