Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

mpotofilos

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.478
Κριτικές
13
Like
200
Πόντοι
6.055
fuck το καλυτερο σετλιστ που εχω δει ποτε!!!!!!
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Εγω ως πιο παλιος και...παραδοσιακός θα προσπαθήσωα να πάω να ακούσω τον μεγάλο Dio με τους Heaven and Hell/Black Sabbath. Είναι η αγαπημένη μου φωνή, τι να κάνω; Αν και θα προτιμούσα να τον άκουγα με τραγούδια των Rainbow, μόνο το Die Young των Sabbath μου φτάνει. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι, δεν ξέρω πως τραγουδάει πια ο τύπος. Αλλωστε κανένας δεν ξέρει πόσο ετών είναι. Εχει γεννηθεί το 1942, το 1947 ή το 1949? Nobody knows...
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
Εγω ως πιο παλιος και...παραδοσιακός θα προσπαθήσωα να πάω να ακούσω τον μεγάλο Dio με τους Heaven and Hell/Black Sabbath. Είναι η αγαπημένη μου φωνή, τι να κάνω; Αν και θα προτιμούσα να τον άκουγα με τραγούδια των Rainbow, μόνο το Die Young των Sabbath μου φτάνει. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι, δεν ξέρω πως τραγουδάει πια ο τύπος. Αλλωστε κανένας δεν ξέρει πόσο ετών είναι. Εχει γεννηθεί το 1942, το 1947 ή το 1949? Nobody knows...

stargazer αγοραρε και neon knights!ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΦΩΝΗ.......ΒΑΡΒΑΤΟΜΕΤΑΛΛΙΛΑ!
 

flyeron

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Σεπ 2005
Μηνύματα
606
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
6
Review από Rockwave, Heaven and Hell

Χώρος: άψογος, ιδανικός για μεγάλες συναυλίες. Μοναδικό πρόβλημα το περπάτημα που χρειάζεται αν δεν πας από τις 15.30 που ανοίγουν οι πόρτες. Εγώ πήγα στις 20.00 και περπάτησα (στην επιστροφή) ένα εικοσάλεπτο. Βλέποντας τον όγκο των αυτοκινήτων καταλαβαίνεις ότι καλό είναι να φύγεις πριν τελειώσει η συναυλία. Αν πάτε σήμερα στους Metalica, Tip για καλό παρκάρισμα: καθώς θα μπείτε στην παλιά εθνική οδό και φτάσετε στο πρώτο μπλόκο της τροχαίας, κάντε δεξιά προς τα κάτω και αμέσως αριστερά σε ένα χωματόδρομο. Παρκάρετε στο τέλος του χωματόδρομου. Περπατώντας πέντε λεπτά από ένα μονοπάτι φτάνετε έξω από το χώρο της συναυλίας. Ανεβείτε πάλι επάνω στην εθνική οδό και μετά από πέντε λεπτά φτάσατε! Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορείς να το επαναλάβεις στο γυρισμό γιατί σε τρώει το μαύρο σκοτάδι.

Μέσα στο χώρο: Είναι πολύ άνετα. Πάρα πολλά μπαρ για να ψωνίσετε με χαρακτηριστική άνεση. Εχει πολύ καλές τιμές στους πάγκους με τα μεταχειρισμένα CD.

Η συναυλία: μη ρωτάτε για τους πριν τους Sabbath, δεν έχω ιδέα και ούτε πρόσεχα. Εγώ για τον Dio πήγα που, για τα χρόνια του ήταν μία χαρά. Κορυφαίες στιγμές κατά τη γνώμη μου: Heaven and Hell, Die Young, Neon nights.
Θυμήθηκα ότι η τελευταία φορά που τον είχα δει ήταν το...1986 στο Λονδίνο. Γάμησε τα, και για αυτόν και για μένα...
 

geomix

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.173
Κριτικές
23
Like
2
Πόντοι
5.775
αλλη μια μερα για METALLICA  :rockon:  :rockon:  :rockon:  :rockon:
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
197
Πόντοι
5.775
Κορυφαίες στιγμές κατά τη γνώμη μου: Heaven and Hell, Die Young, Neon nights.

Flyeron σε ζηλεύω όσο δεν φαντάζεσαι. Ήθελα πολύ να έρθω κι εγώ, αλλά δεν έβρισκα παρέα, και συναυλία χωρίς παρέα =  :jerking:

Ο Dio μεγάλη φωνή, ακόμα και τώρα, και δεν τον έχω δει ποτέ ζωντανά  :(

Τελικά έφαγα στη μάπα τον Πλιάτσικα (αξιοπρέπης, βέβαια) μετά της συζύγου...
 

aektzis

Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2005
Μηνύματα
205
Like
17
Πόντοι
1
τα σπασανε ολοι εχθες μαγκες :rockon: :headbang:.απο τους iced earth μεχρι τους heaven and hell.οι iced earth παιξανε 1 ωρα και,με πολυ καλο σετ γρηγορο και παρα πολυ βαρυ :rockon:.οταν εφτασε η ωρα των dream theater το χαμογελο εφτασε μεχρι τα αυτια.ο ηχος τελειος,ακουγοτανε μεχρι και η ταλευταια νοτα τις κιθαρας του μαεστρου petrucci,τι να πουμε για τις μπασοκωλονες του κινεζου αρτιστα,εξαιρετος.πολυ καλο σετ με αρκετα κομματια απο το καινουριο αλμπουμ αλλα παραλληλα και πολυ αγαπημενα παλια κομματια.οταν βγηκαν οι sabbath δεν μπορω να εξηγησω τι εγινε γιατι ειχα απορροφηθει στισ ριφιες απο το ταυρακι του θειου iommi,μονο ενα θυμαμαι και αυτο δεν ειναι αλλο απο την κομματαρα που ονομαζεται mob rules :rockon:.set:mob rules,heaven and hell,children of the sea,voodoo,sing of the southern cross,die young,neon nights κ.α. :rockon: αποθεση στον θειο iommi την ωρα των σολαρισματων και η αδρεναλινη στα υψη.για το τελος αφησα τον κοντο που με την φωνη αλλα και την παρουσια του δεν θα τον ξεχασουμε ποτε. :) :rockon:
 

NiLe

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.626
Like
5
Πόντοι
16
ειμαι σε σπιτι φηλου..  :dancing: :dancing: εχω στρηψει..  :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :2funny: :2funny: εχω παρει ολα τα κομφορ μπυρες κ.λ φοραω τα γυαλια μου να μην φενονται τα ματια  και βουρρρρρρ σε 5 μιν την κανω παω για την κολασηηηηηηηηηηηηηηηηηηη  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
:rockon: :rockon: !M E T A L L I C A:rockon: :rockon:

 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
32
Πόντοι
2.057
μετα απο τρελλη τεκιλομπυροοινοποσια και περπατημα για να φτασουμε στο γαμω-αμαξο ενα εχω να πω..............ΓΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!Σιγουρα κανεις δεν μπορει να συγκρινει τους metallica με iron maiden-sabbath κλπ....αλλα σιγουρα εχουν φοβερα κομματια στο παρελθον τους.....Λοιπον ας κανουμε ενα σετ λιστ....

1)WHIPLASH(προτελευταιο κομματι)
2)SEEK N DESTROY(το επαιξαν στο τελος)
3)BATTERY
4)MASTER OF PUPPETS
5)FOR WHOM THE BELL TOLLS
6)CREEPING DEATH(με αυτο βγηκαν στη σκηνη)
7)WELCOME HOME SANITARIUM
8)DISPOSABLE HEROES
9)ORION
10)FADE TO BLACK
11)ONE(KOLASH)
12)NOTHING ELSE MATTERS
13)WHEREVER I MAY ROAM
14)ENTER SANDMAN
15)SAD BUT TRUE
16)ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΟ ΑΛΜΠΟΥΜ
17)ΑΝD THE MEMORY REMAINS

ΑΝ ΞΕΧΑΣΑ ΚΑΠΟΙΟ-ΚΑΠΟΙΑ περιμενω προσθηκες.....παω για υπνο......αν και ειχα τηλεφωνικες ενοχλησεις για σκαουτοστριπτιζιακη νυχτοξημερωμα...δεν θα ενδωσω ομως στους αγυρτες-δολερους ξεσηκωτες της νυκτος! :rockon: :rockon: :rockon:

ΥΓ. κολαση απο κοσμο...πρεπει να ειχε μια 25000 ατομα! :rockon: :rockon:
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Δυστηχώς δεν είπανε το "no leaf clover"!!καθώς και το "ride the lighting"!

Όντως πολύ κούραση ειδικά για αυτούς που πήγαν εκεί με τρένα!!(όπως κι εγώ)

ʼλλη μια φωτό...

 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Μην πω τι έγινε σε κομμάτια όπως.. "master of puppets" και "seek and destroy"!!!
..γιατί θα τρελαθεί η ξανθιά μας μεταλλού και δε το θέλω!
 

Συνημμένα

  • mwro-metallou.JPG
    mwro-metallou.JPG
    18,3 KB · Εμφανίσεις: 44

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Ένα ενδεικτικό δείγμα του πανικού που επικρατούσε!!
Ήταν την ώρα που βγαίναν οι Metallica.
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Δεν έλειπαν και οι ευχάριστες εκπλήξεις πριν την συναυλία!(δεν ξέρω αν βλέπετε το ροζ string που αχνοφαίνεται..)


Στην είσοδο μάλιστα μοιράζαν και καπότες!!Μάλλον γι αυτά που θα βλέπαμε μέσα..πολύ μουνί...!
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.904
Like
14
Πόντοι
66
Εγω ως πιο παλιος και...παραδοσιακός θα προσπαθήσωα να πάω να ακούσω τον μεγάλο Dio με τους Heaven and Hell/Black Sabbath. Είναι η αγαπημένη μου φωνή, τι να κάνω; Αν και θα προτιμούσα να τον άκουγα με τραγούδια των Rainbow, μόνο το Die Young των Sabbath μου φτάνει. Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι, δεν ξέρω πως τραγουδάει πια ο τύπος. [size=12pt]Αλλωστε κανένας δεν ξέρει πόσο ετών είναι. Εχει γεννηθεί το 1942, το 1947 ή το 1949? Nobody knows...[/size]

Πληροφοριακά, το 1957 έπαιξε στο πρώτο του συγκρότημα, τους Vegas Kings...Ο ΜΕΓΑΣ Ronnie James Dio, έχει γεννηθεί το 1942, στο New Hampshire... :rockon: :rockon: :rockon:
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
ʼλλη μια άποψη του χώρου της συναυλίας πριν ξεκινήσει,όταν μαζεύοταν ο κόσμος..

Μπροστά είναι η κεντρική σκηνή(πίσω απ'το δεντράκι) και δεξιά υπήρχε,που δεν φαίνεται, ο χώρος αναψυχής(τουαλέτες,φαγάδικο κλπ.)



Δυστηχώς είχα το κινητό μόνο και η ποιότητα είναι χάλια...
 

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
33
Πόντοι
16
Έγινε χαμός  :rockon:
 

Συνημμένα

  • DSC01469.JPG
    DSC01469.JPG
    109,4 KB · Εμφανίσεις: 39
  • DSC01471.JPG
    DSC01471.JPG
    116,7 KB · Εμφανίσεις: 44
  • DSC01475.JPG
    DSC01475.JPG
    91,8 KB · Εμφανίσεις: 41

old_admin

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2005
Μηνύματα
1.836
Like
33
Πόντοι
16
:rockon:
 

Συνημμένα

  • DSC01478.JPG
    DSC01478.JPG
    43,3 KB · Εμφανίσεις: 40
  • DSC01482.JPG
    DSC01482.JPG
    32,4 KB · Εμφανίσεις: 42
  • DSC01496.JPG
    DSC01496.JPG
    38,7 KB · Εμφανίσεις: 39

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom