Νέα

Στιγμές που δεν θα ξεχάσουμε

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Quasimodo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.625
Πόντοι
9.297
το ολυμπιακος-γιουβε τυποι που παραλιγο να προκριθει ο ολυμπιακος :confused::confused::confused:
ηταν γεματο το οακα και ξεπουλησα οσο πασατεμπο ειχα :wanker::wanker::wanker:
Τότε που μπήκε την μπάλα ο αέρας;
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Τότε που πήρε την μπάλα ο αέρας;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.798
Κριτικές
62
Like
45.625
Πόντοι
9.297
Εγώ πήρα το τελευταίο κύπελλο του Π.Α.Ο.Κ.στο μπάσκετ το μακρινό 1999.
Χωρίς να ξέρουν οι γονείς μου που ήμουν γιατί ήξεραν ότι πήγα στας Σέρρας ...αληθές αυτό...όμως εκεί βρέθηκα με έναν συμμαθητή μου ,πήγαμε Θεσσαλονίκη και από εκεί Αθήνα...τα υπόλοιπα είναι ιστορία...την οποία γράψαμε εμείς φτύνοντας τα λαρυγγια μας στις κερκίδες .
 

Alexis_cool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
2.388
Like
4.592
Πόντοι
456
ωραιος τυπε ! κι εγω εκει που ησουν στην 8 μπηκα και μετα γυρω γυρω πηγα στην 5 διπλα στην 4


τι χαβαλες εκεινα τα χρονια !
για μενα που ειμαι στα 52 και εχω φαει παλια τα γηπεδα με το κουταλι, δεν μου κανει μεγαλη εντυπωση πλεον. μικρες οι διαφορες του Τοτε με το Τωρα. απλα τοτε γεματα γηπεδα, σημερα πολυ πιο ευκολα αδεια. και τοτε αμα η ομαδαρα σου δεν πηγαινε καλα και εβγαινε νωρις εκτος στοχων, ευκολα εβλεπες μισες εξεδρες, κλπ. οι κοντρες και οι αντιπαλοτητες υπηρχαν και παλια. θυμιζω την 2η σελιδα του Φιλαθλου καθε Κυριακη για οποιον θυμαται, οπου μπινελικωνονταν ολοι με ολους οι οπαδοι, με τις ευλογιες και την ανοχη της εφημεριδας.
 

daddycool

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
618
Κριτικές
15
Like
1.763
Πόντοι
1.196
για μενα που ειμαι στα 52 και εχω φαει παλια τα γηπεδα με το κουταλι, δεν μου κανει μεγαλη εντυπωση πλεον. μικρες οι διαφορες του Τοτε με το Τωρα. απλα τοτε γεματα γηπεδα, σημερα πολυ πιο ευκολα αδεια. και τοτε αμα η ομαδαρα σου δεν πηγαινε καλα και εβγαινε νωρις εκτος στοχων, ευκολα εβλεπες μισες εξεδρες, κλπ. οι κοντρες και οι αντιπαλοτητες υπηρχαν και παλια. θυμιζω την 2η σελιδα του Φιλαθλου καθε Κυριακη για οποιον θυμαται, οπου μπινελικωνονταν ολοι με ολους οι οπαδοι, με τις ευλογιες και την ανοχη της εφημεριδας.
Είχε επίπεδο ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ, ειδικά ο Αποδυτηριάκιας (Καισαρης)
"Ταδόπουλε, το ξέρει η γυναίκα σου ότι η φαρμακοποιός από την Χιο έρχεται στην Αθήνα;"
και άλλα τέτοια ωραία..
 

captain922

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2017
Μηνύματα
372
Κριτικές
1
Like
856
Πόντοι
81
Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις, τα top-10 (+1 bonus)

1) Ολυμπιακός-Καλαμαριά 2-1 (1988) επαναληπτικός κυπέλλου, 0-1 η Καλαμαριά με Κουσουλάκη γύρω στο 25 δεν ξαναπερνάει την σέντρα. Χάνουμε τα άχαστα, ισοφαρίζουμε με Κριεζή στο 80 και στο 86-87 σε μια αναμπουμπούλα 2-1 ο Τσιαντάκης ,όλο το γήπεδο κάτω.
2) Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-0 (1994) πρωτάθλημα, ενα από τα πιο ροκ ματς που έχουν γίνει, με σοου Αλέφαντου να μπουκάρει στο γήπεδο και άλλα ωραία.
3) Ολυμπιακός-ΠΑΟ 73-38 (1996) 5ος τελικός. Παρα λίγο να το έχανα, το ίδιο πρωί γυρίσαμε από ταξίδι με το Ναυτικό, με έσωσε το διαρκείας.
4) Ολυμπιακός-ΠΑΟ 67-65(1998) πρωτάθλημα. Από τα πιο ηρωικά μάτς με ενα σωρό απουσίες και παίκτες να παίζουν τραυματίες. Κερδίζουμε με καλάθι του Καρνισόβας στην εκπνοή της παρατάσης πάιζοντας με Μίχαλο, Ζουρπένκο, Καραπλή.
5) Ολυμπιακός-Αγιαξ 1-0 (1998). Μπαλάρα, φανταστική ατμόσφαιρα.
6) Ολυμπιακός- Γιουβέντους 1-1 (1999). Η πίκρα της πίκρας.
7) Ολυμπιακός- Ρεάλ 3-3 (1999). Απίστευτο παιχνίδι, τρομερή ατμόσφαιρα, Τζιοβάνι-Ζάχοβιτς, από τα καλύτερα ματς που έχουν γίνει στην Ελλάδα.
8) Ολυμπιακός- Ηρακλής 5-4 (2001) κύπελλο. Ματσάρα με την πρόκριση να αλλάζει πολλές φορές χέρια, το σολο του Ζεελίας, τον Τζιοβάνι να σκοράρει από την σέντρα και τον Αγγελο να του δίνει το χέρι στο 5ο γκολ.
9) Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-3 (2002) πρωτάθλημα. 60000 κόσμος στο ΟΑΚΑ, από τα τελευταία ντέρμπι με οπαδους και των δυο ομάδων. Φανταστική ατμόσφαιρα, Αλεξανδρής στα καλύτερα του, κρίθηκε το πρωτάθλημα τότε.
10) Ολυμπιακός- ΠΑΟ 3-0 (2003) πρωτάθλημα. Ριζούπολη...ανευ άλλων σχολίων.

Ματς bonus Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-4 (15-14 πεναλτυ) τελικός κυπέλλου 2009.Ο τελικός των τελικών. Τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει.
Απωθημένα το 1-4 στην Λεωφόρο, το 4-0 στο Καραισκάκη κύπελλο με βάζελο (ας όψεται μια ίωση) και ο τελικός της Πόλης το 2012.
 

Fernando Alonso

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2019
Μηνύματα
536
Like
754
Πόντοι
86
Σαν αποτέλεσμα το 4-0 με τον βαζελο, μαθητής β γυμνασίου τότε. Σαν κερκίδα, το ματς με την Μπέτις, στην πρώτη χρονιά του Μαρτίνς, και ο αγώνας με την Ξάνθη που φώναζε όλο το γήπεδο "κάθε πατέρας παοκτζης έχει πουτανα κόρη".
 
OP
OP
Quasimodo

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις, τα top-10 (+1 bonus)

1) Ολυμπιακός-Καλαμαριά 2-1 (1988) επαναληπτικός κυπέλλου, 0-1 η Καλαμαριά με Κουσουλάκη γύρω στο 25 δεν ξαναπερνάει την σέντρα. Χάνουμε τα άχαστα, ισοφαρίζουμε με Κριεζή στο 80 και στο 86-87 σε μια αναμπουμπούλα 2-1 ο Τσιαντάκης ,όλο το γήπεδο κάτω.
2) Ολυμπιακός-ΑΕΚ 3-0 (1994) πρωτάθλημα, ενα από τα πιο ροκ ματς που έχουν γίνει, με σοου Αλέφαντου να μπουκάρει στο γήπεδο και άλλα ωραία.
3) Ολυμπιακός-ΠΑΟ 73-38 (1996) 5ος τελικός. Παρα λίγο να το έχανα, το ίδιο πρωί γυρίσαμε από ταξίδι με το Ναυτικό, με έσωσε το διαρκείας.
4) Ολυμπιακός-ΠΑΟ 67-65(1998) πρωτάθλημα. Από τα πιο ηρωικά μάτς με ενα σωρό απουσίες και παίκτες να παίζουν τραυματίες. Κερδίζουμε με καλάθι του Καρνισόβας στην εκπνοή της παρατάσης πάιζοντας με Μίχαλο, Ζουρπένκο, Καραπλή.
5) Ολυμπιακός-Αγιαξ 1-0 (1998). Μπαλάρα, φανταστική ατμόσφαιρα.
6) Ολυμπιακός- Γιουβέντους 1-1 (1999). Η πίκρα της πίκρας.
7) Ολυμπιακός- Ρεάλ 3-3 (1999). Απίστευτο παιχνίδι, τρομερή ατμόσφαιρα, Τζιοβάνι-Ζάχοβιτς, από τα καλύτερα ματς που έχουν γίνει στην Ελλάδα.
8) Ολυμπιακός- Ηρακλής 5-4 (2001) κύπελλο. Ματσάρα με την πρόκριση να αλλάζει πολλές φορές χέρια, το σολο του Ζεελίας, τον Τζιοβάνι να σκοράρει από την σέντρα και τον Αγγελο να του δίνει το χέρι στο 5ο γκολ.
9) Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-3 (2002) πρωτάθλημα. 60000 κόσμος στο ΟΑΚΑ, από τα τελευταία ντέρμπι με οπαδους και των δυο ομάδων. Φανταστική ατμόσφαιρα, Αλεξανδρής στα καλύτερα του, κρίθηκε το πρωτάθλημα τότε.
10) Ολυμπιακός- ΠΑΟ 3-0 (2003) πρωτάθλημα. Ριζούπολη...ανευ άλλων σχολίων.

Ματς bonus Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-4 (15-14 πεναλτυ) τελικός κυπέλλου 2009.Ο τελικός των τελικών. Τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει.
Απωθημένα το 1-4 στην Λεωφόρο, το 4-0 στο Καραισκάκη κύπελλο με βάζελο (ας όψεται μια ίωση) και ο τελικός της Πόλης το 2012.
Ματς bonus Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-4 (15-14 πεναλτυ) τελικός κυπέλλου 2009.Ο τελικός των τελικών. Τέτοια εναλλαγή συναισθημάτων δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει.
Απωθημένα το 1-4 στην Λεωφόρο, το 4-0 στο Καραισκάκη κύπελλο με βάζελο (ας όψεται μια ίωση) και ο τελικός της Πόλης το 2012.
αν και δεν ήμουν μέσα, και δεν μπορώ να έχω ίδια άποψη, τα ματς με την μεγαλύτερη εναλλαγή συναισθημάτων στην Ελλάδα πρέπει να ήταν τα 2 τελευταία Αρης - παοκ που κρινανε το τελευταίο πρωτάθλημα του Αρη.

 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
33.178
Like
13.240
Πόντοι
2.606
το 0-1 του νταμπιζα στο μπερναμπεου και νταρμπιρσαιρ στον τελικό με την κουλα
 

arxidakos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουν 2022
Μηνύματα
436
Κριτικές
9
Like
2.533
Πόντοι
481
Οι μονες στιγμες που δεν θα ξεχασω ποτε ηταν το πρωτο γαμησι σε μπουρδελο και η πρωτη φορα στο Καραϊσκακη .Ολα τα αλλα ειναι απλα για να λεμε.
 
OP
OP
Quasimodo

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Ενας βαζελος δεν βρέθηκε να πει για Παρίσι, Αγιαξ και για μένα #1 εκεί που ο Τζέφρι ήταν υπουργός εξωτερικών και οι βαζελοι με ανοιγμένα κεφάλια.
αν ήμουν βαζελπς θα το θυμόμουν για πάντα
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
785
Like
1.171
Πόντοι
206
Ενας βαζελος δεν βρέθηκε να πει για Παρίσι, Αγιαξ και για μένα #1 εκεί που ο Τζέφρι ήταν υπουργός εξωτερικών και οι βαζελοι με ανοιγμένα κεφάλια.
αν ήμουν βαζελπς θα το θυμόμουν για πάντα


Aν θες να δεις ανοιγμένα κεφάλια τότε θυμήσου τον τελικό στο ΟΑΚΑ το 2010 που κοιτάζατε απλά να σας τα σπαμε
 
OP
OP
Quasimodo

Quasimodo

Ανώτερος
Εγγρ.
31 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
48
Like
1.969
Πόντοι
6.955
Aν θες να δεις ανοιγμένα κεφάλια τότε θυμήσου τον τελικό στο ΟΑΚΑ το 2010 που κοιτάζατε απλά να σας τα σπαμε
δεν το λέω υποτιμητικά
ίσα ίσα γουστάρω που ο βλακας ο Τζέρι χαιρετούσε και εσείς του πετάξατε ότι υπήρχε

======================
όσον αφορά το 2010, κατέβηκαν 30.000, εκ των οποίων πολλά γυναικόπαιδα, δεν είναι όλο το πράγμα χουλιγκανισμος και ας το αφήσουμε εκτός καλύτερα

κούρασε, ειδικά μετά τον Άλκη ο οποίος ήταν ένας τυχαίος

δεν είμαι από αυτούς που καυλωνουν με το ποιος σκότωσε ποιον και ποιος άνοιξε ποιανού το κεφάλι, εγώ πάω στο γήπεδο να βγάλω την εκδρομή μου και να αφήσω το λαρύγγι μου εκεί.
 

dimchair

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2016
Μηνύματα
785
Like
1.171
Πόντοι
206
δεν το λέω υποτιμητικά
ίσα ίσα γουστάρω που ο βλακας ο Τζέρι χαιρετούσε και εσείς του πετάξατε ότι υπήρχε

======================
όσον αφορά το 2010, κατέβηκαν 30.000, εκ των οποίων πολλά γυναικόπαιδα, δεν είναι όλο το πράγμα χουλιγκανισμος και ας το αφήσουμε εκτός καλύτερα

κούρασε, ειδικά μετά τον Άλκη ο οποίος ήταν ένας τυχαίος

δεν είμαι από αυτούς που καυλωνουν με το ποιος σκότωσε ποιον και ποιος άνοιξε ποιανού το κεφάλι, εγώ πάω στο γήπεδο να βγάλω την εκδρομή μου και να αφήσω το λαρύγγι μου εκεί.

Και ο Τζέφρι γελαγε σαν χαζος ενω ετρωγε οτι υπηρχε οσοι θυμουνται....

Αυτό με τον Άλκη με εκανε να μισήσω τα παόκια, εντελώς όμως. Τι ξεφτιλες, ποσο μπ...δοι δέκα ατομα να δολοφονήσουν έναν που ουτε προκάλεσε ούτε τίποτα. Και τώρα ο ένας από δαυτους δίνει τον άλλο... Δεν ειναι οπαδοι αυτοι, ειναι δολοφόνοι.
Κριμα για το παλικάρι.
Τους θεωρώ τους χειρότερους οπαδούς στην Ελλάδα πλέον, αν και όλες οι ομάδες έχουν από τέτοιους και το ξερουμε καλα οσοι τραβιόμαστε ή τραβιόμασταν....

Τωρα ως προς το θέμα μας πολλά τα ματς που θυμάμαι και ήμουν παρών, κυρίως εντός πρωτεύουσας , αλλά αυτό που θυμάμαι πιο πολύ είναι η 30αρα στο ΣΕΦ το 2005.
Ο Ζοτς και η σουπερ ομάδα εκεινης της περιόδου τους γλενταγε για πλακα μεσα στο Φαληρο... Οι γαυροι απο απεναντι ηταν μουγκα απ όταν ξεκινησε η διαφορά και αρχισαν να φευγουν στην τριτη περίοδο... Βεβαια φαγανε και αλλες πικρες τα επομενα χρονια που θα εχουν να θυμουνται ακομα....

Σαν πιο άσχημη θα έλεγα τη Ριζούπολη... Αν και ήταν γαμώ τις εμπειρίες, από το μεσημέρι με πορεία από πεδίο του άρεος κλπ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
23.603
Κριτικές
8
Like
33.152
Πόντοι
6.536
Ενας βαζελος δεν βρέθηκε να πει για Παρίσι, Αγιαξ και για μένα #1 εκεί που ο Τζέφρι ήταν υπουργός εξωτερικών και οι βαζελοι με ανοιγμένα κεφάλια.
αν ήμουν βαζελπς θα το θυμόμουν για πάντα
Το είπαμε παραπάνω ρε με τους γαμιόληδες.....

1-1 μέσα σε καμίνι
Τα άλλα τι να πούμε αν δεν ειμασταν?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom