Νέα

Συναυλίες!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 151K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Στους Metallica το 99 ηταν σκατα ελεω γηπεδου Ριζουπολης. Το θυμαμαι σαν να ταν χτες....με τον καιρο ομως τους ειχα δικαιολογησει γιατι και καλα δεν υπηρχαν συναυλιακοι χωροι τοτε....και καλα. Αυτο το προχτεσινο ομως ειναι αδικαιολογητο. Τοσα χρονια εχει βρει τον χωρο η didi. Καθε χρονο θα επρεπε να ειναι καλυτερα.

Για να καταλαβεις για χτες σου λεω και αυτο. Μεχρι και το μισο set των Paradise Lost ο ηλιος εσκαγε στα μουτρα των μουσικων. Ειναι τοσο δυσκολο να επεκτεινει με πανι το πανω μερος της οροφης της σκηνης ωστε να καλυπτει τουλαχιστον τους μουσικους? Ποσο κοστιζει ενα καραβοπανο 10x10? 150-200 ευρω? Aν ειναι να τσονταρουμε να πουμε  :headbang:
Ο Holmes πρεπει να 'πε 2-3 φορες 'δεν βλεπω τιποτα'. Μετα το μισαωρο μπορεσαν να παιξουν με λιγη σκια!

Στα της συναυλιας οι Machine Head πηραν κεφαλια. Βγηκαν παγανια και ξυριζαν σκαλπ. Δικαιωση 8 χρονων υπομονης. Απλα εξαιρετικοι.
Οι Lost πολυ κεφατοι εστω και με τις συνθηκες που ανεφερα. Οι Lost στην ελλαδα θα αγαπιουνται παραφορα ακομα κι αν επαιζαν ολοκληρο το Host  :2funny:. Μια χαρα ηταν οπως παντα.
Οι Unisonic απεχουν πολυ απ τα γουστα μου αλλα ο πουστης ο Kiske εχει την ΙΔΙΑ φωνη με 20 χρονια πριν! Επαιξαν και 2 Helloween(March of Time, I Want Out) και νταξει, ωραια φαση.
Ο Ozzy επαιξε μονο 1,5 ωρα(ενω πριν 2 χρονια ειχε παιξει 2 ωρες και 15 λεπτα). Δικαιολογημενος ομως γιατι η φωνη σε σημεια ισα που εβγαινε. Πολυ κουρασμενος. Αλλα τα εδωσε ολα οση ωρα επαιξε. Παντα περνας καλα σε συναυλια του γερου. Εμπειρια ανεκτιμητη το να βλεπουμε στην ιδια σκηνη Slash και Wylde. Διπλα τους ο δικος μας Gus ειναι απλα παρα πολυ λιγος. Μπραβο στο παλικαρι για οσα εχει καταφερει(κανεις αλλος ελληνας δεν εχει φτασει εκει) αλλα.......ο ozzy πρεπει να παρει πισω τον Wylde. Φανηκε στην σκηνη. O ανθρωπος εχει τρομερη σκηνικη παρουσια, ειναι ο απολυτος metal κιθαριστας. Respect και στον γιγαντα Geezer. Στα 5-6 sabbath που παιχτηκαν(paranoid, iron man, fairies wear boots, war pigs, N.I.B. και καποιο ξεχναω....) χτυπιοταν σαν χταποδι.

Ευφημος μνεια στους Planet of Zeus. Groovατοι, δυνατοι, ωραιοι.


Παραπονακια:
-Oi Machine Head δεν επαιξαν τιποτα απ το more things change(για μενα το απολυτο album τους). Το Take my scars ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....ξελαρυγγιαστηκαμε. Δεν πειραζει. In Head we trust.

- Oi Paradise Lost δεν επαιξαν Last Time και True Belief(αυτα τα δυο ειναι τεζα συναυλιακα και πρεπει να παιζονται παντα.........καλα πλακα κανω :2funny:...δεν γινεται να παιζουν παντα αυτα που θελω εγω  ;))

- Καποιος πρεπει να πει στον ozzy οτι το ozzmosis στην ελλαδα το αγαπαμε πολυ...ενα i just want you δεν θα χαλαγε κανενα. Και δεν εχω καταλαβαει γιατι δεν παιζει ποτε ζωντανα το diary of a madman και το no more tears....βεβαια οταν εχεις τοσες κομματαρες λογικο να μενουν εξω και υμνοι.  ;)
ωραιος φιλε.... :rockon: :rockon: :rockon:
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.794
Κριτικές
183
Like
3.241
Πόντοι
8.535
Οι Machine Head εχουν ξαναπεξει Ελλαδα στο Gagarin πριν 3-4 χρονια ημερα Δευτερα.
Ο Wylde με τις μαλακιες που ελεγε στο live των B.L.S επεσε πολυ στα ματια μου και ας ειναι τιτανιος κιθαριστας.
ξερω για τι πραγμα θα λες...θα εννοεις προφανως τι παπαριες για τους πεζοναυτες κ τον πολεμο στο Ιρακ που για μια περιοδο ο wylde ειχε φαει τα αρχιδια του να ξεστομιζει σε καθε live event....ακομα κ στο πρωτο τους dvd (boozed,broozed and broken boned) τα ιδια χαζα ελεγε...ευτηχως τα εκοψε κ ηρεμησε...παντως κιθαριστικα ειναι κορυφαιος κ αδυναμια μου,,,, :rockon: :rockon:
 

Επισκέπτης
ξερω για τι πραγμα θα λες...θα εννοεις προφανως τι παπαριες για τους πεζοναυτες κ τον πολεμο στο Ιρακ που για μια περιοδο ο wylde ειχε φαει τα αρχιδια του να ξεστομιζει σε καθε live event....ακομα κ στο πρωτο τους dvd (boozed,broozed and broken boned) τα ιδια χαζα ελεγε...ευτηχως τα εκοψε κ ηρεμησε...παντως κιθαριστικα ειναι κορυφαιος κ αδυναμια μου,,,, :rockon: :rockon:
Ναι  για αυτα λεω.
Κιθαριστικα ειναι αλλου το ειπα και πριν.
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Επειδή ακούστηκε παράπονο για το No more Tears...

Είναι πολύ απαιτητικό τραγούδι και δεν μπορεί να το πει πια. Πρέπει να ανέβει πολύ ψηλά η φωνή του και αυτός ίσα-ίσα που μπορούσε να μιλήσει.

Πρόπερσι που το είπε ήταν για λύπηση.

Ασέβεια στον οπαδό σου που έρχεται να σε δει. Ξενέρωμα, στενοχώρια και κυρίως απομυθοποίηση...

ΚΡΙΜΑ - ΚΡΙΜΑ - ΚΡΙΜΑ!

ΥΓ: Γούσταρα Wizzard αλλά δεν το είπε!
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Οι Machine Head εχουν ξαναπεξει Ελλαδα στο Gagarin πριν 3-4 χρονια ημερα Δευτερα.
Ο Wylde με τις μαλακιες που ελεγε στο live των B.L.S επεσε πολυ στα ματια μου και ας ειναι τιτανιος κιθαριστας.


Οι Machine Head επαιξαν πρωτη φορα Ελλαδα το 2004 στο Gagarin. Μεσα ημουν.
Δεν ξαναηρθαν εκτοτε πριν απο προχτες. Για αυτο εγραψα για δικαιωση 8 χρονων υπομονης.
Για αλλη μπαντα μιλας μαλλον.
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376

Σχετικα καλο βιντεακι απο προχτες  ;)
 

Επισκέπτης
Οι Machine Head επαιξαν πρωτη φορα Ελλαδα το 2004 στο Gagarin. Μεσα ημουν.
Δεν ξαναηρθαν εκτοτε πριν απο προχτες. Για αυτο εγραψα για δικαιωση 8 χρονων υπομονης.
Για αλλη μπαντα μιλας μαλλον.
Εχεις δικιο τυπε,πιο προσφατο το θυμομουν
 

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
Στους Metallica το 99 ηταν σκατα ελεω γηπεδου Ριζουπολης. Το θυμαμαι σαν να ταν χτες....με τον καιρο ομως τους ειχα δικαιολογησει γιατι και καλα δεν υπηρχαν συναυλιακοι χωροι τοτε....και καλα. Αυτο το προχτεσινο ομως ειναι αδικαιολογητο. Τοσα χρονια εχει βρει τον χωρο η didi. Καθε χρονο θα επρεπε να ειναι καλυτερα.

Για να καταλαβεις για χτες σου λεω και αυτο. Μεχρι και το μισο set των Paradise Lost ο ηλιος εσκαγε στα μουτρα των μουσικων. Ειναι τοσο δυσκολο να επεκτεινει με πανι το πανω μερος της οροφης της σκηνης ωστε να καλυπτει τουλαχιστον τους μουσικους? Ποσο κοστιζει ενα καραβοπανο 10x10? 150-200 ευρω? Aν ειναι να τσονταρουμε να πουμε  :headbang:
Ο Holmes πρεπει να 'πε 2-3 φορες 'δεν βλεπω τιποτα'. Μετα το μισαωρο μπορεσαν να παιξουν με λιγη σκια!

Στα της συναυλιας οι Machine Head πηραν κεφαλια. Βγηκαν παγανια και ξυριζαν σκαλπ. Δικαιωση 8 χρονων υπομονης. Απλα εξαιρετικοι.
Οι Lost πολυ κεφατοι εστω και με τις συνθηκες που ανεφερα. Οι Lost στην ελλαδα θα αγαπιουνται παραφορα ακομα κι αν επαιζαν ολοκληρο το Host  :2funny:. Μια χαρα ηταν οπως παντα.
Οι Unisonic απεχουν πολυ απ τα γουστα μου αλλα ο πουστης ο Kiske εχει την ΙΔΙΑ φωνη με 20 χρονια πριν! Επαιξαν και 2 Helloween(March of Time, I Want Out) και νταξει, ωραια φαση.
Ο Ozzy επαιξε μονο 1,5 ωρα(ενω πριν 2 χρονια ειχε παιξει 2 ωρες και 15 λεπτα). Δικαιολογημενος ομως γιατι η φωνη σε σημεια ισα που εβγαινε. Πολυ κουρασμενος. Αλλα τα εδωσε ολα οση ωρα επαιξε. Παντα περνας καλα σε συναυλια του γερου. Εμπειρια ανεκτιμητη το να βλεπουμε στην ιδια σκηνη Slash και Wylde. Διπλα τους ο δικος μας Gus ειναι απλα παρα πολυ λιγος. Μπραβο στο παλικαρι για οσα εχει καταφερει(κανεις αλλος ελληνας δεν εχει φτασει εκει) αλλα.......ο ozzy πρεπει να παρει πισω τον Wylde. Φανηκε στην σκηνη. O ανθρωπος εχει τρομερη σκηνικη παρουσια, ειναι ο απολυτος metal κιθαριστας. Respect και στον γιγαντα Geezer. Στα 5-6 sabbath που παιχτηκαν(paranoid, iron man, fairies wear boots, war pigs, N.I.B. και καποιο ξεχναω....) χτυπιοταν σαν χταποδι.

Ευφημος μνεια στους Planet of Zeus. Groovατοι, δυνατοι, ωραιοι.


Παραπονακια:
-Oi Machine Head δεν επαιξαν τιποτα απ το more things change(για μενα το απολυτο album τους). Το Take my scars ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.....ξελαρυγγιαστηκαμε. Δεν πειραζει. In Head we trust.

- Oi Paradise Lost δεν επαιξαν Last Time και True Belief(αυτα τα δυο ειναι τεζα συναυλιακα και πρεπει να παιζονται παντα.........καλα πλακα κανω :2funny:...δεν γινεται να παιζουν παντα αυτα που θελω εγω  ;))

- Καποιος πρεπει να πει στον ozzy οτι το ozzmosis στην ελλαδα το αγαπαμε πολυ...ενα i just want you δεν θα χαλαγε κανενα. Και δεν εχω καταλαβαει γιατι δεν παιζει ποτε ζωντανα το diary of a madman και το no more tears....βεβαια οταν εχεις τοσες κομματαρες λογικο να μενουν εξω και υμνοι.  ;)

δύο-τρία πράγματα μόνο...
- πόσο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ είναι αυτός ο Geezer, τι θεικός ήχος είναι αυτός που βγαίνει από το μπάσο του και γεμίζει έτσι τα τραγούδια των Sabbath!!!
- ας ελπίσουμε οι Machine Head να έρθουν σε κλειστό χώρο, απλά απίστευτοι. η καλύτερη στιγμή. και η καλύτερη ατάκα που άκουσα εκείνο το απόγευμα για τον Rob Flynn ... πολλά νεύρα έχει αυτός ο τύπος!  :2funny:
- οι Lost αδικήθηκαν από την ώρα και κυρίως από την θέση, με τον ήλιο κατάματα
- αυτό το Ozzy & friends μεγάλη πατάτα, μεγάλο καλαμπούρι και δυστυχώς ο δικός μας καλός αλλά λίγος, κυρίως μπροστά στο θηρίο τον Zakk. μόλις μπήκε γέμισε η σκηνή, τι να λέμε τώρα...
- δυστυχώς έχασα τους δικούς μας Planet Of Zeus. αν ήταν μετά τους Unisonic μπορεί, τώρα με τέτοια ζέστη το μαρτύριο θα ήταν ανυπόφορο... :tickedoff:
- η οργάνωση, ιδίως το τέλος με την αποχώρηση, μεγάλη ξεφτίλα ακόμη μια φορά. απλά τώρα νομίζω πως ήταν από τις χειρότερες.

όσο φέρνω στο μυαλό μου την συναυλία του 2005, α ρε Tony...
 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Ρε γαμωτο ξερετε κατι?
Καλο το Gagarin οπως καλο ηταν και το Ροδον(Fuzz κλπ ειναι για τον πουτσο)....η Αθηνα ομως χρειαζεται ενα λιγο μεγαλυτερο χωρο. Ενα χωρο 3000 ατομων πχ.
Να φερεις ρε παιδι μου μια μπαντα σαν τους M.Head για δυο βραδυα να γινει το ελα να δεις αλλα οχι και να στοιβαχτουμε σαν σαρδελες. Να ειναι ανθρωπινα. Αν χωραει 3000 ατομα, να βαζεις 2700 πχ να σαι και ανετος. ΛΕΙΠΕΙ πολυ ενα μεσαιου μεγεθους venue στην πρωτεουσα  :'(
 

Eraser

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.330
Like
2
Πόντοι
16
Ρε γαμωτο ξερετε κατι?
Καλο το Gagarin οπως καλο ηταν και το Ροδον(Fuzz κλπ ειναι για τον πουτσο)....η Αθηνα ομως χρειαζεται ενα λιγο μεγαλυτερο χωρο. Ενα χωρο 3000 ατομων πχ.
Να φερεις ρε παιδι μου μια μπαντα σαν τους M.Head για δυο βραδυα να γινει το ελα να δεις αλλα οχι και να στοιβαχτουμε σαν σαρδελες. Να ειναι ανθρωπινα. Αν χωραει 3000 ατομα, να βαζεις 2700 πχ να σαι και ανετος. ΛΕΙΠΕΙ πολυ ενα μεσαιου μεγεθους venue στην πρωτεουσα  :'(

κατά καιρούς έχουν γίνει διάφορες απόπειρες σε γήπεδα μπάσκετ, πχ Slayer, Maiden κλπ, αλλά δεν απέδωσαν ιδιαίτερα.
έχουμε το Μέγαρο αλλά άντε να το ζητήσεις για τέτοιες συναυλίες. πλάκα θα είχε. :grin:


 

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Μπα γαμα τα γηπεδα. Η ακουστικη ειναι αισχος. Καθαρα συναυλιακο χωρο, μονο για live. Εγω πιστευω οτι επιχειρηματικα θα επιανε. Θα ησουν σε θεση να φερεις μεγαλες μπαντες και να το γεμισεις ανετα, αντι να περιμενεις καθε καλοκαιρι την μαλακασα ή να κανεις μια συναυλια και καλη(αντι να κανεις 3 συναυλιες σερι σε 3 βραδυα).

Ιερα Οδο επαιξαν οι Megadeth? Ισχυει αυτο? Θελω φωτο του χωρου και της βραδυας. Ιστορικες στιγμες. Αντε και με Χατζηγιαννη ντουετακι Mustaine γιε μου  :2funny:  :rockon:
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
526241_302261876535306_339682925_a.jpg
 

Heelover

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Ιαν 2007
Μηνύματα
9.251
Κριτικές
27
Like
15
Πόντοι
3.057
41812_218700984918504_1145840790_n.jpg


*TRANCEMASTERS*
presents

..:THE MOST POWERFUL UPLIFTING TRANCE BANDS IN GREECE:..
>:: FRIDAY 13 JULY 2012 ::<

special guests

# SPACE ODYSSEY # LIVE P.A
# SOUNDREAMER # LIVE P.A
# CHEMICAL REACTION # LIVE P.A

*CHEROUVIM*
DJ SET TRIBUTE FROM : DJ SPYROS RLoaD GENERATION NEXT

+ DJ'S
MAC || GMYS

..:15 KW SOUND SYSTEM || LASER SHOW || FLUO DECORATION:..

@ SECOND SKIN || AGION ANARGYRON SQUARE, PSYRRI. ATHENS.
DOORS OPEN 23:00
ENTRANCE 8€ // WITH BEER or "MONSTER" ENERGY DRINK

info@secondskinclub.gr
TEL..: 698 176 3095

ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΣ EVENT ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ

ΣΕ ΝΕΟ ΧΩΡΟ "SECOND SKIN" ΜΕ ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ "ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΨΥΡΡΗ. ΑΘΗΝΑ" ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ "UNDERGROUND" ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ..

ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΒΡΑΔΥΑ ΑΦΟΥ ΤΑ ΣΧΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ( SPACE ODYSSEY - SOUNDREAMER - CHEMICAL REACTION)...ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΧΗΜΑ ( CHEROUVIM ) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΧΩΡΙΣΤΕΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΗ....

Ο ΧΩΡΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΑΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΗΧΟ,LASER SHOW,ROBO LIGHTING,ΣΩΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΚΑΙ ΦΤΗΝΕΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΠΟΤΑ....

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ - TRANCEMASTERS !!!



*ΕΠΟΜΕΝΟ EVENT ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ*
 

Επισκέπτης
Νταξει εμενα δεν μου αρεσουν αλλα στην Ελλαδα ειναι αγαπητοι,εχω ακουσει αρκετο κοσμο που περασε καλα στο live τους στο Rockwave.
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom