Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 388K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
αυτό δεν σημαίνει ότι σώνει και καλά ήταν οικονομολόγος και το κυριώτερο ότι πετυχε τον σκοπό του...

ααα ναι και κριτική από έναν ακόμη μεγάλο οικονομολόγο τον Λένιν  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Ποιος νομίζεις οτι ήταν ο σκοπός  του ?
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
να σαγονιάσει και να αρμεξει όσο περισσότερο μπορούσε τον Ενγκελς...
Μήπως μπερδεύεσαι με την αγαπήμένη σου Θάτσερ, η οποία παντρεύτηκε εναν πλούσιο γεροξούρα προκειμένου να τις χρηματοδοτήσει τις σπουδες της ?

 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
να σαγονιάσει και να αρμεξει όσο περισσότερο μπορούσε τον Ενγκελς...

Ρε φιλε ο δάσκαλος προσπάθησε να χρησιμοποιήσει σε εσένα την μαιευτική μέθοδο του Σωκράτη και εσύ τον γείωσες ....
Δεν είμαστε λαός ...
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Ο ίδιος ο Μαρξ στον πρόλογο του στο Κεφάλαιο γράφει οτι
"Τελικός σκοπός του έργου μου  είναι η ανακάλυψη του οικονομικού νόμου κίνησης της σύγχρονης κοινωνίας, δηλαδή της καπιταλιστικής, της αστικής κοινωνίας"



Αλλα είπαμε δεν ξέρει ο ίδιος ο Μάρξ τι έγραψε και ξέρεις εσύ...


O Λένιν εκτός των άλλων,είχε γράψει οτι

"Η πιο βαθιά, ολόπλευρη και λεπτομερειακή επιβεβαίωση και εφαρμογή της θεωρίας του Μαρξ είναι η οικονομική του διδασκαλία"

Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα να μιλάς για θέματα που δεν καταλαβαίνεις την πούτσα σου?  :think:

Όχι ρε φιλε , εσύ ξέρεις καλύτερα από τους ηλίθιους που γράψαν την Μπριτάνικα , σωστά?
Σε πάω ρε αρχηγέ , πολύ σε πάω ...  :rockon: :rockon:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Μήπως μπερδεύεσαι με την αγαπήμένη σου Θάτσερ, η οποία παντρεύτηκε εναν πλούσιο γεροξούρα προκειμένου να τις χρηματοδοτήσει τις σπουδες της ?

εντάξει η θάτσερ παντρεύτηκε έναν άνδρα ... ο κάρολος καθότανε του Ενγκελς προκειμένου να σαγονιάζει τα προς το ζείν...

μηδεποτε εργασθείς, μηδέποτε κοπιασας... θεωρητικός του καναπέος..
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Ρε φιλε ο δάσκαλος προσπάθησε να χρησιμοποιήσει σε εσένα την μαιευτική μέθοδο του Σωκράτη και εσύ τον γείωσες ....
Δεν είμαστε λαός ...
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου έγραψα ?Μα γιατί ?Αφού είχες διαβάσει στα 18 σου το Κεφάλαιο...
Ετσι δεν είναι ψευτοΘόδωρε ?


Πάρε τηλέφωνο τον αδερφό σου τον "πρύτανη" να σε βοηθήσει...

Και ρώτα τον ποια ειναι η διαφορά των κοινωνικών επιστημών και της φιλοσοφίας.
 

kartakhs

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2008
Μηνύματα
13.044
Like
2
Πόντοι
166
ΠΟΥΤΣΕΣ.....καναπες σημερα Ελλαδα...βαριεμε
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
εντάξει η θάτσερ παντρεύτηκε έναν άνδρα ... ο κάρολος καθότανε του Ενγκελς προκειμένου να σαγονιάζει τα προς το ζείν...

μηδεποτε εργασθείς, μηδέποτε κοπιασας... θεωρητικός του καναπέος..
Ο Πλάτωνας,ο Αριστοτέλης,ο Όμηρος, και οι λοιποί θεωρητικοί-φιλόσοφοι που αποδέχεσαι ήταν ξυλουργοί,δούλευαν στα χωράφια κτλ κτλ.Το ίδιο και όλοι οι κοινωνικοί στοχαστές.Έτσι δεν είναι ?

Ο Ένγκελς είχε γράψει οτι η ομοφυλοφιλία ήταν ηθικά πρόστυχη.

Για πες μας τις πηγες σου,οι οποίες αποδεικνύουν αυτα που υποστηρίζεις...

 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Δυσκολεύεσαι να απαντήσεις σε αυτό που σου έγραψα ?Μα γιατί ?Αφού είχες διαβάσει στα 18 σου το Κεφάλαιο...
Ετσι δεν είναι ψευτοΘόδωρε ?


Πάρε τηλέφωνο τον αδερφό σου τον "πρύτανη" να σε βοηθήσει...

Και ρώτα τον ποια ειναι η διαφορά των κοινωνικών επιστημών και της φιλοσοφίας.

Καθηγητής είναι ρε φίλε , δεν τον κάνουν πρύτανη οι Γερμανοί ούτε σε εκατό χρονια.  :S :S

Φιλε εγώ σπούδασα ανατολικό μπλόκ επί εποχής κομμουνισμού , ήταν υποχρεωτικό μάθημα πρώτου έτους ότι σχολή και να πήγαινες .  :jerking: :jerking:
Δεν αποφάσισα να το διαβάσω , μου το επέβαλαν τα μουνόπανα  τα κουμμούνια.  :idiot:

Εσύ πότε το διάβασες?
Όταν έτρωγες τα λεφτά των γονιών σου κοροϊδεύοντας τους ότι δήθεν σπουδάζεις στην Γαλλία?
Περιμένοντας έξω από το δωμάτιο καμιάς πουτάνας?
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.754
Κριτικές
2
Like
2.724
Πόντοι
1.306
Ο Πλάτωνας,ο Αριστοτέλης,ο Όμηρος, και οι λοιποί θεωρητικοί-φιλόσοφοι που αποδέχεσαι ήταν ξυλουργοί,δούλευαν στα χωράφια κτλ κτλ.Το ίδιο και όλοι οι κοινωνικοί στοχαστές.Έτσι δεν είναι ?

Ο Ένγκελς είχε γράψει οτι η ομοφυλοφιλία ήταν ηθικά πρόστυχη.

Για πες μας τις πηγες σου,οι οποίες αποδεικνύουν αυτα που υποστηρίζεις...

ο Πλάτωνας είχε μαθητές στους οποίους δίδασκε με αμοιβή
ο Αριστοτέλης ήταν παιδαγωγός (επ αμοιβή)
για τον Ομηρο δεν γνωρίζω αλλά δεν ήταν φιλόσοφος ποιητής ήταν ο άνθρωπος

γιατί πάει το μυαλό σου ότι καθόταν να τον γαμίσει... το ότι προσάρμοσε τα πάντα στις προτιμήσεις του Ενγκελς δεν σου φτάνει ??
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Καθηγητής είναι ρε φίλε , δεν τον κάνουν πρύτανη οι Γερμανοί ούτε σε εκατό χρονια.  :S :S

Φιλε εγώ σπούδασα ανατολικό μπλόκ επί εποχής κομμουνισμού , ήταν υποχρεωτικό μάθημα πρώτου έτους ότι σχολή και να πήγαινες .  :jerking: :jerking:
Δεν αποφάσισα να το διαβάσω , μου το επέβαλαν τα μουνόπανα  τα κουμμούνια.  :idiot:

Εσύ πότε το διάβασες?
Όταν έτρωγες τα λεφτά των γονιών σου κοροϊδεύοντας τους ότι δήθεν σπουδάζεις στην Γαλλία?
Περιμένοντας έξω από το δωμάτιο καμιάς πουτάνας?
Να μην πήγαινες αν δεν σου άρεσε,αλλα πες την αλήθεια οτι ήσουν τόσο άχρηστος που δεν μπορούσες να πας πουθένα αλλου και τόσο φλώρος που φοβόσουν μην λερώσεις τα χεράκια σου και δουλέψεις.

Διάβασες και το Κεφάλαιο τρομάρα σου και δεν γνώριζες τι έγραφε στον πρόλογο,Ψευτοθόδωρε
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
ο Πλάτωνας είχε μαθητές στους οποίους δίδασκε με αμοιβή
ο Αριστοτέλης ήταν παιδαγωγός (επ αμοιβή)
για τον Ομηρο δεν γνωρίζω αλλά δεν ήταν φιλόσοφος ποιητής ήταν ο άνθρωπος

γιατί πάει το μυαλό σου ότι καθόταν να τον γαμίσει... το ότι προσάρμοσε τα πάντα στις προτιμήσεις του Ενγκελς δεν σου φτάνει ??
Και ο Ενγκελς και ο Μαρξ εργαζόντουσαν.
Τι παραπάνω  έχουν οι ποιητές ?

Πήγες αγόρι μου θέλω,Π Η Γ Ε Σ γι αυτα που αναφέρεις και που να αποδεικνύουν τα γραφόμενα σου.
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Να μην πήγαινες αν δεν σου άρεσε,αλλα πες την αλήθεια οτι ήσουν τόσο άχρηστος που δεν μπορούσες να πας πουθένα αλλου και τόσο φλώρος που φοβόσουν μην λερώσεις τα χεράκια σου και δουλέψεις.

Διάβασες και το Κεφάλαιο τρομάρα σου και δεν γνώριζες τι έγραφε στον πρόλογο,Ψευτοθόδωρε

Ποτε έπαιξε αυτό το σενάριο ρε φίλε , σε έχασα τώρα.
Μου έβαλες τεστ στον πρόλογο και δεν απάντησα?
Αρχηγέ μου αν έχω κάνει τέτοιο λάθος να επανορθώσω αμέσως , βάλε μου διαγώνισμα δάσκαλε.

Πάντως στο ότι έπρεπε να είσαι άχρηστος για να σπουδάσεις σε κομμουνιστική χωρα θα συμφωνήσω μαζί ρε φιλε.
Εκατό χρονια πίσω ήταν τα μουνιά οι κομμουνιστές.
 

skletzas

Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2013
Μηνύματα
1.112
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
Ποτε έπαιξε αυτό το σενάριο ρε φίλε , σε έχασα τώρα.
Μου έβαλες τεστ στον πρόλογο και δεν απάντησα?
Αρχηγέ μου αν έχω κάνει τέτοιο λάθος να επανορθώσω αμέσως , βάλε μου διαγώνισμα δάσκαλε.
Ωραία κάτσε να σου βάλω ενα τεστάκι ανάλογο των δυνατοτήτων σου,μην μου τρομάξεις και δεν ξέρεις τι να απάντησεις όπως πρίν....

1+ 1 =

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ?

Τα παιδιά του Ζεβεδαίου,ποιον είχαν πατέρα ?

Αν δυσκολευτείς ξέρεις...
Τηλέφωνο στον αδερφό σου.
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.184
Like
53
Πόντοι
366
Να μην πήγαινες αν δεν σου άρεσε,αλλα πες την αλήθεια οτι ήσουν τόσο άχρηστος που δεν μπορούσες να πας πουθένα αλλου

:S τυπε απαξιωνεις το κομμουνιστικο πανεπιστημιακο συστημα?
 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
Ωραία κάτσε να σου βάλω ενα τεστάκι ανάλογο των δυνατοτήτων σου,μην μου τρομάξεις και δεν ξέρεις τι να απάντησεις όπως πρίν....

1+ 1 =

Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια ?

Τα παιδιά του Ζεβεδαίου,ποιον είχαν πατέρα ?

Αν δυσκολευτείς ξέρεις...
Τηλέφωνο στον αδερφό σου.

Εσύ φιλε τον πρόλογο τον έχεις αποστηθίσει?
Σας βάζουν να τον μάθετε απέξω?

 

KYRMEDIOS

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιαν 2013
Μηνύματα
2.767
Like
3
Πόντοι
16
τον διονυσιο σολωμο ξεχασες

Αν λέει ο skletzas ότι είναι ο Όμηρος φιλόσοφος τότε είναι , μην μου τον τσαντίζεις.
Αν τσαντιστεί θα βγάλει την Merkel ζωγράφο και τον Hollande ψαρά. ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ. Δεν τον αντέχω κυριακάτικα.
Για αυτό σου λέω , πετάει ο γάιδαρος? Πετάει θα λες ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom