Νέα

Θρίλερ στην ορεινή Κορινθία: «Άνθρωποι των σπηλαίων» μια πενταμελής οικογένεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kuzia
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 556
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.285
Κριτικές
1
Like
35.306
Πόντοι
6.256
Ρε τυποι;

Γινεται κανεις να ειναι στο δημοσιο κ να μην παταει ποτε;

Αφου ο Αδωνις περυσι,πρωτου αναλαβει το υγειας,ειπε πως επανεφερε το χτυπημα ηλεκτρονικων καρτων εργασιας,που στο μη χτυπημα δυο ή τρεις φορες σε διωχνουν!

Μουφες μας ελεγε;
Ο αδωνης δε λεει μουφες, πως σου περασε απ το μυαλο
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Οχι, ο Δημος ΔΕΝ ειναι Δημοσιο.

Αυτα τα παραμυθια με παλαιοχριστιανισμους και αδελφια ειναι του κώλου.
Είναι τοπική αυτοδιοίκηση που υπάγεται στην περιφέρεια σωστά?....οι δημοτικοί υπάλληλοι έχουν μονιμότητα?

Το μισθολόγιο τους από που ρυθμίζεται? Οι προμήθειες του δήμου από νόμο του κράτους δεν ρυθμίζονται? Τα λεφτά που εκταμιεύει ο δήμος από το κεντρικό κράτος δεν προέρχονται?

Πολύ χοντρό δεν είναι να έχει κάποιος cover story τη σπηλιά για να μένει τζάμπα και να κάνει τις ανωμαλίες του?

Εγώ λέω ότι έχει και μια δόση ψυχασθένιας :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
οι δημοτικοί υπάλληλοι έχουν μονιμότητα?
οχι
Τα λεφτά που εκταμιεύει ο δήμος από το κεντρικό κράτος δεν προέρχονται?
Μονο απο την κρατικη επιχορηγηση. Τα υπολοιπα ειναι δημοτικα τελη και εσοδα.
Πολύ χοντρό δεν είναι να έχει κάποιος cover story τη σπηλιά για να μένει τζάμπα και να κάνει τις ανωμαλίες του?

Εγώ λέω ότι έχει και μια δόση ψυχασθένιας :confused:
Απατεωνας ειναι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
οχι

Μονο απο την κρατικη επιχορηγηση. Τα υπολοιπα ειναι δημοτικα τελη και εσοδα.

Απατεωνας ειναι
Κάθε πότε ανανεώνεται η σύμβαση τους?

Η κρατική επιχορήγηση είναι το κρατικό ταμείο. Για παράδειγμα εγώ όταν συμμετέχω σε διαγωνισμούς που κάνουν δήμοι αναφέρει αναλυτικά από πιο κωδικό τραβάνε τα λεφτά για τον προϋπολογισμό. Οπότε και οι υπάλληλοι προφανώς πληρώνονται μέσω του κεντρικού δημόσιου ταμείου.


Δεν λέω ότι δεν είναι αλλά για να ζει σε σπηλιές έχει σίγουρα μια δόση ψυχασθένειας. Επίσης αν πραγματικά έχει κάνει παιδί με την κόρη του είναι εγκληματίας όχι μόνο απατεώνας..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Κάθε πότε ανανεώνεται η σύμβαση τους?

Η κρατική επιχορήγηση είναι το κρατικό ταμείο. Για παράδειγμα εγώ όταν συμμετέχω σε διαγωνισμούς που κάνουν δήμοι αναφέρει αναλυτικά από πιο κωδικό τραβάνε τα λεφτά για τον προϋπολογισμό. Οπότε και οι υπάλληλοι προφανώς πληρώνονται μέσω του κεντρικού δημόσιου ταμείου.


Δεν λέω ότι δεν είναι αλλά για να ζει σε σπηλιές έχει σίγουρα μια δόση ψυχασθένειας. Επίσης αν πραγματικά έχει κάνει παιδί με την κόρη του είναι εγκληματίας όχι μόνο απατεώνας..
Και οι ποδοσφαιρικες ομαδες εχουν κρατικη επιχορηγηση, οι ποδοσφαιριστες ειναι δημοσιοι υπαλληλοι?
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.279
Like
13.628
Πόντοι
3.656
Και οι ποδοσφαιρικες ομαδες εχουν κρατικη επιχορηγηση, οι ποδοσφαιριστες ειναι δημοσιοι υπαλληλοι?
Εξαρτάται ποιο είναι το ποσοστό της επιχορήγησης

αν οι ποδοσφαιρικές ομάδες έπαιρναν 80% επιχορήγηση και ο μισθός τους αποφασιζόταν από το κράτος θα ήταν στην ουσία δημόσιοι υπάλληλοι ναι.

Εκτός αν μου λες ότι ο ένας δήμος μπορεί να δίνει 1000 ευρώ στον οδηγό και ο άλλος 1500.

Αλλά για να έχουμε καλό ερώτημα.....τον Δήμαρχο ποιος τον ψηφίζει? Το ΔΣ του δήμου?
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.232
Κριτικές
10
Like
5.620
Πόντοι
2.816
Εγώ θέλω το άλλο μωρό στο τζάκι :confused:

ΑΙΣΧΟΣ ΕΛΛΕΗΝΙΔΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ...

Αυτό ψήφισα στο αντίστοιχο θέμα...
Από τη μία και Ωνάσης να είσαι θα σου σπάσει τα αρχίδια, εδώ τούτη ζει σαν τυφλοπόντικας και αν της πει ένα παλουκάρι έλα σε κανονικό σπίτι παίζει να στραβώσει...
Αυτή είναι η αδερφή της 38χρονης νομίζω.. ήρθε να βοηθήσει και ίσως να φάει κανένα μανίκι από τον 45χρονο
 

riding

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.668
Κριτικές
1
Like
6.746
Πόντοι
1.056
O Δήμος δεν ειναι Δημοσιο
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Μαθαινω οτι αρνειται να δωσει δειγμα dna
Θα μας καψεις ρε τυπε;

Απο που πληρωνεται ο Δημος δλδ;
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.422
Like
11.000
Πόντοι
3.556
Θα μας καψεις ρε τυπε;

Απο που πληρωνεται ο Δημος δλδ;

Τυπε κατι πρεπει να τους ποτισαν στις τυροπιτες της Ευελπιδων. Εχει γραψει αποστευτες μαλακιες τις τελευταιες μερες ο αλεξ. Ας κανουμε κρατει μεχρι να περασει η επηρρεια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Τυπε κατι πρεπει να τους ποτισαν στις τυροπιτες της Ευελπιδων. Εχει γραψει αποστευτες μαλακιες τις τελευταιες μερες ο αλεξ. Ας κανουμε κρατει μεχρι να περασει η επηρρεια
Ενταξει τύπε, ο Δημος ειναι Δημοσιο. Οκ τωρα?
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
1.168
Like
2.054
Πόντοι
456
Ήταν λέει μέλος της χρυσής αυγής και χριστιανός.
Άμα ήταν βουδιστής και μέλος του ΑΝΤΑΡΣΥΑ θα τον έκανε τσιμπούκι ο Μητσοτάκης άμα ήταν και ρομά θα του έδιναν και επίδομα.

Δεν επκροτώ τον τρόπο ζωής του αλλά κράζω της υποκρισία τους.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Ενταξει τύπε, ο Δημος ειναι Δημοσιο. Οκ τωρα?
Γράφε για εμάς που ενδιαφερόμαστε για Επιστημονική άποψη, μην χαλιέσαι. Μου δημιουργήθηκε όμως μια απορία. Είναι στην αρμοδιότητα του Κράτους να ελέγξει ποιος κάλυπτε τον Τύπο ο οποίος (όπως φαίνεται) αργομισθούσε; ή θεσμικά πρέπει να αφήσει το Δήμο να κάνει την όποια έρευνα;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Γράφε για εμάς που ενδιαφερόμαστε για Επιστημονική άποψη, μην χαλιέσαι. Μου δημιουργήθηκε όμως μια απορία. Είναι στην αρμοδιότητα του Κράτους να ελέγξει ποιος κάλυπτε τον Τύπο ο οποίος (όπως φαίνεται) αργομισθούσε; ή θεσμικά πρέπει να αφήσει το Δήμο να κάνει την όποια έρευνα;
Ο Δημος ελεγχει τους υπαλλήλους του και το Κρατος τους Δήμους.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.792
Like
14.513
Πόντοι
3.656
Ο Δημος ελεγχει τους υπαλλήλους του και το Κρατος τους Δήμους.
με λίγα λόγια τον όποιο έλεγχο πρέπει να τον κάνει ο Δήμος και στη συνέχεια να ενημερώσει το Κράτος. Καλά κατάλαβα;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.207
Κριτικές
18
Like
19.987
Πόντοι
4.546
Τύποι έχω στα σκαριά το παλαιοχριστιανικό κρυπτονόμισμα. Επενδύστε άφοβα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.885
Κριτικές
16
Like
14.707
Πόντοι
6.515
Σε ένα κανονικό κράτος αν κάποιου του τη δώσει παρατήσει δουλειά και παει σε μια καλυβα στο βουνό...
1. Η εταιρεία που εργάζεται επιβάλει κυρώσεις, διακοπή μισθοδοσιας κλπ

2. Δεν είναι δουλειά του κάθε
σα-λιαγκα να εισβάλλει με κάμερα στο καλυβι του παραπανω τυπου

3. Αν ο ερημίτης έχει διαπράξει αδίκημα είναι δουλειά των αρχων

4. Στο ιδιότυπο καθεστώς της χωρας, ότι ξεφευγει από τη ρουτίνα μεγενθυνεται από τα κανάλια του Κουλη για να σκεπάσει τα μεγάλα προβληματα (ακριβεια) και σκάνδαλα (Τεμπη)
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Αν και δεν βλεπω να υπηρχε θεμα αργομισθιας, θεωρητικα εργαζοταν με τηλεργασια. Θα πρεπει να ερευνηθει βεβαια πώς του δοθηκε αυτη η δυνατοτητα και τι λεει η συμβαση του
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom