Νέα

Σκότωσαν 20χρονη στα Γλυκά Νερά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kolofatseas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 181K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Χαζούλη...
Στη μια περίπτωση έχεις να σκεφτείς την πάρτη σου.
Στην άλλη την πάρτη σου σε αντιδιαστολή με το χρέος προς την πατρίδα, τους προγόνους, τα παιδιά σου.
Σύνελθε
Ποια πατριδα ρε των διακρισεων και των βυσματων,των γσλαζιων και πρασινων παιδιων,των ανισοτητων,
Αν η πατριδα δεν αγκαλιαζει τα παιδια της τη τρωει η μαρμαγκα...
Κρατος προνοιας χρειαζεται,αν το κρατος εχει λεφτα και ευημερει παιρνει πακιστανους και τους βαζει να πολεμησουν.
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
6.971
Like
11.950
Πόντοι
3.556
Τα έχεις μπερδεμένα φίλε. Καταρχάς για ποιό χρέος προς την πατρίδα αναφέρεσαι. Για τους πασόκους;;Για τους συριζαίους;;για του δαπίτες;;για τους δημόσιους υπάλληλους;; Για αυτούς που σε έχουν γραμμένο στα παπάρια τους και κοιτάζουν πώς θα σε κλέψουν ;;Για τους lgbtq;;τι σου προσφέρει αυτή η χώρα ώστε να σε απασχολεί αν θα διατηρηθεί ώς έχει;;
Όσον αφορά τους προγόνους μας καταρχάς ποιός σου είπε ότι οι πρόγονοι μας αγωνίστηκαν για να έχει η ελλάδα 35% μετανάστες;; Να είναι χρεωκοπημένη όπως τώρα;; Να μετατρέπεται σε πολυπολιτισμική χώρα όπως τώρα άρα στην ουσία να γίνεται ουδέτερη χώρα.Να παραχωρεί το όνομα της μακεδονίας;; να μειώνεται δραματικά ο γηγενής πληθυσμός της;; Να είναι πρώτη μούρη οι φεμινίστριες και οι πούστηδες;; Αυτή η χώρα δεν έχει καμία σχέση με το πώς την οραματίστηκαν οι πρόγονοι μας. Πολεμάς για κάτι που έχει αξία ,όχι για κάτι που βρίσκεται σε σήψη.
Τα παιδιά αυτή της χώρας φεύγουν για το εξωτερικό . Και εγώ αν έκανα παιδιά και τα μεγάλωνα στα 18 θα τα έστελνα έξω. Η χώρα είναι υποθηκευμένη με ένα χρέος στο 205% ,με ένα δημόσιο τεράστιο ,με τεράστια φορολογία . Η χώρα αυτή δεν έχει κανένα μέλλον όπως είναι τώρα,αυτά θα αγωνιστώ για να την αλλάξω είναι παραμύθια της χαλιμάς όπως δεν έχει αλλάξει τίποτα τα τελευταία 40 χρόνια,όπως δεν άλλαξε τίποτα με τα μνημόνια, με την χρεωκοπία της,όπως δεν θα αλλάξει στο μέλλον.

υγ. Εσένα μπορεί να σε έχει θρέψει καλά το σύστημα με τις δύο μερσέντες των 100 χιλιάδων ευρώ. Εγώ είμαι με ένα ποδήλατο ideal 20ετίας. Αγωνίσου εσύ για το σύστημα λοιπόν.
Και γυμναστική και οικολόγος ! Να που οι πολίτες κάνουν δειλά δειλά βήματα προς την πράσινη ανάπτυξη ... Εύγε !
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.680
Κριτικές
1
Like
5.628
Πόντοι
2.356
Τα έχεις μπερδεμένα φίλε. Καταρχάς για ποιό χρέος προς την πατρίδα αναφέρεσαι. Για τους πασόκους;;Για τους συριζαίους;;για του δαπίτες;;για τους δημόσιους υπάλληλους;; Για αυτούς που σε έχουν γραμμένο στα παπάρια τους και κοιτάζουν πώς θα σε κλέψουν ;;Για τους lgbtq;;τι σου προσφέρει αυτή η χώρα ώστε να σε απασχολεί αν θα διατηρηθεί ώς έχει;;
Όσον αφορά τους προγόνους μας καταρχάς ποιός σου είπε ότι οι πρόγονοι μας αγωνίστηκαν για να έχει η ελλάδα 35% μετανάστες;; Να είναι χρεωκοπημένη όπως τώρα;; Να μετατρέπεται σε πολυπολιτισμική χώρα όπως τώρα άρα στην ουσία να γίνεται ουδέτερη χώρα.Να παραχωρεί το όνομα της μακεδονίας;; να μειώνεται δραματικά ο γηγενής πληθυσμός της;; Να είναι πρώτη μούρη οι φεμινίστριες και οι πούστηδες;; Αυτή η χώρα δεν έχει καμία σχέση με το πώς την οραματίστηκαν οι πρόγονοι μας. Πολεμάς για κάτι που έχει αξία ,όχι για κάτι που βρίσκεται σε σήψη.
Τα παιδιά αυτή της χώρας φεύγουν για το εξωτερικό . Και εγώ αν έκανα παιδιά και τα μεγάλωνα στα 18 θα τα έστελνα έξω. Η χώρα είναι υποθηκευμένη με ένα χρέος στο 205% ,με ένα δημόσιο τεράστιο ,με τεράστια φορολογία . Η χώρα αυτή δεν έχει κανένα μέλλον όπως είναι τώρα,αυτά θα αγωνιστώ για να την αλλάξω είναι παραμύθια της χαλιμάς όπως δεν έχει αλλάξει τίποτα τα τελευταία 40 χρόνια,όπως δεν άλλαξε τίποτα με τα μνημόνια, με την χρεωκοπία της,όπως δεν θα αλλάξει στο μέλλον.

υγ. Εσένα μπορεί να σε έχει θρέψει καλά το σύστημα με τις δύο μερσέντες των 100 χιλιάδων ευρώ. Εγώ είμαι με ένα ποδήλατο ideal 20ετίας. Αγωνίσου εσύ για το σύστημα λοιπόν.
μαλλον εσυ αγωνιζεσαι για το συστημα τυπε και μαλιστα πολυ καλα, αφου καταφερες 20 χρονια να εχεις ενα ιντεαλ, ο μερσεντεσακιας καλα σε κανει! μαλλον εισαι ο σαντμαν της οικονομιας... βρες λοιπον τι πηγε λαθος και σε εβαλε απο κατω ο μερσεντεσακιας αντι να εισαι εσυ αυτος! και μην μου πεις πως φταιει ο αναδρομος ερμης για το ποδηλατο!
 

ROB. C

Μέγας
Εγγρ.
15 Ιουν 2021
Μηνύματα
10.321
Κριτικές
2
Like
19.071
Πόντοι
3.656
μαλλον εσυ αγωνιζεσαι για το συστημα τυπε και μαλιστα πολυ καλα, αφου καταφερες 20 χρονια να εχεις ενα ιντεαλ, ο μερσεντεσακιας καλα σε κανει! μαλλον εισαι ο σαντμαν της οικονομιας... βρες λοιπον τι πηγε λαθος και σε εβαλε απο κατω ο μερσεντεσακιας αντι να εισαι εσυ αυτος! και μην μου πεις πως φταιει ο αναδρομος ερμης για το ποδηλατο!
Άργησε να καταλάβει το παιχνίδι γι αυτό έμεινε με το ποδήλατο αν κ μάλλον το λέει καθ'υπερβολή.
Τώρα που αντιλήφθηκε είναι οργισμένος,στην ουσία έχει δίκιο,άλλωστε η λέξη πατρίδα τελεί υπο σιωπηρής απαγόρευσης.
Ο καθένας για τη παρτάρα του στη χώρα χώρο....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.370
Κριτικές
1
Like
35.446
Πόντοι
6.256
Μεχρι και η σχεδιαστρια του νυφικου μιλησε στον εισαγγελατο
Συντομα η ερευνα θα μεταφερθει δυτικα του σεμπού
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706
Ποια πατριδα ρε των διακρισεων και των βυσματων,των γσλαζιων και πρασινων παιδιων,των ανισοτητων,
Αν η πατριδα δεν αγκαλιαζει τα παιδια της τη τρωει η μαρμαγκα...
Κρατος προνοιας χρειαζεται,αν το κρατος εχει λεφτα και ευημερει παιρνει πακιστανους και τους βαζει να πολεμησουν.
Εντάξει ρε Ζαν, άσε εμάς να πολεμήσουμε για την πατρίδα τους ανθρώπους μας και ότι πιστεύουμε.
Εσύ πολέμα τουλάχιστον για να σώσεις το σπίτι που παίρνεις ενοίκιο, τις μετοχές, το χρυσάφι και τα κρύπτο σου!
:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.370
Κριτικές
1
Like
35.446
Πόντοι
6.256
Αφού ξέρεις ΧΑ ΧΑ
Νταχάου πήγα δλδ Γερμανία
Άουσβιτς όχι δυστυχως
Α ναι, το αουσβιτς ειναι κρακοβια.
Θελω και γω να παω αλλα μας εφαγαν οι ταιλάνδες

Επ ευκαιρια να πω για ενα βιβλιο που εχω διαβασει σχετικα
Ειναι το
Εαν αυτο ειναι ο ανθρωπος του Πρίμο Λέβι,
Και το ολοκαυτωμα ειναι καλο
Για να μην ξεχναμε τι σημαινει γερμανια
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Τα έχεις μπερδεμένα φίλε. Καταρχάς για ποιό χρέος προς την πατρίδα αναφέρεσαι. Για τους πασόκους;;Για τους συριζαίους;;για του δαπίτες;;για τους δημόσιους υπάλληλους;; Για αυτούς που σε έχουν γραμμένο στα παπάρια τους και κοιτάζουν πώς θα σε κλέψουν ;;Για τους lgbtq;;τι σου προσφέρει αυτή η χώρα ώστε να σε απασχολεί αν θα διατηρηθεί ώς έχει;;
Όσον αφορά τους προγόνους μας καταρχάς ποιός σου είπε ότι οι πρόγονοι μας αγωνίστηκαν για να έχει η ελλάδα 35% μετανάστες;; Να είναι χρεωκοπημένη όπως τώρα;; Να μετατρέπεται σε πολυπολιτισμική χώρα όπως τώρα άρα στην ουσία να γίνεται ουδέτερη χώρα.Να παραχωρεί το όνομα της μακεδονίας;; να μειώνεται δραματικά ο γηγενής πληθυσμός της;; Να είναι πρώτη μούρη οι φεμινίστριες και οι πούστηδες;; Αυτή η χώρα δεν έχει καμία σχέση με το πώς την οραματίστηκαν οι πρόγονοι μας. Πολεμάς για κάτι που έχει αξία ,όχι για κάτι που βρίσκεται σε σήψη.
Τα παιδιά αυτή της χώρας φεύγουν για το εξωτερικό . Και εγώ αν έκανα παιδιά και τα μεγάλωνα στα 18 θα τα έστελνα έξω. Η χώρα είναι υποθηκευμένη με ένα χρέος στο 205% ,με ένα δημόσιο τεράστιο ,με τεράστια φορολογία . Η χώρα αυτή δεν έχει κανένα μέλλον όπως είναι τώρα,αυτά θα αγωνιστώ για να την αλλάξω είναι παραμύθια της χαλιμάς όπως δεν έχει αλλάξει τίποτα τα τελευταία 40 χρόνια,όπως δεν άλλαξε τίποτα με τα μνημόνια, με την χρεωκοπία της,όπως δεν θα αλλάξει στο μέλλον.

υγ. Εσένα μπορεί να σε έχει θρέψει καλά το σύστημα με τις δύο μερσέντες των 100 χιλιάδων ευρώ. Εγώ είμαι με ένα ποδήλατο ideal 20ετίας. Αγωνίσου εσύ για το σύστημα λοιπόν.
Φιλε μου να σε ρωτησω ποσα παιδια εχεις; Γιατι, οι προγονοι που αναφερεις κανανε πολλα παιδια, και ισως αυτο ειναι το σπουδαιοτερο που μπορουμε να προσφερουμε τωρα στην πατριδα μας.
(Παρεπιμπτοντως και εγω ιντεαλ εχω, για την δουλεια που το θελω μια χαρα ειναι, πολυ πιο εξυπηρετικο απο μερσεντες)
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.733
Κριτικές
184
Like
43.929
Πόντοι
21.896
Α ναι, το αουσβιτς ειναι κρακοβια.
Θελω και γω να παω αλλα μας εφαγαν οι ταιλάνδες

Επ ευκαιρια να πω για ενα βιβλιο που εχω διαβασει σχετικα
Ειναι το
Εαν αυτο ειναι ο ανθρωπος του Πρίμο Λέβι,
Και το ολοκαυτωμα ειναι καλο
Για να μην ξεχναμε τι σημαινει γερμανια
Τώρα μιλούσα με την κουμπάρα μου (ταυλανδη) από ουντον Ντάνι και κάνουν τα πάντα για να ανοίξουν κ την υπόλοιπη. Χώρα

Ειδικά οι ξενοδόχοι εκτός πουκετ
Κρακοβία αξίζει μια βόλτα κ στο Άουσβιτς
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Γιατι δεν δοκιμαζεις εσυ να σε δω?
Εγω στην πραξη θα ηθελα να τον δοκιμασω. Τσαρκες στη Θεσσαλονικη.

Αν δεν εχει βρει τουλαχιστον 2 μουνια να ξεσκισει μεχρι τα Χριστουγεννα,απετυχα.

Αν το σκορ βγει οver 2μιση,θα σνομπαρει το bou γιατι δε θα εχει χρονο να ξεκαβλωσει.

Ξερω οτι η προταση μου θα απορριφθει επειδη εχει εναν αλφα εγωισμο,παραμενει ανοιχτη ομως.
 

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.967
Πόντοι
456
Ο Μπάμπης του Μπάμπη τον Μπάμπη ω Μπάμπη. Δεν τόν βλέπω για ουδέτερο.
Ισχυει ομως. Πριν απο ονοματα,ουσιαστικα το (ν) μπαινει στις περιπτωσεις που προαναφερθησαν.

"Το Μπαμπη "ειναι γραμματικα το σωστο. Προφορικα λεμε "τον Μπαμπη" φυσικα,αλλου παπα ευαγγελιο αυτο :cheesy:
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
9
Like
8.123
Πόντοι
2.036
Τον οποιο λαο καποιοι που ειχανε συμφεροντα, τον αφησαν αμορφωτο αρχικα και τον εκμαυλισανε, εδω και πολλες δεκαετιες, για να μπορουν να τον χειραγωγουν.
Θα σ' απογοητεύσω μάλλον αλλά η μόρφωση, όπως την εννούν σήμερα, δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με την αντικειμενική έννοια του όρου. Οπότε θεωρώ άστοχο το σχόλιό σου. Εκτός και άν αναφέρεσαι σε αξίες και αξιακό πεδίο...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Θα σ' απογοητεύσω μάλλον αλλά η μόρφωση, όπως την εννούν σήμερα, δεν έχει καμμία απολύτως σχέση με την αντικειμενική έννοια του όρου. Οπότε θεωρώ άστοχο το σχόλιό σου. Εκτός και άν αναφέρεσαι σε αξίες και αξιακό πεδίο...
Ο δασκαλος,απο δασκαλος μετατραπηκε σε δημοσιο υπαλληλο, και η πραγματικη μορφωση μετατραπηκε σε πτυχιο και μορια, για διορισμο στο δημοσιο.
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
9
Like
8.123
Πόντοι
2.036
Ο δασκαλος,απο δασκαλος μετατραπηκε σε δημοσιο υπαλληλο, και η πραγματικη μορφωση μετατραπηκε σε πτυχιο και μορια, για διορισμο στο δημοσιο.
Συμφωνώ 100%. Η μόρφωση πλέον είναι συνώνυμη της εξειδίκευσης!
 

Makedonas1971

Σεβαστός
Εγγρ.
12 Ιουν 2018
Μηνύματα
3.274
Κριτικές
9
Like
8.123
Πόντοι
2.036
Ποια πατριδα ρε των διακρισεων και των βυσματων,των γσλαζιων και πρασινων παιδιων,των ανισοτητων,
Αν η πατριδα δεν αγκαλιαζει τα παιδια της τη τρωει η μαρμαγκα...
Κρατος προνοιας χρειαζεται,αν το κρατος εχει λεφτα και ευημερει παιρνει πακιστανους και τους βαζει να πολεμησουν.
Εκτός από ιδεοληπτικός φιλαράκι, στερείσαι και των βασικών. Πατρίδα και κράτος δεν είναι ταυτόσημες έννοιες. . Κράτος είναι ο Κούλης και ο χαραμοφάης ο τσίπρας. Πατρίδα είναι κάτι το οποίο ποτέ σου δεν θα το καταλάβεις, γιατί δεν το έχεις νοιώσει και ποτέ. Π Ο Τ Ε όμως...
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.370
Κριτικές
1
Like
35.446
Πόντοι
6.256
Ειχε και ζωντανη συνδεση με σουδα γιατι ισως ειχε παει τον απριλη η καρολαιν να δει σπιτι, ισως ειχε παει μετο ελικοπτερο, αλλα δεν προσγειωθηκε τοτε κανενα ελικοπτερο εκει
Και ισως ...
Τετοια καταντια δεν ξαναδαμε ποτε,
Εισαγγελατος συνεχεια ειχε μπαμπη με μικρα διαλειματα ινδικης μεταλλαξης και ελληνικης μαλακιας

Μια ελλαδα κρεμεται απο τις ξερυθμισμενες ορμόνες μιας μακαριτισας φιλιππινεζας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom