Νέα

Σημαιοφόροι με κλήρωση και όχι βάσει βαθμολογίας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rainbow
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 113
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Με βάση το Προεδρικό Διάταγμα που δημοσιεύτηκε στην Εφημερίδα της Κυβέρνησης πλέον οι σημαιοφόροι των δημοτικών σχολείων θα ορίζονται μετά από κλήρωση.
Τέλος οι... αριστούχοι σημαιοφόροι στα δημοτικά Με βάσει το Προεδρικό Διάταγμα”Σημαιοφόροι, παραστάτες και υπεύθυνοι για την κατάθεση στεφάνου ορίζονται μαθητές της ΣΤ΄ τάξης. Σημαιοφόροι ορίζονται δύο μαθητές της ΣΤ’ τάξης, o ένας για το χρονικό διάστημα μέχρι 31 Ιανουαρίου και o άλλος από 1η Φεβρουαρίου μέχρι το τέλος του διδακτικού έτους. Η επιλογή σημαιοφόρων, παραστατών και υπευθύνων κατάθεσης στεφάνου πραγματοποιείται με κλήρωση ανάμεσα στο σύνολο των μαθητών της τάξης.

Η κλήρωση διενεργείται παρουσία του συνόλου των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης με ευθύνη του διευθυντή της σχολικής μονάδας ή του νόμιμου αναπληρωτή του και συντάσσεται σχετικό πρακτικό Συλλόγου Διδασκόντων.”

πηγή:
 
OP
OP
R

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Ρε δεν πάμε καλά με αυτές τις ηλίθιες αριστερές πολλάκιες ιδεοληψίες...
Θα τα ισοπεδώσουν όλα οι άπλυτοι και εμείς θα τους κοιτάμε? Στο διάλο, στη Γυάρο και ακόμα πιο μακριά να πάνε τα καθάρματα οι αριστεροί (λέμε τώρα) βολεψάκηδες...
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
Αφου ολοι α παίρνουν τι νοημα εχει ο πρωτος .καλα κανουν γιατι παιζονταν παιχνιδια
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.985
Like
5.027
Πόντοι
1.106
Ρε δεν πάμε καλά με αυτές τις ηλίθιες αριστερές πολλάκιες ιδεοληψίες...
Θα τα ισοπεδώσουν όλα οι άπλυτοι και εμείς θα τους κοιτάμε? Στο διάλο, στη Γυάρο και ακόμα πιο μακριά να πάνε τα καθάρματα οι αριστεροί (λέμε τώρα) βολεψάκηδες...
Ποια ειναι η ισοπεδωση ρε συ;Δηλαδη τι λες σ ενα παιδακι α εσυ δεν εισαι αξιος να σηκωσεις τη σημαια γιατι δεν εισαι καλος μαθητης;
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Έτσι και αλλιώς κι βαθμοί είναι "ότι να ναι"
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
8
Like
2.986
Πόντοι
506
Και πολύ καλά εκαναν. Έμενα που έβγαζα 13 και 14 μου έλεγε το κράτος ότι δεν είμαι άξιος εγώ να σηκώσω το σημαία. Ενώ τώρα αν θέλω φυσικά να το κάνω θα έχω κάποια ευκαιρία
 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
201
Πόντοι
16
Καμμια σχεση μάγκες η σημαια με την επιδοση. Τη σημαια πρεπει να την παιρνειοποιος του σρεσει και καμαρωνει
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.985
Like
5.027
Πόντοι
1.106
Και πολύ καλά εκαναν. Έμενα που έβγαζα 13 και 14 μου έλεγε το κράτος ότι δεν είμαι άξιος εγώ να σηκώσω το σημαία. Ενώ τώρα αν θέλω φυσικά να το κάνω θα έχω κάποια ευκαιρία
6η πας ρε ακομα;
Απαγορευεται να μπαινεις στο site να ξερεις!!
 
OP
OP
R

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Και πολύ καλά εκαναν. Έμενα που έβγαζα 13 και 14 μου έλεγε το κράτος ότι δεν είμαι άξιος εγώ να σηκώσω το σημαία. Ενώ τώρα αν θέλω φυσικά να το κάνω θα έχω κάποια ευκαιρία

Δεν ήσουν άριστος. Όχι ανίκανος. Δεν σε κατηγόρησε κανείς για τις επιδόσεις σου.
Στις μαθητικές παρελάσεις, τη σημαία φέρουν οι άριστοι!!! Μας αρέσει ή δεν μας αρέσει, αυτό είναι το ορθόν. Και τονίζω "στις μαθητικές παρελάσεις"
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
8
Like
2.986
Πόντοι
506
Δεν ήσουν άριστος. Όχι ανίκανος. Δεν σε κατηγόρησε κανείς για τις επιδόσεις σου.
Στις μαθητικές παρελάσεις, τη σημαία φέρουν οι άριστοι!!! Μας αρέσει ή δεν μας αρέσει, αυτό είναι το ορθόν. Και τονίζω "στις μαθητικές παρελάσεις"
και ποιος αποφασίζει ρε παλικάρι μου τι είναι ορθόν και τι οχι. Απλά με αυτή την ιδέα έχουμε μεγαλώσει και μας φαίνεται περίεργο αν αλλάξει κάτι στο μέλλον. Μαλακίες. Δεν ήμουν αριστοσ ισχύει. Άρα ήμουν ανίκανος να την σηκώσω. Τόσο απλά
 

dinos34

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2016
Μηνύματα
1.317
Κριτικές
17
Like
1.006
Πόντοι
1.026
Οι περισσότεροι ήρωες της επανάστασης ήταν αγράμματοι αλλά είχαν ψυχή. Οι παρελάσεις δεν είναι έπαινος μαθητικής επίδοσης. Εξάλλου οι βαθμοί ειναι αποτέλεσμα παπαγαλιας και "γλυψιματος" στα σχολεία και οχι ικανότητας προσωπικότητας η ευφυήας
 
OP
OP
R

Rainbow

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.297
Like
400
Πόντοι
36
Στο όνομα των αλλαγών ισοπεδώσαμε κάθε αξία για να αναρριχηθούν ως είθισται οι ανίκανοι...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
απο ανεπροκοπο πρωθυπουργο τι περιμενετε

βαρουφακης
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.939
Κριτικές
8
Like
2.986
Πόντοι
506
Στο όνομα των αλλαγών ισοπεδώσαμε κάθε αξία για να αναρριχηθούν ως είθισται οι ανίκανοι...
άρα θες μια κοινωνία εντελωσ στασιμη. Να μη κάνει καμία αλλαγή γιατί θα ισοπεδωθουν όλα. Δεν λέω να αλλάξουν όλα, αλλά κάποια πράματα θέλουν αλλαγή
 

Eraser..

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
28.142
Like
10.396
Πόντοι
2.606
οι «7» που ψήφισαν το «ξήλωμα» του νόμου Διαμαντοπούλου που είχαν υπερψηφίσει το 2011!

.....
Θεοδώρα Τζάκρη, ο Μάρκος Μπόλαρης, ο Θεόδωρος Παραστατίδης, ο Γιάννης Μιχελογιαννάκης, η Μαρία Κόλλια-Τσαρουχά, η Έλενα Κουντουρά και ο Παναγιώτης Κουρουμπλής, άνηκαν στους 255 βουλευτές που είχαν ψηφίσει τον νόμο της Άννας Διαμαντοπούλου.
.....


μπουμπούκια όλοι τους...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
«Η καριέρα είναι χολέρα»

καρανικας 2500 ευρω τον μηνα

 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.985
Like
5.027
Πόντοι
1.106
Δεν ήσουν άριστος. Όχι ανίκανος. Δεν σε κατηγόρησε κανείς για τις επιδόσεις σου.
Στις μαθητικές παρελάσεις, τη σημαία φέρουν οι άριστοι!!! Μας αρέσει ή δεν μας αρέσει, αυτό είναι το ορθόν. Και τονίζω "στις μαθητικές παρελάσεις"
Ερωτηση: γιατι τονιζεις στις μαθητικες παρελασεις;
 

sersegas

Σπουδαίος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
853
Κριτικές
10
Like
248
Πόντοι
2.277
Μολις χασαμε ενα ατου που ειχαμε για να κανουμε τα πιτσιρικια (που το εχουν το διαβασμα , εννοειται) να ειναι ενταξει με τα μαθηματα τους.καλως ή κακως (καλως κατ ' εμε) , πολλα πιτσιρικια καμαρωνουν που ειναι σημαιοφοροι.Αλλη μια αριστερη? μαλακια.
 

nickpie2008

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.985
Like
5.027
Πόντοι
1.106
Δεν ήσουν άριστος. Όχι ανίκανος. Δεν σε κατηγόρησε κανείς για τις επιδόσεις σου.
Στις μαθητικές παρελάσεις, τη σημαία φέρουν οι άριστοι!!! Μας αρέσει ή δεν μας αρέσει, αυτό είναι το ορθόν. Και τονίζω "στις μαθητικές παρελάσεις"
Με τον τροπο αυτο κατατασει κανεις λοιπον τους μαθητες (και μαλιστα σε πολυ μικρη ηλικια) σε 2 κατηγοριες: στους αριστους κι αρα "ικανους" να φερουν τη σημαια και στους υπολοιπους που δεν ειναι ικανοι (ή εστω δεν εχουν δικαιωμα) να την φερουν
Οι αποκλεισμοι σε οποιαδηποτε κοινωνια ειναι στοιχειο ρατσισμου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom