Νέα

Τέσσερις νεκροί στο Σύνταγμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα democrat
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 83K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

προκειται για την αρχη γενικοτερης εξεγερσης ?

  • ναι

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 2 100,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    2
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

petrosyn

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2008
Μηνύματα
14.588
Like
0
Πόντοι
166
Λοιπόν μάγκα άκου.
Όλες οι ανα τον κόσμο επαναστατικές οργανώσεις έχουν αναλάβει πλήρως τη ευθύνη των πράξεών τους.
Καμία δεν έχει ρίξει τις ευθύνες σε κανένα Βγενόπουλο όσο μεγάλες (που είναι) κι αν είναι οι δικές του ευθύνες.
Δεν εκπροσωπείς κανέναν απλά γράφεις τα δικά σου.

Αυτά..
ναι γαμώ το ξεσταύρι μου, ναίιιιιιιιιιι
όλες οι επαναστάσεις γίνονται για ανάληψη της εξουσίας, για κάτι καλύτερο.
 

Bad Indian

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2008
Μηνύματα
2.950
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16

:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:

Φίλε να προσέχεις από δω και πέρα.
Να ξέρεις πως η Συνομωσία της σιωπής σπάει.
Όσο ένοχο είναι το κεφάλαιο και το Κράτος, το αυτό είσαι και εσύ που κραδαίνεις τη μολότωφ με σαφή πρόθεση ν'αφαιρέσεις ζωές.
Στο λέω ξεκάθαρα και να το θυμάσαι. Μην απορήσεις αν στην επόμενη πορεία-διαδήλωση το ξύλο το φάς από τους δικούς σου. Τους αντιεξουσιαστές.

Θα σε προσκαλούσα να έρθεις εδώ στην Επαρχία της Τσιάπας για να βρεις την ηρεμία σου. Όμως εμείς εδώ ζούμε ΕΙΡΗΝΙΚΑ.

"Αν με ρωτούσαν τί είναι ΣΚΛΑΒΙΑ... και έπρεπε ν'απαντήσω με μια λέξη θα έλεγα "ΦΟΝΟΣ".
Πιερ Ζοζεφ Προυντόν

Για πες μας τώρα και άλλα υπερασπιστή της Ελευθερίας..........
 

Gushallo

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.434
Like
19
Πόντοι
16
Γιατί πρέπει να υπάρχουν καν μπλοκ ;
Γιατί ο οποιοσδήποτε απλός πολίτης που θέλει να διαμαρτυρηθεί να πρέπει να μπεί σε κάποιο;
Οπαδοί είμαστε να είμαστε χωρισμένοι σε κερκίδες κ θύρες ή πρόβατα σε μαντριά;
Όλοι πολίτες δεν είμαστε που θέλουμε να διαμαρτυρηθούμε για τα αντιλαϊκά μέτρα;

Αν κάποτε κατέβεις στο δρόμο θα καταλάβεις γιατί πρέπει να υπάρχει περιφρούρηση  ;)
Προχθές πάντως ακόμα και στο κομμάτι του ΠΑΜΕ είχε πάρα πολύ κόσμο που δεν είχε καμιά απολύτως σχέση.
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
Αρκει να μου πεις το κανονικο σου σπιτι...Δηλαδη καπου στη Φυλης θα μενεις ή στη Τρούμπα στη καλύτερη , ειμαι σιγουρος γι'αυτο

δεν έχεις ιδέα τι είναι πλέον η τρούμπα, καταπώς φαίνεται...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Αρκει να μου πεις το κανονικο σου σπιτι...Δηλαδη καπου στη Φυλης θα μενεις ή στη Τρούμπα στη καλύτερη , ειμαι σιγουρος γι'αυτο


τι σχέση ρε μαλάκα έχει η Τρούμπα και η Φυλής με τα Εξαχρεια που κατοικοεδρεύεις ??????????? μια χαρά αξιοπρεπεις γειτονιές είναι σε σχεση με την δικιά σου...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.926
Πόντοι
22.785
Αν κάποτε κατέβεις στο δρόμο θα καταλάβεις γιατί πρέπει να υπάρχει περιφρούρηση  ;)
Προχθές πάντως ακόμα και στο κομμάτι του ΠΑΜΕ είχε πάρα πολύ κόσμο που δεν είχε καμιά απολύτως σχέση.

Όταν χρίζεις επαναστάτη κάθε άγάμητο  που πετάει μολότοφ κάποια στιγμή θα θρηνήσεις και θύματα... :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.435
Like
18
Πόντοι
166
τι σχέση ρε μαλάκα έχει η Τρούμπα και η Φυλής με τα Εξαχρεια που κατοικοεδρεύεις ??????????? μια χαρά αξιπρεπεις γειτονιές είναι σε σχε΄ση με την δικιά σου...

ΚΑΙ τα εξάρχεια μια χαρά γειτονιά είναι.

ξες πόσο κάνει ένα δυάρι εκεί?
 

Επισκέπτης
Αν κάποτε κατέβεις στο δρόμο θα καταλάβεις γιατί πρέπει να υπάρχει περιφρούρηση  ;)
Προχθές πάντως ακόμα και στο κομμάτι του ΠΑΜΕ είχε πάρα πολύ κόσμο που δεν είχε καμιά απολύτως σχέση.
Γιατι οποιος εχει παει σε πορεια ανεξαρτητος και χωρις να ειναι σε καποιο μπλοκ ή οργανωση γνωριζει πως θα αντιμετωπισει τη καχυποψια ειτε του μπλοκ του ΠΑΜΕ ειτε των συριζαδων ειτε των εαακιτων πως ειναι προβοκατορας , μπατσος , παρακρατικος  συνεπως δεν ειναι λυση ο δρομος αλλα η ενοπλη εισβολη στους ναους του καπιταλισμου και του κοινοβουλευτισμου
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.926
Πόντοι
22.785
Λοιπόν μάγκα άκου.
Όλες οι ανα τον κόσμο επαναστατικές οργανώσεις έχουν αναλάβει πλήρως τη ευθύνη των πράξεών τους.
Καμία δεν έχει ρίξει τις ευθύνες σε κανένα Βγενόπουλο όσο μεγάλες (που είναι) κι αν είναι οι δικές του ευθύνες.
Δεν εκπροσωπείς κανέναν απλά γράφεις τα δικά σου.

Αυτά..

Tώρα άκου και έσύ......Όποιοι ονειρεύονται επαναστάσεις καλό είναι να μάθουν πόσοι σφαγιάζονται για να γίνουν...................

Αν θέλετε πραγματική επανάσταση να μπορέσετε να βάψετε τα χέρια σας με αίμα.

Να γίνεται φονιάδες.

Να σκοτώσετε κάποιους για να απελευθερώσετε κάποιους άλλους.

Αλλιώς μιλάμε για τσάμπα μάγκες.

υ.γ Δέν έχω κατι μαζί σου ψαρά..... τήν πίκρα νου βγάζω !!!!!!!!!
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.926
Πόντοι
22.785
χεχεχεχε.. φαίνεται ότι τα αναρχοαυτόνομα έχουν παράδες...

Καθήκον για όσους δεν έκλεψαν κρατικούς πόρους, δεν είχαν συναλλαγές με προμηθευτές που λάδωναν, πλήρωναν τους φόρους τους και τηρούσαν τους νόμους, είναι να πουν όχι στην ισοπέδωση που τους όδήγησε η σημερινή κυβέρνηση.............
 

Stefanos83

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
195
Like
0
Πόντοι
1
Γιατι οποιος εχει παει σε πορεια ανεξαρτητος και χωρις να ειναι σε καποιο μπλοκ ή οργανωση γνωριζει πως θα αντιμετωπισει τη καχυποψια ειτε του μπλοκ του ΠΑΜΕ ειτε των συριζαδων ειτε των εαακιτων πως ειναι προβοκατορας , μπατσος , παρακρατικος  συνεπως δεν ειναι λυση ο δρομος αλλα η ενοπλη εισβολη στους ναους του καπιταλισμου και του κοινοβουλευτισμου

Μας έχεις ζαλίσει τα αρχίδια με τις ένοπλες εισβολές. Βρες ένα περίστροφο και όρμα μέσα. Αν σου εναντιωθούν, πυροβόλα τους. Μη μας υποδεικνύεις τι να κάνουμε, αν οι υπόλοιποι διαφωνούν και αν εσύ που το προτείνεις δεν έχεις το θάρρος να το κάνεις πρώτος.
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
Αν κάποτε κατέβεις στο δρόμο θα καταλάβεις γιατί πρέπει να υπάρχει περιφρούρηση  ;)
Προχθές πάντως ακόμα και στο κομμάτι του ΠΑΜΕ είχε πάρα πολύ κόσμο που δεν είχε καμιά απολύτως σχέση.

Φιλε είμαι στους δρόμους από το 92. Αυτά που έγραψα δεν αφορούν την πάρτυ μου.
Η "περιφρούρηση" μπορεί να γίνει κατανοητή μόνο όταν ήδη έχεις δεχτεί τα μαντριά.
Τα οποία προσωπικά έχω απορρίψει εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
Τώρα για τον ασχετο κόσμο που είχε ενταχθεί στο μπλοκ του ΠΑΜΕ φαντάζομαι μόνο οι κουκουέδες μπορούν να χαίρονται για κάτι τέτοιο και μόνο αυτοί.
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.926
Πόντοι
22.785
Φιλε είμαι στους δρόμους από το 92. Αυτά που έγραψα δεν αφορούν την πάρτυ μου.
Η "περιφρούρηση" μπορεί να γίνει κατανοητή μόνο όταν ήδη έχεις δεχτεί τα μαντριά.
Τα οποία προσωπικά έχω απορρίψει εδώ και πάρα πολλά χρόνια.
Τώρα για τον ασχετο κόσμο που είχε ενταχθεί στο μπλοκ του ΠΑΜΕ φαντάζομαι μόνο οι κουκουέδες μπορούν να χαίρονται για κάτι τέτοιο και μόνο αυτοί.

Αγαπητέ μου tom.. καθήκον για όσους δεν έκλεψαν κρατικούς πόρους, δεν είχαν συναλλαγές με προμηθευτές που λάδωναν, πλήρωναν τους φόρους τους και τηρούσαν τους νόμους, είναι να πουν όχι στην ισοπέδωση που τους οδήγησε η σημερινή κυβέρνηση................
 
Κατάσταση
Κλειδωμένο - κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom