Νέα

Στέφανος Κασσελάκης - ΣΥΡΙΖΑ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Οξαποδω
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 10K
  • Εμφανίσεις 273K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
9.181
Κριτικές
18
Like
19.938
Πόντοι
4.546
Δείχνει στο όπεν τον Στέφανο επίσκεψη στο "Έλενα". Όρθιος, με τα πόδια κολλητά σαν σταυρωμένα, άξιος.
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
31
Like
3.301
Πόντοι
2.606
Μέχρι το 2007 το δημόσιο ήταν παράδεισος για τους προμηθευτές
σχεδόν
δεν ενδιαφερόταν κανένας για την χαμηλότερη τιμή...όλα ήταν υπερκοστολογημένα
ναι ήταν ΥΠΕΡκοστολογημένα, συνήθως δικαιολογημένα ΥΠΕΡ κοστολογημένα. το γιατί παρακάτω...
και το δημόσιο πλήρωνε στην ώρα του....
ΠΟΤΕ.
πλήρωνε χρόνια μετά, ΧΡΟΝΙΑ όμως, και 2 και 3 και 4...
εξ ου και η υπερκοστολόγηση (εντάξει όχι αυτός ο λόγος μόνο)
ήταν. μέχρι το κανόνι βέβαια...
εκείνες τις εποχές δεν σε ένοιαζε η ρευστότητα γιατί πήγαινες με τα τιμολόγια που έκοψες στο δημόσιο στην τράπεζα...και σήκωνες ότι ήθελες....δε πα να σε πλήρωναν και σε 6 μήνες????
κατά 70% σωστό.
μετά άλλαξε η κατάσταση....αλλά όλα αυτά δεν έχουν να κάνουν με τα παραπάνω....η συζήτηση ήταν για το φπα αν θυμάμαι....εσένα σου άρεσε να πληρώνεις φπα που θα εισρπάξεις σε 12 μήνες και να μην συμψηφίζεται?
μαλακίζονται συλλήβδην ΟΛΕΣ οι ελληνικές κυβερνήσεις με το θέμα του συμψηφισμού. γαμάνε την αγορά και τον επιχειρηματία χωρίς λόγο
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

hotshoot

Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2017
Μηνύματα
189
Like
192
Πόντοι
1
απλα διαβαζοντας και μονο τι γραφεται για τον κασελλακη και εχοντας εικονα τι λεει και τι κανει, καλαβαινουν ολοι οτι ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ. ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.218
Like
13.565
Πόντοι
3.656
σχεδόν

ναι ήταν ΥΠΕΡκοστολογημένα, συνήθως δικαιολογημένα ΥΠΕΡ κοστολογημένα. το γιατί παρακάτω...

ΠΟΤΕ.
πλήρωνε χρόνια μετά, ΧΡΟΝΙΑ όμως, και 2 και 3 και 4...
εξ ου και η υπερκοστολόγηση (εντάξει όχι αυτός ο λόγος μόνο)

ήταν. μέχρι το κανόνι βέβαια...

κατά 70% σωστό.

μαλακίζονται συλλήβδην ΟΛΕΣ οι ελληνικές κυβερνήσεις με το θέμα του συμψηφισμού. γαμάνε την αγορά και τον επιχειρηματία χωρίς λόγο
δεν είναι ούτε σχεδόν έτσι ούτε κατά 70% σωστό είναι όπως σου τα λέω

τα έργα ήταν κοστολογημένα +50% και αυτά για μικρά έργα...δεν μιλάω για τα ολυμπιακά ή για έργα των μεγάλων εργολάβων (τα αποτελέσματα αυτών τα είδαμε στα τέμπη)
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.218
Like
13.565
Πόντοι
3.656
απλα διαβαζοντας και μονο τι γραφεται για τον κασελλακη και εχοντας εικονα τι λεει και τι κανει, καλαβαινουν ολοι οτι ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ Ο ΗΛΙΟΣ. ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ. ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
ο θεός να μας κόβει χρόνια και να τα δίνει στον κυριάκο να μας σώζει για μια ζωή :rockon:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
31
Like
3.301
Πόντοι
2.606
δεν είναι ούτε σχεδόν έτσι ούτε κατά 70% σωστό είναι όπως σου τα λέω

τα έργα ήταν κοστολογημένα +50% και αυτά για μικρά έργα...δεν μιλάω για τα ολυμπιακά ή για έργα των μεγάλων εργολάβων (τα αποτελέσματα αυτών τα είδαμε στα τέμπη)
σε άλλους χώρους, με πληρωμές 3 και 4 χρόνια (δεν υπερβάλω), υπερκοστολόγηση 50% θα ήταν αυτοκτονία για τον επιχειρηματία.
ξεκινούσε από 150% και βάλε...
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

ο θεός να μας κόβει χρόνια και να τα δίνει στον κυριάκο να μας σώζει για μια ζωή :rockon:
να μας κόβει χρόνια να του δίνει βδομάδες
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
31
Like
3.301
Πόντοι
2.606
προτιμώ να αυτοκτονήσω από τώρα
:grin:
πάντως σοβαρά τώρα, δεν θα κρίνω αν είναι καλός ή κακός πρωθυπουργός απλά θα κάνω σύγκριση με τους υπόλοιπους.
από όοοοοοοοο,τι έχουμε δει τις τελευταίες 2 δεκαετίες είναι σαφέστατα ο καλύτερος.
μη μου αρχίσεις τα μα και μου, θα έπρεπε-δεν θα έπρεπε, αυτούς έχουμε με αυτούς πορευόμαστε...
αν γίνουν αύριο εκλογές - ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ - θα πρέπει να σε κυβερνήσει ένας εκ των κουτσούμπας, μητσοτακης, κασσεάκης, ανδρουλάκης, βελόπουλος, κωνσταντοπούλου...διάλεξε
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.218
Like
13.565
Πόντοι
3.656
:grin:
πάντως σοβαρά τώρα, δεν θα κρίνω αν είναι καλός ή κακός πρωθυπουργός απλά θα κάνω σύγκριση με τους υπόλοιπους.
από όοοοοοοοο,τι έχουμε δει τις τελευταίες 2 δεκαετίες είναι σαφέστατα ο καλύτερος.
μη μου αρχίσεις τα μα και μου, θα έπρεπε-δεν θα έπρεπε, αυτούς έχουμε με αυτούς πορευόμαστε...
αν γίνουν αύριο εκλογές - ΘΕΣ ΔΕ ΘΕΣ - θα πρέπει να σε κυβερνήσει ένας εκ των κουτσούμπας, μητσοτακης, κασσεάκης, ανδρουλάκης, βελόπουλος, κωνσταντοπούλου...διάλεξε
προτιμώ να κυβερνήσω εγώ :sunglasses:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
31
Like
3.301
Πόντοι
2.606
είναι ακριβή θέση κάνε προσφορά με 150% υπερκοστολόγηση τουλάχιστον
θα κυβερνήσεις με αξιοκρατία και ΤΟ ΑΞΙΖΩ.
να βάλεις τον αντισθένη στο πολιτισμού.
και τον χελ στη γεν. γραμματεία αθλητισμού. θα λάμψει
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
15.218
Like
13.565
Πόντοι
3.656
θα κυβερνήσεις με αξιοκρατία και ΤΟ ΑΞΙΖΩ.
να βάλεις τον αντισθένη στο πολιτισμού.
και τον χελ στη γεν. γραμματεία αθλητισμού. θα λάμψει
θα βάλω σε όλες τις θέσεις τους λακέδες της νέας δημοκρατίας που έχουμε στο σαιτ για να τους κάνω ότι θέλω και να είμαι σίγουρος ότι δε θα προσπαθήσουν να διεκδικήσουν κάτι πέρα από το ξεροκόμματο που θα τους πετάω :coffee:

όλοι εσείς αν θέλετε κομμάτι από την πίτα θα σας ανοίξω εταιρείες να σας δίνω δουλειές και αναθέσεις και θα έρχεστε κάθε μήνα στο γραφείο μου να μου ακουμπάτε το εργόσημο


θα σας φορολογώ και τα υπερκέρδη κιόλας για να μην φωνάζουν οι κνήτες του σαιτ όπως ο ζανκλόντ ότι πεθαίνουν από την πείνα να κάθονται και αυτοί στα αυγά τους


θα σας ταράξω στην νομιμότητα :wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.139
Κριτικές
31
Like
3.301
Πόντοι
2.606
θα σας φορολογώ και τα υπερκέρδη κιόλας για να μην φωνάζουν οι κνήτες του σαιτ όπως ο ζανκλόντ ότι πεθαίνουν από την πείνα να κάθονται και αυτοί στα αυγά τους


θα σας ταράξω στην νομιμότητα :wanker::wanker::wanker::wanker::wanker:
καντίνες για όλους μην ξεχάσεις !! :rockon::rockon:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.136
Like
34.379
Πόντοι
9.931
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.227
Like
3.478
Πόντοι
1.706
:coffee:

Αν και τέτοια ώρα θα με πάει πριονοκορδέλα............
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.198
Κριτικές
62
Like
44.836
Πόντοι
9.297
Ti δουλειά έχει η Τσυριζαια Τζακρη μπροστά μπροστά στην Παναγία Σουμελά στο Βέρμιο;
Είναι θρησκευόμενη πασοκογενης η αθεη που απλώς εκτελεί αναγκαστικά τον θεσμικό της ρόλο για να δηλωσει παρουσία;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.198
Κριτικές
62
Like
44.836
Πόντοι
9.297
καντίνες για όλους μην ξεχάσεις !! :rockon::rockon:
Εισηγούμαι παντσετα με μπούκοβο στο menu για να πιάσω τους Βόρειους...και προσθέτω και καρότο με λάχανο για να προσέλκυσουμε και τους Αθηνεζους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom