Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Έλα βρε καραγκιοζάκο "υπερποντικέ" που γελάς με τους scorpions. Πάρε τον ύμνο ν ακούσεις και λίγο Ulrich Roth..
IN TRANCE- 1975

 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Μας το είπες αυτό - είσαι τόσο μέσα στα πράγματα όσο κι αυτοί. :jerking:

Ασήμαντοι οι Pixies? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Βρε ΒΛΑΚΕΝΤΙΑΔΗ...ΤΟ rock είχε θεμελιωθεί και εξελιχθεί ΠΟΛΥ πριν εμφανιστεί το γκρουπάκι σου. Συνεπώς αν επηρέασε κάποιους τη δεκαετία του 90 αυτοί είναι το ίδιο ΑΣΗΜΑΝΤΟΙ.
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Έχεις πάρει το iPod μαζί σου ή το ξέχασες στη στάνη? :cheesy:

Scorpions....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Τους είδα το 92 στην Αγγλία. Μαζί με τον Cave στο Ρόδον το 89 (εντελώς διαφορετική φάση βέβαια) - τα καλύτερα live που έχω δει. :rockon:

Εσύ πως ταυτίζεσαι ιδεολογικά μαζί τους, δεν κατάλαβα. Σ' άλλο topic σ' έκοψα ότι είσαι στην εντελώς αντίθετη κατεύθυνση. :think:

Τους εχω δει και εγω στο Camel στην Αθηνα τη δεκαετια του '90. Δεν θυμαμε ακριβως ποια χρονια ηταν. Ειναι απο τα αγαπημενα μου group και απο τα καλυτερα live που εχω δει και εχω δει πολλα. Τα "ιδεολογικα" που γραφεις δεν τα καταλαβα, αν μπορεις να γινεις πιο σαφης. :think:
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Κάπου είπες ότι είσαι skin, αν κάνω λάθος sorry - δε νομίζω όμως.

Οι NMA είναι αντι-ναζί ουσιαστικά, red skins - τέτοιο κοινό σαν αυτό δεν ξαναείδα από τότε.

Τεσπα, είπα να στο πω - πέρα απ' τη μουσική, υπάρχουν και οι στίχοι.

Αυτούς θα τους ξέρει λες ο τύπος από πάνω? Μπα....
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Έχεις πάρει το iPod μαζί σου ή το ξέχασες στη στάνη? :cheesy:

Scorpions....  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Να απαντάς σ αυτό που σου λένε, ΑΣΧΕΤΕ ψευτοκουλτουριάρη. Που θα μιλήσεις εσύ για στίχους...ΔΗΘΕΝ...ΜΠΟΥΡΤΖΟΒΛΑΧΕ.
 

Επισκέπτης
Κάπου είπες ότι είσαι skin, αν κάνω λάθος sorry - δε νομίζω όμως.

Οι NMA είναι αντι-ναζί ουσιαστικά, red skins - τέτοιο κοινό σαν αυτό δεν ξαναείδα από τότε.

Τεσπα, είπα να στο πω - πέρα απ' τη μουσική, υπάρχουν και οι στίχοι.

Αυτούς θα τους ξέρει λες ο τύπος από πάνω? Μπα....

Ειμαι skinhead αλλα δεν ειμαι nazi. Γουσταρω Reggae και Ska αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ακουω αλλα ειδη μουσικης. Οι N.M.A. περα απο τη μουσικη εχουν γαμω τους στοιχους. Τελευταια εχω "φαει κολημα" με αυτους. Γουσταρεις ?

 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Έχουμε "χτυπηθεί" σε άλλα threads για άλλο θέμα, οπότε ας μην το κάνουμε κι εδώ μια και έχω ανοίξει αρκετά μέτωπα. :rolleyes:

Πάντως οι NMA είναι το εντελώς αντίθετο των skins. Δεν κάνω πλάκα - ψάξτο και θα δεις ότι ξέρω τι σου λέω.

Αυτούς δεν τους ξέρω - αν είναι skins, θα πως pass.

Πάρε ένα παλιό των NMA


Διάβασε τους στίχους.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Αλλο ενα για τον anatolgami και αν δεν γινει τιποτε μετα αναλαμβανουν οι Γιατροι...
(παρεπιπτοντως,μαλλον θα με θαψουν με αυτον τον δισκο)

Έλα βρε μπουλάκο, ησύχασε. Πάρε ένα παλιότερο, καλύτερο και δυνατότερο απ' τους ψοφοpixies.

GBH-SELF DESTRUCT 1981

 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Ρε παιδια ακουσα κατι στο ραδιο για συναυλια του Puall weller.
Ξερει καποιος να μου πει που ποτε και που βρισκω εισιτηριο?
Ευχαριστω
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
19
Πόντοι
166
Ρε μουσικολατρες πανκια και ροκαδες ξερει κανεις τελικα που και ποτε ερχεται ο πολ γουελερ για συναυλια?
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Ρε μουσικολατρες πανκια και ροκαδες ξερει κανεις τελικα που και ποτε ερχεται ο πολ γουελερ για συναυλια?
14 Ιουλίου - Θέατρο Βράχων.

Κράτα και μια πισινή όμως μ' αυτά που γίνονται στη χώρα της φαιδράς... ;)
 

Επισκέπτης
Έχουμε "χτυπηθεί" σε άλλα threads για άλλο θέμα, οπότε ας μην το κάνουμε κι εδώ μια και έχω ανοίξει αρκετά μέτωπα. :rolleyes:

Πάντως οι NMA είναι το εντελώς αντίθετο των skins. Δεν κάνω πλάκα - ψάξτο και θα δεις ότι ξέρω τι σου λέω.

Αυτούς δεν τους ξέρω - αν είναι skins, θα πως pass.

Πάρε ένα παλιό των NMA


Διάβασε τους στίχους.

Ειναι Γαλλοι skinheads. Αν δεις προσεχτικα το παρακατω video θα καταλαβεις που βρισκονται ιδεολογικα.
Στους Ν.Μ.Α. πηγε μια φιλη μου απο το χωριο τελικα. Λιγος κοσμος απ' οτι μου ειπε αλλα πολυ παθος.
 

anatolgami

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2006
Μηνύματα
6.249
Κριτικές
4
Like
1.901
Πόντοι
266
Τι ειναι αυτα?Δεν ειναι οι Scorpions το αντιπαλο δεος?
Ο.Κ. παρε και ενα πιο μοντερνο απο μενα σαν ανταποδωση.

Φυσικά και είναι ΟΙ SCORPIONS Το αντίπαλο ΔΕΟΣ. Απλά το πήγατε σε πιο punk ήχους και είπα να σας ανοίξω λίγο τα γκαβά. Πάρτε τώρα ένα κι εσύ κιο ΓΙΔΟΒΟΣΚΟΣ ο pristine. Προσέχτε μόνο μη ζαλιστείτε απ' το solo του Roth, γιατί τέτοιους μουσικούς ΔΕΝ έχετε δει ούτε στον ύπνο σας...
 

anoixtomyalos

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2005
Μηνύματα
1.643
Κριτικές
14
Like
6
Πόντοι
4.175
Μα καλα ακομα την συνεχιζετε αυτη τη μ@λ@κι@? Ελπιζω τουλαχιστον να το διασκεδαζετε.
Α! Και αν περασετε απο τις στανες σας ξηγηθητε κανα καλο κομματι φετα!
Thnx
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Αφού το φρικιό ούτε original δεν ξέρει να είναι. Και συνεχίζει τη μαλακία - μαζί με τον dreakx και κανα δυό ακόμα, είναι οι πιο στόκοι χρήστες που εμφανίστηκαν ποτέ στο Internet. :uglystupid:

Κολλημένε freak 30 χρόνια Scorpions μπετόβλακα, σου φύγανε τα γίδια στην κατηφόρα....



Scorpions ακούγανε οι γκομενίτσες στο σχολείο μου ρε παρλαπίπα... :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom