Νέα

Τί χρώμα ράφι να διαλέξουν οι σημερινές 30-40άρες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα vasos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 105K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
ολα ωραια μας τα λες,να σε ρωτησω κατι? εσυ εισαι παιδι χωρισμενων γονιων????

Εγω παρακαλουσα να χωρισουν οι γονεις μου.Ισως τοτε να μην ειχα τοσο κακη εικονα για το γαμο. Το να εχεις εναν αδιαφορο μπαμπα και μια μαραζωμενη μανα δεν ειναι η ιδανικη οικογενεια και ας ειναι παντρεμενοι μεχρι και τωρα.
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Εγω παρακαλουσα να χωρισουν οι γονεις μου.Ισως τοτε να μην ειχα τοσο κακη εικονα για το γαμο. Το να εχεις εναν αδιαφορο μπαμπα και μια μαραζωμενη μανα δεν ειναι η ιδανικη οικογενεια και ας ειναι παντρεμενοι μεχρι και τωρα.


αυτο ειναι λαθος των γονιών σου που επετρεπαν η να δεις η να καταλαβεις την αδιαφορια του ενα και το μαραζι της αλλης.καλα ποσο χρονων εισαι ? οταν ειναι να κανεις ενα παιδι δεν κοιτας αν μπορει να ειναι αυτος ο αντρας σου αλλα ο πατερας του παιδιου σου.με πιανεις?το πατρικο προτυπο και η αντρικη φιγουρα ειναι το μονο σιγουρο οτι θα λειψουν απο τα αθωα ματακια της μικρης(?)δεν αρκει να τον βλεπει σ/κ.πρεπει καθε μερα να ειναι σε επαφη ωστε και οι 2 γονεις να του μαθαινουν τις αρχες και τις αξιες της ζωης.τα δικα σας λαθη σιγουρα περνανε και στα παιδια .οταν γινει 18 στα αρχιδια του δεν τον νοιαζει τπτ.τωρα εχει τις μεγαλυτερες αναγκες....φιλικα παντα!
 

Επισκέπτης
Δεν ειναι "λαθος" των γονιων με την εννοια που του αποδιδεις. Οι γονεις δεν ειναι αλαθητες μηχανες και δεν μπορουν να φορανε μονιμως τη μασκα της ευτυχιας για τα παιδια τους.Αυτο ειναι για μενα το μεγαλυτερο λαθος .Να δημουργεις μια ουτοπια,μια ψευτικη ευτυχια που αργα η γρηγορα θα ξεσκεπαστει και τοτε οι ψυχολογικες επιπτωσεις θα ειναι μεγαλυτερες.
Για 'μενα ,πραγματικα ευτυχισμενοι γονεις κανουν πραγματικα ευτυχισμενα παιδια. Ολα τα αλλα περι πατρικης και μητρικης παρουσιας τα ακουω βερεσε.Δεν κανω σχεσεις με κριτηριο την πατρικη ικανοτητα ενος αντρα αλλα το κατα ποσο με κανει ευτυχισμενη.

Και για τελος θα γινω 29 χρονων τον αλλο μηνα και εκανα παιδι στα 24.Κι εγω φιλικα τα εκλαμβανω :grin:
 

analprison

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2008
Μηνύματα
2.221
Κριτικές
15
Like
3
Πόντοι
616
Δεν κανω σχεσεις με κριτηριο την πατρικη ικανοτητα ενος αντρα αλλα το κατα ποσο με κανει ευτυχισμενη.



χαχαχαχα.σχεση οχι δεν κανεις εχεις δικιο.αλλα παιδι κανεις χωρις να εχεις κριτηριο την πατρικη ικανότητα ?????για πες μας...
 

Επισκέπτης
χαχαχαχα.σχεση οχι δεν κανεις εχεις δικιο.αλλα παιδι κανεις χωρις να εχεις κριτηριο την πατρικη ικανότητα ?????για πες μας...

Επειδη οτι λεω το λεω επι προσωπικου θα σου απαντησω τι πιστευω εγω. Θεωρω τραγικο το διαχωρισμο "αντρας-συντροφος" και "αντρας-πατερας του παιδιου μου". Οπως τραγικο θεωρω το διαχωρισμο "γυναικα για σπιτι" και "γυναικα για πηδημα" (ασχετο αυτο αλλα μου ΄ρθε :grin:)
Δλδ αν εγω ειμαι με καποιον που ειναι ο τελειος συντροφος και ο σωστος και ο ετσι κι αλλιως ,ε δεν μυριζομαι και τα νυχια μου αν θα μπορει να ανταπεξελθει και σαν πατερας. Θα μου πεις οσο να'ναι κατι θα μπορεσεις να καταλαβεις..  Ουτε και το τεστ με το φυτο εχει εγκυρα αποτελεσματα :2funny:

Στη δικη μου περιπτωση οπως ειπα δεν ειχα την επιλογη να τον τεσταρω κι ολας. Ηταν απο λαθος η εγκυμοσυνη.
Τωρα για μελλοντικες επιλογες δεν ξερω.Δεν εχω σκοπο να κανω και δευτερο.
 

Επισκέπτης
:grin: :grin: :grin: :grin: Υπερβολικα μεγαλος για τα γουστα μου. Πρωτιμω φρεσκο πραμα , απο 26 και κατω.Για πανω απο 26 μονον με υπερβολικα σπουδαιο χαρακτηρα και οπωσδηποτε  εξυπνους. Τα κριτηρια ειναι σαφως υποκειμενικα. Ευχαριστω. :grin:
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Eσύ το έκανες ξεμπέρδεψες έχεις άλλα θεματάκια να ασχολείσαι πια
Ρώτα και αυτές που αρχίζουν να πλησιάζουν το ράφι να δεις...
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
^^^ se poia ηλικια θεωρουμαστε οτι πλησιαζουμε το ραφι?

να αγχωθω???? :rolleyes:
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
Θα  ηθελα  να  ρωτησω  με  σεβασμο  τις κοπελες  του  site  το εξης :

Eπειδη  ετυχε  να  ζησω  5  χρονια  στην  Αυστραλια  και  εγω γυρισει προσωρινα  για λογους υγειας  της μητερας μου .

  Παρατηρω οτι σε γενικες  γραμμες οι Ελληνιδες :

  1) Φαινονται  να ειναι  στην τσιτα  και  ξυνισμενες  η εχουν τουπε ..

  2) Αντιδρουν  κομπλεξικα  (οχι ολες)  ακομα και σε ευγενικη προσεγγιση ..

  3)  Βγαινουν  εξω στις καφετεριες  4-5 μαζι με υφος μπλαζε  και  εχουν  μηδεν
      ερωτικο βλεμμα  ..  θα ελεγα αντιερωτικο .

  4)  Ενδιαφερονται  πολυ  για το επαγγελμα μου , τι αμαξι  εχω κτλ ..

  Τελικα  ολα αυτα  απωθουν  σοβαρους  αντρες  .. με  αποτελεσμα  να  μπαινουν
  threads του τυπου  " Ραφια  κτλ" ..
 

 
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
^^^poia ακριβως ειναι η ερωτηση? :huh:
 

is2001

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
1
Like
10
Πόντοι
1
^^^poia ακριβως ειναι η ερωτηση? :huh:

H ερωτηση  ειναι  οτι  απο οτι  ακουω  απο  τους  περισσοτερους  με  την  ξυνιλα  που  κυκλοφορει  δεν  καθεται  ο αλλος  να το κουρασει  και πολυ  !!!!  Ειδικα  οταν βλεπει  ξυνισμενες  φατσες  και  αντιερωτικο  κλιμα  !!! 

Πως  θα  κινηθει  ο  αλλος  οταν  ολοι οχυρωνονται  πισω απο παρεες  και  εχουν  υφος δηθεν ?? 
 

silva!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
16.051
Κριτικές
3
Like
14
Πόντοι
166
H ερωτηση  ειναι  οτι   απο οτι  ακουω  απο  τους  περισσοτερους  με  την  ξυνιλα  που  κυκλοφορει  δεν  καθεται   ο αλλος  να το κουρασει  και πολυ  !!!!   Ειδικα  οταν βλεπει  ξυνισμενες  φατσες  και  αντιερωτικο  κλιμα  !!! 

Πως  θα  κινηθει  ο  αλλος  οταν  ολοι οχυρωνονται  πισω απο παρεες  και  εχουν  υφος δηθεν ?? 

αχ καλε μου 2001...
στο τι τρεχει με τις ελεηνιδες το καρααναλυσαμε το θεμα..

μη το ξανανοιγεις κι εδω.... ;)
 

Επισκέπτης
Σορι κιολας αλλα μολις το προσεξα στο τιτλο του θρεντ..Οι τριανταρες θεωρουνται οτι εμειναν στο ραφι???????? :think:

Αν και εγω αυτα περι ραφιου τα θεωρω υπερβολικα ξεπερασμενα.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
ο ιδανικός άντρας για όσες έμειναν στο ράφι
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
Άκυρο τελείως το ραφο-τhread..
Εγώ ότι παιδιά ξέρω στην ηλικία των 28-30
ετοιμάζονται να παντρευτούν/είναι παντρεμένοι..
ξαδέρφια,βαφτιστήρια των γονιών μ,φίλοι,γείτονες,γνωστοί, αδέρφια συμφοιτητών
γενικώς οι πάντες...εκτός από τα αδέρφια μ.. :P
Τσπα,ασχέτως αν τα διαζύγια πέφτουν βροχή,ΠΑΝΤΡΕΥΟΝΤΑΙ
μια φορά. Που βλέπετε τις τόσες ξυνές,αγάμητες π θα μείνουν στο
ράφι δεν μπορώ να κατάλάβω..
Τσπα,παίζει να το ΄χω ξαναπει αυτό εδώ,αλλά μια επαναληψούλα δεν βλάπτει. :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom