Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.446
Πόντοι
6.305
Συγνωμη ρε τυπε που δεν εβγαλαν βιογραφικο πριν αυτοκτονησουν..για να δεις την κατασταση.Οταν ενας ανθρωπος καταστρεφεται οικονομικα-κοινωνικα και οικογενιακα τοτε καταφτανει σε αυτες τις λυσεις..!Αλλα επειδη μαλλον δεν διαβασες σωστα δες αυτο που γραφει κ λες οτι δεν ειδες..!!! «Η κρίση δημιουργεί ή επιδεινώνει αδιέξοδα κι έτσι μπορεί να φέρει στα άκρα ευάλωτους ανθρώπους που σε άλλες συνθήκες δεν θα έφταναν σε αυτά», εξηγεί ο διευθυντής του Κέντρου Πρόληψης της Αυτοκτονίας, ψυχίατρος Κυριάκος Κατσαδώρος.

Από τους ανθρώπους που απευθύνονται στην «Κλίμακα» το 35% είναι άνεργοι και ακολουθούν ελεύθεροι επαγγελματίες και συνταξιούχοι. «Το 65% των αυτοχείρων έχουν επισκεφτεί γιατρό στην Α/βάθμια φροντίδα υγείας και αντιμετωπίστηκαν σαν απλά περιστατικά. Οι δύσκολες ερωτήσεις συνιστούν ταμπού ακόμη και για τους γιατρούς», καταλήγει ο κ. Κατσαδώρος. Και αυτα ειναι μονο οσα εχουν καταγραφει σαν αυτοκτονιες. Οσο για τα λεφτα απο το μπαλκονι δεν ειπε κανεις τετοιο πραγμα...αλλα να υπαρχουν προοπτηκες...εδω μεχρι σημερα οχι μονο δεν υπαρχουν αλλα χειροτερευει η κατασταση.
Παντού χειροτερεύει η κατάσταση! Στην Αυστραλία πχ ετοιμάζονται για τις μεγαλύτερες περικοπές δαπανών τα τελευταία χρόνια. Σε περιόδους κρίσης δοκιμάζεται η αντοχή του ανθρώπου. Αλλά προσωπικά αν κάποις έχει να προτείνει μια λύση, να την ακούσω. Ακόμα και δραχμή αν θέλετε και αποφασίσει ο λαός ,κανένα πρόβλημα.Μέχρι αυτή τη στιγμή πάντως δεν έχω ακούσει εναλλακτική πρόταση
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.254
Κριτικές
1
Like
38
Πόντοι
366
Παντού χειροτερεύει η κατάσταση! Στην Αυστραλία πχ ετοιμάζονται για τις μεγαλύτερες περικοπές δαπανών τα τελευταία χρόνια. Σε περιόδους κρίσης δοκιμάζεται η αντοχή του ανθρώπου. Αλλά προσωπικά αν κάποις έχει να προτείνει μια λύση, να την ακούσω. Ακόμα και δραχμή αν θέλετε και αποφασίσει ο λαός ,κανένα πρόβλημα.Μέχρι αυτή τη στιγμή πάντως δεν έχω ακούσει εναλλακτική πρόταση
Η μιση περιουσια των πολιτικων που ηταν στην βουλη τα τελευταια 20 χρονια να παει υπερ της Πατριδος.Αφου ολοι τους μαχονται για το καλο της Ελλαδας.Και ολοι οσοι εκλεγουν να βαλουν απο 1000 ευρω ξεχωρα απο το παραβολο που πληρωνουν.Μακαρι καποιος απο ολους αυτους τους αρχηγους να ειχε τα αρχιδια να το προτεινει.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Παντού χειροτερεύει η κατάσταση! Στην Αυστραλία πχ ετοιμάζονται για τις μεγαλύτερες περικοπές δαπανών τα τελευταία χρόνια. Σε περιόδους κρίσης δοκιμάζεται η αντοχή του ανθρώπου. Αλλά προσωπικά αν κάποις έχει να προτείνει μια λύση, να την ακούσω. Ακόμα και δραχμή αν θέλετε και αποφασίσει ο λαός ,κανένα πρόβλημα.Μέχρι αυτή τη στιγμή πάντως δεν έχω ακούσει εναλλακτική πρόταση
Ωπα ωπα τωρα που στο ποσταρα καλυτερα το ειδες??? κλωνος του αλεξ εισαι? Οταν φιλε η πολιτικη που ασκεις βλεπεις οτι δεν βγαινει την αλλαζεις...δεν την ακολουθεις σαν Ευαγγελιο. Αυτο που ειπες για την Αυστραλια κανω πως δεν το ακουσα.Ειναι χαζο να συγκρινεις εμας με αλλες χωρες γιατι απλα διαφερουμε σε ολα. Ποσο ειναι ο μισθος εκει? Τι περικοπες θα κανουν? Μειωσεις μισθων-συνταξεων? Καταργηση εργατικων? ξεπουλημα? Καταστροφη κοινωνικου κρατους? Κλεισιμο νοσοκομειων και καταργηση πορων Υγειας? Αστο ρε τυπε. Εναλακτικη προταση δεν εχεις ακουσει η δεν θελεις να ακουσεις? Γιατι εγω ακουω πολλες αλλα βγαινει μετα η ΝΔ η Μερκελ κ τα ΜΜΕ και τις θαβουν
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Η μιση περιουσια των πολιτικων που ηταν στην βουλη τα τελευταια 20 χρονια να παει υπερ της Πατριδος.Αφου ολοι τους μαχονται για το καλο της Ελλαδας.Και ολοι οσοι εκλεγουν να βαλουν απο 1000 ευρω ξεχωρα απο το παραβολο που πληρωνουν.Μακαρι καποιος απο ολους αυτους τους αρχηγους να ειχε τα αρχιδια να το προτεινει.
Να προστεσω καταργηση βουλευτικων παροχον...μειωση απο 300 σε 150-200 ετσι κ αλλιως πανω απο 151 αχρηστοι ειναι....! Εξεταστικη απο το 80 για το που πηγαν τα λεφτα..!Θες κ αλλες? Εαν ο Σαμαρας εκανε οσα ειχε πει στα 10 Ζαππεια και στα 18 μετρα να εισαι σιγουρος οτι θα εβγαινε για τα επομενα 30 χρονια..!ΟΜΩΣ αποδειχτηκε χειροτερος κ απο τον ΓΑΠ. Παψε να βλεπεις MEGA-SKAI τυπε χαλαει το μυαλο
 

tsiboukios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2008
Μηνύματα
3.628
Κριτικές
28
Like
25
Πόντοι
616
ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ

Για μια βδομάδα, όχι για πολύ
να ρθουν ετούτοι απ τη Βουλή
και να δουλέψουνε μαζί μου
να φάνε απο το φαϊ μου !

Κι εγώ  να κάθομαι ψηλά
και να τους λέω, ρε παιδιά
κάντε λιγάκι υπομονή
και έρχεται η Κυριακή !

Κι άμα αντέξουν μιά βδομάδα
να δείς πως φτιάχνουν την Ελλάδα
όταν ο κώλος τους ματώσει
κι εφ΄όσον, δεν τους τηνε δώσει !
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.510
Κριτικές
31
Like
1.446
Πόντοι
6.305
Ωπα ωπα κλωνος του αλεξ εισαι? Οταν φιλε η πολιτικη που ασκεις βλεπεις οτι δεν βγαινει την αλλαζεις...δεν την ακολουθεις σαν Ευαγγελιο. Αυτο που ειπες για την Αυστραλια κανω πως δεν το ακουσα.Ειναι χαζο να συγκρινεις εμας με αλλες χωρες γιατι απλα διαφερουμε σε ολα. Ποσο ειναι ο μισθος εκει? Τι περικοπες θα κανουν? Μειωσεις μισθων-συνταξεων? Καταργηση εργατικων? ξεπουλημα? Αστο ρε τυπε. Εναλακτικη προταση δεν εχεις ακουσει η δεν θελεις να ακουσεις? Γιατι εγω ακουω πολλες αλλα βγαινει μετα η ΝΔ η Μερκελ κ τα ΜΜΕ και τις θαβουν
Προσωπικά έχω αποχωρήσει απο τη ΝΔ. Θεωρώ πώς όλα όσα γίνονται είναι απλά ημίμετρα. Ελάχιστα πράγματα έχουν γίνει προς την σωστή κατεύθυνση. Χρόνια λέγαμε για άμεση αναδιάρθρωση ενοπλων δυνάμεων ,κατάργηση στρατοπέδων σε κάθε χωριουδάκι, αναμορφωση συστήματος υγείας (υπάρχουν κέντρα υγείας φαντάσματα με περισσότερους διοικητικούς υπαλλήλους από ιατρούς.σε ένα συγκεκριμένο μάλιστα υπάρχουν3 χειρουργοί και τα τελευταία 4 χρόνια έχει μηδενικό αριθμό επεμβάσεων). Απολύσεις έπρεπε να γίνουν .Υπεραριθμοι,παπάδες,υπάλληλοι που ταυτόχρονα εργάζονται παράνομα ιδιωτικά (πχ καθηγητές,αστυνομικοί). Καμιά όμως κυβέρνηση δεν έχει ΑΡΧΙΔΙΑ να αλλάξει το χάρτη. Ετσι κόβουμε απ'όλους , μοιράζουμε σε όλους και έχει ο θεός..
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΟΥΛΑ

Για μια βδομάδα, όχι για πολύ
να ρθουν ετούτοι απ τη Βουλή
και να δουλέψουνε μαζί μου
να φάνε απο το φαϊ μου !

Κι εγώ  να κάθομαι ψηλά
και να τους λέω, ρε παιδιά
κάντε λιγάκι υπομονή
και έρχεται η Κυριακή !

Κι άμα αντέξουν μιά βδομάδα
να δείς πως φτιάχνουν την Ελλάδα
όταν ο κώλος τους ματώσει
κι εφ΄όσον, δεν τους τηνε δώσει !
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Προσωπικά έχω αποχωρήσει απο τη ΝΔ. Θεωρώ πώς όλα όσα γίνονται είναι απλά ημίμετρα. Ελάχιστα πράγματα έχουν γίνει προς την σωστή κατεύθυνση. Χρόνια λέγαμε για άμεση αναδιάρθρωση ενοπλων δυνάμεων ,κατάργηση στρατοπέδων σε κάθε χωριουδάκι, αναμορφωση συστήματος υγείας (υπάρχουν κέντρα υγείας φαντάσματα με περισσότερους διοικητικούς υπαλλήλους από ιατρούς.σε ένα συγκεκριμένο μάλιστα υπάρχουν3 χειρουργοί και τα τελευταία 4 χρόνια έχει μηδενικό αριθμό επεμβάσεων). Απολύσεις έπρεπε να γίνουν .Υπεραριθμοι,παπάδες,υπάλληλοι που ταυτόχρονα εργάζονται παράνομα ιδιωτικά (πχ καθηγητές,αστυνομικοί). Καμιά όμως κυβέρνηση δεν έχει ΑΡΧΙΔΙΑ να αλλάξει το χάρτη. Ετσι κόβουμε απ'όλους , μοιράζουμε σε όλους και έχει ο θεός..
Συμφωνο μαζι σου σε οσα λες. Οσο αφορα τον Δημοσιο Τομεα εχουν κανει πολυ λιγααααα θελουν κ αλλα εκει να ισιωσει. 2011 και δεν ηξεραν ποσους Δημοσιους Υπ ειχαν? κοντα στο 1.2 εκ βρεθηκαν οταν στην Γερμανια εχουν 300.000! Μαζι σου σε αυτο. Στον ΙΔ.Τομεα τι ακριβως δημοσιονομικο κοστος ειχαν? ΚΑΝΕΝΑ. Το να μειωσει της εργοδοτικες εισφορες με αποτελεσμα να εχουν τα ταμεια ελλειμα 2δις απο που θα τα βρουν????????? Τα 500 μυρια ΦΠΑ απο το Ελ Βενιζελος...τα χρεη εταιριων siemens κτλπ, Τραπεζες και αλλα πολλαα γιατι δεν εκαναν τπτ?Ποτε θα κανουν? το 2016 κ μετα? Αστο ειναι πολλα που βαριεμαι να γραψω κ δεν εχει κ νοημα. Οσο για την δραχμη εαν ειναι το νομισμα που θα μου δωσει προοπτικη ναι να γυρισουμε εκει..!Αλλωστε περισσοτερα αγοραζα με 5000δρχμ παρα με 50 ευρω (17,500δρχ)
 

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.255
Κριτικές
3
Like
1.435
Πόντοι
566
Απολύσεις έπρεπε να γίνουν .Υπεραριθμοι,παπάδες,υπάλληλοι που ταυτόχρονα εργάζονται παράνομα ιδιωτικά (πχ καθηγητές,αστυνομικοί). Καμιά όμως κυβέρνηση δεν έχει ΑΡΧΙΔΙΑ να αλλάξει το χάρτη. Ετσι κόβουμε απ'όλους , μοιράζουμε σε όλους και έχει ο θεός..

Τα αριστερά κόμματα μιλάνε για προσλήψεις τύπε....θ μπορούσε ο ΣΥΡΙΖΑ να κάνει απολύσεις?

Η ΝΔ εστω και λίγους, απόλυσε όμως....
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
apocαμμένε μήπως σε ψεκάζουν με τίποτα? :rolleyes:  :2on1:
Μπορει για ρωτα τον Αντωνακη τι ριχνουν ρε γιατι εισαι μεγαλος πισωγλεντης που αρχιζω κ ανησυχω μηπως ειναι κολλητικο :pipa2: :pipa2: :pipa2:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Θα κανεις καμιά προβλεψη για τις εκλογές? πως τα βλέπεις τα πραγματα?
Δεν ξερω αλλα μπορω να σου πω με σιγουρια οτι σε 10 λεπτα θα εχω 2 πολυ γνωστες σου εδω μαζι μου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom