Νέα

Τί γνώμη έχετε για τις Βορειοηπειρώτισσες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα chris75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 76
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ο ΑΡΕΙΑΝΟΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
7.062
Κριτικές
128
Like
22.282
Πόντοι
28.900
Άμα η άλλη είναι ωραίο μουνι, δεν με ενδιαφέρει από που είναι. Είτε είναι Αλβανιδα, είτε είναι Βορειοηπηρωτισα, είτε είναι Ελληνίδα, μπαίνω!!!
Τώρα τι είναι η κάθε μία, αν είναι κουτοπονηρη ή κάτι άλλο, εξαρτάται από τον χαρακτήρα κάθε γυναίκας και όχι από την εθνικότητα!!!
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.940
Κριτικές
5
Like
8.016
Πόντοι
2.306
Δεν έχω γαμήσει, αλλά έχω φίλη.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Άμα η άλλη είναι ωραίο μουνι, δεν με ενδιαφέρει από που είναι. Είτε είναι Αλβανιδα, είτε είναι Βορειοηπηρωτισα, είτε είναι Ελληνίδα, μπαίνω!!!
Τώρα τι είναι η κάθε μία, αν είναι κουτοπονηρη ή κάτι άλλο, εξαρτάται από τον χαρακτήρα κάθε γυναίκας και όχι από την εθνικότητα!!!
Και από την ανατροφή της οικογένειας τύπε..
 

Ντουνταράς

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.443
Κριτικές
11
Like
4.746
Πόντοι
746
Παίδες αν είναι για σπίτι οι κορασίδες κι όχι να σου γαμήσουν το σπίτι και το wallet έχει καλώς...
Πάντως και οι αλβανίδες που γεννήθηκαν εδώ είτε ήρθαν σε μικρή ηλικία όπως η Φουρέλα του Μεξικού η Ελένη δεν πάνε για ελιές στα χωράφια...
Θα μου πεις ότι κι ο enduro ως άστεγος δεν πατάει για δουλειά, τα ρολόγια και τα κορόιδα δουλεύουν :confused:
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.822
Κριτικές
10
Like
2.553
Πόντοι
3.187
Ξέρω μια αλβανίδα, τέτοια περίπτωση, χωρισμένη, αλλά πολύ όμορφη και ψάχνει για γάμο, λέω να κάνω κίνηση, αξίζει;
Μπορεί και να αξίζει. Ψάχτο πάντως γιατί οι Αλβανίδες λένε ψέματα χειρότερα απο τις Ελλεινίδες.
 

Socrates009

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2023
Μηνύματα
303
Like
4.151
Πόντοι
441
Μπορεί και να αξίζει. Ψάχτο πάντως γιατί οι Αλβανίδες λένε ψέματα χειρότερα απο τις Ελλεινίδες.
Είναι καύλα, μετρίου αναστήματος, με κωλαρακι, και ωραίο πρόσωπο. Αυτό που ανέφερες με τα ψέματα, είναι γενικότερο θέμα, δεν ήξερα ότι οι αλβανίδες, λένε περισσότερα ψέματα από τις δικές μας.
 
OP
OP
chris75

chris75

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2022
Μηνύματα
67
Like
1.008
Πόντοι
200
Όταν την είχα γνωρίσει έλεγε πως ήταν θεσσαλονικια και Αραδιαζε ένα σορό παραμυθια . Είναι ψεύτικες στην αρχή μεχρι να σε τυλιξουν
 

Ο ΑΡΕΙΑΝΟΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
7.062
Κριτικές
128
Like
22.282
Πόντοι
28.900
Επίσης πολλές μπορεί να ντρέπονται να πουν ότι είναι είτε από την Αλβανία, είτε από την Βόρεια Ήπειρο. Φοβούνται την απόρριψη (λόγω εθνικότητας).
Αυτήν την απάντηση μου έδωσε πριν λίγο μια κοπέλα που έχουμε στην εταιρεία και είναι από βόρεια Ήπειρο.
 

WESTERN 1966

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2021
Μηνύματα
295
Κριτικές
12
Like
1.121
Πόντοι
371
Aμα ειναι μικρο και τρυφερό το αλβανιδάκι το γλείφω.......δεν με νοιαζει η καταγωγή.....εχει ένα στο μεταξουργειο σε καφε δουλεύει να μη σταματάς να χυνεις
 

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.396
Like
2.169
Πόντοι
456
Όσο πιο φτωχή η χώρα από την οποία κατάγονται, τόσο πιο πιθανό να λένε ψέματα, να σκέφτονται πονηρά, κλπ. Είναι η αντίδραση για να καταφέρουν να επιζήσουν.
 

Loukoum4s

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2019
Μηνύματα
554
Like
1.411
Πόντοι
206
Ρε τύπε και γιατί τα είχες μαζί της 10 χρόνια;
Και τι θες από εμάς τώρα; Να σου πούμε μπράβο που δεν τη σπίτωσες την τσιγγούνα τη χωριάτα;

Ε θα τον χώρισε καμία από Βόρειο Ήπειρο και δεν μπορεί να βρει τρύπα να βάλει το καυλί του.

Μαζεύει και τα υπόλοιπα ρατσισταριά εδώ και κλαίνε τη μοίρα τους.
 

TOMCRUISE

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Αυγ 2020
Μηνύματα
4.236
Κριτικές
40
Like
21.380
Πόντοι
12.896
Ρε τύπε και γιατί τα είχες μαζί της 10 χρόνια;
Και τι θες από εμάς τώρα; Να σου πούμε μπράβο που δεν τη σπίτωσες την τσιγγούνα τη χωριάτα;
αφου ξεσκιζοτανε στο γαμησι λεμε.που θα βρισκε τετοιο γαμησι?
δεν το βρισκεις καθε μερα
του αρμεγε τον πουτσακο καθε μερα
κ εγω θελω :smitten:
:smitten:
 

Decipher

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2014
Μηνύματα
429
Like
1.298
Πόντοι
201
Γνωρίζω πολλά χρόνια μια κοπέλα με την οποία έχω επαγγελματική σχέση και σχετικά πρόσφατα έμαθα ότι είναι από τη Βόρεια Ήπειρο. Αρκούντως όμορφη, καλός χαρακτήρας και προσγειωμένη, εξού και είναι παντρεμένη με δυο παιδιά. Άνετα θα την παντρευόμουν.
 

kavlalex

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.010
Κριτικές
5
Like
5.413
Πόντοι
1.336
Εν ολίγοις, καμία καλή περίπτωση για πήδημα έχει να προτείνει κανείς;
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.170
Κριτικές
16
Like
3.515
Πόντοι
1.446
Τα είχα και με Αλβανίδα και με ορθόδοξη Αλβανίδα από αγίους σαράντα, αυτό που λέτε εσείς βοειοηπειρωτισα.. Καταρχάς οι διαφορές είναι ελάχιστες, οι πιο πολλές μιλάνε άριστα τα αλβανικά μεταξύ τους.. Αλλά λένε ότι είναι ελλεινιδες.. Εγώ προσωπικά πιο καλά ταιριάζω με Αλβανίδα.. Βορειοηπειρωτες ειναι κουτο πονηρές και διπροσωπες.. Αλλά όπως και να έχει και οι αλβανιδες και οι, πως να το πω,ορθόδοξες αλβανιδες, ηπειρωτισες είναι σίγουρα πιο όμορφες και πιο ευχάριστοι χαρακτήρες από τις ελλεινιδες, γενικά κάνουν καλή παρέα, με τις Ελλεινιδες είναι σαν να είσαι σε κηδεια
Το θέμα είναι χιλιοειπωμένο και σε άλλα νήματα...
Θα παραθέσω τα λεγόμενα μιας τσατσάς την δεκαετία του '90 που όταν ρώτησα από που είναι η κοπέλα μου είπε: "Τι σημασία έχει από που είναι; Πήγαινε στα Ελληνο - Αλβανικά σύνορα να δεις ότι οι άνθρωποι μοιάζουν, μόνο η γλώσσα διαφέρει"...
Και βέβαια η εμπειρία που είχα βλέποντας τον δικό μας Αρβανίτη να μιλάει με τον Αλβανό και να συνεννοούνται...
 

DAMDIM100

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
3.170
Κριτικές
16
Like
3.515
Πόντοι
1.446
Ειχα φιλο που τα ειχε χρονια με βορειοηπειρωτισα.
Οχι τιποτε ιδιαιτερο εμφανισιακα.
Αλλα:
- δεν του χαλαγε ποτε χατηρι
- χαμηλων τονων
- πολυ δοτικη στη σχεση
- γενικως κοριτσι για σπιτι

Νομιζω οτι με λιγη προσοχη,
μπορεις να βρεις καλη, καλυτερη απο τη μεση ελλεεινιδα.

Εγω πιστευω οτι οι κακουχιες κανουν τον ανθρωπο ρεαλιστη,
και αυτο λειπει απο τις πιο πολλες δικες μας.
Οπως εχει πει ευστοχα και ο george71 σε αλλο νημα,
καλη θα βρεις αν ειναι σε ενα σπιτι με πλιθες μονο, με αλλα 10 αδερφια, και κοιμαται στο πατωμα...
Όλα είναι σχετικά...
Το ότι η άλλη πέρασε δύσκολα στην ζωή της, δεν σημαίνει αυτόματα ότι θα επιλέξει όποιο μπατίρη βρεθεί μπροστά της, ειδικά την σημερινή εποχή...
Πολλές φορές αυτό την κάνει "να βάζει ψηλά τον πήχη"...
Παίζουν ρόλο και άλλα πράγματα, όπως να εκτιμήσει την προσωπικότητα του άλλου, τις προσπάθειες που κάνει για κοινωνική ανέλιξη, την εξυπνάδα και καπατσοσύνη του κτλ...
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom