Νέα

Τελωνιακοί-απεργία αίσχος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ekfrastikos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 237
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
E

ekfrastikos

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
πρεπει να ανοιξουμε και ενα  θεμα    με τους εφορειακους :headbang: :headbang: :headbang: :tickedoff:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
Τράβα στον δήμο/νομαρχία/περιφέρεια και αν εξυπηρετηθείς μετά την μία πες μου. Βέβαια η εφορία θα έπρεπε να λειτουργεί ως τις 17.00. Βέβαια θα έπρεπε να μην χρειάζεται ο φορολογούμενος να πάει 3 - 10 φορές τον χρόνο (1η τέλη, 2η δήλωση εισοδήματος, 3η διόρθωση ΕΤΑΚ, 4η φοιτητικό επίδομα, 5η ενημερότητα, 6η παράβολο, 7η ρύθμιση, 8η περαίωση, 9 δόση ρύθμισης - περαίωσης, 10η περαίωση ΦΜΑΠ κλπ).
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.251
Κριτικές
3
Like
1.423
Πόντοι
566
pezoporos, προσπέρασες κάποια σχόλια για τους ελεγκτές και τους τακτικούς φορολογικούς ελέγχους.... :grin:
 
OP
OP
E

ekfrastikos

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
Τράβα στον δήμο/νομαρχία/περιφέρεια και αν εξυπηρετηθείς μετά την μία πες μου. Βέβαια η εφορία θα έπρεπε να λειτουργεί ως τις 17.00. Βέβαια θα έπρεπε να μην χρειάζεται ο φορολογούμενος να πάει 3 - 10 φορές τον χρόνο (1η τέλη, 2η δήλωση εισοδήματος, 3η διόρθωση ΕΤΑΚ, 4η φοιτητικό επίδομα, 5η ενημερότητα, 6η παράβολο, 7η ρύθμιση, 8η περαίωση, 9 δόση ρύθμισης - περαίωσης, 10η περαίωση ΦΜΑΠ κλπ).
εχεις δικιο σε αυτο μπουρδελο ειναι εκει αλλα και εσεις ρε παιδι μου το παρακανετε  ετυχε να ειμαι μεσα 12και 56 ωρα ολοι οι εφοριακοι φωναζαν κλεισε κλεισε την πορτα φτανει ποια.ελεος
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Αυτό μου έχει τύχει και σε τράπεζα.
Για να μην πως πολύ περισσότερες φορές σε τράπεζα.

Άμα είναι η ΔΟΥ κυριλέ είναι πιό χαλαρά τα πράγματα.

Βέβαια το Ταμείο πάντα φωνάζει.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
από το κρασί μαθαίνεις την αλήθεια (vino = οίνος, veritas πρβ βέρος). Πίνω μια παουλάνερ και παραδέχομαι ότι υπάρχει αλήθεια στο ότι υπάρχει διαφθορά και δεν γίνονται αρκετοί έλεγχοι και το σύστημα δεν αμοίβει τους εργαζόμενους...
 
OP
OP
E

ekfrastikos

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
από το κρασί μαθαίνεις την αλήθεια (vino = οίνος, veritas πρβ βέρος). Πίνω μια παουλάνερ και παραδέχομαι ότι υπάρχει αλήθεια στο ότι υπάρχει διαφθορά και δεν γίνονται αρκετοί έλεγχοι και το σύστημα δεν αμοίβει τους εργαζόμενους...
σωστος
 

Επισκέπτης
Αυτό μου έχει τύχει και σε τράπεζα.
Για να μην πως πολύ περισσότερες φορές σε τράπεζα.

Άμα είναι η ΔΟΥ κυριλέ είναι πιό χαλαρά τα πράγματα.

Βέβαια το Ταμείο πάντα φωνάζει.
μαστορα να πω την ταριφα για κλεισιμο 10ετιας σε αε???
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.474
Κριτικές
7
Like
3.207
Πόντοι
786
τι σε κοφτει εσενα ρε???
πληρωνουν φορους & οι ναοι???
Οι ναοί πουλούν στους κηροποιούς το απόκερο. Και καταχωρούν τα αθεώρητα στοιχεία που λαμβάνουν με αποτέλεσμα να βρίσκουν το μπελά τους οι προμηθευτές. Και πωλούν ψευδείς βεβαιώσεις δωρεών.
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Οι ναοί πουλούν στους κηροποιούς το απόκερο. Και καταχωρούν τα αθεώρητα στοιχεία που λαμβάνουν με αποτέλεσμα να βρίσκουν το μπελά τους οι προμηθευτές. Και πωλούν ψευδείς βεβαιώσεις δωρεών.
αν θελεις φιλε σβησε το ποστ σου. δεν υπαρχει λογος να τα βγαζουμε ολα στη φόρα..


ευχαριστω κι ευλογησον..
 

Επισκέπτης
Οι ναοί πουλούν στους κηροποιούς το απόκερο. Και καταχωρούν τα αθεώρητα στοιχεία που λαμβάνουν με αποτέλεσμα να βρίσκουν το μπελά τους οι προμηθευτές. Και πωλούν ψευδείς βεβαιώσεις δωρεών.
καριολα καθαριστρια πολλα ξερεις..
 
OP
OP
E

ekfrastikos

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2008
Μηνύματα
126
Like
0
Πόντοι
1
καλα ρε παιδια κανενας δεν τους κραζει?σε καθε φορτηγο που μπαινει 50 ευρο ειναι μονο το δετε ,και τα παιρνουν μαυρα δεν φορολογουνται σεν ξερει κανεις τιποτα ολο να τους κραξουμε?
:headbang:
 

ziziaek

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
γιαυτο οποτε αναβω κερακι μου το σβηνει με την μια η καρια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom