Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
:2funny: :2funny: :2funny:

Θέλεις να πεις ότι δεν ήταν καλός φοιτητης ;  :2funny:

Πάντως και μόνο το ότι πέτυχε στις Πανελλήνιες εισαγωγικές εξετάσεις

στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο ,σημαίνει ότι κάτι αξιζει..
Με τι μεσο ορο περνας στο ΕΜΠ?
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
Εσύ έχεις περάσει εξετάσεις του ΤΕΕ ;

Σε πληροφορώ ότι ένα ποσοστό κόβεται την πρώτη φορά .

Eλα ρε ντοκτορ... το ΤΕΕ εχει κολπο... μπαινει ο πρωτος μεσα και οταν βγει μαθαινεις τι τον ρωτησανε
Τα ιδια ρωτανε σε ολους
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Ε οχι μονο ρε τύπε....Εχει βιογραφικο, πώς να το κανουμε δηλαδη...

Ο Γιώργος Καμίνης γεννήθηκε στις 15 Ιουλίου 1954 στη Νέα Υόρκη, όπου έζησε έως πέντε ετών. Στη συνέχεια, η οικογένειά του επέστρεψε στην Αθήνα.
Ξεκίνησε τις σπουδές του στα Νομικά από τη Νομική Σχολή του Πανεπιστημίου Αθηνών, απ’ όπου αποφοίτησε τον Απρίλιο του 1980. Τον Οκτώβριο του 1982 έλαβε το μεταπτυχιακό δίπλωμα Diplôme d´études approfondies (DEA) στο Δημόσιο Δίκαιο από το Πανεπιστήμιο Université de Paris II. Τον Ιούνιο του 1989 υποστήριξε τη διδακτορική διατριβή του (Doctorat d´Etat en Droit) στο Πανεπιστήμιο Paris I, με θέμα τις συνταγματικές όψεις της μετάβασης από τη δικτατορία στη δημοκρατία στην Ελλάδα και την Ισπανία (“La transition constitutionnelle en Grèce et en Espagne”). Ξεκίνησε την ακαδημαϊκή του σταδιοδρομία τον Νοέμβριο του 1982 ως Επιστημονικός Συνεργάτης στη Β’ Έδρα του Συνταγματικού Δικαίου της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών. Τον Δεκέμβριο του 1990 εκλέχθηκε λέκτορας στο Τμήμα Νομικής του Πανεπιστημίου Αθηνών και τον Ιούνιο του 1998 επίκουρος καθηγητής.

Διετέλεσε Βοηθός Συνήγορος του Πολίτη, υπεύθυνος για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, από το 1998 έως τον Μάιο 2003, οπότε και εξελέγη ομόφωνα από τη Διάσκεψη των Προέδρων της Βουλής ως Συνήγορος του Πολίτη.

Τον Αύγουστο του 2010 ανακοίνωσε την παραίτησή του για να διεκδικήσει το Δήμο της Αθήνας και εξελέγη Δήμαρχος το Νοέμβριο του 2010. Είναι μέλος της Ένωσης Ελλήνων Συνταγματολόγων και της Ελληνικής Εταιρείας Πολιτικής Επιστήμης. Στη διάρκεια της θητείας του ως Συνήγορος του Πολίτη διετέλεσε μέλος του διοικητικού συμβουλίου της Ένωσης Συνηγόρων του Πολίτη της Μεσογείου και αντιπρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Ευρωπαϊκού Τμήματος του Διεθνούς Ινστιτούτου Συνηγόρων του Πολίτη.

Από τον Σεπτέμβριο του 1989 είναι μέλος  της Επιστημονικής Υπηρεσίας της Βουλής των Ελλήνων. Είναι επίσης, Δικηγόρος Αθηνών.
Μιλάει αγγλικά, γαλλικά, ισπανικά, γερμανικά.

Είναι έγγαμος με δύο παιδιά.

Σιγα το βιογραφικο, ουτε ενα ενσημο δεν εχει κολλησει.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Στο πανεπιστημιο Αθηνων, σιγα το κατορθωμα. Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα διδακτορικο και ενα ή περισσοτερα πολιτικα βυσματα. Και για το πρωτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος πως ειναι απαραιτητο...
Σιγα ρε μαγκα, κοψε κατι.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Καθηγητης πανεπιστημιου, και κατ' εσενα δεν εχει κολλησει ουτε ενα ενσημο.

Στο πανεπιστημιο Αθηνων, σιγα το κατορθωμα. Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα διδακτορικο και ενα ή περισσοτερα πολιτικα βυσματα. Και για το πρωτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος πως ειναι απαραιτητο...


Εχεις τις υψηλοτερες βασεις... κριμα τα παιδια που περνανε στο ΕΜΠ... τοσο διαβασμα για να παρουν πτυχιο ανεργιας  :humpleg:

ειναι καλο χαρτι το ΕΜΠ παντως, οπως και να το κανουμε
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
Σιγα ρε μαγκα, κοψε κατι.

Κουνα το κεφαλι σου περα δωθε να δεις αν κανει γκλιν γκλον. Οσοι εχουν τελειωσει εστω και ενα ΤΕΙ ξερουν τι σημαινει καθηγητης σε ελληνικο πανεπιστημιο. Σιγα μην εχω σεβασμο για τον καθε κρατικοδιαιτο που δεν εχει δουλεψει ποτε στον ιδιωτικο τομεα ή δεν εχει επιχειρησει ποτε.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.873
Πόντοι
1.686
Eλα ρε ντοκτορ... το ΤΕΕ εχει κολπο... μπαινει ο πρωτος μεσα και οταν βγει μαθαινεις τι τον ρωτησανε
Τα ιδια ρωτανε σε ολους

:2funny: :2funny: :2funny:

Τι λες φίλε πίπη;

Σε ρωτάνε για τη διπλωματική σου και μετά σου κάνουν

ερωτήσεις από ΟΛΗ την υλη της σχολής του Πολυτεχνείου 

που πήρες δίπλωμα .

Εμένα  με ρώτησαν για το φαινόμενο Hall στον Η/Μ ,εκτός από
τις άλλες ερωτήσεις ,καθώς και για τα δινορρεύματα Foucault
που προκαλούν φθορές στις πτερυγες των αεροσκαφών κτλ
( έχω διπλωμα Ηλ/γου Μηχ/κου ΕΜΠ )
 

πιπης___

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2013
Μηνύματα
3.462
Like
1
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny:

Τι λες φίλε πίπη;

Σε ρωτάνε για τη διπλωματική σου και μετά σου κάνουν

ερωτήσεις από ΟΛΗ την υλη της σχολής του Πολυτεχνείου  

που πήρες δίπλωμα .

Εμένα  με ρώτησαν για το φαινόμενο Hall στον Η/Μ ,εκτός από
τις άλλες ερωτήσεις ,καθώς και για τα δινορρεύματα Foucault
που προκαλούν φθορές στις πτερυγες των αεροσκαφών κτλ
( έχω διπλωμα Ηλ/γου Μηχ/κου ΕΜΠ )

Eμενα με ρωτησανε που τελειωσα και τι θελω να με ρωτησουνε
Για την διπλωματικη μου ή ερωτησεις απο ολη την υλη που διδαχθηκα

Απο ολη την υλη που διδαχθηκα απαντω εγω και ξεκινησανε να με ρωτανε ακριβως τα ιδια που ειχαν ρωτησει εναν απο τους φιλους μου που ειχαν εξετασει την προηγουμενη
Ξεκινησα εγω σχεδιαγραμματα να τους γραφω, να απαντω τα απιστευτα ειχαν παθει πλακα

Εφυγα σιγουρος οτι ξεμπερδεψα (νανε καλα το φιλαρακι που μου τα ειπε και καθισα τα εψαξα)  :2funny:
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.058
Κριτικές
7
Like
9.873
Πόντοι
1.686
Eμενα με ρωτησανε που τελειωσα και τι θελω να με ρωτησουνε
Για την διπλωματικη μου ή ερωτησεις απο ολη την υλη που διδαχθηκα

Απο ολη την υλη που διδαχθηκα απαντω εγω και ξεκινησανε να με ρωτανε ακριβως τα ιδια που ειχαν ρωτησει εναν απο τους φιλους μου που ειχαν εξετασει την προηγουμενη
Ξεκινησα εγω σχεδιαγραμματα να τους γραφω, να απαντω τα απιστευτα ειχαν παθει πλακα

Εφυγα σιγουρος οτι ξεμπερδεψα (νανε καλα το φιλαρακι που μου τα ειπε και καθησα τα εψαξα)  :2funny:

Πολιτικός μηχανικός εισαι ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom