Νέα

Ταξιτζήδες κλέβουν πελάτες, προσοχή!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα strata
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 31
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

strata

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαΐ 2006
Μηνύματα
77
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Δύο γυναίκες μπήκαν σε ταξί στην οδό Αθηνάς με τα ψώνια τους ζητώντας από ταξιτζή να τους πάει στο σπίτι τους. Αφήνοντας ο ταξιτζης τις δύο γυναίκες στον προορισμό τους έφυγε χωρίς να ανοίξει το πορτ μπαγκάζ για να πάρουν τα ψώνια τους...
Μέτρα προφύλαξης είναι να ζητάτε πάντα απόδειξη!!
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.431
Κριτικές
3
Like
12.213
Πόντοι
3.506
Δύο γυναίκες μπήκαν σε ταξί στην οδό Αθηνάς με τα ψώνια τους ζητώντας από ταξιτζή να τους πάει στο σπίτι τους. Αφήνοντας ο ταξιτζης τις δύο γυναίκες στον προορισμό τους έφυγε χωρίς να ανοίξει το πορτ μπαγκάζ για να πάρουν τα ψώνια τους...
Μέτρα προφύλαξης είναι να ζητάτε πάντα απόδειξη!!

Μηπως οι χαζοβιολες ειχαν πιασει τη παρλαπιπα και εφυγαν αυτες χωρις να θυμηθουν οτι εχουν  ψωνια..
(Λεω...μηπως)
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Ειναι περισσοτερο θεμα ανθρωπου και οχι ολοκληρης της συντεχνιας των ταξιτζηδων.Ειναι αλλοι που πανε με το σταυρο στο χερι και μου χει τυχει και περιπτωση που ηταν να παρω 1 ευρω ρεστα και εκανε οτι δεν εχει καθολου ψιλα.Περιμενα εγω και δε κουναγα απ τη θεση μου.Ειδε κι αποειδε ωσπου το πηρε αποφαση και βγαζει ως δια μαγειας τη θηκη του κερματοδεκτη με καμια 100 ευρω σε κερματα και μου εδωσε τα ρεστα.
 

Aruba

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2013
Μηνύματα
79
Κριτικές
2
Like
65
Πόντοι
0
Ξεχάστηκε ο άνθρωπος ρε ,αμέσως να τον βαπτίσεις κλέφτη 
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
765
Πόντοι
146
Δύο γυναίκες μπήκαν σε ταξί στην οδό Αθηνάς με τα ψώνια τους ζητώντας από ταξιτζή να τους πάει στο σπίτι τους. Αφήνοντας ο ταξιτζης τις δύο γυναίκες στον προορισμό τους έφυγε χωρίς να ανοίξει το πορτ μπαγκάζ για να πάρουν τα ψώνια τους...
Μέτρα προφύλαξης είναι να ζητάτε πάντα απόδειξη!!
και ανοιξες ολοκληρο θεμα για μια μαλακια;ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!
 

Tsarkitis

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.122
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
16
καριόληδες, σκατόφαρα ταρίφες, ετσι γενικά. Κωλόπαιδα είναι, για μπουνιές στη μούρη. Δε τους λυπάμει που τους κλεβουν μέσα στα ταξί τους. Να μάθουν οι πούστηδες.
 

manaconda13

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Νοε 2010
Μηνύματα
1.679
Κριτικές
24
Like
2.397
Πόντοι
2.420
καριόληδες, σκατόφαρα ταρίφες, ετσι γενικά. Κωλόπαιδα είναι, για μπουνιές στη μούρη. Δε τους λυπάμει που τους κλεβουν μέσα στα ταξί τους. Να μάθουν οι πούστηδες.
Γιατί τόσο μίσος ρε τύπε;;Σου πηδήχτηκε η γυναίκα με ταρίφα;;
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
    Τι το παράξενο? Ταξιτζής = συνήθως κακοήθης άνθρωπος. :vomit: Η ασφάλεια είναι η απόδειξη. Προσοχή δίνουν ρέστα με πλαστά χαρτονομίσματα  :police: :knuppel:
 

Parakmiakos

Σεβαστός
Εγγρ.
7 Σεπ 2015
Μηνύματα
7.540
Κριτικές
28
Like
569
Πόντοι
1.056
Εντάξει δεν μπορούμε από ένα μεμονωμένο περιστατικό να βαφτίσουμε όλους τους ταξιτζήδες κλέφτες
Έλεος  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Ότι οι περισσότεροι οδηγούν σαν μαλάκες γιατί νομίζουν ότι ο δρόμος τους ανήκει είναι
αλήθεια, για αυτό και εμείς πρέπει να τους δίνουμε πελώρια  τραμπούκα...
Αλλά κλέφτες δε μπορούμε να τους λέμε  :idiot:
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
Εντάξει δεν μπορούμε από ένα μεμονωμένο περιστατικό να βαφτίσουμε όλους τους ταξιτζήδες κλέφτες
Έλεος  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:
Ότι οι περισσότεροι οδηγούν σαν μαλάκες γιατί νομίζουν ότι ο δρόμος τους ανήκει είναι
αλήθεια, για αυτό και εμείς πρέπει να τους δίνουμε πελώρια  τραμπούκα...
Αλλά κλέφτες δε μπορούμε να τους λέμε  :idiot:
  Κλέφτες, φίλε μου, κλέεεεφτεεεες ..
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
κολόφαρα η περισσοτεροι. Παιρνω περυσι εναν απο Αεροδρομιο για καπου στο Μαρουσι. Με κοβει ο πουστης οτι έχω και καλα παρουσιαστικο επιχειρηματια ή βλαχαδερου, και παρ ολο που καπνιζα, μου λεει ελα μεσα. (αυτος δεν καπνιζε). Εγραψε η ταριφα 29 ευρω, και οταν του ζητησα αποδειξη την εγραωε στο χερι. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΟΝΗΡΕΥΤΩ. ΔΕν ξερω πως την πατησα, αλλα επρεπε να πονηρευτω... Υπ οψιν οτι δεν ειχα ξανακανει την διαδρομη αυτη. Επρεπε να πονηρευτω και να του παρω τον αριθμο. Δυστυχως δεν το εκανα. Ειδα μετα οτι η αποδειξη δεν ανεφερε εταιρεια 'η αριθμο ταξιου. Στον γυρισμο πηρα παλι αλλο ταξι/ιδια διαδρομη = 22 ευρω. Ειχε πειραξει ο σκατοπουστας το ταξιμετρο και εγραφε 25 τα εκατο παραπανω.
-----------------
Ειμαι καπου αποκεντρα σε ξενοδοχειο στην Αθηνα και κλεινω ταξι απο το βραδυ για να με παρει καπου 5 το πρωι για αεροδρομιο. Βγαινοντας απο το δωματιο βλεπω εναν τυπο να βγαινει και αυτος απο την απεναντι πορτα και πηγαμε μαζι στην ρεσεψιον αφου τον καλημέρησα. Το ταξι περιμένει και ενω βαζω την βαλιτσα πισω (ο ταριφας ουτε που βγηκε)μου φωναζει η κοπελα απο την ρεσεψιον "Μπορεις να παρεις τον κυριο μεχρι το αεροδρομιο"; Ενταξει της γνεφω και οπως ερχεται ο τυπος του λεω σιγανα να μη μας ακουσει ο ταριφας " ειμαστε μαζι.... ειμαστε μαζι" αλλα προφανως ο τυπος ειχε IQ ραδικιου. ΜΟλις φθασαμε στο αεροδρομιο λοιπον ο τυπος ρωταει το ταριφα !!!!! " τι σου χρωσταω;" Ηθελα ειλικρινα να τον πνιξω εκεινη την στιγμη. Απο 50 απαντάει ο ταξιτζης.....  :headbang: :headbang:  Δεν καταλαβες του λέω ... Μαζι είμαστε και θα παρεις συνολικα 50... Αρχισε τις μαγκιες ο ταρίφας, και του λέω αφου του δινω το 50 ρικο. 3 επιλογες εχεις: πρωτον την κοπανας, δευτερον παμε στον μπατσο που είνα εκει απέναντι, ή προτιμας την τριτη επιλογη να σου κανω καλοκαιρινη την μαπα....
Σηκώθηκε και εφυγε, και καπακι το τυπος με ρωτα τι μου χρωσταει, Α... γαμησου και συ του ειπα και τον πατησα συξυλο....
--------------------------------
Αλλη περιπτωση που συνεβη σε φιλο μου. Παλι απο αεροδρομιο για καπου στο κεντρο. γραφει η ταριφα καπου 41 ευρω. Πως τον ξεγελάει και τον παραμυθιαζει, να κατι φοροι αεροδρομιου, να κατι ταριφα απο αεροδρομιο, να κατι αποσκευες και του το ανεβαζει στ 50. Πληρωνει κα μπαινει μεσα στο ξενοδοχειο. Υποψιν οτι δεν σταματησε ακριβως στην πορτα, αλλα 7-8 μετρα πιο μπραστα. Ρωταει την ρεσεψιον αν ξερυν ποσο ειναι η ταριφα απο αεροδρομιο και του λενε 40 ευρω. Αλλα προσεξε του λενε, δε ειναι αυτο το προβλημα. Το προβλημα ειναι αλλο. Τους δινεις 100 η πενηνταρικο και με ταχυδακρυλουργικο τροπο το αλλασουν και παρουσιαζουν οτι τους εδωσες 10 αρικο. Ψαχνεται ο φιλος, διοτι ηξερε ποσα λεφτα κρατουσε και διαπιστωνει οτι τον πληρωσε τελικα 90 ευρω !!!!
του δινει το 50αρικο και του λεει ο ταριφας με πειστικοτατο τροπο.... 10ρικο μου εδωσες φιλε, οποτε παιρνει πισω το 10, και του δινει αλλο ενα πενηνταρικο.
=====================
Δεν συμβινει ομως μονο στην Ελλαδα....
Εχω 2 περιπτωσεις στο εξωτερικο...
Εχω κανει απειρες φορες μια διαδρομη μεταξυ 2 αεροδρομιων (τοπικου και διεθνους) 58 χιλιομετρα και αξια ταριφας σε τοπικο νομισμα αντιστοιχη τω 25 ευρω.
Μπαινω στο ταξι, με παιρνει ο υπνος και οταν πλησιαζαμε βλεπω στο ταξιμετρο καπου 90 χιλιομετρα (φυση αδυνατο να τα κανει σε 40 λεπτα !!!!) και καπου 40 ευρω αξια διαδρομης.
Δεν τουπα τιποτα διοτι φοβηθηκα μη με παρατησει στα μεσοστρατα, αλλα οταν φτασαμε αρχισα να του φωναζω (στα ελληνικα/αλλωστε δεν καταλαβαινε ουτε Αγγλικα) και να του δειχνω το ταξιμετρο, και να του κανω νοημα οτι θα τον γαμησω. Σταματαμε λοιπον, ητανε και καμποσοι μπατσοι τριγυρω μας, κατεβαινω με το βαλιτσακι μου που ειχα μαζι μου στο πισω καθισμα και πριν προλαβω να παω απο το τζαμι να τον πληρωσω (θα του εδινα σε τοπικο νομισμα καπου 25 ευρω) παταει γκαζι και εξαφανιστηκε....
=============
δευτερη περιπτωση στην ιδια χωρα. Παιρνω ταξι απο σταθμό τραινων για το ξενοδοχειο μου. Γνωριχω οτι παντα πληρωνω 60 δικα τους σε τοπικο νομισμα. Ο καριολης μου κανει νοημα και μου γραφει σε ενα χαρτι 50. Με παραξενεψε αλλα δεν εδωσα σημασια. Φτασαμε, εβγαλα ενα κατοσταρικο και τον πληρωσα και μου γυρισε ρεστα ενα πενηνταρι. Οταν το βραδυ πηγα να κουρευτω και μου γυρισανε πισω το πενηνταρι γιατι ηταν πλαστο, καταλαβα γιατι μου ειχε κανει την εκπτωση......
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
αξέχαστες εποχές αεροδρομίου στο Ελληνικό… Τέρμιναλ (τεσπα) εσωτερικών πτήσεων, άφιξη από Θεσσαλονίκη παρέα με ένα φιλαράκι… σωτήριο έτος αν ενθυμούμαι καλά κάπου 1980 ή 1979… ηλικίες και των δυό μας στα 24, ύψος δικό μου 1.92 το φιλαράκι 1.90…

στην πιάτσα των ταξί το έλα να δείς… με τα πολλά μπαίνουμε σε ένα Taunus 17m (για όσους τα θυμούνται) δίνουμε προορισμό και ο ταρίφας (ένας λίγδης σαρανταπεντάρης) ξεκινάει πάει 50 μέτρα παρακάτω, αράζει, σβήνει την μηχανή και κατεβαίνει… πήγε στην πιάτσα να ψάξει και για άλλους…

τα πήραμε στο κρανίο… αν κατεβαίναμε θα έπρεπε να περιμένουμε στην ουρά… αν περιμέναμε θα ήμασταν μαλάκες…

ο κωλοταρίφας είχε αφήσει τα κλειδιά στην μίζα… ο πατέρας του κολλητού έτυχε να έχει όχημα με ταχύτητες στο χέρι… μας μπαίνει η τρελλή ιδέα…
μπαίνει στην θέση του οδηγού, εγώ στου συνοδηγού βάζει μπροστά, κάνουμε έναν μικρό κύκλο μπροστά από τις αφίξεις και περνάμε από την πιάτσα των ταξί όπου ο δικός μας ψάρευε πελάτες…

περνάμε από δίπλα του και του φωνάζουμε “εμείς φεύγουμε… αν θέλεις έρχεσαι”… κόκκαλο ο ταρίφας τα πενήντα μέτρα μέχρι το σημείο που το είχε παρκάρει (εκεί σταματήσαμε και μεις) τα έκανε σαν τον άνεμο… ήρθε μπουρινιασμένος με το ζωνάρι λυμένο… βγαίνουμε και οι δύο έξω και περνάμε επιδεικτικά από δίπλα του (του ρίχναμε από ενάμιση κεφάλι και τον κοιτούσαμε σαν κατσαρίδα)… ξαναμπαίνουμε πίσω μπήκε μέσα με σφιγμένα τα δόντια και ξεκίνησε χωρίς να βγάλει λέξη… το τι γαμωσταυρίδι θα μας είχε ρίξει από μέσα του δεν θέλω να το φανταστώ…

φτάνοντας του ζητήσαμε τα ρέστα μέχρι δραχμής… τσιμουδιά το κοπρόσκυλο…

αξέχαστες εποχές αεροδρόμιο Θεσσαλονίκης γύρω στο 1988-1990… υπήρχαν 4-5 ταρίφες οι οποίοι ψαρεύανε πελατεία στις αφίξεις για επαρχία (συνήθως Χαλκιδική).. δυό από αυτούς ήταν χαρακτηριστικοί ένας κοντός με μακρύ μαλλί μέσα στην μπριγιαντίνη που βρωμούσε από μίλλια costa brava (διάσημη κολώνια των ετών 1975-1980 μάλλον θα του είχαν περισσέψει μερικά μπουκάλια) και ενας μετρίου αναστήματος χλεμπονιάρης με κρανίο σκελετωμένο και κιτρινιάρης… κάθε φορά που έφτανα (περίπου μια κάθε βδομάδα εκείνη την εποχή) τους άκουγα “Φιλαράκι πας Πολύγυρο, Χαλκιδική, επαρχία?” … φτάνω απόγευμα σχετικά νωρίς και μέχρι το βράδυ δεν είχα κάτι στην ατζέντα οπότε σκέφτομαι “Ρε να τους κάνω καμμιά πλάκα να γελάσω?”

Πραγματικά με πλησιάζει ο χλεμπονιάρης “φιλαράκι ταξί για επαρχία?” του απαντώ “ναι ρε πάμε πολύγυρο”…. φτάνουμε στην έξοδο μου λέει περίμενε να φέρω τ’αμάξι… μου έρχεται σε κανένα πεντάλεπτο με ένα Λάντα μες στην σκόνη και χιλιοβαρεμένο… μπαίνω μέσα (δεν είχα και βαλίτσα) και ξεκινάει… από το αεροδρόμιο υπάρχει ένας δρόμος περίπου 2 χλμ που φτάνει στον κεντρικό από όπου πας είτε Θεσσαλονίκη είτε Χαλκιδική… στην διασταύρωση έχει φανάρι… στο φανάρι του λέω “Μεγάλε άλλαξα γνώμη … βάλε ταξίμετρο και τράβα στο Ηλέκτρα Παλλάς”… “Μα …” μου λέει…. “Δεν έχει μα και ξεμά του λέω… Ηλέκτρα Παλλάς και δεν γουστάρω παράσιτα στον δρόμο”…. έβγαλε τον σκασμό και με πήγε σαν σίφουνας στο Ηλέκτρα Παλλάς… φυσικά ότι έγραψε το ταξίμετρο, ούτε δραχμή παραπάνω και τόλμησε να ζητήσει ένα τάλληρο για βαλίτσα (που δεν είχα) και τον άρχισα και στο μπινελίκι…

ωραία χρόνια…
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.457
Κριτικές
2
Like
5.719
Πόντοι
2.356
Νομίζω γενικά χρειάζεται προσοχή με όποιους επαγγελματίες και να συνναλασόμαστε. Ωστόσο το θέμα του θρεντ νομίζω αφορά την αμέλεια και τη απροσεξία των 2 κοριτσιών. Φυσικά έπρεπε να θυμηθεί και ο επαγγελματίας αλλά δεν είναι το μόνο πρόβλημα.

Χρειάζεται προσοχή σε άλλα θέματα, σαν αυτά που αναφέρονται για τους ταξιτζήδες εδώ. Να έχουν άδεια, να είναι νόμιμοι κλπ.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.135
Κριτικές
166
Like
26.964
Πόντοι
34.538
Το μεγαλο παρτυ γινεται στα νησια με τους τουρίστες...
Όχι μονο από και προς αεροδρομιο...
Τη νυχτα γινεται το μακελειο...
Τους πανε σουρωμενους στα δωματια και τους ξαφριζουν ότι χαρτονόμισμα εχουν...
Αντε να αποδειξει ο άλλος που τα χασε και ποιος ηταν ο ταξιτζής!!!
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
.Κάποτε μαζευόντουσαν κάτω από γέφυρα στο αεροδρόμιο περιμένοντας να πάει μεσάνυχτα, οπότε έμπαινε η διπλή ταρίφα. Οποιος κακομοίρης ερχότανε 23.15 δεν έβρισκε ούτε ένα ταξί.

Το επάγγελμα είναι πειρατικό, παγκοσμίως.
Κάποιοι τόχουν και σαν δεύτερη δουλειά.

Παρ'όλα αυτά υπάρχουν και καλά παιδιά και όχι 100% έλληνες
 

agios69

Μέλος
Εγγρ.
10 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.141
Κριτικές
6
Like
123
Πόντοι
16
Σχετικά με τους ταξιτζήδες θέλει προσοχή και στα ρέστα, πολλές φορές δίνουν πλαστά χαρτονομισματα.
 
Εγγρ.
11 Οκτ 2015
Μηνύματα
1.361
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Σχετικά με τους ταξιτζήδες θέλει προσοχή και στα ρέστα, πολλές φορές δίνουν πλαστά χαρτονομισματα.

Και αυτό αλλά και ποτέ από μόνοι τους δεν μου έχουν δώσει απόδειξη.
ΠΑΝΤΑ τη ζητάω.
Γενικώς ΜΕΓΑΛΕς λέρες η πλειοψηφία.
 

ass_kavlos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2009
Μηνύματα
8.224
Κριτικές
2
Like
27
Πόντοι
66
κι όλα τα ίδια μένουν...

ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ''ΡΕΤΙΡΕ''

Η κατερινα στο ταξι...






Καλημερα σας

Θα σας γραψω μια ιστορια που συνεβη σημερα και θελω τα σχολια σας

Σε αυτα που θα γραψω τονιζω οτι για ολα αυτα τα συμβαντα
ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΚΙ ΕΓΩ

Εγω επειδη εχω προβλημα με την μεση μου και κουβαλαω εμπορευματα σε μεγαλη τσαντα
παιρνω παντα ταξι γιατι δεν μπορω οταν μπω σε λεωφορειο να πω σε κανεναν σηκω να κατσω
Με αποτελεσμα να πληρωνω περιπου 300-400 ευρω το μηνα τις οποιες μετακινησεις μου σε ταξια

Πριν 7-8 μηνες μπηκα σε ενα ταχι MERSEDES του οποιου ο οδηγος 60-65 ετων
ειχε βαλει χαρτακια εκει που φαινεται η ΤΑΡΙΦΑ και το ρολο'ι' δουλευε με διπλη ΜΟΝΙΜΑ !!!

Το πηρα χαμπαρι αμεσως λογω εμπειριας μετα απο τρια στενα αλλα δεν μιλησα ...

Εντωμεταξυ εμπαιναν και εβγαιναν πελατες και ΠΛΗΡΩΝΑΝ την ΔΙΠΛΗ ΤΑΡΙΦΑ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΑ και δεν ελεγαν ΚΟΥΒΕΝΤΑ !!!!

Να σκεφτει κανεις οτι απο το κεντρο μεχρι το σπιτι μου πληρωνω 4,5-5,5 ευρω αναλογα την κινηση ενω σπανιως φτανω τα 6,2 ευρω .

Φτανωντας λοιπον του λεω καθησμενος απο πισω του ενω εχει σταματησει να κατεβω ζητωντας μου 10.8 ευρω !!!

να βγαλει τα χαρτακια ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΗΡΑΞΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ'Ι' περιμενοντας να κανει κινηση για το ρολο'ι' του πιανω το χερι και φαινεται η ΔΙΠΛΗ ακολουθει λογομαχια και εξηγηση οτι πατηθηκε κατα λαθος ...

Μου ελεγε για την ηλικια του οτι δεν ειναι τετοιος και αλλα πολλα
τελικα μου λεει πληρωσε μου οτι πληρωνεις και του δινω χωρις να θελω να δωσω συνεχεια 5 ευρω

ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΕ ΣΥΓΝΩΜΗ και ετσι πιστεψα οτι ηταν εφικτο το ''ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ'' πατημα της ταριφας....

Σημερα λοιπον τον πετυχαινω παλι χωρις να τον αναγνωρισω και ενω εχει αλλους δυο μεσα βλεπω τα ''χαρτακια'' στο γνωστο σημειο παρατηρω και το αυτοκινητο και μετα απο δυο - τρια στενα παρατηρω και το ρολο'ι' και ξαφνικα τον αναγνωριζω ....

Αποφασιζω να μιλησω παρουσια των δυο πελατων (ΠΟΥ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ)

Βγαλε τα χαρτακια του λεω χωρις να πειραξεις το ρολο'ι'
Αυτος τα βγαζει αλλα εχοντας εξασκηθει με το ενα χερι χρεισημοποιωντας τα δυο δακτυλα παταει και την ταριφα ενω τα ξαναβαζει αμεσως παλι ξαναπατωντας την ταριφα !!!!
πριν καταλαβουν τιποτα οι αλλοι
Και μου λεει αν εχω προβλημα να κατεβω εκει

Του απανταω να τα ξαναβγαλει μιλωντας στους αλλους οτι τους κλεβει αυτοι ...

ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ

-ΦΙΛΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ
- ΣΑΣ ΚΛΕΒΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ
-ΑΣ ΚΛΕΒΕΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ !!!!
-ΚΑΤΕΒΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ 2φορες και ΟΙ ΔΥΟ !!!!

Ο ταξιτζης παιρνωντας θαρρος απο ΑΥΤΟΥΣ ανοιγει την πορτα
και με βγαζει με το ζορι ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ !!!!

Αναρωτιεμαι αν τον πηγαινα στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ μπορει να εβρισκα και τον μπελα μου
ΟΧΙ απο το ''οδηγο'' αλλα απο τους ''ΠΕΛΑΤΕΣ''....

Το κρατος αν ηθελε δεν θα μπορουσε να φτιαξει ενα ελεγκτικο σωμα
το οποιο θα εμπαινε ως πελατης σε ταξια
και με την παραμικρη παραβαση να τους παιρνει την αδεια ???

ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ !!!!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.704
Κριτικές
90
Like
36.269
Πόντοι
25.467
ο κωλοταρίφας είχε αφήσει τα κλειδιά στην μίζα… ο πατέρας του κολλητού έτυχε να έχει όχημα με ταχύτητες στο χέρι… μας μπαίνει η τρελλή ιδέα…

Με την ευκαιρία, να σας πληροφορήσω πως σε όλα τα αυτοκίνητα ο μοχλός ταχυτήτων είναι κατασκευασμένος για να τις αλλάζεις με το χέρι. Τα τελευταία 30 χρόνια, συνήθως αυτός ο μοχλός βρίσκεται στο πάτωμα, και κάπου στην κεντρική κονσόλα που χωρίζει τις θέσεις οδηγού και συνοδηγού. Σε μερικά παλαιότερα μοντέλα όμως ( Ford Taunus) αλλά και σε μερικά σύγχρονα μοντέλα (Mercedes όλα τα semiautomatic της, Ferrari F40 κλπ), ο μοχλός των ταχυτήτων βρίσκεται στο τιμόνι. Σε  σε μερικά άλλα δε, στην μέση και ακριβώς κάτω από το ταμπλό (Dyane).   :)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom