Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 304K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815
Πσσσσσ. Πολλά κιλά δυσκολία τυπε. Το 'χετε εσείς οι νομικοί αυτό.
Εσεις οι καραγκιοζηδες το 'χετε περισσοτερο,εξυπνακισμοι κωλογερου 50φευγα χρονων. Τραβα βολτα το τετραγωνο και πινε πολλα νερα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εσεις οι καραγκιοζηδες το 'χετε περισσοτερο,εξυπνακισμοι κωλογερου 50φευγα χρονων. Τραβα βολτα το τετραγωνο και πινε πολλα νερα.
Μπα τυπε μου. Στο θέατρο σκιών δε σας φτάνει κανείς.
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815
Μπα τυπε μου. Στο θέατρο σκιών δε σας φτάνει κανείς.
Πως την εχεις δει ρε μπαγλαμα εσυ εδω μεσα? Η δικη σου ηλιθια γνωμη ειναι ανωτερη των υπολοιπων? Κ το υφακι ψευτομαγκα καφενειου δεν περναει.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
Θα θελα να ξερα εάν οι βιαστές της Γεωργίας δεν ήταν πλουσιόπαιδα, αλλά ήταν Πακιστανοί τότε οι φεμινίστριες θα βγαίναν να διαδηλώσουν;; ή θα κάνανε τουμπέκι όπως κάνανε όταν κακοποιήθηκε η Μυρτώ από τον Πακιστανό στην Πάρο;;

τοτε δεν ηταν σε εξαρση το me#too. παντοτε πρεπει να εξεταζεις και τις αντιστοιχες κοινωνικες συνθηκες.


εσυ δηλαδη τι φανταζεσαι? να επιδοκιμαζαν οι φεμινιστριες το βιασμο της Μυρτως απο τους Πακηδες? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


εχετε χαζεψει τελειως μερικοι ?:idiot::idiot::idiot::idiot:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πως την εχεις δει ρε μπαγλαμα εσυ εδω μεσα? Η δικη σου ηλιθια γνωμη ειναι ανωτερη των υπολοιπων? Κ το υφακι ψευτομαγκα καφενειου δεν περναει.
Κι αυτά τα λέει κουτορνίθι με ατάκες πεντάχρονου δεκαετίας ογδόντα, ”νομικος" με ”γνώσεις από μέσα". Εν τω μεταξύ οι μονοι που καταθέτετε ηλίθιες γνώμες είστε εσύ και οι όμοιοί σου. Οι υπόλοιποι περιμένουμε την εξέλιξη της ανακριτικής διαδικασιας για το αν υπήρξε ή όχι κάποιο αδίκημα.
Τενεκέ που μιλάς για ψευτόμαγκες καφενείου όταν είσαι ο ορισμός.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.617
Like
21.989
Πόντοι
5.006
αρθρο - κολαφος απο τον ζουγκλα :

Τα SMS που «καίνε» τον διοργανωτή του πάρτι

Αφόρητα πιεστικός προς την 24χρονη Γεωργία Μπίκα ήταν ο μετρ του «Αχίλλειον» Μάνος Παπαδόπουλος, όπως φαίνεται από τα μηνύματα που αντάλλαξαν μεταξύ τους.

Μ. Παπαδόπουλος: Τι θα κάνεις σήμερα;

Γεωργία: Σε σπίτι θα τη βγάλω εσύ;

Μ. Παπαδόπουλος: Έχω πάρτι στο ΜΕΤ αν ψήνεσαι έλα.

Γεωργία: Μπορεί να έρθω με την Έλενα τι ώρα όμως;

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
τοτε δεν ηταν σε εξαρση το me#too. παντοτε πρεπει να εξεταζεις και τις αντιστοιχες κοινωνικες συνθηκες.


εσυ δηλαδη τι φανταζεσαι? να επιδοκιμαζαν οι φεμινιστριες το βιασμο της Μυρτως απο τους Πακηδες? :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:


εχετε χαζεψει τελειως μερικοι ?:idiot::idiot::idiot::idiot:
ηθελα να ηξερα ποως μερικοι εδω συγκρινεται τον βιασμο και τη δολοφονια ουσιαστικα της Μυρτως με τον "βιασμο" μιας που δεν ξερει αν βιαστηκε , δεν ξερει αν αντισταθηκε και δειχνει κατι μελανιες οτι και καλα αντισταθηκε , δεν ξερει αν της δωσανε κατι ενω ηταν η ιδια ντιρλα .... :confused:
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
14.002
Πόντοι
2.606
αρθρο - κολαφος απο τον ζουγκλα :

Τα SMS που «καίνε» τον διοργανωτή του πάρτι

Αφόρητα πιεστικός προς την 24χρονη Γεωργία Μπίκα ήταν ο μετρ του «Αχίλλειον» Μάνος Παπαδόπουλος, όπως φαίνεται από τα μηνύματα που αντάλλαξαν μεταξύ τους.

Μ. Παπαδόπουλος: Τι θα κάνεις σήμερα;

Γεωργία: Σε σπίτι θα τη βγάλω εσύ;

Μ. Παπαδόπουλος: Έχω πάρτι στο ΜΕΤ αν ψήνεσαι έλα.

Γεωργία: Μπορεί να έρθω με την Έλενα τι ώρα όμως;

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

Είπε και ψέμματα οτι θα προσφέρει ναργιλέ για να τις δελεάσει.Αυτό από μόνο του επισύρει 5 χρόνια κάθειρξη.
 

asteroula

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
104
Like
32
Πόντοι
1
ολοι ηταν ενοχοι μεχρι τη στιγμη που εμφανιστηκε ο Μακης.. σιχαμενος εκβιαστης που επωφελειται απο τετοιες καταστασεις. και παει αλλου το θεμα. πολλες βιαζονται και ειναι καταδικαστεο, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση καποιοι /καποιες θελουν να πλουτισουν και να γινουν influencers.. ολα τα αλλα ειναι λαικισμοι.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
αρθρο - κολαφος απο τον ζουγκλα :

Τα SMS που «καίνε» τον διοργανωτή του πάρτι

Αφόρητα πιεστικός προς την 24χρονη Γεωργία Μπίκα ήταν ο μετρ του «Αχίλλειον» Μάνος Παπαδόπουλος, όπως φαίνεται από τα μηνύματα που αντάλλαξαν μεταξύ τους.

Μ. Παπαδόπουλος: Τι θα κάνεις σήμερα;

Γεωργία: Σε σπίτι θα τη βγάλω εσύ;

Μ. Παπαδόπουλος: Έχω πάρτι στο ΜΕΤ αν ψήνεσαι έλα.

Γεωργία: Μπορεί να έρθω με την Έλενα τι ώρα όμως;

:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
ναι πιεστικε πολυ να παει ...:jerking:
 

chris drs

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Απρ 2009
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
30
Like
21.053
Πόντοι
8.815
Κι αυτά τα λέει κουτορνίθι με ατάκες πεντάχρονου δεκαετίας ογδόντα, ”νομικος" με ”γνώσεις από μέσα". Εν τω μεταξύ οι μονοι που καταθέτετε ηλίθιες γνώμες είστε εσύ και οι όμοιοί σου. Οι υπόλοιποι περιμένουμε την εξέλιξη της ανακριτικής διαδικασιας για το αν υπήρξε ή όχι κάποιο αδίκημα.
Τενεκέ που μιλάς για ψευτόμαγκες καφενείου όταν είσαι ο ορισμός.
Εγινε εξυπνακια,εδω θα ειμαστε οταν θα ξεφτιλιζεται η πονηρη ελληνιολα.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ολοι ηταν ενοχοι μεχρι τη στιγμη που εμφανιστηκε ο Μακης.. σιχαμενος εκβιαστης που επωφελειται απο τετοιες καταστασεις. και παει αλλου το θεμα. πολλες βιαζονται και ειναι καταδικαστεο, αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση καποιοι /καποιες θελουν να πλουτισουν και να γινουν influencers.. ολα τα αλλα ειναι λαικισμοι.
Ο Μάκης τυπε δημιούργησε βασιμες αμφιβολίες σε πολύ κόσμο.
 

afragos

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2007
Μηνύματα
55
Like
127
Πόντοι
0
Καταλαβαίνω που το πας, αλλά κάνεις ένα μεγάλο λογικό σφάλμα. Ένα θύμα βιασμού, είναι ένα θύμα βιασμού. Θα σου πω τι εννοώ με παράδειγμα:

Αν και μιλάμε σε θεωρητικό επίπεδο, έχω γνωρίσει (δυστυχώς), πολλά παραδείγματα. Απο ανάπηρους που έβαγαν την αποζημίωση εκατοντάδων χιλιάδων ευρώ σε αυτοκίνητα, απο παιδιά που πέθαναν και οι γονείς ήθελαν την αποζημίωση και την έφαγαν τυρόπιτα, μέχρι γονείς που έθαψαν τα παιδιά τους και δεν κυνήγησαν τον δολοφόνο πάνω στον πόνο τους.
Τι θέλω να πω. Υάρχουν πολλές εκδοχές, όπως με την Βουγιουκλάκη που η άλλη πετούσε το σκυλί στον δρόμο και έκανε ότι της το πάτησαν.

Εγώ για την Κυρία Μίνα Αρναούτη (είναι δημόσιο το όνομα και αντιγράφω απο την εφημερίδα τα Νέα η οποία επικαλείται την Real News, άκου τώρα εφημερίδα... ότι να ναι, αλλά να πω το παράδειγμα τεσπα):
''Σύμφωνα με το δημοσίευμα της εφημερίδας «Real News», η Μίνα Αρναούτη ζητά: 500.000 ευρώ για ηθική βλάβη, 500.000 ευρώ για οικονομική αποζημίωση, 73.500 ευρώ για εισοδήματα που θα είχε τα επόμενα 20 χρόνια αν δεν είχε τραυματιστεί (εργαζόταν από τα 17 της κυρίως ως σερβιτόρα – μπαργούμαν), 60.950 ευρώ για πλαστικές επεμβάσεις επανορθωτικής αποκατάστασης, ενώ το υπόλοιπο ποσό αφορά έξοδα για νοσήλια, αποκλειστικές νοσοκόμες και άλλα.
Εφόσον δικαιωθεί, η Μίνα Αρναούτη θα αποζημιωθεί από την ασφαλιστική εταιρεία. Είναι στη διακριτική ευχέρεια της ασφαλιστικής αν θα ζητήσει το ποσό από τους κληρονόμους, δηλαδή την οικογένεια του Παντελή Παντελίδη, λόγω υπαιτιότητας του οδηγού.''

Τα Bold είναι το κλειδί. Στην αρχή δεν φορούσε ζώνη, και μετά φοβήθηκε λέει και έβαλε ζώνη και δεν ξέρω γω τι. Θα είχε λέει ωστόσο εισοδήματα 73500 τα επόμενα είκοσι χρόνια (73500/20 = 3675 τον χρόνο?).

Άλλη περίπτωση, την οποία εγώ βλέπω ως εξής (ίσως επιφανειακά, ίσως όχι) = '' Τώρα που βρήκαμε παπά, να θάψουμε πεντ' έξι''.
Και τι εννοώ αγαπητοί συναγωνιστές.

Υπάρχει ένα κύμα ''επιθετικότητας'' αν δείτε τριγύρω μας ως προς αυτούς που έχουν χρήματα πιο πολλά απο τον μέσο Έλληνα. Ο τύπος που τράκαρε με την Φεράρι, ο τύπος με την Πόρσε στην Γλυφάδα τότε που έκανε κομμάτια κοπέλα, ο γιος του τζάμποσακούλα κλπ κλπ. Υπάρχει αυτό το σύνδρομο επειδή κάποιοι έχουν χρήματα άραγε, ή επειδή ο κόσμος γνωρίζει (ή νομίζει ότι γνωρίζει) πως βγήκαν αυτά τα χρήματα? Και κάνω expand αγαπητοί μιας και είναι Σάββατο και έχω το ελεύθερο απο τας γυναικός να γράφω στον υπολογιστή όση ώρα θέλω σήμερα.
Αν είχαμε τον Ξανθόπουλο, που με μαγκιά και εργασία ανέβηκε (πχ. Ντάνος) και με περίσια δύναμη ξεφτίλησε όσους τον πολεμούσαν, ο κόσμος θα τον ανέβαζε στα ύψη. Αν όμως έχουμε ''γιο βουλευτή που πήρε αυτοκίνητο στα 34 που κοστίζει μισό μύριο, ξεπλένει χρήμα και παίρνει μαύρα'' , ε τότε καλά να πάθει το σκουλήκι της γης.

Εγώ ζητάω απο την κάθε 16 και πάνω να είναι πολύ, πολύ προσεκτική. Έχω πάει μάγκες στο Μαπούτο, κάτι βράδια παράξενα με την δουλειά, και εκεί μας είπαν ''Αν σας σταματήσει αστυνομικός με πράσινη στολή, δεν σταματάτε, μόνο με μπλέ που είναι η αστυνομία, οι άλλοι δεν έχουν δικαίωμα και το κάνουν για να πάρουν φράγκα. Σας ζητάνε το διαβατήριο και μετά για να σας το δώσουν πίσω θέλουν δώρο. '' , πάμε στην πόλη και λένε ''απο αυτόν τον κεντρικό και κάτω, δεν πάτε ποτέ μόνοι σας. πο τε. πο τε. πο τε. '' .
Τι να σας πω. Έκανα ότι μου είπαν. Μπορεί κάποιοι να με είπαν μαλάκα, κότα κλπ. Εγώ ξέρω ότι πήγα, ήρθα, δεν κόλλησα τίποτα, δεν γ@μησα τίποτα και είμαι εδω και γράφω.
Πρέπει να είναι υποψιασμένα τα παιδιά σήμερα. Δίνεις φωτό στο FB πάνω στην κ@υλα σου και μετά σε απειλούν για χρήματα απο την Αφρική. (γεγονός).
Οι γονείς, καλώς ή κακώς πολλές φορές δεν βλέπουν την πραγματικότητα γιατί θέλουν κι αυτοί το όνειρο. Λέω πχ. η 14χρονη τότε, με τον πιανίστα και το είμαι το Πουτ@νάκι σου, μπορεί να είχει πει στους γονείς της με ποιόν βγαίνει. Κι επειδή και καλό παλικάρι φαινόταν, να της είπαν ''να τον φέρεις καμιά μέρα να μας παίξει πιάνο''. Ξέρεις φίλε, πόσους γονείς έχω δει να καυχιούνται που το παιδί τους είναι στην τηλεόραση και βγαίνει με τον τάδε σάδε? Όταν εγώ τους έφτυνα στην παρέα τέτοιους τύπους, γιατί το 99% είναι οι μεγαλύτερες πουτ@νες του χείριστου είδους (στο μυαλό), με έλεγαν και μ@λάκα. Τώρα που οι μισοί εισάγουν Πακιστανούς για να τους πηδ@νε και έχουν μπλέξει με ναρκωτικά, χαλάνε σπίτια. Αν έπεφτε και καμιά φάπα όταν έπρεπε, ίσως τα πράγματα να ήταν διαφορετικά.

Γενικά, ως άνθρωπος, και δη θετικός επιστήμων, (πανάθεμάμε) έχω μεγάλο παράδειγμα την φύση. Ξέρεις, όπως βλέπουμε, η λιονταρίνα φέρνει το φαγητό, ο άλλος με την χαίτη προστατεύει, και όταν χρειάζεται, και η λιονταρίνα και ο τύπος που το πόδι του είναι σαν το κεφάλι μου, αν χρειαστεί, θα χώσουν και καμιά σφαλιάρα στο λιονταράκι. Η φύση είναι αμείλικτη. Η τίγρης αλμπίνο θα πεθάνει άμεσα στην ζούγκλα. Αυτό δεν σημαίνει ότι η φύση έχει κάτι μαζί της. Απλά δεν θα μπορέσει να φάει γιατί δεν θα μπορεί να κάνει καλό καμουφλάζ. Φτάσαμε σε σημείο τα παιδιά να πηγαίνουν γονείς στο δικαστήριο επειδή έφαγαν ένα χαστούκι. Εγω όταν τις έτρωγα απο τον θειο στις διακοπές γιατί δεν τους άφηνα να κοιμηθούν το μεσημέρι, το έλεγα στην μάνα μου και μου έλεγε ''καλά σου έκανε''. Ξέρω γω, μπορεί και να μου έκανε ανεπανόρθωτη ζημιά εκείνο το απόγευμα, πάντως δεν έχω βιάσει, ούτε σηκώσει χέρι σε γυναίκα. Μεγαλώνοντας δε, δεν θεωρώ πλέον ότι είχε άδικο, μιας και εγώ εργάζομαι και ξέρω τι σημαίνει να θες να ξεκουραστείς. Τον επικροτώ? Ίσως όχι. Αλλά δεν θεωρώ ότι καταστραφηκε η ζωή μου.
Θα μου πεις, να σε δει ο σφίχτης στην Μαβίλη, να σε σαπακιάσει και να σου πάρει την γκόμενα? Προφανώς όχι. Να μπορείς όμως να καταλάβεις ότι σε μία κοινωνία, για πάμε μπροστά πρέπει να υπάρχουν κάποια βασικά στοιχεία. Και συνεχίζω το παράδειγμα της σαγιονάρας που πάτησαν οι γυναίκες λίγο παραπάνω. Τότε, με την εργατική ισότητα.
Φαντάσου να είσαι εργοδότης (κράτος). Έχεις πχ. 5 μύρια δυναμικό (άντρες στην Ελλάδα, τυχαίο νούμερο). Τώρα σου λένε > Το κάνουμε 10 μύρια, και ξαφνικά θα μειώσεις και στο μισό τους μισθούς των αντρών, και να πα να γ@ αν δεν θέλουν. Έχουμε τις γυναίκες. Πριν, ένας μισθός του άντρα έφτανε για το σπίτι στο 80% των νοικοκυριών. Με το να μπουν οι γυναίκες στην εργασία, αναγκαστικά θα πρέπει να μπουν όλες γιατί τώρα οι μισθοι ΟΛΩΝ των αντρών μειώθηκαν. Αυτό δεν το κατάλαβαν ποτέ οι γυναίκες που νόμιζαν ''θα κάνουμε καριέρα όσες θέλουμε''. ΛΑΘΟΣ κυρίες μου. Θα κάνετε καριέρα όλες γιατί δεν έχει να πληρώσουμε το ρεύμα! Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να μην ασχολείται κανείς με τα παιδιά.Σταμάτησαν οι σύλλογοι γονέων και κηδεμόνων, το παιδί έγινε ενα βάρος και δεν ασχολείται και κανείς μαζί του. Βάλε και την τεχνολογία και έχεις μια πολυ καλή εικόνα που πάει το πράγμα.

Εγώ (για να κλείσω το σεντόνι), πιστεύω ότι πρέπει οι 24χρονες και οι κάθε 24χρονες > 1. να μάθουν να προστετεύουν τον εαυτό τους. Απο αυτόν που τις βαράει, απο αυτόν που τις απειλεί, απο τον πατέρα τους και απο την μάνα τους. Απο όλες τις απειλές τέλος πάντων. Ναι, κι εγώ πήγαινα σε πάρτυ που έκανε ο τάδε που τον ήξερε ο δείνα, αλλά το 90. Μέσα σε 30 χρόνια παιδιά έχει αλλάξει το σύμπαν. Τώρα πας σε τέτοιο πάρτυ άντρας με μια τέτοια ΝΑ με το συμπάθιο, και γυρνάς ντυμένος γυναίκα, με βυζιά, τακουνι δεκάποντο, χωρίς το απο τέτοιο σου και ζητάς να σε φωνάζουν όλοι ''ΤΟ ΜΗΤΣΟ'' . Έχουν αλλάξει οι καιροί και πρέπει να πονηρευρούμε όλοι. Και δεν εννοώ 5g εμβόλια (θετικός επιστήμων είπα). Εννοώ να δούμε τι έχει γίνει στην τεχνολογία και που πάμε. Ίδια εκπαίδευση απο το 75 μέχρι σήμερα ενω η τεχνολογία έχει κάνει άλματα. Ίδιες όμως ώρες εκπαίδευσης. Ίδιες και ΠΟΛΥ παραπάνω ώρες εργασίας ενώ η τεχνολογία έχει κάνει άλματα. Το Undo και Redo στον υπολογιστή πάει σύννεφο. Αυτά ΓΙΑΤΙ μένουν τα ίδια? Μόνο η κατανάλωση αγαθών αυξάνεται...


Να είμαστε σκεπτικοί.

Συνεχίζω γιατί έφαγε κάποιο κόλλημα και δεν με αφήνει να το ποστάρω σαν ένα κομμάτι...
 

afragos

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2007
Μηνύματα
55
Like
127
Πόντοι
0
Για να μείνω και λίγο στο θέμα της Γεωργίας (με Γ κεφαλάιο, αλλιώς θα μιλήσουμε για βερύκοκα...) , προφανώς και καταδικάζω τον όποιον βιάζει έναν αδύναμο. Είτε είναι στο φανάρι και βρίζει, είτε είναι γυναίκα στο κρεβάτι, στο ξύλο κλπ.
Λέω όμως, ότι δεν μπορεί αυτή η γ@μωκοινωνία να δίνει το δικαίωμα έτσι σε κάποιον να σε καταστρέψει. Στον γιό σου που θα σε πάει σε δίκη για το χαστούκι και μετά θα χάσεις την δουλειά σου. Στην γκόμενα που επειδή της τράβηξες το μαλλί στο κρεββάτι και έφαγε δυο χαστουκάκια και κοκκίνησε ο πωπούλης της να σε πάει μετά δικαστήριο για βιασμό. Να σε πάει. Αν όμως αποδειχθεί ότι σε πήγε με δόλο, η τιμωρία για μένα θα έπρεπε να είναι θα-να-τος. Δεν υπάρχει χώρος για μουνόπ@α στις κοινωνίες. Προσοχή. Δεν μιλάω για το Ελληνικό σύστημα. Προφανώς και το σύστημα στα μεγάλα @@ του. Μιλάω για την κοινωνία όπως την θέλω εγώ (ή εμείς, όσοι συμφωνούμε) μήπως και κάποια στιγμή γίνει κιόλας (πολυ μετά τον θάνατό μας). Θεωρώ ότι η αλλαγή της κοινωνίας μας γίνεται μέσα απο τα παιδιά μας. Και προς το παρών, τα πράγματα ΜΟΝΟ απαισιόδοξα είναι κατά μεγάλο ποσοστό. Έχουμε κακομαθημένα παιδιά 60%, που δεν θέλουν να εργασθούν, τα θέλουν όλα στο πιάτο, θέλουν να έχουν το τελευταίο κινητό, να βλέπουν κώλους και τσόντες απο τα 11 και όταν τα βρουν μπαστούνια να πάει ο μπαμπάς ή να βρεθεί ένας καλός δικηγόρος να τα ξεμπλέξει.
Πέταξαν οι άλλοι στην Ρόδο μια κοπέλα απο τον γκρεμό. Εγώ ζητάω τον θάνατό τους. Δεν έχει ελαφρυντικό. κανένα. Ούτε πρότερο βίο, ούτε φυλακή να ταϊζω έναν δολοφόνο. Έχει καταναγκαστικά έργα, ορυχεία και όταν πεθάνεις του κυρίου δεηθώμεν. Το ίδιο και ο βιαστής που εκείνα τα χριστούγεννα έκαψε και βίασε (αυτός με το μαγαζί ''Μ' ανάβης'') μια κοπέλα κάτω απο το σπίτι της. Θά-να-τος. Το παραδέχτηκε, είχαν υλικό, το είπε κλπ. Όταν δε, εμπλέκονται παιδιά, που πάνε, σκοτώνουν, κάνουν πλάνο, βάζουν σε αυτοκίνητο, πάνε την πετάνε κλπ. Εδώ μιλάμε για καταστάσεις θρίλλερ. Δεν μιλάω για φάση Γιωργίας. Όσοι θυμούνται Κατσούλα και Δημητροκάλη και Μαριέτη, τώρα είναι έξω, και η Μαριέτη έχει οικογένεια και παιδί. Τύποι που βασάνισαν, βίασαν, σκότωσαν, και πέταξαν σαν σκουπίδια ανθρώπινα παιδιά. Αυτοί δεν πρέπει να υπάρχουν. Να μεγαλώσει παιδί η Μαριέτη να του πει τι? Πως βράζουμε κόκκαλα για την μαύρη μαγεία? Ή που θα βρούμε τρίχες παρθένας για να κάνει ο αγαπημένος μας καλύτερο σεξ? Προσοχή! Κρίθικαν ένοχοι, το αποδέχθηκαν ότι εκαναν τα εγκλήματα και τους είχα στις φυλακές Αυλώνας κάποια φεγγάρια όταν ήμουν στρατό.
Κι εκείνα τα παιδιά, που πήγαν στις τελετές κλπ. ΠΡΕΠΕΙ να μάθουμε να τα προστατεύουΜΕ. ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Γιατί τύποι μου αγαπητοί, εμείς ζούμε σ' αυτόν τον πίνακα. Ας μάθουμε και τους άλλους να βοηθήσουν στην ζωγραφιά μας. Εγώ όταν βλέπω μπινελίκια σε παιδιά στον δρόμο ή σε γυναίκες είμαι έτοιμος να ορμήξω. Πολλές φορές το έχω κάνει κιόλας. Αλλά με λύπη μου ακούω περιστατικά (όπως αυτό με τον μπάτσο τώρα τελευταία) που θέλει/έκανε (δεν ξέρω) να κάνει μήνυση στην αστυνομία γιατί μπήκαν χωρίς ένταλμα σπίτι του. Και πετάγεται και η γκόμενα και θέλει να κάνει λέει ΚΑΙ αυτή. Που οι μπάτσοι πήγαν να την σώσουν. Ο κόσμος είναι κατά βάση βλαμμένος. Έτσι τους έμαθαν, δεν κακολογώ.

Κάποιοι είπαν για τον Φουρθιώτη.
Θα σας πω κάτι, και οι ψαγμένοι του φόρουμ ας κοιτάξουν στο ΓΕΜΗ , στο FB και στο Ινστα να βρουν πληροφορίες.
''Παιδική πορνεία'' .
Θα σας πω κάτι άλλο για να ψάξετε όσοι θέλετε να δείτε σε ποιά χώρα ζείτε.
Κοκλώνης, Κατσίκης, Πανόπουλος. Είναι όλα ΑΝΟΙΧΤΑ στο Γεμή. Μπείτε να δείτε. Έχουν γίνει καταγγελίες με γεγονότα σε δημοσιογράφους που ''δήθεν'' βγάζουν όλα τα άπλυτα και δεν έχει κουνήσει ΟΥΤΕ φύλλο. Τί-Πο-Τα. Αυτά που βλέπουμε μαγκίτες μου στην ΤιΒι και ακούμε στο ράδιο, είναι αυτά που θέλουν να δούμε και να ακούσουμε. Συνήθως, κατά 99%, όταν παίζει κάτι πολύ, κάτι άλλο παίζει απο πίσω και δεν το μαθαίνουμε ποτέ γιατί τα media είναι αΠassχολημένα. Η τηλεόραση θέλει διαφημίσεις. Θέλει δηλαδή να έχει τηλεθέαση. Για να πάρει διαφημίσεις και να πάρει χρήματα. ΔΕΝ θέλει να δείξει κάτι που ΔΕΝ έχει ακροαματικότητα. Το στενόχωρο είναι ότι έχουμε την τηλεόραση που αξίζουμε. ΑΥΤΑ θέλει να βλέπει ο κόσμος. Ξέκωλα να κάνουν βαθιά καθίσματα με camel toe μέρα μεσημέρι, τα βυζιά της τάδε και το μίνι που μπορεί να δεις και κώλο τα βράδια. Και πετάγεται ο J 2 ass, με εταιρίες στο Delaware της Αμερικής, έχοντας φάει τα μύρια της αρκούδας, να σε πάει βολτίτσα στο κότερό του.
Ακόμα και οι κοπέλες που σκέφτονται έτσι είναι πρόβλημα. ''Θα πάω μωρέ λίγο στο πάρτυ, να διασκεδάσω, να μου πάρει κάνα χρυσαφικό'' . ΛΑΘΟΣ. Γιατί μάγκες αυτή η λογική πολλαπλασιάζεται. Και τι εννοώ. Έτσι μεθαύριο αυτή στην μπίζνα της θα ''χρησιμοποιήσει'' τον τάδε για να πάρει μια εργολαβία, θα δείξει λίγο κώλο για να πάρει ένα δάνειο, και θα σκάσει και χωρίς εσώρουχο σε κάνα Presentation. Για την εταρία μωρέ, ξέρεις... Κι όταν χοντρύνει το πράγμα, θα το παίζει βιασμένη και ριγμένη, την στιγμή που αυτή η ίδια έσκαβε τον λάκο της όλα τα χρόνια. Δεν μιλάω για την Γιωργία, παράδειγμα λέω.

Οδηγώ μοτοσυκλέτα απο το 1993. Αυτό που έμαθα και είμαι ακόμα εδώ, είναι να προσέχω τους άλλους. ΟΧΙ εμένα, εμένα με ξέρω. Τους άλλους. Κόβω κι αν δεν έχει στοπ, κόβω ακόμα κι αν ξέρω τον δρόμο και γενικά δεν πιέζω εκεί που γνωρίζω ότι δεν με παίρνει. Ευτυχώς είχα την τύχη να κάνω σχολεία, κι εδώ, και στο εξωτερικό, να ζήσω έξω περίπου τα 11-12 χρόνια απο την ζωή μου και έχω πάρει και στοιχεία απο την χώρα που έζησα και απο τα ταξίδα που έκανα σε διάφορα μέρη του κόσμου. Δεν είναι όλα για όλους. Όπως χιουμοριστικά λένε κάποιοι ''Δεν είμαι εγώ για μεγάλη ζωή'' . Αυτό είναι το νόημα. Ότι αν πας να την κάνεις, δεν είσαι για τέτοια. Δεν ξέρεις πως παίζεται το παιχνίδι, δεν ξέρεις μέχρι που μπορεί να το φτάσουν κλπ. Ξέρετε, είχα εναν Πακιστανό με ενα ψιλικατζίδικο εκεί που έμενα, Αγγλία τώρα έτσι? ¨Οχι Αφρικα κόκο. Και μου έλεγε ''Εκεί ξεχνάς την τσάντα σου στο ταξί, και σε ψάχνει ο ταξιτζής να στην φέρει πίσω''. Εγω πιστεύω ότι οι άνθρωποι έχουν ένα κοινό χαρακτηριστικό. Την συνήθεια. Το Blending. Μπορεί ο Έλληνας να παει Αμερική και να γίνει ζαμπλουτος. Όχι γιατί είναι έξυπνος, αλλά γιατί τον βοηθάει στο σύστημα. (το 80%, δεν λέω, υπάρχουν και οι φωστήρες). Πάει Έλληνας στην Ρουμανία και θα ανοίξει μαγαζί που θα κάνει εξαγωγή λευκής γυναικίας σάρκας κλπ. Πάει στην Αγγλία και ανοίγει εστιατόριο. Πάει στην Γερμανία και κάνει συνεργείο. Το σύστημα σε καταπίνει.

Είναι πολύ παράξενοι οι καιροί μας αλάνια. Να φυλαγώμαστε απο παντού. Στο τέλος θα πρέπει να μας κόβουν απόδειξη τα call girl γιατί αλλιώς θα θεωρείται βιασμός. Σε σπρώχνουν πάντως να ψάχνεις επώνυμες εταιρίες του χώρου αν θες γυναίκα, αλλιώς τα One night stand και οι φοιτήτριες δεν ξέρεις που φτάνουν. Πλέον φίλοι όλοι έχουμε ηλεκτρονική ταυτότητα. Πατας τέσσερα google, δύο FB κι ένα ινστα και ξέρεις αν ο τύπος έχει χρήματα ή όχι. Αν τον βρείς και στο LinkedIn, βλέπεις και την εταιρία στο ΓΕΜΗ, κι αμα είσαι σπίρτο βρίσκεις που μένει και τι οδηγάει και που πάει διακοπές. Είναι το επάγγελμα του μέλοντος για την κοινωνία μας να βαράς τέτοιες φάσεις. Όχι συνέχεια βεβαια γιατί δεν μπορεί να σε βιάζουν κάθε 10 χρόνια. Όμως ξαναλέω. Κάντε τα μαθηματικά.
Είσαι 24. Αν πάρεις μισό χαρτί, για τα επόμενα 30 χρόνια, τα καλά σου χρόνια δηλαδή, είναι τσάμπα 16,6 χιλιάρικα τον χρόνο. Σκεφτείτε το λίγο πραγματικά, και όχι απλά σαν ανάγνωση του ποστ. Σκεφτείτε που είσασταν τριάντα χρόνια πρίν οι σημερινοι 45-50, και πείτε μου αν δεν είχατε να εργασθείτε ΟΛΑ αυτά τα χρόνια που θα είσασταν, τι θα είχατε κάνει, μια επένδυση, μια δική σας εργασία, μια οικογένεια κλπ. Εγώ πιστεύω ότι αν αποδειχθεί σκαμ, θα πρέπει να πάρουν το μισό χαρτί οι άλλοι, και αυτή σβήσει απο την Γη.

καλή μας τύχη αδέρφια...
 

asteroula

Μέλος
Εγγρ.
2 Νοε 2008
Μηνύματα
104
Like
32
Πόντοι
1
Ο Μάκης τυπε δημιούργησε βασιμες αμφιβολίες σε πολύ κόσμο.
γενικα η εποχη ευνοει τη δημοσιοτητα και οσο ατομα πλουτιζουν απο αυτην. ο καθενας με τα οπλα του. ο εκβιαστης τον εκβιασμο, οι γκομενες τους κωλους τους. σε λιγο καιρο ο λογαριασμος της IG θα εχει χορηγο...εδω ειμαστε.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Εγινε εξυπνακια,εδω θα ειμαστε οταν θα ξεφτιλιζεται η πονηρη ελληνιολα.
Ναι ρε χαζοπουλι, εδώ θα είμαστε, γιατί οπως εγραψα και σε αλλο χαζοπουλι οι ανακριτές και οι δικαστές δεν ασχολούνται με τα σοσιαλ. Διώκουν και δικάζουν με τα αποδεικτικά στοιχεία που έχουν στα χέρια τους. Και έχουν αποδείξει σε αλλες περιπτώσεις ότι δε μασάνε απο καταγγελίες που δε μπορούν να αποδειχθούν. Εδω υπαρχει η καταγεγραμμενη βεβαιοτητα, απο το ειδος σου, οτι θα καταδικαστουν χωρίς αποδείξεις επειδη το ζητούν τα σοσιαλ.
Ηλιθιότητες δηλαδή.
Την άποψή μου την εχω γράψει εδώ. Θεωρώ ισότιμη την πιθανότητα να μην υπάρχει βιασμός. Όχι εξ ορισμού ομως.
Οπότε θα περιμένω ανακριτή και αστυνομία. Δε θα πάρω εγώ τη θεση τους.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.299
Like
2.949
Πόντοι
456
ειμαι λατρης των γυναικων και πολεμιος του φεμινισμου.
ομως ,ο,τι γινεται με γνωμονα την προοδο -εξελιξη- βελτιωση της κοινωνιας και ιδιως των αδυναμων γυναικων,με βρισκει συμφωνο.
αφηστε τις φεμιναζι να τσιριζουν. εν μερει τις κατανοω. δε μ 'ενοχλουν. γιατι να μ 'ενοχλουσαν ΕΠ'ΑΥΤΟΥ αλλωστε,βιαστης ειμαι?
στο διλημμα φεμιναζι-βιαστων λοιπον,προφανως ειμαι με τις φεμιναζι.

ως φυσιολογικος ανθρωπος--οχι ως στρατευμενο παπαγαλακι.
ως ενας φυσιολογικος αντρας που αναγνωριζει και αποδεχεται την εμφυτη (σωματικη)υπεροχη του απεναντι στις γυναικες
και που οφειλει να μην καταχραται την υπεροχη αυτη εις βαρος τους,ιδιως οσον αφορα στη σεξουαλικη συνευρεση.

οι φεμιναζι εμμεσα ομολογουν και αποδεχονται την υπεροχη αυτη,μεσω των (δικαιολογημενων) τσιριδων τους.
δεν αντιλαμβανομαι ,λοιπον, για ποιο λογο σκαλωνετε. φτασαμε στο σημειο να θεωρουμε το αυτονοητο...φεμινιστικο!
θα μπορουσε μια γυναικα ποτε να βιασει αντρα????:uglystupid::uglystupid::uglystupid:

αλλη ιστορια η αποπλανηση ,ετσι? για να μην μπερδευομαστε. μιλαμε για βιασμο.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.032
Κριτικές
48
Like
6.438
Πόντοι
11.445
Για να μείνω και λίγο στο θέμα της Γεωργίας (με Γ κεφαλάιο, αλλιώς θα μιλήσουμε για βερύκοκα...) , προφανώς και καταδικάζω τον όποιον βιάζει έναν αδύναμο. Είτε είναι στο φανάρι και βρίζει, είτε είναι γυναίκα στο κρεβάτι, στο ξύλο κλπ.
Λέω όμως, ότι δεν μπορεί αυτή η γ@μωκοινωνία να δίνει το δικαίωμα έτσι σε κάποιον να σε καταστρέψει. Στον γιό σου που θα σε πάει σε δίκη για το χαστούκι και μετά θα χάσεις την δουλειά σου. Στην γκόμενα που επειδή της τράβηξες το μαλλί στο κρεββάτι και έφαγε δυο χαστουκάκια και κοκκίνησε ο πωπούλης της να σε πάει μετά δικαστήριο για βιασμό. Να σε πάει. Αν όμως αποδειχθεί ότι σε πήγε με δόλο, η τιμωρία για μένα θα έπρεπε να είναι θα-να-τος. Δεν υπάρχει χώρος για μουνόπ@α στις κοινωνίες. Προσοχή. Δεν μιλάω για το Ελληνικό σύστημα. Προφανώς και το σύστημα στα μεγάλα @@ του. Μιλάω για την κοινωνία όπως την θέλω εγώ (ή εμείς, όσοι συμφωνούμε) μήπως και κάποια στιγμή γίνει κιόλας (πολυ μετά τον θάνατό μας). Θεωρώ ότι η αλλαγή της κοινωνίας μας γίνεται μέσα απο τα παιδιά μας. Και προς το παρών, τα πράγματα ΜΟΝΟ απαισιόδοξα είναι κατά μεγάλο ποσοστό. Έχουμε κακομαθημένα παιδιά 60%, που δεν θέλουν να εργασθούν, τα θέλουν όλα στο πιάτο, θέλουν να έχουν το τελευταίο κινητό, να βλέπουν κώλους και τσόντες απο τα 11 και όταν τα βρουν μπαστούνια να πάει ο μπαμπάς ή να βρεθεί ένας καλός δικηγόρος να τα ξεμπλέξει.
Πέταξαν οι άλλοι στην Ρόδο μια κοπέλα απο τον γκρεμό. Εγώ ζητάω τον θάνατό τους. Δεν έχει ελαφρυντικό. κανένα. Ούτε πρότερο βίο, ούτε φυλακή να ταϊζω έναν δολοφόνο. Έχει καταναγκαστικά έργα, ορυχεία και όταν πεθάνεις του κυρίου δεηθώμεν. Το ίδιο και ο βιαστής που εκείνα τα χριστούγεννα έκαψε και βίασε (αυτός με το μαγαζί ''Μ' ανάβης'') μια κοπέλα κάτω απο το σπίτι της. Θά-να-τος. Το παραδέχτηκε, είχαν υλικό, το είπε κλπ. Όταν δε, εμπλέκονται παιδιά, που πάνε, σκοτώνουν, κάνουν πλάνο, βάζουν σε αυτοκίνητο, πάνε την πετάνε κλπ. Εδώ μιλάμε για καταστάσεις θρίλλερ. Δεν μιλάω για φάση Γιωργίας. Όσοι θυμούνται Κατσούλα και Δημητροκάλη και Μαριέτη, τώρα είναι έξω, και η Μαριέτη έχει οικογένεια και παιδί. Τύποι που βασάνισαν, βίασαν, σκότωσαν, και πέταξαν σαν σκουπίδια ανθρώπινα παιδιά. Αυτοί δεν πρέπει να υπάρχουν. Να μεγαλώσει παιδί η Μαριέτη να του πει τι? Πως βράζουμε κόκκαλα για την μαύρη μαγεία? Ή που θα βρούμε τρίχες παρθένας για να κάνει ο αγαπημένος μας καλύτερο σεξ? Προσοχή! Κρίθικαν ένοχοι, το αποδέχθηκαν ότι εκαναν τα εγκλήματα και τους είχα στις φυλακές Αυλώνας κάποια φεγγάρια όταν ήμουν στρατό.
Κι εκείνα τα παιδιά, που πήγαν στις τελετές κλπ. ΠΡΕΠΕΙ να μάθουμε να τα προστατεύουΜΕ. ΟΛΟΙ ΜΑΣ. Γιατί τύποι μου αγαπητοί, εμείς ζούμε σ' αυτόν τον πίνακα. Ας μάθουμε και τους άλλους να βοηθήσουν στην ζωγραφιά μας. Εγώ όταν βλέπω μπινελίκια σε παιδιά στον δρόμο ή σε γυναίκες είμαι έτοιμος να ορμήξω. Πολλές φορές το έχω κάνει κιόλας. Αλλά με λύπη μου ακούω περιστατικά (όπως αυτό με τον μπάτσο τώρα τελευταία) που θέλει/έκανε (δεν ξέρω) να κάνει μήνυση στην αστυνομία γιατί μπήκαν χωρίς ένταλμα σπίτι του. Και πετάγεται και η γκόμενα και θέλει να κάνει λέει ΚΑΙ αυτή. Που οι μπάτσοι πήγαν να την σώσουν. Ο κόσμος είναι κατά βάση βλαμμένος. Έτσι τους έμαθαν, δεν κακολογώ.

Κάποιοι είπαν για τον Φουρθιώτη.
Θα σας πω κάτι, και οι ψαγμένοι του φόρουμ ας κοιτάξουν στο ΓΕΜΗ , στο FB και στο Ινστα να βρουν πληροφορίες.
''Παιδική πορνεία'' .
Θα σας πω κάτι άλλο για να ψάξετε όσοι θέλετε να δείτε σε ποιά χώρα ζείτε.
Κοκλώνης, Κατσίκης, Πανόπουλος. Είναι όλα ΑΝΟΙΧΤΑ στο Γεμή. Μπείτε να δείτε. Έχουν γίνει καταγγελίες με γεγονότα σε δημοσιογράφους που ''δήθεν'' βγάζουν όλα τα άπλυτα και δεν έχει κουνήσει ΟΥΤΕ φύλλο. Τί-Πο-Τα. Αυτά που βλέπουμε μαγκίτες μου στην ΤιΒι και ακούμε στο ράδιο, είναι αυτά που θέλουν να δούμε και να ακούσουμε. Συνήθως, κατά 99%, όταν παίζει κάτι πολύ, κάτι άλλο παίζει απο πίσω και δεν το μαθαίνουμε ποτέ γιατί τα media είναι αΠassχολημένα. Η τηλεόραση θέλει διαφημίσεις. Θέλει δηλαδή να έχει τηλεθέαση. Για να πάρει διαφημίσεις και να πάρει χρήματα. ΔΕΝ θέλει να δείξει κάτι που ΔΕΝ έχει ακροαματικότητα. Το στενόχωρο είναι ότι έχουμε την τηλεόραση που αξίζουμε. ΑΥΤΑ θέλει να βλέπει ο κόσμος. Ξέκωλα να κάνουν βαθιά καθίσματα με camel toe μέρα μεσημέρι, τα βυζιά της τάδε και το μίνι που μπορεί να δεις και κώλο τα βράδια. Και πετάγεται ο J 2 ass, με εταιρίες στο Delaware της Αμερικής, έχοντας φάει τα μύρια της αρκούδας, να σε πάει βολτίτσα στο κότερό του.
Ακόμα και οι κοπέλες που σκέφτονται έτσι είναι πρόβλημα. ''Θα πάω μωρέ λίγο στο πάρτυ, να διασκεδάσω, να μου πάρει κάνα χρυσαφικό'' . ΛΑΘΟΣ. Γιατί μάγκες αυτή η λογική πολλαπλασιάζεται. Και τι εννοώ. Έτσι μεθαύριο αυτή στην μπίζνα της θα ''χρησιμοποιήσει'' τον τάδε για να πάρει μια εργολαβία, θα δείξει λίγο κώλο για να πάρει ένα δάνειο, και θα σκάσει και χωρίς εσώρουχο σε κάνα Presentation. Για την εταρία μωρέ, ξέρεις... Κι όταν χοντρύνει το πράγμα, θα το παίζει βιασμένη και ριγμένη, την στιγμή που αυτή η ίδια έσκαβε τον λάκο της όλα τα χρόνια. Δεν μιλάω για την Γιωργία, παράδειγμα λέω.

Οδηγώ μοτοσυκλέτα απο το 1993. Αυτό που έμαθα και είμαι ακόμα εδώ, είναι να προσέχω τους άλλους. ΟΧΙ εμένα, εμένα με ξέρω. Τους άλλους. Κόβω κι αν δεν έχει στοπ, κόβω ακόμα κι αν ξέρω τον δρόμο και γενικά δεν πιέζω εκεί που γνωρίζω ότι δεν με παίρνει. Ευτυχώς είχα την τύχη να κάνω σχολεία, κι εδώ, και στο εξωτερικό, να ζήσω έξω περίπου τα 11-12 χρόνια απο την ζωή μου και έχω πάρει και στοιχεία απο την χώρα που έζησα και απο τα ταξίδα που έκανα σε διάφορα μέρη του κόσμου. Δεν είναι όλα για όλους. Όπως χιουμοριστικά λένε κάποιοι ''Δεν είμαι εγώ για μεγάλη ζωή'' . Αυτό είναι το νόημα. Ότι αν πας να την κάνεις, δεν είσαι για τέτοια. Δεν ξέρεις πως παίζεται το παιχνίδι, δεν ξέρεις μέχρι που μπορεί να το φτάσουν κλπ. Ξέρετε, είχα εναν Πακιστανό με ενα ψιλικατζίδικο εκεί που έμενα, Αγγλία τώρα έτσι? ¨Οχι Αφρικα κόκο. Και μου έλεγε ''Εκεί ξεχνάς την τσάντα σου στο ταξί, και σε ψάχνει ο ταξιτζής να στην φέρει πίσω''. Εγω πιστεύω ότι οι άνθρωποι έχουν ένα κοινό χαρακτηριστικό. Την συνήθεια. Το Blending. Μπορεί ο Έλληνας να παει Αμερική και να γίνει ζαμπλουτος. Όχι γιατί είναι έξυπνος, αλλά γιατί τον βοηθάει στο σύστημα. (το 80%, δεν λέω, υπάρχουν και οι φωστήρες). Πάει Έλληνας στην Ρουμανία και θα ανοίξει μαγαζί που θα κάνει εξαγωγή λευκής γυναικίας σάρκας κλπ. Πάει στην Αγγλία και ανοίγει εστιατόριο. Πάει στην Γερμανία και κάνει συνεργείο. Το σύστημα σε καταπίνει.

Είναι πολύ παράξενοι οι καιροί μας αλάνια. Να φυλαγώμαστε απο παντού. Στο τέλος θα πρέπει να μας κόβουν απόδειξη τα call girl γιατί αλλιώς θα θεωρείται βιασμός. Σε σπρώχνουν πάντως να ψάχνεις επώνυμες εταιρίες του χώρου αν θες γυναίκα, αλλιώς τα One night stand και οι φοιτήτριες δεν ξέρεις που φτάνουν. Πλέον φίλοι όλοι έχουμε ηλεκτρονική ταυτότητα. Πατας τέσσερα google, δύο FB κι ένα ινστα και ξέρεις αν ο τύπος έχει χρήματα ή όχι. Αν τον βρείς και στο LinkedIn, βλέπεις και την εταιρία στο ΓΕΜΗ, κι αμα είσαι σπίρτο βρίσκεις που μένει και τι οδηγάει και που πάει διακοπές. Είναι το επάγγελμα του μέλοντος για την κοινωνία μας να βαράς τέτοιες φάσεις. Όχι συνέχεια βεβαια γιατί δεν μπορεί να σε βιάζουν κάθε 10 χρόνια. Όμως ξαναλέω. Κάντε τα μαθηματικά.
Είσαι 24. Αν πάρεις μισό χαρτί, για τα επόμενα 30 χρόνια, τα καλά σου χρόνια δηλαδή, είναι τσάμπα 16,6 χιλιάρικα τον χρόνο. Σκεφτείτε το λίγο πραγματικά, και όχι απλά σαν ανάγνωση του ποστ. Σκεφτείτε που είσασταν τριάντα χρόνια πρίν οι σημερινοι 45-50, και πείτε μου αν δεν είχατε να εργασθείτε ΟΛΑ αυτά τα χρόνια που θα είσασταν, τι θα είχατε κάνει, μια επένδυση, μια δική σας εργασία, μια οικογένεια κλπ. Εγώ πιστεύω ότι αν αποδειχθεί σκαμ, θα πρέπει να πάρουν το μισό χαρτί οι άλλοι, και αυτή σβήσει απο την Γη.

καλή μας τύχη αδέρφια...
Οποιος νομιζει οτι η συγκεκριμενη δεν ηξερε ποιανου ηταν το παρτυ και ποιοι συμμετειχαν πρεπει να αεροβατει ..... μην πω οτι σκυλιασε που δεν της την επεσε κανενας και δεν ασχοληθηκε , οταν ηταν με το 17χρονο και ξαναγυρισε μονη της για να κανει παιχνιδι ...

Παιζει να εχει κατεβασει και τον ισολογισμο της κοκα κολας :tooth:
 

Wandererwonder

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2019
Μηνύματα
903
Κριτικές
18
Like
3.101
Πόντοι
1.436

σοκαρισμένη και η ευλαμπια ρεβη εκανε την καταγγελία της...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom