Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Δε χρειάζεται κόσμος στους δρόμους αυτή τη φορά. Με τα όπλα τους θα τον πιούνε.
Με τα ίδια τους τα όπλα..
Τυπε κατι θα κανουν ρε και θα φοβισουν τον κοσμο. Ειχαμε 1 μηνα τον φυσσα. Τωρα 3 βδομαδες με το λουνα παρκ γιατι ο δημαρχος ηταν συριζαιος...!Το ιδιο ατυχημα εγινε κ σε αλλο λουνα-παρκ αλλα δεν ακουστηκε κιχ γιατι εκει ηταν ΝΔ δημαρχος
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
URL]]
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
http://[URL unfurl="true"]www.periodista.gr/images/greece/farmakoipoioi.jpg[/img[/URL]]
[/quote]τυπε τι ειναι αυτα που γραφεις
θελεις η χωρα να περασει στην αβεβαιοτητα και την αποσταθεροποιηση?
δεν ειδες τι ειπε ο βαγγελας?
 

Ζμπούτσαμ

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
1.772
Like
3
Πόντοι
16
Νομίζω ότι ούτε εσενα σου αρεσει ο λαϊκισμός.

Ο λαϊκισμός όντως ποτέ δε μου άρεσε.
Το να μεταφράζεται σε λαϊκισμό ο κριτική στο κυβερνητικό έργο και μάλιστα από αυτούς που δε βρίσκουν ούτε ψεγάδι στην πολιτική αυτή,είναι κάπως..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Για τον αλεξ, το δεξιο αρχοσχολο κομματοσκυλο, ολα αυτα δεν ισχυουν. Ολα ειναι μελι γαλα στην Ελλαδα.
Δεξιος ειμαι, ναι.
Αργόσχολος προφανως οχι γιατι δουλευω πολλες ωρες καθε μερα.
Κομματόσκυλο δεν ξερω τι εννοεις, εγω δεν ειμαι καν μελος κόμματος ούτε εχω παρει μία δραχμη απο κομμα ή από το Δημόσιο.
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.469
Like
200
Πόντοι
866
Δεξιος ειμαι, ναι.
Αργόσχολος προφανως οχι γιατι δουλευω πολλες ωρες καθε μερα.
Κομματόσκυλο δεν ξερω τι εννοεις, εγω δεν ειμαι καν μελος κόμματος ούτε εχω παρει μία δραχμη απο κομμα ή από το Δημόσιο.
τυπε πως τα προλαβαινεις ολα
δουλεια
οικογενεια
σαιτ
γκομενες
:think:
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Δεξιος ειμαι, ναι.
Αργόσχολος προφανως οχι γιατι δουλευω πολλες ωρες καθε μερα.
Κομματόσκυλο δεν ξερω τι εννοεις, εγω δεν ειμαι καν μελος κόμματος ούτε εχω παρει μία δραχμη απο κομμα ή από το Δημόσιο.
Και πλουσιος να προσθεσω,μιας και τα βλεπεις ολα ροδινα στην ελλαδα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Στην Ιταλια κυβερναει ο Συριζα?

Πληθαίνουν καθημερινά και περισσότερο οι φωνές για αποχώρηση από την ευρωζώνη, όπως δηλαδή στην Ελλάδα υποστηρίζει η kontra news και στην γειτονική μας Ιταλία το σχέδιο για έξοδο από το ενιαίο νόμισμα έχει κερδίσει τα τελευταία χρόνια μεγάλο μέρος της κοινής γνώμης και, για το λόγο αυτό, πληθαίνουν οι αναλύσεις και αντιπαραθέσεις στον ημερήσιο και περιοδικό, έντυπο και ηλεκτρονικό, τύπο.

Tο πρώτο πράγμα που συζητιέται είναι  το εμπορικό ισοζύγιο, καθώς η έξοδος από το ευρώ και η υιοθέτηση ενός υποτιμημένου νομίσματος θα ευνοήσει τις ιταλικές εξαγωγές , δεδομένου ότι τα προϊόντα θα πωλούνται σε πιο ανταγωνιστικές τιμές στις διεθνείς αγορές, αλλά στο αφιέρωμα του Ιταλικού περιοδικού Panorama δίνεται έμφαση στις βαθιές αλλαγές που έχει υποστεί η βιομηχανία της χώρας, ενώ ταυτόχρονα αυξήθηκαν οι εισαγωγές των πρώτων υλών, που πλέον «λείπουν εντελώς και πληρώνονται σε δολάρια» . Το δεύτερο που μελετά η Ιταλική επιθεώρηση είναι οι συνέπειες της εξόδου από το ευρώ για την ιταλική οικονομία στο σύνολό της, ακριβώς λόγω της αύξησης των τιμών των βασικών προϊόντων  και του γεγονότος ότι τα τελευταία 15 χρόνια,  η μεγάλη μεσογειακή χώρα έκανε ελάχιστα για να αποκτήσει ενεργειακή αυτάρκεια, όπως ακριβώς συνέβη και στην Ελλάδα λέμε στην kontra news.

Ένα άλλο σημαντικό θέμα και εντελώς ανάλογο με την Ελληνική πραγματικότητα είναι πως το Ιταλικό δημόσιο χρέος αποτιμάται σε ευρώ  και πολλοί αναρωτιούνται τι θα συμβεί αν και όταν η χώρα εγκαταλείψει το ενιαίο νόμισμα, ζήτημα που παρακολουθεί με μεγάλη προσοχή  η kontra news, καθώς σε ολόκληρη την Ευρώπη η συζήτηση για το τέλος του ευρώ «έχει ανάψει για τα καλά».

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom