Νέα

Τα Καλυτερα φαγαδικα-Αθηνα... (Σουβλακια,pizza,burger,Sandiwch,κ αλλα...)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lamogio1
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 483
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alths_epi_kyrias

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2013
Μηνύματα
2.529
Κριτικές
12
Like
108
Πόντοι
26
Λοιπόν επειδή έχει ξαναφερθεί η Νάξος το εστιατόριο


και επειδή τις προάλλες την έψαχνα μπήκα στο τρυπάκι να ρωτήσω...

Θέλω όμως εκτός από όνομα και διεύθυνση ακριβως, πρόταση για μενού στο εκάστοτε κατάστημα κτλ.

Εγώ στο Σπεσιαλιάστα τη βγάζω συνήθως, γωνία Αχαρνών και Ηπείρου νομίζω...Πάντως σίγουρα Αχαρνών από την κάτω πλευρά.Πιτόγυρο καρδαμωμένο, δε θυμάμαι καλά 1.80 ή 2 ευρώ.Πολύ καλό.

Για το σαντουιτσάδικο του ίδιου μαγαζιού όμως δεν έχω να πω και τα καλύτερα.Μια φορά που πήγα και παρήγγειλα μερίδα φαγητό η βλαμένη σερβιτόρα δεν ήξερε ούτε το φούρνο μικροκυμάτων να χρησιμοποιήσει!!!Μου έφερε καλοκαιριάτικα καυτό λεμονάτο χοιρινό ενώ της είχα πει να μην το παραζεστάνει και περιμένω γιατί πεινάω!!!Εν τω μεταξύ είχε φτάσει το στομάχι μου στην πλάτη και περίμενα 20 λεπτά ανακατεύοντας με το κουτάλι για να κρυώσει!!! Κι επειδή δεν κρύωνε την πλήρωσα, την έστειλα στο διάολο και πήγα δίπλα και έφαγα ένα πιτόγυρο!!!
 

Panos Kassandras

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2014
Μηνύματα
335
Like
0
Πόντοι
1
Μην πάρετε σουβλάκια ποτέ από τον Άρη στην Αχαρνών, αυτός που είναι δίπλα στο Αχαρνών 85!
Και εξηγούμαι: μόλις έχω ρίξει 2 πούτσες στη Φυλής - φέτος τον Μάϊο - και τελειώνω τον 2ο γύρο κάνει την εμφάνισή της μια μικρή κατσαρίδα πάνω στον πάγκο!
Καταπίνω την τελευταία μπουκιά μου - ούτε ο σουβλατζής, ούτε ο Αλβανός βοηθός του πήραν χαμπάρι την μικρή Τερέζα - και την πούλεψα.
Και μόνο που σκέφτομαι ότι ο καψαλισμένος γύρος και η κατσαρίδα είχαν το ίδιο χρώμα, ανακατεύομαι ...  :helpplea:
 

Steven_1

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.659
Κριτικές
3
Like
19
Πόντοι
16
Μην πάρετε σουβλάκια ποτέ από τον Άρη στην Αχαρνών, αυτός που είναι δίπλα στο Αχαρνών 85!
Και εξηγούμαι: μόλις έχω ρίξει 2 πούτσες στη Φυλής - φέτος τον Μάϊο - και τελειώνω τον 2ο γύρο κάνει την εμφάνισή της μια μικρή κατσαρίδα πάνω στον πάγκο!
Καταπίνω την τελευταία μπουκιά μου - ούτε ο σουβλατζής, ούτε ο Αλβανός βοηθός του πήραν χαμπάρι την μικρή Τερέζα - και την πούλεψα.
Και μόνο που σκέφτομαι ότι ο καψαλισμένος γύρος και η κατσαρίδα είχαν το ίδιο χρώμα, ανακατεύομαι ...  :helpplea:

Τι σε ενοχλησε η κατσαριδα, ιδιοτροπος εισαι
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
Αχαρνών 150, σουβλατζίδικο "Ο νοστιμούλης"  :rockon:
1,80 το σουβλακι, χορταστικό και πολύ ποιοτικό! Το έχει ένας Αλβανός, πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός και καθαρός αυτός και η γυναίκα του!
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Αχαρνών 150, σουβλατζίδικο "Ο νοστιμούλης"  :rockon:
1,80 το σουβλακι, χορταστικό και πολύ ποιοτικό! Το έχει ένας Αλβανός, πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός και καθαρός αυτός και η γυναίκα του!
καθαρος και αλβανος ή καθαρος αλβανος εννοεις?
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Ναι, δεν μας καλησπέρισε η Τερέζα και παρεξηγήθηκα.
Και για να μην κάνω μανούρα στο μαγαζί, καθότι τζέντλεμαν, έσπασα.
τυπε εμενα ο αλβανος θα με ενοχλουσε, οχι η κατσαριδα που στην τελικη μεσα στο γαμωγυρο ουτε ξερεις τι εχει πεσει, εσενα σε χαλασε επειδη πηρε το ματι σου το φαι πριν ψηθει?
περιεργος εισαι τυπε
 

Erotiaris26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2011
Μηνύματα
1.095
Κριτικές
57
Like
171
Πόντοι
376
Αυτό δηλαδή πως το ξέρεις?
Πήγες κρέας για ανάλύσεις?
Επειδή στα σουβλατζίδικα είμαι ειδικός το καταλαβαίνω αμέσως το σκάρτο πράγμα. Αν έχει αφήσει στην κατάψυξη το περρίσευμα του κρέατος και την άλλη μέρα το ξανά ζεστάνει όπως κάνουν οι περισσότεροι το καταλαβαίνεις στην γεύση και την σκληρότητα που έχει το κρέας. Αυτός ότι περισσεύουν τα πετάει και την άλλη μέρα βάζει φρέσκο κρέας. Επίσης αν φάω κάτι σκάρτο με πιάνει πάντα καούρα και εκεί τόσο καιρό που είμαι τακτικός πελάτης δεν είχα κάποια ενόχληση. Όταν αποφασίζεις να φας οτιδήποτε από έξω είναι δεδομένο ότι δεν είναι η ποιότητα όπως στο σπίτι που ξέρεις τι βάζεις μέσα στο φαγητό, αν και η αλήθεια είναι ότι και σπίτι δεν είσαι σίγουρος για το τι τρως. Απλά βάζεις κάποια κριτήρια και με αυτά βγάζεις κάποια συμπεράσματα για την ποιότητα που τρως.
 

Karageorgis

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2014
Μηνύματα
216
Like
4
Πόντοι
1
Το στάνταρ φαΐ που χτυπάω μετά την τσάρκα ή το ντέλο, είναι στο "Γύρο του Βαρδάρη". Κοντά στα Γκίλφια της οδού Αφροδίτης, σε κείνο το τετράγωνο. Κι επειδή τα σουβλάκια κι ο γύρος είναι ύποπτα, πάντα και παντού, το κεμπάπ την πληρώνει συνήθως. Θα ήθελα να δοκιμάσω κι αυτό το γαμημένο το πολίτικο να δω τί είναι και πως το φτιάχνουν, αλλά τέτοιες ώρες που πάω και τρώω εκεί, και πάλι θαύμα είναι που έχουν και τόσα είδη.

Το μαγαζί γαμάει. Κι έχει και δυο κοπελάρες στο service. Μετά το τελείωμα στη βόλτα, μόλις τις αντίκρυσα, μου σηκώθηκε αμέσως, πάλι, ξανά.
 

supervans13

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2014
Μηνύματα
254
Κριτικές
3
Like
75
Πόντοι
1
τωρα πια ενα american dog με ψητο λουκανικο απο johny's hot dog ειναι οτι πρεπει νομιζω
 

Jybe

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2011
Μηνύματα
732
Like
2
Πόντοι
6
Αχαρνών 150, σουβλατζίδικο "Ο νοστιμούλης"  :rockon:
1,80 το σουβλακι, χορταστικό και πολύ ποιοτικό! Το έχει ένας Αλβανός, πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός και καθαρός αυτός και η γυναίκα του!

καλο το αλβανακι τυπε ?
 

Επισκέπτης
Δε μπορω να θυμηθω περυσυ ενα εστιατοριο επι της Πατησιων ητανε, Αριστοτελους, 3 Σεπτεμβριου, Αχαρνων που στο διαολο....
Ειχα βγει απο το Φ104 και προχωρησα στο παραπλησιο υψος προς τους κεντρικους αυτους δρομους και χλαπακιασα μουσακα με 5Ε μαζι με μπυρα. Εψαξα τις προαλλες επιτηδες αλλα μπερδευομουνα.
Αν ξερει κανεις τιποτα, ας το πει.

Αχαρνών 150, σουβλατζίδικο "Ο νοστιμούλης"  Το έχει ένας Αλβανός, πολύ ευγενικός, εξυπηρετικός και καθαρός αυτός και η γυναίκα του!
Μπορει να εχεις δικιο, αλλα φραγκα δε δινω σε κανεναν ξενο, οταν υπαρχουν εναλλακτικες επιλογες. Στην τελικη διπλα ειναι η Κυψελη κι ερχομαι να στροφιασω στα λημερια μου.
 

Panos Kassandras

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2014
Μηνύματα
335
Like
0
Πόντοι
1
Δε μπορω να θυμηθω περυσυ ενα εστιατοριο επι της Πατησιων ητανε, Αριστοτελους, 3 Σεπτεμβριου, Αχαρνων που στο διαολο....
Ειχα βγει απο το Φ104 και προχωρησα στο παραπλησιο υψος προς τους κεντρικους αυτους δρομους και χλαπακιασα μουσακα με 5Ε μαζι με μπυρα. Εψαξα τις προαλλες επιτηδες αλλα μπερδευομουνα.
Αν ξερει κανεις τιποτα, ας το πει.

Ρε μεγάλε την μισή Αθήνα μας είπες!
Θυμήσου να φάμε κι εμείς ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom