Νέα

Τέλος το σχολείο, επιτέλους μια νέα αρχή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Jimmy Gang
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
Γεια σας, τελείωσα τις πανελλήνιες και πλέον αναμένω τα αποτελέσματα τα οποία ελπίζω να αντικατοπτρίζουν τη σκληρή δουλειά που έκανα αυτή τη χρονιά. Μετά από 12 βαρετά σχολικά χρόνια νομίζω πως ήρθε μια νέα περίοδος, μια νέα αρχή, είμαι πολύ ενθουσιασμένος και φυσικά έχω πολλά σχέδια στο μυαλό μου για τα χρόνια που έρχονται. Το μόνο που σίγουρα θα μείνει από αυτά τα χρόνια είναι οι 2-3 κολλητοί μου με τους οποίους είμαστε αχώριστοι θα λέγαμε, αλλά νομίζω ότι όλα τα άλλα θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Ποιες είναι οι συμβουλες σας εσάς των μεγαλύτερων για τις ηλικίες 18-25, τι να κάνω σε αυτά τα χρόνια? Τι να προσέξω και τι να αποφύγω?
 

tony1

Μέλος
Εγγρ.
15 Οκτ 2021
Μηνύματα
755
Like
915
Πόντοι
86
Γεια σας, τελείωσα τις πανελλήνιες και πλέον αναμένω τα αποτελέσματα τα οποία ελπίζω να αντικατοπτρίζουν τη σκληρή δουλειά που έκανα αυτή τη χρονιά. Μετά από 12 βαρετά σχολικά χρόνια νομίζω πως ήρθε μια νέα περίοδος, μια νέα αρχή, είμαι πολύ ενθουσιασμένος και φυσικά έχω πολλά σχέδια στο μυαλό μου για τα χρόνια που έρχονται. Το μόνο που σίγουρα θα μείνει από αυτά τα χρόνια είναι οι 2-3 κολλητοί μου με τους οποίους είμαστε αχώριστοι θα λέγαμε, αλλά νομίζω ότι όλα τα άλλα θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Ποιες είναι οι συμβουλες σας εσάς των μεγαλύτερων για τις ηλικίες 18-25, τι να κάνω σε αυτά τα χρόνια? Τι να προσέξω και τι να αποφύγω?
Ελπίζω να εγραψες χάλια στις πανελλαδικές και να ξαναπληρωνεις φροντιστήρια γιατί έχει πέσει η δουλειά
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
μέχρι τα 30 κοίτα να τελειώσεις καμιά σχολή ακόμα κι αν χρειαστεί να δώσεις και 3 και 4 φορές.Τα χρόνια από 18-25 έχουν τριπλή αξία σε σχέση με μετά...Δυστυχώς υπάρχουν παιδιά που προκειμένου να χαρούν ελευθερία και χαλαρότητα σε αυτά τα χρόνια υποθηκεύουν το μέλλον όλης της ζωής τους...
Δεν είπα ότι δε θα διαβάζω κιόλας, προφανώς και παρακολουθώντας τη σχολή και μόνος μου θα ψάχνομαι στο αντικείμενο μου, αλλά σίγουρα θα κάνω και πολλά άλλα πράγματα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Χτισε εμπειριες μαζι με τις σπουδες σου.Κανεις δε θα σου πει την μαγικη συνταγη γιατι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.Ελπιζω μονο αυτο που θες να σπουδάσεις πρωτον να σου αρεσει,και δευτερον να βγαινει χρημα.Κανε γυμναστικη (πολεμικες τεχνες για μενα) να μπορεις να ριξεις και καμια μπουνια (ειναι μεσα στη ζωη),χτισε εμπειριες με γκόμενες (οχι πολλες σχεσεις ),ασχολησου με διάφορα χομπι και να μην εισαι κολλημενος μονο σε ενα πραγμα (οτι και να ειναι αυτο).Γινε δυνατος οικονομικα-κοινωνια-σωματικα-πνευματικα και η ζωη θα στα φερει ολα οπως θες.Μια τελευταια κουβέντα και κλεινω.Παρε απο ολα μια γευση.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
τρελαίνομαι με 18αρη τζίμη γκανγκ μπανγκ, και συνδυασμό σχολείου-πανελληνίων-κολ γκιρλ-πανεπιστημίου-μπουρντέλα.κομ

magic things happen only at BOURDELA.COM :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

stay tunned fellas
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
13.729
Like
17.787
Πόντοι
3.656
Αν περάσεις Αθήνα και συνεχίσεις να μένεις στο πατρικό,περιμένεις ν'αλλάξει κάτι δραματικά;

Αν έμενες επαρχία και πέρναγες Αθήνα-Θεσσαλονίκη,σίγουρα αυτό είναι μεγάλη αλλαγή.Ουσιαστικά αυτό που θ'αλλάξει είναι το ότι δε θα'χεις πρωινό ξύπνημα κάθε μέρα,κάποιες μέρες δε θα πατάς και σχολή καθόλου,και θα'χεις ευκαιρία να γνωρίσεις κόσμο.Γενικά μην επαναπαυτείς στους 2-3 κολλητούς και προσπάθησε να γνωρίσεις κι άλλους.Και βάλε πρώτη προτεραιότητα να βρεις γκόμενα
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
Βλαμμένα του μπου δεν έχω χρόνο να γράψω αλλά μην τρολάρετε το παιδί. Είναι σε κρίσιμη ηλικία και δεν ειναι τυχαίο που γράφει εδω. Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει λίγο.
 

Makis99

Σπουδαίος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2011
Μηνύματα
362
Κριτικές
14
Like
1.482
Πόντοι
2.285
Γεια σας, τελείωσα τις πανελλήνιες και πλέον αναμένω τα αποτελέσματα τα οποία ελπίζω να αντικατοπτρίζουν τη σκληρή δουλειά που έκανα αυτή τη χρονιά. Μετά από 12 βαρετά σχολικά χρόνια νομίζω πως ήρθε μια νέα περίοδος, μια νέα αρχή, είμαι πολύ ενθουσιασμένος και φυσικά έχω πολλά σχέδια στο μυαλό μου για τα χρόνια που έρχονται. Το μόνο που σίγουρα θα μείνει από αυτά τα χρόνια είναι οι 2-3 κολλητοί μου με τους οποίους είμαστε αχώριστοι θα λέγαμε, αλλά νομίζω ότι όλα τα άλλα θα αλλάξουν προς το καλύτερο. Ποιες είναι οι συμβουλες σας εσάς των μεγαλύτερων για τις ηλικίες 18-25, τι να κάνω σε αυτά τα χρόνια? Τι να προσέξω και τι να αποφύγω?


Καλα..τώρα αρχίζει η πουτσα...και όταν πιάσεις και δουλεια...εκει να δεις γλέντια..
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.680
Like
2.357
Πόντοι
456
Χ
Αν περάσεις Αθήνα και συνεχίσεις να μένεις στο πατρικό,περιμένεις ν'αλλάξει κάτι δραματικά;

Αν έμενες επαρχία και πέρναγες Αθήνα-Θεσσαλονίκη,σίγουρα αυτό είναι μεγάλη αλλαγή.Ουσιαστικά αυτό που θ'αλλάξει είναι το ότι δε θα'χεις πρωινό ξύπνημα κάθε μέρα,κάποιες μέρες δε θα πατάς και σχολή καθόλου,και θα'χεις ευκαιρία να γνωρίσεις κόσμο.Γενικά μην επαναπαυτείς στους 2-3 κολλητούς και προσπάθησε να γνωρίσεις κι άλλους.Και βάλε πρώτη προτεραιότητα να βρεις γκόμενα
ΧΑΧΑΧΑ τι γράφεις στο παιδί ρε ΣΑΝΤ;;;

Αγόρι μου κάνε πως δεν το εχεις δει
 

Michael Scott

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Νοε 2021
Μηνύματα
7.903
Κριτικές
20
Like
26.844
Πόντοι
8.346
Αν περάσεις Αθήνα και συνεχίσεις να μένεις στο πατρικό,περιμένεις ν'αλλάξει κάτι δραματικά;

Αν έμενες επαρχία και πέρναγες Αθήνα-Θεσσαλονίκη,σίγουρα αυτό είναι μεγάλη αλλαγή.Ουσιαστικά αυτό που θ'αλλάξει είναι το ότι δε θα'χεις πρωινό ξύπνημα κάθε μέρα,κάποιες μέρες δε θα πατάς και σχολή καθόλου,και θα'χεις ευκαιρία να γνωρίσεις κόσμο.Γενικά μην επαναπαυτείς στους 2-3 κολλητούς και προσπάθησε να γνωρίσεις κι άλλους.Και βάλε πρώτη προτεραιότητα να βρεις γκόμενα
Κυκλους αδερφέ, κυκλους εκει στην σχολη
vbgP5a.gif
 

mpatagias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2021
Μηνύματα
77
Κριτικές
6
Like
234
Πόντοι
280
Βλαμμένα του μπου δεν έχω χρόνο να γράψω αλλά μην τρολάρετε το παιδί. Είναι σε κρίσιμη ηλικία και δεν ειναι τυχαίο που γράφει εδω. Βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει λίγο.
Για ποιον λογο γραφει εδω; Εσυ τι πιστευεις;
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
η ηλικες 18-25 πρεπει ενας ανθρωπος να τις ζει....καταλαβαινω οτι ειναι το μυαλο ανοιχτο και ειναι και καλη περιοδος για σπουδες,αλλα ενας ανθρωπος που εχει φαει ολη του τη ζωη στα βιβλια και δεν εχει ζησει τιποτα,100% θα βγει μαλακας
 
OP
OP
J

Jimmy Gang

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2022
Μηνύματα
1.254
Like
516
Πόντοι
96
η ηλικες 18-25 πρεπει ενας ανθρωπος να τις ζει....καταλαβαινω οτι ειναι το μυαλο ανοιχτο και ειναι και καλη περιοδος για σπουδες,αλλα ενας ανθρωπος που εχει φαει ολη του τη ζωη στα βιβλια και δεν εχει ζησει τιποτα,100% θα βγει μαλακας
Εντάξει νομίζω ότι με ένα καλό πρόγραμμα όλα συνδυάζονται μια χαρά
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.691
Πόντοι
2.356
Ναι ρε λαλάκα,κύκλους τι το γελάς;

Ελλάδα χωρίς κύκλους είσαι σαν να μην υπάρχεις
ζεις στον μικροκοσμο σου,με περιοριμενους ορίζοντες.Ειναι απο τις πιο σοβαρες ερωτησεις που εχω δει,και οπως βλεπεις μιλαω σοβαρα στο παιδι.
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
10.000
Κριτικές
30
Like
20.546
Πόντοι
8.846
Αν περάσεις Αθήνα και συνεχίσεις να μένεις στο πατρικό,περιμένεις ν'αλλάξει κάτι δραματικά;

Αν έμενες επαρχία και πέρναγες Αθήνα-Θεσσαλονίκη,σίγουρα αυτό είναι μεγάλη αλλαγή.Ουσιαστικά αυτό που θ'αλλάξει είναι το ότι δε θα'χεις πρωινό ξύπνημα κάθε μέρα,κάποιες μέρες δε θα πατάς και σχολή καθόλου,και θα'χεις ευκαιρία να γνωρίσεις κόσμο.Γενικά μην επαναπαυτείς στους 2-3 κολλητούς και προσπάθησε να γνωρίσεις κι άλλους.Και βάλε πρώτη προτεραιότητα να βρεις γκόμενα
:happy: :happy: :happy: :happy:
συμφωνώ με τον σαντ μαν !!!!!
συμφωνώ αλήθεια !!!!
ο θεός είναι μεγάλος :priest: :priest: :priest: :priest:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom