Νέα

Σπάει επιτέλους το μονοπώλιο του Ο.Π.Α.Π. ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα axaxouxas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 328
  • Εμφανίσεις 17K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

arcans5

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2009
Μηνύματα
784
Like
0
Πόντοι
6
Δεν ξερω τι δουλεια κανεις εσυ arcans5 αλλα οταν καιγεται το διπλανο χωριο ΠΕΡΙΜΕΝΕ να καει μετα και το δικο σου ........

Δεν σας κοφτει δηλαδη το οτι οι μονοπωλιακες πολιτικες σε ολους τους τομεις μας απειλουν ΟΛΟΥΣ ?
μεγαλε αλλο το ενα αλλο το αλλο.εισαι προποτζης και γιαυτο καιγεσε.αυτα τα πραγματα επρεπε να τα καταλαβεις απο πιο μπροστα.βλεπεις τι γινετε σε ολη την ευρωπη.
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Δεν καταλαβες ΔΕΝ ειμαι προποτζης αλλα λαχειοπωλης 20 χρονια τωρα

Αμα ειμουν προποτζης δεν θα με ενοιαζε φιλε μου

Αλλα ποιος μπορει να μου εγγυηθει οτι και οι προποτζηδες  μεθαυριο δεν θα κλεισουν οταν αποφασισει να παρει ολη την δουλεια τους η ΕΤΑΙΡΙΑ  ΟΠΑΠ ?

Γιατι να τους εχει με ποσοστα 7-12 % οταν μπορει αργοτερα να το εχει ολοκληρο σαν εταιρια μεσω ιντερνετ ?
 

arcans5

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2009
Μηνύματα
784
Like
0
Πόντοι
6
Δεν καταλαβες ΔΕΝ ειμαι προποτζης αλλα λαχειοπωλης 20 χρονια τωρα

Αμα ειμουν προποτζης δεν θα με ενοιαζε φιλε μου

Αλλα ποιος μπορει να μου εγγυηθει οτι και οι προποτζηδες  μεθαυριο δεν θα κλεισουν οταν αποφασισει να παρει ολη την δουλεια τους η ΕΤΑΙΡΙΑ  ΟΠΑΠ ?

Γιατι να τους εχει με ποσοστα 7-12 % οταν μπορει αργοτερα να το εχει ολοκληρο σαν εταιρια μεσω ιντερνετ ?
να αλλαξεις δουλεια ρε φιλε τοτε.απλα πραγματα.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
196
Πόντοι
866
Δεν καταλαβες ΔΕΝ ειμαι προποτζης αλλα λαχειοπωλης 20 χρονια τωρα

Αμα ειμουν προποτζης δεν θα με ενοιαζε φιλε μου

Αλλα ποιος μπορει να μου εγγυηθει οτι και οι προποτζηδες  μεθαυριο δεν θα κλεισουν οταν αποφασισει να παρει ολη την δουλεια τους η ΕΤΑΙΡΙΑ  ΟΠΑΠ ?

Γιατι να τους εχει με ποσοστα 7-12 % οταν μπορει αργοτερα να το εχει ολοκληρο σαν εταιρια μεσω ιντερνετ ?
δικε μου σε λιγο καιρο μεχρι και θα γαμαμε απτο νετ με ειδικη πουτσοθηκη που θα συνδεεις στο υπολογιστη :2funny:
μην το ψαχνεις ολα προς εκει πανε
αν γινουν στις μερες σου θασαι ατυχος
 

arcans5

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2009
Μηνύματα
784
Like
0
Πόντοι
6
δικε μου σε λιγο καιρο μεχρι και θα γαμαμε απτο νετ με ειδικη πουτσοθηκη που θα συνδεεις στο υπολογιστη :2funny:
μην το ψαχνεις ολα προς εκει πανε
αν γινουν στις μερες σου θασαι ατυχος
αυτο του λεω ρε τυπε και εγω.αυτος νομιζει οτι ακομα θα γυρνανε η λαχειοπολες στους δρομους με το κονταρι.
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Δεν νομίζω ότι μιλάει κανείς για ηλεκτρονικό λαχείο!Μην ξεχνάς ότι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα κόσμου που δεν έχει καμμία σχέση με το ίντερνετ...
 

arcans5

Μέλος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2009
Μηνύματα
784
Like
0
Πόντοι
6
Δεν νομίζω ότι μιλάει κανείς για ηλεκτρονικό λαχείο!Μην ξεχνάς ότι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα κόσμου που δεν έχει καμμία σχέση με το ίντερνετ...
θα πηγαινει απο το προποτζιδικο και θα το παιρνει ετοιμο ρε φιλε.
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
δικε μου σε λιγο καιρο μεχρι και θα γαμαμε απτο νετ με ειδικη πουτσοθηκη που θα συνδεεις στο υπολογιστη :2funny:
μην το ψαχνεις ολα προς εκει πανε
αν γινουν στις μερες σου θασαι ατυχος
το θέμα είναι να γαμάς 3D
αυτό που λες ήδη υπάρχει..
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
θα πηγαινει απο το προποτζιδικο και θα το παιρνει ετοιμο ρε φιλε.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να κάνουν κάτι τέτοιο!Τουλάχιστον σε αυτή την φάση...λαχεία παίρνουν και τώρα από τα πρακτορεία!
 

aser79

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2008
Μηνύματα
88
Like
0
Πόντοι
0
δικε μου σε λιγο καιρο μεχρι και θα γαμαμε απτο νετ με ειδικη πουτσοθηκη που θα συνδεεις στο υπολογιστη :2funny:
μην το ψαχνεις ολα προς εκει πανε
αν γινουν στις μερες σου θασαι ατυχος
Βγαινω εκτος θεματος αλλα κοιτα εδω νομιζω οτι αυτο που λες υπαρχει
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
να αλλαξεις δουλεια ρε φιλε τοτε.απλα πραγματα.

Δυστυχως αυτο καταλαβα φιλε μου αλλα τι γινεται οταν ξερεις μονο μια δουλεια εδω και 20 ετη ?

Πως μπορεις να αλλαξεις μια δουλεια ?

Δεν ειναι ευκολο .....

Αντε και εχεις τα αντερα και ανοιξες ενα μαγαζακι.....
μεχρι να σε μαθουν και να μαθεις θελεις τουλαχιστον 5-10 χρονια στο νερο ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ?
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μην με παρεξηγειτε βρε παιδια αλλα καταλαβετε ποσο δυσκολο ειναι να αλλαξεις επαγγελμα την σημερον εποχη.....

Δεν ειμουν ποτε κλαψας αλλα τωρα εχω φοβηθει φυσικο δεν ειναι με τα οσα διαβαζω ?
 

master.ioannis

Μέγας
Εγγρ.
7 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.560
Κριτικές
26
Like
507
Πόντοι
4.195
βγηκε η αποφαση. τωρα πλεον πληρωνουμε καθε μερα προστιμο και 3.000.000 ευρω κατ' αποκοπην προστιμο. ελα οιλοι βαθια το χερι στην τσεπη. οσο δεν βγαινει ελευθερα ο τζογος τερμα. καθε μερα 31.536 ευρω. ετσι ετσι βεντουζα θελουμε :2funny: :2funny:

Επί των δικαστικών εξόδων
56      Κατά το άρθρο 69, παράγραφος 2, του Κανονισμού Διαδικασίας, ο ηττηθείς διάδικος καταδικάζεται στα δικαστικά έξοδα εφόσον υπάρχει σχετικό αίτημα του νικήσαντος διαδίκου. Δεδομένου ότι η Επιτροπή ζήτησε την καταδίκη της Ελληνικής Δημοκρατίας, αυτή δε ηττήθηκε, πρέπει να καταδικαστεί στα δικαστικά έξοδα.
Για τους λόγους αυτούς, το Δικαστήριο (δεύτερο τμήμα) αποφασίζει:
1)      Η Ελληνική Δημοκρατία, μη τροποποιώντας τα άρθρα 2, παράγραφος 1, και 3 του νόμου 3037/2002, με τα οποία θεσπίζεται απαγόρευση εγκαταστάσεως και λειτουργίας, σε κάθε δημόσιο ή ιδιωτικό χώρο, εκτός των καζίνων, όλων των ηλεκτρικών, ηλεκτρομηχανικών και ηλεκτρονικών παιγνίων, συμπεριλαμβανομένων όλων των παιγνίων για ηλεκτρονικούς υπολογιστές, επ’ απειλή ποινικών ή διοικητικών κυρώσεων προβλεπομένων στα άρθρα 4 και 5 του ίδιου νόμου, σύμφωνα με τα άρθρα 28 ΕΚ, 43 ΕΚ και 49 ΕΚ και με το άρθρο 8 της οδηγίας 98/34/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 22ας Ιουνίου 1998, για την καθιέρωση μιας διαδικασίας πληροφόρησης στον τομέα των τεχνικών προτύπων και κανονισμών και των κανόνων σχετικά με τις υπηρεσίες της κοινωνίας των πληροφοριών, όπως τροποποιήθηκε με την οδηγία 98/48/ΕΚ του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου, της 20ής Ιουλίου 1998, δεν έλαβε όλα τα μέτρα που συνεπάγεται η εκτέλεση της αποφάσεως της 26ης Οκτωβρίου 2006, C‑65/05, Επιτροπή κατά Ελλάδας, και παρέβη κατά τον τρόπο αυτόν τις υποχρεώσεις που υπέχει από το άρθρο 228 ΕΚ.
2)      Υποχρεώνει την Ελληνική Δημοκρατία να καταβάλει στην Επιτροπή των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων, στον λογαριασμό «Ίδιοι πόροι της Ευρωπαϊκής Κοινότητας», χρηματική ποινή ύψους 31 536 ευρώ ανά ημέρα καθυστερήσεως στη λήψη των αναγκαίων μέτρων για τη συμμόρφωση προς την προπαρατεθείσα απόφαση Επιτροπή κατά Ελλάδας, από την ημερομηνία εκδόσεως της παρούσας αποφάσεως μέχρι την εκτέλεση της εν λόγω αποφάσεως Επιτροπή κατά Ελλάδας.
3)      Υποχρεώνει την Ελληνική Δημοκρατία να καταβάλει στην Επιτροπή των Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων, στον λογαριασμό «Ίδιοι πόροι της Ευρωπαϊκής Κοινότητας», το κατ’ αποκοπήν ποσό των τριών εκατομμυρίων ευρώ.
4)      Καταδικάζει την Ελληνική Δημοκρατία στα δικαστικά έξοδα.

 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
ΣΚΕΨΟΥ ΤΙ ΒΓΑΖΟΥΝ για να δεχονται τετοια προστιμα αδιαμαρτυρητα μαστερ Ιωαννη.............


και σκεψου τι νοσοκομεια - σχολεια - βρεφονηπιακους σταθμους - κτλ θα μπορουσαν να φτιαξουν με αυτα τα χρηματα
που στερουν καθημερινα απο τον αμοιρο Ελληνικο λαο που τον εχουν συνεχως στην φορολογικη μπριζα προς ωφελεια του ΟΠΑΠ.........
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ωραίος και ενήμερος, για άλλη μια φορά, ο master.ioannis.

Ευχαριστούμε.

Αντε να δούμε μπας και συμμορφωθούν τώρα οι δικοί μας και ανοίξει επιτέλους η αγορά.
Πιστεύω όμως ότι δε θα γίνει τίποτε, μιας και το πρόστιμο θα το πληρώνει ο ΟΠΑΠ, από τα έσοδά του, τα οποία είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ δυστυχώς...

Οποιαδήποτε εξέλιξη για το συγκεκριμένο θέμα, ας την ανεβάζουμε ρε παιδιά, για να ενημερωνόμαστε...για καλό είναι...
 
OP
OP
axaxouxas

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Ωραίος και ενήμερος, για άλλη μια φορά, ο master.ioannis.

Ευχαριστούμε.

[glow=red,2,300]Πιστεύω όμως ότι δε θα γίνει τίποτε, μιας και το πρόστιμο θα το πληρώνει ο ΟΠΑΠ, από τα έσοδά του, τα οποία είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ δυστυχώς...[/glow]

ΜΕΣΑ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom