Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Μπορεί να ήταν καλαματιανά τριχοκώλια...πάντως ο αντωνάκης έκανε πάρτυ ενώ τα κορόιδα έτρεχαν  :grin:
samar.gif
 

Φ45

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Αυγ 2007
Μηνύματα
282
Κριτικές
24
Like
1.343
Πόντοι
5.960
Πολύ τον πάω τον επίτιμο. Καλά κάνει και μακάρι να είμαι κι εγώ έτσι στην ηλικία του. Να δεις που θα του σηκώνεται κιόλας. Πάνω στο σεξ θα το έσπασε το ισχίο πριν λίγο καιρό.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.048
Like
2
Πόντοι
166
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ε μετα απο τοσα χρονια μαγκια του....και εγω τον παω  :o
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Αν τυχον πεθανει ο Μητσοτάκης, θα γκρεμιστεί ο κοσμος μου τύπε.
Τιποτα πια δεν θα είναι το ιδιο.
Δεν μπορω να διανοηθω τη ζωη μου χωρις Μητσοτακη.
την επιστροφη φερη πως την κρινεις τυπε?
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
198
Πόντοι
866
Αυτά τα εχουμε ξεκαθαρισει τύπε. Ούτε η φωτογραφια του. Εξαλλου μας είναι αχρηστος.
ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ
Επιστρέφει στη ΝΔκαι ο Καρατζαφέρης

Στην τελική ευθεία βρίσκονται οι διεργασίες που θα οδηγήσουν στη συμφωνία μεταξύ του πρωθυπουργού και του προέδρου του ΛΑΟΣ, για την επιστροφή του κ. Καρατζαφέρη στη ΝΔ, στο κόμμα στο οποίο γεννήθηκε πολιτικά και υπηρέτησε πολλές δεκαετίες. Ο ίδιος ο κ. Καρατζαφέρης επιβεβαίωσε εμμέσως με δηλώσεις του (Mega), την Τετάρτη, ότι η συμφωνία σε επίπεδο κορυφής είναι ορατή πλέον, αν και δεν προσδιόρισε τον χρόνο κατά τον οποίο θα «κλειδώσει» το όλο θέμα. «Εγώ θα κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου προκειμένου ο Αλέξης Τσίπρας να μην αναλάβει τη διακυβέρνηση της χώρας, γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν πραγματικά καταστροφικό», δήλωσε χαρακτηριστικά, κληθείς να σχολιάσει την πρόσκληση που του είχε απευθύνει νωρίτερα την ίδια ημέρα ο υπουργός Υγείας Μ. Βορίδης, ο οποίος με τη σειρά του προφανώς μετέφερε το κλίμα που υπάρχει για τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ στο Μέγαρο Μαξίμου.

Ο κ. Καρατζαφέρης, ο οποίος διατηρεί με τον πρωθυπουργό καλή προσωπική σχέση, λειτούργησε πάντοτε παραταξιακά και το ίδιο αναμένεται να πράξει και τώρα. Ωστόσο, την τελική - επίσημη πρωτοβουλία αναμένεται να λάβει ο ίδιος ο κ. Σαμαράς, ο οποίος, εφόσον οι διεργασίες ολοκληρωθούν, θα «σφραγίσει» τη νέα περίοδο στις σχέσεις της ΝΔ με τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ με μία συνάντηση που θα έχει στο Μέγαρο Μαξίμου με τον κ. Καρατζαφέρη.

Η κίνηση αυτή, όπως είχε αποκαλύψει το «Εθνος», εντάσσεται στο πλαίσιο της προσπάθειας που έχει ήδη προαναγγείλει ο πρωθυπουργός για την αμφίπλευρη διεύρυνση της ΝΔ. Ο κ. Σαμαράς εκτιμά ότι μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη θα έχουν «κλειδώσει» οι αποφάσεις για τις διορθωτικές κινήσεις που θέλει να πετύχει κυρίως στο πεδίο φορολογίας και αυτό το γεγονός θα σηματοδοτήσει την αλλαγή πορείας της ελληνικής οικονομίας.

Με αφορμή τις θετικές αυτές εξελίξεις, θα μπορέσει πιο εύκολα να απευθύνει -και μέσα από την Εθνική Συνδιάσκεψη που θα συγκαλέσει- προσκλητήριο συστράτευσης προς τους πολιτικούς φορείς αλλά και τα πρόσωπα που κινούνται γύρω από τη ΝΔ, θέτοντας ως «κοινό στοίχημα» την ανάπτυξη της χώρας. Σύμφωνα με πληροφορίες του «Εθνους», το βασικό μήνυμα που θα εκπέμψει είναι πως «οι παλιές ταμπέλες μεταξύ προοδευτικών και συντηρητικών δεν υπάρχουν πια» και πως τώρα οι πολιτικές δυνάμεις χωρίζονται σε εκείνες που επιδιώκουν την ανάπτυξη και την οριστική έξοδο της χώρας από την πολύπλευρη κρίση και σε εκείνες που θέλουν τη στασιμότητα και το τέλμα».

Πηγή: ethnos.gr



 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
ΤΕΛΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ
Επιστρέφει στη ΝΔκαι ο Καρατζαφέρης

Στην τελική ευθεία βρίσκονται οι διεργασίες που θα οδηγήσουν στη συμφωνία μεταξύ του πρωθυπουργού και του προέδρου του ΛΑΟΣ, για την επιστροφή του κ. Καρατζαφέρη στη ΝΔ, στο κόμμα στο οποίο γεννήθηκε πολιτικά και υπηρέτησε πολλές δεκαετίες. Ο ίδιος ο κ. Καρατζαφέρης επιβεβαίωσε εμμέσως με δηλώσεις του (Mega), την Τετάρτη, ότι η συμφωνία σε επίπεδο κορυφής είναι ορατή πλέον, αν και δεν προσδιόρισε τον χρόνο κατά τον οποίο θα «κλειδώσει» το όλο θέμα. «Εγώ θα κάνω ό,τι περνά από το χέρι μου προκειμένου ο Αλέξης Τσίπρας να μην αναλάβει τη διακυβέρνηση της χώρας, γιατί κάτι τέτοιο θα ήταν πραγματικά καταστροφικό», δήλωσε χαρακτηριστικά, κληθείς να σχολιάσει την πρόσκληση που του είχε απευθύνει νωρίτερα την ίδια ημέρα ο υπουργός Υγείας Μ. Βορίδης, ο οποίος με τη σειρά του προφανώς μετέφερε το κλίμα που υπάρχει για τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ στο Μέγαρο Μαξίμου.

Ο κ. Καρατζαφέρης, ο οποίος διατηρεί με τον πρωθυπουργό καλή προσωπική σχέση, λειτούργησε πάντοτε παραταξιακά και το ίδιο αναμένεται να πράξει και τώρα. Ωστόσο, την τελική - επίσημη πρωτοβουλία αναμένεται να λάβει ο ίδιος ο κ. Σαμαράς, ο οποίος, εφόσον οι διεργασίες ολοκληρωθούν, θα «σφραγίσει» τη νέα περίοδο στις σχέσεις της ΝΔ με τον πρόεδρο του ΛΑΟΣ με μία συνάντηση που θα έχει στο Μέγαρο Μαξίμου με τον κ. Καρατζαφέρη.

Η κίνηση αυτή, όπως είχε αποκαλύψει το «Εθνος», εντάσσεται στο πλαίσιο της προσπάθειας που έχει ήδη προαναγγείλει ο πρωθυπουργός για την αμφίπλευρη διεύρυνση της ΝΔ. Ο κ. Σαμαράς εκτιμά ότι μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Σεπτέμβρη θα έχουν «κλειδώσει» οι αποφάσεις για τις διορθωτικές κινήσεις που θέλει να πετύχει κυρίως στο πεδίο φορολογίας και αυτό το γεγονός θα σηματοδοτήσει την αλλαγή πορείας της ελληνικής οικονομίας.

Με αφορμή τις θετικές αυτές εξελίξεις, θα μπορέσει πιο εύκολα να απευθύνει -και μέσα από την Εθνική Συνδιάσκεψη που θα συγκαλέσει- προσκλητήριο συστράτευσης προς τους πολιτικούς φορείς αλλά και τα πρόσωπα που κινούνται γύρω από τη ΝΔ, θέτοντας ως «κοινό στοίχημα» την ανάπτυξη της χώρας. Σύμφωνα με πληροφορίες του «Εθνους», το βασικό μήνυμα που θα εκπέμψει είναι πως «οι παλιές ταμπέλες μεταξύ προοδευτικών και συντηρητικών δεν υπάρχουν πια» και πως τώρα οι πολιτικές δυνάμεις χωρίζονται σε εκείνες που επιδιώκουν την ανάπτυξη και την οριστική έξοδο της χώρας από την πολύπλευρη κρίση και σε εκείνες που θέλουν τη στασιμότητα και το τέλμα».

Πηγή: ethnos.gr

Σε ό,τι αφορά την πολιτική της κυβέρνησης ο κ. Καρατζαφέρης εκτίμησε ότι η ΝΔ "πρέπει να καταλάβει ότι το προϊόν που προσφέρει είναι δύσπεπτο, πρέπει να κάτι ν' αλλάξει, σε μια άλλη πολιτική. Όχι όλο ναι, να υπάρξει και κάποιο όχι. Αν υπάρξει προσαρμογή σε μια άλλη πολιτική, είμαι έτοιμος να υπηρετήσω την άλλη πολιτική. Την σημερινή πολιτική αρνούμαι να την υπηρετήσω, αρνούμαι να βοηθήσω".

"Δεν τίθεται θέμα επιστροφής. Δεν θα ήταν και πολύ σοβαρό εκ μέρους μου μετά από τόσα χρόνια. Με παρρησία καταθέτω ότι έχω τις περισσότερες πλακέτες από οποιονδήποτε βουλευτή της ΝΔ. Έχω τις δικές μου κομματικές περγαμηνές. Έχω όμως και 14 χρόνια σε μια άλλη προσπάθεια" πρόσθεσε.

"Θα πάμε ίσως σε συνεργασία, συν λειτουργία, συνύπραξη και όχι σε απορρόφηση. Άρα λέμε ξεκάθαρα σε όλους τους τόνους πάμε να αλλάξουμε την πολιτική και να βοηθήσουμε. Πιστεύω ότι και ο Αντώνης Σαμαράς διαβλέπει ότι αυτή η πολιτική δεν έχει μακριά ποδάρια. Εάν ερμηνεύω σωστά σε αυτή την προσπάθεια θα μπορούσα να βοηθήσω, σε μια άλλη πολιτική. Σε μια αλλαγή πολιτικής είμαι παρών" τόνισε ο κ. Καρατζαφέρης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.347
Κριτικές
1
Like
32.283
Πόντοι
8.006
Αν, ισως, με άλλη πολιτικη, μια καποια συνεργασια, κλπ κλπ.

ΟΥΤΕ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΛΕΜΕ!!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom