Νέα

Τεκνοθεσία Ομόφυλων Ζευγαριών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 75K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Είστε υπέρ ή κατά για την τεκνοθεσία ομόφυλων ζευγαριών

  • Υπέρ

  • Κατά, δεν το συζητάω καν


Τα αποτελέσματα είναι ορατά μόνο αφού ψηφίσεις.

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.882
Κριτικές
8
Like
33.825
Πόντοι
6.536
Το πρόβλημα είναι ότι δεν είμαστε Ελβετία το εντοπίζεις πολύ σωστά...

Φυσικά διαφωνώ ότι όλα μπορούν να τεθούν σε δημοψήφισμα...διότι μετά θα μιλάμε για την δικτατορία των πολλών υπάρχει και αυτό....να μαζευτούμε όλοι εμείς οι λεπτοί να πούμε δεν θέλουμε ο χοντρός να τρώει το φαγητό μας...

Το ξέρω και εγώ και το ξέρεις και εσύ ότι το 90% του κοινού που διαφωνεί δεν ενδιαφέρεται για τα συμφέροντα των παιδιών....ενδιαφέρεται γιατί μισεί τους ''πούστηδες''.

Οπότε για πιο καλό θα ψηφίσει ο Έλληνας? Για το καλό των παιδιών ή το καλό το δικό του..της εμμονής του με τους γκέιδες?

Και επισημαίνω το σφάλμα στην λογική του δημοψηφίσματος....γιατί δεν βάζουμε σε δημοψήφισμα τα πάντα τότε?

Αν τα βάλουμε θα βγει μια λίστα με τα πράγματα που ο σοφός λαός δεν θέλει : Δεν θέλει να πληρώνει φόρους, δε θέλει αλκοτέστ, δε θέλει μπάτσους, θέλει 5Κ το μήνα και 4 ώρες εργασίας κτλπ.


Να τα βάλουμε και αυτά σε δημοψήφισμα?
Μα τι λες?
Τα ερωτήματα προς δημοψήφισμα θα τα θέτει το Κοινοβούλιο.
Για να έχει την απαραίτητη έγκριση να συγκεντρώνει πχ 151 ψήφους.
Οπότε δεν τίθεται θέμα για τα τελευταία που αναφέρεις.

Εννοείται πάντως ότι το μίσος είναι κακός σύμβουλος....
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.974
Like
14.465
Πόντοι
3.656
Φίλε εσύ θα ήθελες να ανακαλύψεις πως ο πατέρας σου είναι πούστης; Γιατί εγώ ΔΕΝ θα το ήθελα! Άντε ο γιός σου να το καταπιείς, αλλά ο πατέρας σου;!! Γιατί αυτά τα παιδιά που θέλει τώρα ο Κούλης να τα υιοθετούν οι πούστηδες να μην τα νοιάζει δηλαδή;
Όχι δε θα το ήθελα.

Και είναι ακόμα χειρότερο...θα μπορούσαν αυτά τα παιδιά που θα υιοθετηθούν να μεγαλώσουν σε ένα περιβάλλον που τα ίδια έχουν πρόβλημα με τους γκέι και θα έχουν συνεχώς αντικρουόμενες συνθήκες στην ζωή τους. Και για αυτό (και άλλους λόγους) είμαι αντίθετος με την τεκνοθεσία έτσι αέρα πατέρα χωρίς ειδικές συνθήκες.


Ξέρεις ποια είναι η διαφορά όμως? Εγώ δεν θεωρώ ότι μπορώ να επιβάλω την προκατάληψη μου (γιατί περί αυτού πρόκειται) στα δικαιώματα των άλλων. Ούτε θεωρώ ότι οι ''πούστηδες'' είναι κάτι κακό για να το βλέπω ως συμφορά.

Η κοινωνία όμως είναι άρρωστη και δεν φταίνε τα παιδάκια σε τίποτα να γνωρίσουν από πρώτο χέρι πόσο σκατόψυχοι είναι οι άνθρωποι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Για σένα λέει, μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις.:wink:
Α ναι ξεχασα.
Αν πουν εκατο ατομα εδω μεσα το ιδιο πραγμα και πω κι εγω ως εκατοστος πρωτος το ιδιο, καποιοι σε μενα θα απαντησουν
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.974
Like
14.465
Πόντοι
3.656
Πάμε πάλι! Διακαίωμά τους είναι η ελευθερία επιλογής σεξουαλικού συντρόφου, το να υιοθετούν παιδιά είναι παράλογη απαίτηση.
Σου απάντησα παρακάτω ανέτρεξε στην απάντηση.

Είμαι αντίθετος αλλά εξηγώ τους λόγους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Δηλαδη ο καλός και σοφος λαος δικαιουται να αποφασισει σε δημοψηφισμα οτι οι ομοφυλοφιλοι δεν πρεπει να υιοθετουν παιδια, επειδη αν θεσμοθετηθει κατι τετοιο, μετα ο καλος και σοφος λαος θα τα κραζει και θα τους κανει μπούλινγκ.
Καταλαβα καλα?
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.117
Like
5.778
Πόντοι
1.206
Όχι δε θα το ήθελα.

Και είναι ακόμα χειρότερο...θα μπορούσαν αυτά τα παιδιά που θα υιοθετηθούν να μεγαλώσουν σε ένα περιβάλλον που τα ίδια έχουν πρόβλημα με τους γκέι και θα έχουν συνεχώς αντικρουόμενες συνθήκες στην ζωή τους. Και για αυτό (και άλλους λόγους) είμαι αντίθετος με την τεκνοθεσία έτσι αέρα πατέρα χωρίς ειδικές συνθήκες.


Ξέρεις ποια είναι η διαφορά όμως? Εγώ δεν θεωρώ ότι μπορώ να επιβάλω την προκατάληψη μου (γιατί περί αυτού πρόκειται) στα δικαιώματα των άλλων. Ούτε θεωρώ ότι οι ''πούστηδες'' είναι κάτι κακό για να το βλέπω ως συμφορά.

Η κοινωνία όμως είναι άρρωστη και δεν φταίνε τα παιδάκια σε τίποτα να γνωρίσουν από πρώτο χέρι πόσο σκατόψυχοι είναι οι άνθρωποι.
Οπότε μην τυχόν και κακοπέσουν σε τίποτα "ομοφοβικούς", ας τα δώσουμε σε gays να ανοίξουν οι ορίζοντές τους, λες εσύ τώρα. Να μεγαλώσουν να αποφασίσουν τί θέλουν να γίνουν ρε φίλε, δεν χρειάζονται κατήχηση.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.974
Like
14.465
Πόντοι
3.656
Μα τι λες?
Τα ερωτήματα προς δημοψήφισμα θα τα θέτει το Κοινοβούλιο.
Για να έχει την απαραίτητη έγκριση να συγκεντρώνει πχ 151 ψήφους.
Οπότε δεν τίθεται θέμα για τα τελευταία που αναφέρεις.

Εννοείται πάντως ότι το μίσος είναι κακός σύμβουλος....
Την τελευταία φορά που έγινε δημοψήφισμα ο σύριζα έγραψε τον λαό στα @@ του.

Αν τον είχε ακολουθήσει σήμερα μπορεί να ζούσαμε σε συνθήκες βενεζουέλας.

Και για την πολιτική είναι κάτι που μπορώ να το δεχτώ. Για τα ανθρώπινα δικαιώματα όμως δεν ισχύει το ίδιο...δεν μπορείς να ρωτάς τους πολλούς αν επιτρέπουν κάτι στους λίγους.

Για να στο θέσω αλλιώς...θα δεχόσουν δημοψήφισμα για το αν επιτρέπεται στους άθεους να δηλώνουν άθεοι?
 

jim2323

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.594
Like
9.824
Πόντοι
2.306
Συγνώμη αλλά δεν μιλάμε για το δικαίωμά τους να αλλαξοξεκωλιάζονται, έχουν κάθε δικαίωμα σ' αυτό δεν τους το αμφισβητούμε. Μιλάμε για ΠΑΙΔΙΑ, αν δεν το έχεις καταλάβει, για άλλα ανθρώπινα πλάσματα δηλαδή.
σε δικηγορο μιλας φιλε μου δεν εχουν τσιμπα αυτοι - δεν θυμασαι στον ΝΟΝΟ την ταινια που αντικατεστησε ο πατσινο τους γκάνγκστερ με δικηγορους για να κανουν την ιδια δουλεια με λιγοτερο αιμα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
σε δικηγορο μιλας φιλε μου δεν εχουν τσιμπα αυτοι - δεν θυμασαι στον ΝΟΝΟ την ταινια που αντικατεστησε ο πατσινο τους γκάνγκστερ με δικηγορους για να κανουν την ιδια δουλεια με λιγοτερο αιμα
Γι αυτο κι εσυ κάνεις τον δικηγορο του τωρα?
Μην χαλιεσαι, με τον γιανεβαν τα παμε μια χαρα. Δεν χρειαζομαστε τις υποδειξεις σου για το πώς θα συζηταμε
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.882
Κριτικές
8
Like
33.825
Πόντοι
6.536
Την τελευταία φορά που έγινε δημοψήφισμα ο σύριζα έγραψε τον λαό στα @@ του.

Αν τον είχε ακολουθήσει σήμερα μπορεί να ζούσαμε σε συνθήκες βενεζουέλας.

Και για την πολιτική είναι κάτι που μπορώ να το δεχτώ. Για τα ανθρώπινα δικαιώματα όμως δεν ισχύει το ίδιο...δεν μπορείς να ρωτάς τους πολλούς αν επιτρέπουν κάτι στους λίγους.

Για να στο θέσω αλλιώς...θα δεχόσουν δημοψήφισμα για το αν επιτρέπεται στους άθεους να δηλώνουν άθεοι?
Οτιδήποτε θα δεχόμουν.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.974
Like
14.465
Πόντοι
3.656
Οπότε μην τυχόν και κακοπέσουν σε τίποτα "ομοφοβικούς", ας τα δώσουμε σε gays να ανοίξουν οι ορίζοντές τους, λες εσύ τώρα. Να μεγαλώσουν να αποφασίσουν τί θέλουν να γίνουν ρε φίλε, δεν χρειάζονται κατήχηση.
Για αρχή νομίζω ότι δεν κατάλαβες τι είπα. Είπα είμαι αντίθετος με την τεκνοθεσία και μάλιστα είπα και 1-2 λόγους. Δεν ήταν σαφές?

Πρέπει οπωσδήποτε να έχω και πρόβλημα με τους γκέι για να συμφωνήσουμε όλοι?

Ναι αν πέσουν σε ομοφοβικούς πάλι πρόβλημα θα είναι γιατί όποιος είναι κομπλεξικός θα βγάλει το κόμπλεξ του και στο παιδί του. Το καλύτερο είναι να πέσουν σε κανονικούς ανθρώπους που δεν ορίζουν την προσωπικότητα τους με τέτοια θέματα.

Αυτοί είναι καλοί γονείς...είτε πούστρα είτε ''νταής'' το ίδιο μαλάκας γονιός θα είναι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.974
Like
14.465
Πόντοι
3.656
Οτιδήποτε θα δεχόμουν.
Να με συγχωρείς αλλά πιστεύω 100% ότι αυτό θα ίσχυε μέχρι να τεθεί σε δημοψήφισμα κάποιο δικό σου δικαίωμα και θα απειλείσαι να το χάσεις.

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια αλλά εμένα είναι άλλη η κοσμοθεωρία μου.

Υπάρχουν κάποιες σταθερές που δεν αλλάζουν.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Ρε τυπε εισαι καθε χρονο το φαβορι για τον τιτλο "Ο μαλακας της χρονιας"
Και εχεις τα μουτρα να μιλας?
:2funny:
Ε ναι, επρεπε να πεσω σε καταθλιψη επειδη καποιοι που δεν θα τους εκανα παρεα ούτε για πεντε λεπτα και δεν θα ανταλλαζα ούτε κουβεντα μαζι τους εξω απο εδω, με ψηφισαν ως "μαλακα". Και εχω κι εσενα να θεωρεις οτι επρεπε να το παρω στα σοβαρα κιολας. Τιτλος τιμης να με θεωρουν μαλακα ανθρωποι που δεν εκτιμω στο παραμικρο.
 

jim2323

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Σεπ 2021
Μηνύματα
3.594
Like
9.824
Πόντοι
2.306
Γι αυτο κι εσυ κάνεις τον δικηγορο του τωρα?
Μην χαλιεσαι, με τον γιανεβαν τα παμε μια χαρα. Δεν χρειαζομαστε τις υποδειξεις σου για το πώς θα συζηταμε
στον πρωτο γαμο μπουστιδων ειναι δικαιο να εισαι εσυ ο κουμπαρος τους
τοσο αγωνα κανεις :2funny::2funny::2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom