Νέα

Συνελήφθη ο Χριστόδουλος Ξηρός

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα koproni65
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
μισο μισο

οταν ο Σακκας κι ο δικηγορος του αρνουνται να παραστουν στη δικη για αστειους λογους τοτε δε μπορει να φωναζει για καθυστερηση της δικης.Μη τα θελουμε κι ολα δικα μας. Ναι νομοι και συνταγμα, αλλα να τους σεβομαστε, οχι ναναναννα δεν ερχομαι στη δικη να παρελθει η προφυλακιση να την κοπανησω κι εγω και μετα μιρλα γιατι δε μου κανανε το χατηρι.

ο κατηγορούμενος είναι συνήθως από την μια όχθη κι οι δικαστές, μπάτσοι κλπ από την άλλη.
μην μπλέκεστε.
ακόμη και με τους χρυσαυγίτες συμβαίνει.
 

Επισκέπτης
υποθέτω αναφέρεσθε στους "αίμα-τιμή κλπ" πού έγιναν ξαφνικά "πατρίδα-τιμή κλπ"...
όχι ακριβως...
newego_LARGE_t_1101_49953.jpg
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.375
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
μισο μισο

οταν ο Σακκας κι ο δικηγορος του αρνουνται να παραστουν στη δικη για αστειους λογους τοτε δε μπορει να φωναζει για καθυστερηση της δικης.Μη τα θελουμε κι ολα δικα μας. Ναι νομοι και συνταγμα, αλλα να τους σεβομαστε, οχι ναναναννα δεν ερχομαι στη δικη να παρελθει η προφυλακιση να την κοπανησω κι εγω και μετα μιρλα γιατι δε μου κανανε το χατηρι.
Μα γιατι ενας αναρχικος να σεβαστει το συνταγμα και του νομους; Αυτο που ζητησε ηταν το δικαστηριο να σεβαστει τους νομους και το συνταγμα.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.044
Like
2
Πόντοι
166
καταδικαζουμε την τρομοκρατια απο οπου και αν προερχεται.... :grin:
Εμενα με απειλησε ο υπουργος μου προχτες οτι ενω πληρωνω ανελειπως εδω και 27 χρονια ικα ¨και δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε "ο τζαμπας πεθανε"...
φοβαται λιγο παραπανω τωρα που οι ξηροι ειναι ελευθεροι?
 

varge

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
599
Like
12
Πόντοι
6
Μα γιατι ενας αναρχικος να σεβαστει το συνταγμα και του νομους; Αυτο που ζητησε ηταν το δικαστηριο να σεβαστει τους νομους και το συνταγμα.

αν δε κανω λαθος και η δικαιοσυνη τους σεβαστηκε, του ειπε κολπα θες? ΟΚ, παρε καινουργιο βουλευμα, καινουργιες κατηγοριες κλπ και ξανακατσε μεσα με καινουργια προφυλακιση ασχετη με την πρωτη
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.375
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
αν δε κανω λαθος και η δικαιοσυνη τους σεβαστηκε, του ειπε κολπα θες? ΟΚ, παρε καινουργιο βουλευμα, καινουργιες κατηγοριες κλπ και ξανακατσε μεσα με καινουργια προφυλακιση ασχετη με την πρωτη
Αρα το δικαστηριο εκανε τα ιδια κολπα που κατηγορουσε τον ιδιο τον δραστη;
Εγω εχω την απαιτηση απο το δικαστηριο να τηρει την νομοθεσια και το συνταγμα οχι απο τον κατηγορουμενο. Αλλωστε για αυτο ειναι και κατηγορουμενος.
 

varge

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2012
Μηνύματα
599
Like
12
Πόντοι
6
Αρα το δικαστηριο εκανε τα ιδια κολπα που κατηγορουσε τον ιδιο τον δραστη;
Εγω εχω την απαιτηση απο το δικαστηριο να τηρει την νομοθεσια και το συνταγμα οχι απο τον κατηγορουμενο. Αλλωστε για αυτο ειναι και κατηγορουμενος.

δε διαφωνω, ας του οριζαν εναν δικηγορο, ας τον καταδικαζαν ερημην καμια 40ρια χρονια και ας το εψαχνε στις εφεσεις.

Αλλα βεβαια τοτε παλι παρανομοι θα ηταν
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
δε διαφωνω, ας του οριζαν εναν δικηγορο, ας τον καταδικαζαν ερημην καμια 40ρια χρονια και ας το εψαχνε στις εφεσεις.

Αλλα βεβαια τοτε παλι παρανομοι θα ηταν

αυτο πόθεν προκύπτει ??
 

paravatis

Μέλος
Εγγρ.
25 Δεκ 2008
Μηνύματα
319
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
1
Ρε σεις ο άλλος το άλλο το κακομοιρικο πρεζακι περίπτερο κλέβει κ γαμιεται στην μπουζου.δικαιουταν άδεια ο τύπος?
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.931
Κριτικές
16
Like
14.865
Πόντοι
6.515
Ρε σεις ο άλλος το άλλο το κακομοιρικο πρεζακι περίπτερο κλέβει κ γαμιεται στην μπουζου.δικαιουταν άδεια ο τύπος?

:2funny:

οι δικαστες είναι ανθρωποι κι αυτοι τυπε, εχουν ανάγκες, εχουν παιδακια, φοβούνται.
Το συστημα νομοθετεί ετσι για να διαιωνισει την παρουσια του ελεω τρομοκρατων  :think:
 

Επισκέπτης
Ρε σεις ο άλλος το άλλο το κακομοιρικο πρεζακι περίπτερο κλέβει κ γαμιεται στην μπουζου.δικαιουταν άδεια ο τύπος?

ο τύπος δικαιούνταν.
το πρεζάκι που κλέβει περίπτερο δεν μπαίνει φυλακή.
κι αν μπει (γιατί θα έχει κάνει κάτι πιο σοβαρό) θα δικαιούται άδεια...
 

Επισκέπτης
ο τύπος δικαιούνταν.
το πρεζάκι που κλέβει περίπτερο δεν μπαίνει φυλακή.
κι αν μπει (γιατί θα έχει κάνει κάτι πιο σοβαρό) θα δικαιούται άδεια...
κακως δικαιούται αδεια και ο ενας και ο άλλος... και μαλιστα χωρις ελεγχο και χωρις συνοδεια...
 

Επισκέπτης
κακως δικαιούται αδεια και ο ενας και ο άλλος... και μαλιστα χωρις ελεγχο και χωρις συνοδεια...

όταν νομοθετήσετε σεις, να κάμετε ό,τι θέτε.
σήμερα αυτά ισχύουν.
και το να μην ξαναγυρίσουν κάποιοι από τις άδειες είναι μέσα στις πιθανότητες.

τα λοιπά είναι υστερίες για να βγάζουν ψωμάκι οι δημοσιοκάφροι και οι παπαγάλοι.
και να μασά το πόπολο και να ξεχνιεται.
 

Επισκέπτης
όταν νομοθετήσετε σεις, να κάμετε ό,τι θέτε.
σήμερα αυτά ισχύουν.
και το να μην ξαναγυρίσουν κάποιοι από τις άδειες είναι μέσα στις πιθανότητες.

τα λοιπά είναι υστερίες για να βγάζουν ψωμάκι οι δημοσιοκάφροι και οι παπαγάλοι.
και να μασά το πόπολο και να ξεχνιεται.
εδώ να υπογραμμισουμε ότι ο Ντερτιλής δεν πηρε αδεια να παει στην κηδεια του παιδιου του...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
εδώ να υπογραμμισουμε ότι ο Ντερτιλής δεν πηρε αδεια να παει στην κηδεια του παιδιου του...

Εδώ να υπογραμμίσουμε ότι ως καλός ΧΑίτης παραποιείς την αλήθεια:

www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_01/12/2012_472486]Αρνήθηκε ο Ν. Ντερτιλής να λάβει άδεια για τηv κηδεία του γιου του[/url]
Ο υπουργός Δικαιοσύνης Αντώνης Ρουπακιώτης μόλις πληροφορήθηκε το θάνατο του γιού του Νικόλαου Ντερτιλή, τελευταίου κρατούμενου εκ των πρωταιτίων της χούντας, ενημέρωσε αμέσως τον αναπληρωτή διευθυντή των φυλακών Κορυδαλλού ότι εάν ο πρώην στρατηγός ζητήσει άδεια για να μεταβεί στην κηδεία του παιδιού του που θα γίνει αύριο, Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012, να του δοθεί και μάλιστα η μεταγωγή του να γίνει χωρίς χειροπέδες, παρά το γεγονός ότι ο κανονισμός των φυλακών προβλέπει το αντίθετο. Απλά του ανέφερε ότι θα έχει μία διακριτική συνοδεία.

Ο Ν. Ντερτιλής ενημερώθηκε επί των προθέσεων του υπουργού Δικαιοσύνης και υπέβαλε στη διεύθυνση των φυλακών δήλωση στην οποία αναφέρει ότι δεν επιθυμεί να μεταβεί στην κηδεία του υιού του.

Να σημειωθεί ότι ο Ντερτιλής, που βρίσκεται στη φυλακή εδώ και 37 χρόνια, καταδικάστηκε το 1975 σε ισόβια κάθειρξη για τη δολοφονία του 20χρονου Μιχάλη Μυρογιάννη στα γεγονότα του Πολυτεχνείου το Νοέμβριο του 1973.

Πηγή: ert.gr
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom