Νέα

Θεσσαλονίκη – Παραδέχθηκε στο Instagram το βιασμό 24χρονης σε πάρτι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 303K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Πας καλά τυπε; Τι είναι αυτά που μας αραδιαζεις;
Εισαι κλασσικός εχθρός του λευκού άνδρα, μουνοδουλος, φεμιναζι, λευκός ιππότης, jsw, jsf, sas, sof, bmw, daf και όλα τα ελεεινά παρόμοια. Δε θα σας περάσει.
ρε μουνοειλωτα ,αυτο το sas τι ειναι.....υποπτο πολυ ...
 

It's All Good Man

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2019
Μηνύματα
515
Like
766
Πόντοι
86
Απο την στιγμη που οι τυποι ειναι φραγκατη θα εμφανιστούν δεκάδες "μαρτυρες" που θα λενε οτι οι κοπέλες στο παρτυ ηταν βιζιτες και οτι οι κατηγορούμενοι ειναι τα καλυτέρα παιδι και γενικα θα τους πλέκουν το εγκώμιο.

Λεφτα να εχεις και μαρτυρες βρίσκεις :wink:

Δεν πάει έτσι. Αν βγει τοξικολογική με φουλ χάπια μέχρι και για απόπειρα ανθρωποκτονίας και ομαδικό βιασμό μπορούν να τον/τους κατηγορήσουν, αν βρουν ''πάνω από ένα'' DNA πάνω της.
(αν δεν παίξει λάδωμα των αποτελεσμάτων)

Αν θέλουν πραγματικά να δουν τι έχει γίνει βγαίνει άνετα από τα κινητά. Κυρίως μετά αφότου τον άφησαν ελεύθερο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: diopos

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Είστε ρε μάγκες με τα καλά σας?
1+1=2
Υπάρχει θύμα και θύτης/ες.

Δεν παίζει ρόλο το πριν και οι συνθήκες. Και για συμφέρον (οικονομικό ή άλλο) να πήγε η τύπισσα στο πάρτυ, και το στυλ της να είναι προκλητικό και σέξυ, και η ζωή της να περιλαμβάνει ατοπήματα, γαμίσια, ναρκωτικά, τσόντες και ότι άλλο, ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ το γεγονός. Κάποιος/οι την γάμησαν παρά τη θέλησή της. Με οποιοδήποτε τρόπο και αν το έκαναν, αυτό συνιστά βιασμό.
Κάθε άνθρωπος έχει το δικαίωμα να θέλει να μην κάνει sex. Έστω και αν προκάλεσε μέχρις εσχάτων. Ακόμη και κατά την πράξη, διατήρεί το δικαίωμα να διακόψει και να φύγει. Και κανένας άνθρωπος δεν δικαιούται να κάνει sex με κάποιον που δεν θέλει.
Από κει και πέρα, όσοι λέτε "Ας πρόσεχε" και " δεν ήξερε που πήγαινε", σκεφτήτε πως έχετε δίκιο. Δεν πρόσεχε και ήξερε... αλλά στο τέλος χαλάστηκε, μέθησε ή οτιδήποτε άλλο. ΔΙΚΑΙΩΜΑ της.

Και για να προλάβω τους βαρύμαγκες... δεν είμαι του σεβασμού και της "κανονικότηας" σε κανένα επίπεδο... και ειδικότερα στα του sex. Έχω τρελά βίτσια, πολλές φορές ακροβαττώ στα όρια του ακραίου hate sex, αλλοτε με εμένα "θύτη" και άλλοτε με εμένα "θύμα", γουστάρω όλων των ειδών τις καταχρήσεις, ταξιδεύω διαρκώς και πληρώνω ακριβά το τίμημα των επιλογών μου. Αν μια γκόμενα μου παίρνει πίπα και ξαφνικά θυμηθεί τον πρώην της ή τέλος πάντων κάτι την ξενερώσει, πάντα έχει το δικαίωμα να σηκωθεί να φύγει, κι εγώ να ρίξω κανα καντήλι και να παίξω την πούτσα μου αν χρειάζεται. Ώς εκεί όμως...

Με συναίνεση όλα είναι επιτρεπτα, χωρίς συναίνεση τίποτα.
Δεν έχουμε βιασμό, έχουμε καταγγελία βιασμού, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις την διαφορά?
Γίνεται έρευνα και προφανώς ενδιαφέρουν τα πάντα, το πριν και το μετά, η συμπεριφορά των εμπλεκομένων, το επάγγελμά τους, το ποινικό τους μητρώο και ό,τι άλλο θα σκεφτούν μπάτσοι-δικαστές-δικηγόροι. Όλα μετράνε στο δικαστήριο.
Ειδικά όταν μέχρι αυτή την στιγμή δεν υπάρχουν ακόμα αντικειμενικά στοιχεια, όπως τοξικολογικές εξετάσεις ή ιατροδικαστική έκθεση ή υλικό από κάμερες.
Χαίρω πολύ, χρειάζεται συναίνεση. Πως αποδεικνύεις όμως ότι υπήρχε ή δεν υπήρχε συναίνεση, όταν στο σεξ συμμετέχουν δυο, που θα πουν τα ακριβώς αντίθετα στο δικαστήριο?
Θες να καταργηθεί το τεκμήριο της αθωότητας? Θες να αρκεί μια απλή καταγγελία από γυναίκα για να μπαίνει κάποιος φυλακή ή να καταστρέφεται κοινωνικά-επαγγελματικά-ηθικά?
Αυτό είναι δικαιοσύνη για σένα?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Όλα ξεκίνησαν από έναν ανώμαλο λοάτκι ακτιβιστή τον Γκιώνη, ο οποίος έγραψε στο τουίτερ ότι ο Φιντιρίκος συμμετείχε στον βιασμό στην σουίτα και επίσης ότι έβγαλε το βίντεο της Τούνη στον αέρα.
Ο Φιντιρίκος δηλωσε ότι δεν έχει σχέση με το βίντεο, έλειπε στο Ντουμπαι την ημέρα του βιασμού και έκανε μήνυση στον Γκιωνη.
Η Τούνη βγήκε και δήλωσε ότι την τσόντα της δεν την έβγαλε στη φόρα ο Φιντιρίκος, αλλά ένας Κατμετζόγλου, αδειάζοντας έτσι τον Γκιώνη.
Ο Γκιώνης βγήκε και δήλωσε ότι η Τούνη τα βρήκε εξωδικαστικά με τον Φιντιρίκο και ότι κατηγορεί ψευδώς έναν άσχετο, για να βγει εκτός κάδρου ο Φιντιρίκος.

Με λίγα λόγια, μια πουτάνα τσακώνεται με έναν πούστη, μέχρι στιγμής στα σόσιαλ μίντια (με τον στρατό υποστηρικτών που έχει ο καθένας), προσεχώς με αυτή την υπόθεση θα ασχοληθούν και τα δικαστήρια.
:vomit::vomit::vomit::vomit:
Τυπε σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις ολόκληρη έκθεση, αλλά εγώ ρωτησα για ποιο λόγο την εμπλέκουν με αυτον και αν έχουν δουλέψει μαζί.
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τυπε σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις ολόκληρη έκθεση, αλλά εγώ ρωτησα για ποιο λόγο την εμπλέκουν με αυτον και αν έχουν δουλέψει μαζί.
Ναι ρε μαν.
Είχαν προσωπική σχέση, επαγγελματική συνεργασία και της τα έσκασε και για εξωδικαστικό συμβιβασμο.
Αυτό λένε οι ιντερνερικοί ακτιβιστές.
 

unknowndark

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.599
Like
5.228
Πόντοι
1.056
καβλαντιζαμε οταν δουλευε 19 χρονων νυχτα και της εριξα ακυρο ,διοτι ηταν αρκετα μπαζακι για τα γουστα μου.

εινα καλη κοπελα,απλα δινει την αισθηση του ξεκωλου επειδη ειναι πληθωρικη με βυζαρες κλπ

πονηρες (λιγο η πολυ) ολες ειναι αλλωστε :hi: τωρα ,το αν στην πορεια των χρονων εκανε ραντεβου,προσωπικα δε γνωριζω.

μου ειναι τελειως αδιαφορη ως γυναικα.

Ραντεβού έκανε οταν δούλευε στο Μαρκιζ τα πρωτα χρονια. Μονο σε κλειστό κύκλο, για λίγους αυστηρά καλούς πελάτες του μαγαζιού.
Κυρίως high-class επιχειρηματίες που άφηναν χιλιάδες ευρώ την βραδιά στο μαγαζί. Τιμές βιζιτας απλησίαστες, παραπάνω απο ενα καλό μηνιάτικο......
Μετα τα εκοψε αυτα γιατι άρχισε να βγάζει χοντρά λεφτά απο το επιχειρηματιλικι - ινσταγραμ.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.173
Like
34.458
Πόντοι
9.931
Στον Γκιώνη στέλνουν οποιοσδήποτε πληροφορίες. Αν βγάζει οτιδήποτε χωρίς να διασταυρώσει δημοσίως θα τα βρει σκούρα αργά η γρήγορα.
Και πως όμως διασταυρώνεις κάτι από ένα screenshot σε app ?
Ο πουστης προκειμενου να αποκτήσει δημοσιότητα και ακολούθους στο Instagram ανεβάζει οτιδήποτε του στέλνουν χωρίς κανενα ελεγχο και διασταύρωση. Π.χ. αν του στειλω εγω οτι ο Φιρφιρικος βιάζει ανηλικα στην σουιτα του στην Θεσσαλονικη θα το ανεβάσει για πλακά.

Μην εκπλαγείτε αν σε κανα εξαμηνο-χρονο ο πουστοακτιβιστης βρεθεί σακατεμένος απο το ξύλο σε κανα νοσοκομείο.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
καβλαντιζαμε οταν δουλευε 19 χρονων νυχτα και της εριξα ακυρο ,διοτι ηταν αρκετα μπαζακι για τα γουστα μου.

εινα καλη κοπελα,απλα δινει την αισθηση του ξεκωλου επειδη ειναι πληθωρικη με βυζαρες κλπ

πονηρες (λιγο η πολυ) ολες ειναι αλλωστε :hi: τωρα ,το αν στην πορεια των χρονων εκανε ραντεβου,προσωπικα δε γνωριζω.

μου ειναι τελειως αδιαφορη ως γυναικα.
Σωστός
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
Ο πουστης προκειμενου να αποκτήσει δημοσιότητα και ακολούθους στο Instagram ανεβάζει οτιδήποτε του στέλνουν χωρίς κανενα ελεγχο και διασταύρωση. Π.χ. αν του στειλω εγω οτι ο Φιρφιρικος βιάζει ανηλικα στην σουιτα του στην Θεσσαλονικη θα το ανεβάσει για πλακά.

Μην εκπλαγείτε αν σε κανα εξαμηνο-χρονο ο πουστοακτιβιστης βρεθεί σακατεμένος απο το ξύλο σε κανα νοσοκομείο.
Νταξει ότι είναι γκετσης δεν τον αναιρεί
Μου ειναι απωθητικός σαν στυλ αλλά έχει γκατς
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

''Μην πιστεύεις μπούστη λόγια και ποτάνας μοιρολόγια''

touni-gkionis.png
Ο μπουστης ως τώρα λέει αληθείες
Το τραβελι δήθεν μουναρα λέει μλκιες
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Π.χ. αν του στειλω εγω οτι ο Φιρφιρικος βιάζει ανηλικα στην σουιτα του στην Θεσσαλονικη θα το ανεβάσει για πλακά.
Αυτό το είπε και τηλεοπτικά ο δικηγόρος της κοπέλας. Οτι μία απο τις καλεσμένες στο πάρτυ δεν είχε κλείσει τα 18. Τυπικά είναι ανήλικη.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.569
Like
11.452
Πόντοι
2.406
δε γνωριζω τυπε--δεν εχω παρτιδες μαζι της.

εγω περιγραφω τι αποκομισα απο τη γνωριμια μου μαζι της πριν καμποσα χρονια.

οσο για τον Φιντιρικο,δεν ηξερα καν ποιος ειναι μεχρι προχθες. δεν ειμαι Αθηναιος.
Εγώ είναι αλλά δεν ξέρω τι λέει σαν επιχηρημαριας κατά τ άλλα κάνει μπαμ ψωναρα.. Αν δε είναι κ κοντός όπως φαίνεται, χεσε μέσα πολύχρονη.... Η αντρικη βερσιόν της... Τουνη
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αυτό το είπε και τηλεοπτικά ο δικηγόρος της κοπέλας. Οτι μία απο τις καλεσμένες στο πάρτυ δεν είχε κλείσει τα 18. Τυπικά είναι ανήλικη.
Πουτσες μπλε.. 17αρια είναι τα πρώτα ξέκωλα... Σιγά το αδίκημα
 

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Νταξει ότι είναι γκετσης δεν τον αναιρεί
Μου ειναι απωθητικός σαν στυλ αλλά έχει γκατς
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ο μπουστης ως τώρα λέει αληθείες
Το τραβελι δήθεν μουναρα λέει μλκιες
Φίλε και γω μεταξύ πουτάνας-μπούστη, πιστεύω ότι πιθανότερο να λέει ο μπούστης αλήθεια.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.173
Like
34.458
Πόντοι
9.931
Αυτό το είπε και τηλεοπτικά ο δικηγόρος της κοπέλας. Οτι μία απο τις καλεσμένες στο πάρτυ δεν είχε κλείσει τα 18. Τυπικά είναι ανήλικη.
Και που ειναι το αδικημα σε αυτο και το ανέφερε ο δικηγόρος;; Μερικοι δικηγοροι επρεπε να εχουν γίνει σερβιτόροι δεν κανουν για αυτο το επάγγελμα. Λες και δεν έχουμε παει ποτε σε παρτι οντας ανήλικοι συνοδευόμενοι από κάποιον μεγαλύτερο αδερφό, ξάδελφο η φιλο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: diopos
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Πουτσες μπλε.. 17αρια είναι τα πρώτα ξέκωλα... Σιγά το αδίκημα
Σε περίπτωση πορνείας έχεις θέμα. Δε μιλάμε για απλή ερωτική συναίνεση που ξεκινά με τη συμπλήρωση των 15. Και πρέπει να είναι αυτή που μίλησε για εικόνα εκδιδομένων κοριτσιών. Και έχει γραφεί ότι ηταν παρέα με την 24χρονη και λόγω της σπεκουλας που έπεφτε, γιατί προσπαθούσαν να βγάλουν την κοπέλα βιζιτα, η εισαγγελία δηλωσε πως η έρευνα για κυκλώματα πορνείας ξεκίνησε λόγω της αναφοράς της 18χρονης και δεν έχει καμία σχέση με την 24χρονη. Ασχέτως που κάποιοι προσπαθούν να μπλεξουν τις δύο υποθέσεις.
 

Great Awakening

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2021
Μηνύματα
2.133
Like
2.086
Πόντοι
396
Ακουγονται πολλα κουτσομπολια στην πιατσα της πολης οποτε τιποτα δεν ειναι δεδομενο και σιγουρο.Τζαμπα καθεστε και μαλωνετε.Για την πιτσιρικα ακουγονται διαφορα σχολια οτι εκανε ζιβιτου.Οτι στο παρτι επαιζαν εκδιδομενες κανονικες με λεφτα αλλα καλουσαν και μικρες κοπελιτσες τις οποιες διαλεγαν μεσο του instagram...και προσπαθουσαν να τις ριξουν με διαφορους τροπους.Για την 24χρονη ακουγεται οτι επαιξε μπαλα με εναν απο αυτους αλλα υπηρξε και δευτερη φορα χωρις την συναινεση της και οτι το πιο πιθανον ειναι να τις εριξαν κατι στο ποτο για να την παρουν ολοι μαζι.Αυτο σιγουρα παει ποινικα και δικαστικα ως βιασμος.Ασχετα του τι ακριβως ακολουθησε προηγουμενος.Απο κει και περα ακουγονται και για νεες καταγγελιες απο αλλες κοπελες που πηγαιναν σε τετοια παρτι.Ο ακτιβιστης Ηλιας Γκιονης χθες στο Κοντρα news ειπε οτι υπαρχει οργανωμενο κυκλωμα απο ατομα της ελιτ.Αυτοι που κανονιζουν τα παρτι ειναι οι γνωστοι λεει αυτοφορακηδες οι οποιοι στελνουν περα απο τις εκδιδομενες και αρκετες κοπελες μεσα απο το instagram.Στα παρτι εμπλεκονται λεει ατομα απο τον επιχειρηματικο κοσμο,τον αθλητισμο,παιχτες reality,γονοι κτλ οι οποιοι πανε σε αυτα τα παρτι ως πελατες.

Απο κει και περα το βιντεο με την Τουνη ειναι ενα μεγαλο μπερδεμα το οποιο δεν βγαζει ακρη.Ο Φιντιρικος δεν εχει σχεση με το βιντεο,οπως ουτε και με τον βιασμο της 24χρονης.Αν και ακουγονται κουτσομπολια οτι την Σουιτα που εγινε οτι εγινε ηταν στο ονομα του.Κατα ποσο αληθευει αυτο δεν ειναι γνωστο.Επισης ο Γκιονης τον κατηγορει οτι εχει δεχτει μυνηματα και καταγγελιες απο νεαρες κοπελες προς το προσωπο του και οτι τα περισσοτερα περιστατικα αφορουν αυτον.Ο Φιντιρικος φαινεται να ειχε σχεση η να εκανε παρεα με καποια απο τα ατομα που εμπλεκονται στο περιστατικο της 24χρονης.Παντως η Τουνη ειπε οτι ο Φιντιρικος δεν εχει καμμια σχεση με το βιντεο και οτι το ονομα αυτου που ανεβασε το βιντεο ειναι Μακης Καρτμετζογλου.Στο βιντεο οσοι το εχουν δει βλεπουν 2 ατομα.Παντως η Τουνη μονο μαστουρομενη δεν φαινεται στο βιντεο.Ενας τραβαει και ενας πηδαει και αυτη δειχνει να ειναι μια χαρα.Αντι να κανει μυνηση και στους 2 αυτους τυπους....αφησε το πραγμα οπως ειχε και θυμηθηκε μετα απο 2 χρονια να δωσει ενα ονομα στο ακυρο και αυτο διοτι εσκασε η βομβα με τον βιασμο.Μηνυση επρεπε να κανει απο την αρχη τα 2 ατομα που εμπλεκονται στο βιντεο.Εκει θα τελειωνε και η ιστορια.Τωρα τζαμπα θα τρεχει και θα πληρωνει δικηγορους διοτι ο αλλος ειναι δεν ειναι αυτος που ανεβασε το βιντεο δεν υπαρχουν αποδεικτικα στοιχεια.Οποτε η 'Κυρια' Τουνη για αλλη μια φορα γινεται ξεφτιλα χωρις να το καταλαβαινει.
 

NITRO

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.941
Κριτικές
161
Like
5.826
Πόντοι
37.127
Τύπε σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση αλλά πάλι κάτι δεν κατάλαβα.

Ο Κατημερτζόγλου πως διέρρευσε το βίντεο;

Ήταν μπροστά την ώρα της πράξης;

Του το έστειλαν κ το προώθησε;

Είναι το εξιλαστήριο θύμα;
αυτον δεν τον ξερω τύπε μου … αφου όμως έχει και αυτός νταλαβέρια με ανταγωνιστική μοναδα εστιασης βόρεια, φαίνεται ιδανικός για blame game
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Και που ειναι το αδικημα σε αυτο και το ανέφερε ο δικηγόρος;; Μερικοι δικηγοροι επρεπε να εχουν γίνει σερβιτόροι δεν κανουν για αυτο το επάγγελμα. Λες και δεν έχουμε παει ποτε σε παρτι οντας ανήλικοι συνοδευόμενοι από κάποιον μεγαλύτερο αδερφό, ξάδελφο η φιλο.
Ειδικα οι δικηγόροι είναι ο ορισμός του παραλόγου. Ο Κούγιας ζητα μάρτυρες του ατυχήματος, γιατί λέει ο άτυχος ηταν σε δικαστική και οικονομική διαμαχη με την πρώην σύζυγο. Δηλαδή η πρώην έκανε καταδρομική στην αυτοκινητάμαξα εν κινήσει, πείραξε τη Φεράρι, πήδηξε κάτω χωρίς να την πάρει πρεφα κανείς κι ο άτυχος Τζώρτζης σκοτώθηκε με 70 χιλιόμετρα την ώρα λόγω της δολιοφθοράς. Και μιλάμε για κάποιον που θεωρείται κορυφαίος ποινικολόγος.
 
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
99
Κριτικές
36
Like
2.300
Πόντοι
2.410
Δεν έχουμε βιασμό, έχουμε καταγγελία βιασμού, τόσο δύσκολο είναι να καταλάβεις την διαφορά?
Γίνεται έρευνα και προφανώς ενδιαφέρουν τα πάντα, το πριν και το μετά, η συμπεριφορά των εμπλεκομένων, το επάγγελμά τους, το ποινικό τους μητρώο και ό,τι άλλο θα σκεφτούν μπάτσοι-δικαστές-δικηγόροι. Όλα μετράνε στο δικαστήριο.
Ειδικά όταν μέχρι αυτή την στιγμή δεν υπάρχουν ακόμα αντικειμενικά στοιχεια, όπως τοξικολογικές εξετάσεις ή ιατροδικαστική έκθεση ή υλικό από κάμερες.
Χαίρω πολύ, χρειάζεται συναίνεση. Πως αποδεικνύεις όμως ότι υπήρχε ή δεν υπήρχε συναίνεση, όταν στο σεξ συμμετέχουν δυο, που θα πουν τα ακριβώς αντίθετα στο δικαστήριο?
Θες να καταργηθεί το τεκμήριο της αθωότητας? Θες να αρκεί μια απλή καταγγελία από γυναίκα για να μπαίνει κάποιος φυλακή ή να καταστρέφεται κοινωνικά-επαγγελματικά-ηθικά?
Αυτό είναι δικαιοσύνη για σένα?
Τη διαφορά την καταλαβαίνω μια χαρά, και λέω πως κατά τη γνώμη μου, τα πράγματα είναι απλά. Έχουμε βιασμό, θύμα και θύτη. Το δικαστήριο, οσον αφορά στον βιασμό ή μη, ΔΕΝ κοιτάει τίποτα που δεν έχει να κάνει με την συναίνεση. Όλα αυτά που λες, μπορεί να τα κοιτάει και για άλλους λόγους πέραν του βιασμού.

Να στο πω ακόμα πιο απλά μπας και το καταλάβεις... Πουτάνα σε σπιτάκι, που έχει πάει με 40 στην βάρδια, κάνει αυτή τη δουλειά 20 χρόνια, και εδώ και 10 χρόνια κάθε μερα την γαμάει κάποιος που της αφήνει τρελό ποσό extra, έχει το δικαίωμα να πει σε αυτό τον τύπο, φίλε στοπ τώρα αμέσως, σήμερα δεν γουστάρω. Ο τύπος μόνο τα λεφτά του μπορεί να ζητήσει πίσω. Αυτό.

Επιπλεόν, μιας και το είπα αλλά δεν το πιασες.... Τα πίνω όλα!!! Τοξικολογικές εξετάσεις για να βρεθεί το "αλεξίπτωτο" πάνε απάτες. Το πίνεις το βράδυ και το επόμενο απόγευμα δεν βρίσκει κανείς τίποτα στα ούρα ή στο αίμα. Εχω πιει GHB για γούστα κάμποσες φορές τα τελευταία... 20 χρόνια. Οι κάμερες δεν θα δείξουν γαμήσια.

Δεν θέλω φίλε να καταδικάζεται κανένας χωρίς να αποφαίνεται το δικαστήριο. Αλλά και από την άλλη, δεν θέλω να πηγαίνει και σπίτι του σαν να μην έγινε τίποτα. Επίσης μην ξεχνάς και τι έγραψε ο τυπάκος που πρακτικά παραδέχτηκε τον βιασμό. Και μετά... το έσβησε...
 

captain 69

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.507
Like
11.506
Πόντοι
3.506
Μόνο μειδίαμα μου φαίρνουν οι επιχειρηματολογίες των sjw από τη μία και των σκατόψυχων ναζιδίων από την άλλη. Απολάυστε ρε παίκτες τα τελευταία χρόνια της Πομπηϊας, βυθιστήτε στη γλυκειά παρακμή της σκόνης, του πανηδονισμού και της ατέρμονης μέχρι τελευταίας πτώσης διασκέδασης. Οι αδύναμοι και οι απρόσεκτοι θα φύγουν νωρίτερα... that's life. Κανένα δάκρυ για κανέναν. Πού τις βλέπετε, έτσι και αλλιώς ,όλες αυτές στα σόσιαλ; Καλοκαίρι Μύκονο-Σαντορίνη, χειμώνα Αράχωβα, Πάσχα/Χριστούγεννα Ντουμπάι... Σερβιτόρες ή δημόσιες σχέσεις σε μπαράκια ή μπαργούμαν ή wannabe μοντέλα. Κάθε μέρα σημειώνουν σε μπλοκάκι τα πλουσιοπαιδα που δυστυχώς είναι μεν παλιοχαρακτήρες αλλά τις κοίταξαν οπότε νιώθουν τυχερές... ότι τις ακούμπησε το ραβδί της νεραϊδας και έγιναν οι σταχτομπόυτες που θα φορέσουν το γοβάκι και θα σαγηνεύσουν το πρίγκηπα. Και έτσι όλες σχεδόν κυνηγάνε το εύκολο χρήμα, την χλιδή με κάθε κόστος. Και φυσικά για τον κάθε ματσωμένο βουτηρομπεμπέ, είναι απλώς κρέας προορισμένο για σουβλάκι στη κοκοφτιαγμένη ψωλή του.

Welcome to the jungle... Να ΄χαμε να λέγαμε, παραμύθια και το πούτσο κλαίγαμε...

 
Τελευταία τροποποίηση:

diopos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2018
Μηνύματα
640
Κριτικές
14
Like
826
Πόντοι
376
Τη διαφορά την καταλαβαίνω μια χαρά, και λέω πως κατά τη γνώμη μου, τα πράγματα είναι απλά. Έχουμε βιασμό, θύμα και θύτη. Το δικαστήριο, οσον αφορά στον βιασμό ή μη, ΔΕΝ κοιτάει τίποτα που δεν έχει να κάνει με την συναίνεση. Όλα αυτά που λες, μπορεί να τα κοιτάει και για άλλους λόγους πέραν του βιασμού.

Να στο πω ακόμα πιο απλά μπας και το καταλάβεις... Πουτάνα σε σπιτάκι, που έχει πάει με 40 στην βάρδια, κάνει αυτή τη δουλειά 20 χρόνια, και εδώ και 10 χρόνια κάθε μερα την γαμάει κάποιος που της αφήνει τρελό ποσό extra, έχει το δικαίωμα να πει σε αυτό τον τύπο, φίλε στοπ τώρα αμέσως, σήμερα δεν γουστάρω. Ο τύπος μόνο τα λεφτά του μπορεί να ζητήσει πίσω. Αυτό.

Επιπλεόν, μιας και το είπα αλλά δεν το πιασες.... Τα πίνω όλα!!! Τοξικολογικές εξετάσεις για να βρεθεί το "αλεξίπτωτο" πάνε απάτες. Το πίνεις το βράδυ και το επόμενο απόγευμα δεν βρίσκει κανείς τίποτα στα ούρα ή στο αίμα. Εχω πιει GHB για γούστα κάμποσες φορές τα τελευταία... 20 χρόνια. Οι κάμερες δεν θα δείξουν γαμήσια.

Δεν θέλω φίλε να καταδικάζεται κανένας χωρίς να αποφαίνεται το δικαστήριο. Αλλά και από την άλλη, δεν θέλω να πηγαίνει και σπίτι του σαν να μην έγινε τίποτα. Επίσης μην ξεχνάς και τι έγραψε ο τυπάκος που πρακτικά παραδέχτηκε τον βιασμό. Και μετά... το έσβησε...
Ας το κάνω πενηνταράκια φίλε, μπας και συννενοηθούμε.
Γίνεται μια καταγγελία για βιασμό. Όλα έγιναν σε ένα δωμάτιο και δεν υπάρχουν μάρτυρες. Η γκόμενα λέει έγινε χωρίς συναίνεση και ο τύπος λέει έγινε με συναίνεση. Ο λόγος του ενός απέναντι στον λόγο του άλλου. Ποιός λέει αλήθεια και ποιός ψέματα? Πως θα αποφασίσει το δικαστήριο? Τι θα σκεφτεί ένας λογικός άνθρωπος για να καταλήξει κάπου?

Θα τους βάλει να πουν την ιστορία 100 φορές μέχρι κάποιος ή κάποια να πέσει σε αντίφαση.
Θα κοιτάξουν τις κάμερες. Οι κάμερες δεν δείχνουν γαμήσια, αλλά μπορεί να δείξουν τον τύπο να την σέρνει με το ζόρι μέσα στο δωμάτιο ή να τους δείξει να μπαίνουν χεράκι-χεράκι μέσα. Δεν πρέπει να μετρήσει αυτό?
Θα κοιτάξουν τα κινητά. Αν η γκόμενα την επόμενη μέρα του στείλει μήνυμα ''Ωραία περάσαμε χθές, πότε θα ξασυναντηθούμε?'' , θα πρέπει να γίνει πιστευτή η καταγγελία της?

Σε τι είναι λάθος η παραπάνω διαδικασία, που εφαρμόζεται χοντρικά σε όλες τις καταγγελίες για βιασμό-κλοπή-δολοφονία?

Γιατί όταν καταγγείλει βιασμό μια γκόμενα πρέπει αυτομάτως να γίνει πιστευτή και ο κατηγορούμενος να καταστραφεί, προτού καν γίνει η δίκη του?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom