Νέα

Σαμαράς-Ν.Δ... Τί να πείς;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kosamf
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 21K
  • Εμφανίσεις 387K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πόσα χρόνια θα μείνει αντιπολίτευση η ΝΔ του Σαμαρά;

  • 1-2

    Ψήφοι: 18 25,0%
  • 3-6

    Ψήφοι: 4 5,6%
  • 7-10

    Ψήφοι: 5 6,9%
  • 10+ όπως μετά το 93

    Ψήφοι: 45 62,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    72

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Ναι αλλα σαν πολιτικους εχουμε διαφορετικη ιστορια φιλε εκει ειναι το ολο θεμα..!Εδω ειναι τις ρεμουλας κ του ξεπουληματος...σε οποιον τομεα κ εαν κοιταξεις ψεμμα κ κοροιδια...!Οι αραβες και τα αλλα κρατη εχουν αλλους νομους δεν εχουν νομο ευθυνης υπουργον. Kαι επειδη δεν θελω να κανω ονειρα...δες αυτο το βιντεο


Το 75% του πλυθησμου τις Νυγηριας ειναι φτωχοι...

Ειμαστε οι ΜΟΝΕΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ...απο που και ως που ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ Κ ΟΧΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ?

Σου φαινεται γνωστη η ιστορια που αναφερουν?
δεν κοιταξα το βιντεο τυπε.για τη νιγηρια σου ανεφερα.να σου πως την αληθεια αν ειναι να μεινουμε οπως ειμαστε μπατιρηδες και τα εσοδα απο το αεριο και πετρελαιο πανε αλλου τοτε δεν θα φταινε οι πολιτικοι αλλα εμεις οι ιδιοι.οποτε δεν χρειαζεται αλλο να πω.
το τι πρεπει να γινει ειναι γνωστο γιατι εχει γινει σε αλλες χωρες που προκοψαν οποτε αν αποκλινουμε τοτε τα λεμε...
αλλα το εργο μολις αρχισε και θα εξελισσεται γρηγορα και με αποκαλυψεις που κανεις δεν περιμενε.μονο οι υδριτεες μεθανιου που ειναι χειροπιαστο πραγμα φτανουν...ομως παλι...αυτα ισως πανε επιτηδες σιγα σιγα γιατι πρεπει να παιξουν με τις τιμες
ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 12 ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΡΟΜΕΡΑ.και η ελλαδα θα παιξει ρολο μεγαλο εδω λογω των υδριτων...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
δεν κοιταξα το βιντεο τυπε.για τη νιγηρια σου ανεφερα.να σου πως την αληθεια αν ειναι να μεινουμε οπως ειμαστε μπατιρηδες και τα εσοδα απο το αεριο και πετρελαιο πανε αλλου τοτε δεν θα φταινε οι πολιτικοι αλλα εμεις οι ιδιοι.οποτε δεν χρειαζεται αλλο να πω.
το τι πρεπει να γινει ειναι γνωστο γιατι εχει γινει σε αλλες χωρες που προκοψαν οποτε αν αποκλινουμε τοτε τα λεμε...
αλλα το εργο μολις αρχισε και θα εξελισσεται γρηγορα και με αποκαλυψεις που κανεις δεν περιμενε.μονο οι υδριτεες μεθανιου που ειναι χειροπιαστο πραγμα φτανουν...ομως παλι...αυτα ισως πανε επιτηδες σιγα σιγα γιατι πρεπει να παιξουν με τις τιμες
ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟΥ 12 ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΤΟ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟ ΓΙΓΝΕΣΘΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΡΟΜΕΡΑ.και η ελλαδα θα παιξει ρολο μεγαλο εδω λογω των υδριτων...
Δες το βιντεο καθως τι σου γραφω παραπανω..!Δεν αντιλεγω μαζι σου σου ειπα ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ αλλα το βιντεο με το παρελθον κ το παρον πολυ φοβαμαι οτι δειχνει το μελλον. Και ας καθετε ο καθες παπαρας εδω μεσα να βριζει τον τσιπρα τον αντωνη κ τον μπενυ....λιγο με ενδιαφερει τα κομματικα..δεν ειναι ποδοσφαιρο
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Δες το 4:42 κατι τετοιο δεν ειπαν σημερα? Μειωση του χρεους με το ΔΝΤ?? Δες τι ανταλαγμα ζητησαν για να γινει...εδω τι θα ζητησουν??????? Αλλωστε ΕΑΝ ηθελαν να βγαλουμε τα πετρελαια θα τα ειχαμε απο τον καιρο της Χουντας...για αυτο δεν την εριξαν οι Αμερικανοι?? Με το που ηρθε ο Αντρεας παρε λεφτα κοσμε χρειαστηκαν 30+ χρονια να μας δανειζουν κ τωρα ηρθε ο λογαριασμος...δες το βιντεο εχει πολλα κοινα σημεια..!
εδω κανεις μεγαλο λαθος.πολυ μεγαλο λαθος.οι κυπριοι προτειναν να δωσουν εσοδα απο τα κοιτασματα και οι τροικανοι εκει αρνηθηκαν.αλλοι οι νομοι της αγορα και αλλοι της ενεργειας οπου ειναι και τζογος γιατι δεν μπορεις να εχεις τιποτα σιγουρο.
κοιτα σχετικα με ενεργεια ειμαι πολυ φειδωλος σχετικα με οτι ακουγεται.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
εδω κανεις μεγαλο λαθος.πολυ μεγαλο λαθος.οι κυπριοι προτειναν να δωσουν εσοδα απο τα κοιτασματα και οι τροικανοι εκει αρνηθηκαν.αλλοι οι νομοι της αγορα και αλλοι της ενεργειας οπου ειναι και τζογος γιατι δεν μπορεις να εχεις τιποτα σιγουρο.
κοιτα σχετικα με ενεργεια ειμαι πολυ φειδωλος σχετικα με οτι ακουγεται.
Φυσικα κ αρνηθηκαν....και εγω εαν ειμουν ΔΝΤ δεν θα δεχομουν για αυτο αμεσως μετα τους εκαναν κουρεμα 50% ανω τον 100.000 ευρω...!Γιατι να μην το κανουν αλλωστε? Σου κοβουν τα ποδια για να πεσεις ποιο ευκολα..!Οσο τωρα αφορα εμας.....ασε να δειξει σε μερικες μερες τι θα γινει...αλλα ο κοσμος ειναι φοβισμενος..!ΤΟ πρωι ακουγα παλι τα εριχναν στον τσιπρα εμμεσα πως εαν η ΝΔ δεν παρει καλο ποσοστο θα ειναι δυσκολα..!Γιατι τοση καουρα μηπως δεν βγει η ΝΔ αφου τα κανει ολα καλα..!
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Δες το 4:42 κατι τετοιο δεν ειπαν σημερα? Μειωση του χρεους με το ΔΝΤ?? Δες τι ανταλαγμα ζητησαν για να γινει...εδω τι θα ζητησουν??????? Αλλωστε ΕΑΝ ηθελαν να βγαλουμε τα πετρελαια θα τα ειχαμε απο τον καιρο της Χουντας...για αυτο δεν την εριξαν οι Αμερικανοι?? Με το που ηρθε ο Αντρεας παρε λεφτα κοσμε χρειαστηκαν 30+ χρονια να μας δανειζουν κ τωρα ηρθε ο λογαριασμος...δες το βιντεο εχει πολλα κοινα σημεια..!
λοιπον το ειδα το σημειο που ανεφερες και ηταν αυτο που υποψιαζομουν.
λοιπον αντε παμε...
καταρχην αλλο το τι μεταφερει ο εν λογω δημοσιογραφος και αλλο το τι υπογραφεται.και μην ξεχνας.τιτλοποιηση οπως πολλοι αναφερουν βλακωδως δεν γινεται στο πετρελαιο.εδω εβαλαν ενεχυρο τις μετοχες της κρατικης εταιρειας πετρελαιου που την ειχε ο σανταμ... :cheesy: :cheesy:
για μενα να σου πω μακαρι να μπορουσαμε να δωσουμε ενεχυρο εσοδα απο τους υδρογονανθρακες στους τροικανους δηλαδη μακαρι να ηταν τα εσοδα στο μνημονιο.τοτε θα εβλεπες επενδυσεις σιγουρες και γρηγορες για να παρουν οι τροικανοι τα λεφτα τους πισω και εσενα να σου μεινει το υπολοιπο που δεν ανηκει στα δανεια σου το οποιο οπως σου ειπα με βαση τις προαναφερθεντες εκτιμησεις deutsche bank νορβηγων κ.λ.π. ειναι πολλαπλασια...
στο ξαναλεω ξεχνα τους ξενους.δεν προκειται να σου φανε μπιρ παρα τον ορυκτο πλουτο.το θεμα ειναι αν εδω οι ελληνες τον διαχειριστουν σωστα οπως οι νορβηγοι.
αυτα σε γενικες γραμμες φυσικα.
Φυσικα κ αρνηθηκαν....και εγω εαν ειμουν ΔΝΤ δεν θα δεχομουν για αυτο αμεσως μετα τους εκαναν κουρεμα 50% ανω τον 100.000 ευρω...!Γιατι να μην το κανουν αλλωστε? Σου κοβουν τα ποδια για να πεσεις ποιο ευκολα..!
να πεσει να παει που?μια χαρα πανε.το τερματικο στο βασιλικο προχωραει.και μαλιστα μαλακια τους που μπηκανε συνεταιροι αντι να δωσουν πληρως την αξιοποιηση στις εταρειες.εξου και οι καθυστερησεις και οι πιεσεις της total για γρηγοροτερη εξορυξη στα οικοπεδα 6,7 κ.ο.κ.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
λοιπον το ειδα το σημειο που ανεφερες και ηταν αυτο που υποψιαζομουν.
λοιπον αντε παμε...
καταρχην αλλο το τι μεταφερει ο εν λογω δημοσιογραφος και αλλο το τι υπογραφεται.και μην ξεχνας.τιτλοποιηση οπως πολλοι αναφερουν βλακωδως δεν γινεται στο πετρελαιο.εδω εβαλαν ενεχυρο τις μετοχες της κρατικης εταιρειας πετρελαιου που την ειχε ο σανταμ... :cheesy: :cheesy:
για μενα να σου πω μακαρι να μπορουσαμε να δωσουμε ενεχυρο εσοδα απο τους υδρογονανθρακες στους τροικανους δηλαδη μακαρι να ηταν τα εσοδα στο μνημονιο.τοτε θα εβλεπες επενδυσεις σιγουρες και γρηγορες για να παρουν οι τροικανοι τα λεφτα τους πισω και εσενα να σου μεινει το υπολοιπο που δεν ανηκει στα δανεια σου το οποιο οπως σου ειπα με βαση τις προαναφερθεντες εκτιμησεις deutsche bank νορβηγων κ.λ.π. ειναι πολλαπλασια...
στο ξαναλεω ξεχνα τους ξενους.δεν προκειται να σου φανε μπιρ παρα τον ορυκτο πλουτο.το θεμα ειναι αν εδω οι ελληνες τον διαχειριστουν σωστα οπως οι νορβηγοι.
αυτα σε γενικες γραμμες φυσικα.να πεσει να παει που?μια χαρα πανε.το τερματικο στο βασιλικο προχωραει.και μαλιστα μαλακια τους που μπηκανε συνεταιροι αντι να δωσουν πληρως την αξιοποιηση στις εταρειες.εξου και οι καθυστερησεις και οι πιεσεις της total για γρηγοροτερη εξορυξη στα οικοπεδα 6,7 κ.ο.κ.
Δεν ξερω περισσοτερα απο οσα σου ανεφερα ουτε θα το παιξω εξυπνος..!Οπως λεω παντα ο χρονος θα δειξει...δεν μπορω-ουμε να κανουμε κατι αλλο ετσι κ αλλιως προς το παρων.Οσο για την Κυπρο το 50% κουρεμα στις καταθεσεις δεν ηταν τυχαιο..θες να ηταν ρωσσικα κεφαλαια κ ηθελαν να χτυπησουν την ρωσσια...δεν ξερω το θεμα ειναι ομως οτι εγινε..!Φιλος στην Αμερικη μου ειπε οτι τον Ιουνιο ερχεται κ εδω τετοιο σκηνικο... τωρα ια ειναι σαν το PSI...θα ειναι σαν την Κυπρο...θα δειξει
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Οσο για τον Τσιπρα που ολοι τον βριζουν (κομματοσκυλα) μου κανει εντυπωση η επιθεση που δεχεται απο εξω...ουτε η Χ.Α τοσο πολυ πολεμο
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Δεν ξερω περισσοτερα απο οσα σου ανεφερα ουτε θα το παιξω εξυπνος..!Οπως λεω παντα ο χρονος θα δειξει...δεν μπορω-ουμε να κανουμε κατι αλλο ετσι κ αλλιως προς το παρων
εννοειται...για αυτο για μενα το συγκεκριμενο θελει παρακολουθηση απο ολους μας γιατι αυτη η ρημαδοχωρα που δανειστηκε σε τριαντα χρονια 1 τρις απο τους ευρωπαιους(που τωρα τους βριζουνε) και καταφερε να βγει χρεωμενη 300 τρις εχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι πλουσια σε υποθαλασσιο ορυκτο πλουτο.αλλα οταν μπουν τα πρωτα γεωτρυπανα που λενε πολλοι...μεταλλειολογοι(αυτο ηταν σποντα... :grin: :grin: γιατι απλα με το geostreamer και τα 3D της pgs βγηκαν πολλα καλα...αποτελεσματα...)
τοτε θα μαθαινουμε με τον καιρο τι εχουμε κατω απο τα blocks στα οποια θα γινουν οι εξορυξεις.
αν δε γινουν που δεν υπαρχει περιπτωση τοτε η θα φταιμε εμεις η μαλλον δεν θα υπαρχει τιποτα το σπουδαιο(οκ πλακα εκανα οι νορβηγοι δεν εδωσαν ενα 500 μυρια για να απλωσουν καλωδια στη θαλασσα αν δεν ηξεραν πριν. :sunglasses:).

Οσο για τον Τσιπρα που ολοι τον βριζουν (κομματοσκυλα) μου κανει εντυπωση η επιθεση που δεχεται απο εξω...ουτε η Χ.Α τοσο πολυ πολεμο
τυπε απο κανενα κομμα δεν ακουσα τιποτα.αντιθετα υπηρξαν ειρωνικα σχολια απο εφημεριδες της αντιπολιτευσης οτι και καλα δεν εχουμε τιποτα.για μενα πρωτα υπαρχει το σχεδιο.αν ακολουθησουμε τους νορβηγους τοτε θα ειμαι πολυ αισιοδοξος.αλλα θα δειξει το μελλον.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Δεν ξερω περισσοτερα απο οσα σου ανεφερα ουτε θα το παιξω εξυπνος..!Οπως λεω παντα ο χρονος θα δειξει...δεν μπορω-ουμε να κανουμε κατι αλλο ετσι κ αλλιως προς το παρων.Οσο για την Κυπρο το 50% κουρεμα στις καταθεσεις δεν ηταν τυχαιο..θες να ηταν ρωσσικα κεφαλαια κ ηθελαν να χτυπησουν την ρωσσια...δεν ξερω το θεμα ειναι ομως οτι εγινε..!Φιλος στην Αμερικη μου ειπε οτι τον Ιουνιο ερχεται κ εδω τετοιο σκηνικο... τωρα ια ειναι σαν το PSI...θα ειναι σαν την Κυπρο...θα δειξει
στο οικονομικο θα υπαρξει επιμηκυνση και χαμηλωμα του επιτοκιου.για μενα οι αριθμοι εφτιαξαν.το θεμα ειναι να πεσει ρευστο να αρχισει ο κοσμος να συνερχεται να βρει καμια δουλεια.οψομεθα.
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
εννοειται...για αυτο για μενα το συγκεκριμενο θελει παρακολουθηση απο ολους μας γιατι αυτη η ρημαδοχωρα που δανειστηκε σε τριαντα χρονια 1 τρις απο τους ευρωπαιους(που τωρα τους βριζουνε) και καταφερε να βγει χρεωμενη 300 τρις εχει μεγαλη πιθανοτητα να ειναι πλουσια σε υποθαλασσιο ορυκτο πλουτο.αλλα οταν μπουν τα πρωτα γεωτρυπανα που λενε πολλοι...μεταλλειολογοι(αυτο ηταν σποντα... :grin: :grin: γιατι απλα με το geostreamer και τα 3D της pgs βγηκαν πολλα καλα...αποτελεσματα...)
τοτε θα μαθαινουμε με τον καιρο τι εχουμε κατω απο τα blocks στα οποια θα γινουν οι εξορυξεις.
αν δε γινουν που δεν υπαρχει περιπτωση τοτε η θα φταιμε εμεις η μαλλον δεν θα υπαρχει τιποτα το σπουδαιο(οκ πλακα εκανα οι νορβηγοι δεν εδωσαν ενα 500 μυρια για να απλωσουν καλωδια στη θαλασσα αν δεν ηξεραν πριν. :sunglasses:).
τυπε απο κανενα κομμα δεν ακουσα τιποτα.αντιθετα υπηρξαν ειρωνικα σχολια απο εφημεριδες της αντιπολιτευσης οτι και καλα δεν εχουμε τιποτα.για μενα πρωτα υπαρχει το σχεδιο.αν ακολουθησουμε τους νορβηγους τοτε θα ειμαι πολυ αισιοδοξος.αλλα θα δειξει το μελλον.
Eχει δεχτει τρομερο πολεμο και δεν μιλαω για ειρωνικα σχολια...!Δεν θυμασαι στις εκλογες του 2012 τον μπαροζο που λεει η ΝΔ ειναι καλη για εσας κ οχι ο τσιπρας και δεν ξερουμε για την σταθεροτητα σας κτλπ...! Τα ιδια πανω κατω κ σημερα....ειμαστε στο σωστο δρομο αλλα πρεπει να γινουν κ αλλες θυσιες...!
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
στο οικονομικο θα υπαρξει επιμηκυνση και χαμηλωμα του επιτοκιου.για μενα οι αριθμοι εφτιαξαν.το θεμα ειναι να πεσει ρευστο να αρχισει ο κοσμος να συνερχεται να βρει καμια δουλεια.οψομεθα.
Θα σου πω πως το βλεπω εγω..δεν θελω να γυρισω στο 09 που ειχα 1 φρατζολα ψωμι και το 14 εχω μονο την γωνια και το 15-16 να εχω +2 φετες..!Θελω να εχω 2 φρατζολες. Με καταλαβες τι ενοοω?Δεν ξεχναω που ημουν πριν γινω χειροτερα και οταν αρχισω να ειμαι λιγοοοοοοοοο καλυτερα να ξεχασω το παρελθον. Δεν μιλαω για μαγικα πραγματα ετσι? Σε καμια περιπτωση. Θελω την προοπτικη που ειχα. Τα στοιχεια μεχρι σημερα δεν δειχνουν κατι τετοιο...!Μια σαφη εικονα ειναι τα μαγαζια με λουκετο αλλα κ αυτα που ετοιμαζονται. Τωρα το ποτε θα βγουν κ εαν πετρελαια κτλπ......ειναι αλλο θεμα. Δεν πιστευω οτι η ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η οπως αλλιως την ονομασουν για να αλλαξει ΑΦΜ και να γλυτωσει τα εκατ σε δανεια που εχει θα σωθουμε. Οι ιδιοι κανει πουστια για να γλυτωσει τα χαλια της κ θα σωσουν εμας? Δεν το νομιζω
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Eχει δεχτει τρομερο πολεμο και δεν μιλαω για ειρωνικα σχολια...!Δεν θυμασαι στις εκλογες του 2012 τον μπαροζο που λεει η ΝΔ ειναι καλη για εσας κ οχι ο τσιπρας και δεν ξερουμε για την σταθεροτητα σας κτλπ...! Τα ιδια πανω κατω κ σημερα....ειμαστε στο σωστο δρομο αλλα πρεπει να γινουν κ αλλες θυσιες...!
κοιτα εδω που τα λεμε μηνυματα εστελναν και τα εννοουσαν.και ολοι ξεχνουν οτι πλεον εχει γινει δημοσιονομικη και τραπεζικη ενωση της ευρωπης με εξαιρεση τους αγγλους που ειπαν οχι για τους δικους τους λογους.αυτο ξερεις τι σημαινει?οτι ολοι οι προυπολογισμοι θα ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο και το χρεος των κρατων επισης μετα ομως απο δεκαετιες για ευνοητους λογους...τα πραγματα ειναι απλα.η μενεις ευρωπη και δεχεσαι την προστασια της ΕΚΤ και της ευρωπης γενικοτερα τηρωντας ομως του ορους η λες αντε γεια και ακολουθεις τον μοναχικο δρομο...τα υπολοιπα ειναι παπαρολογιες των πολιτικων.αυτο ειναι το διλλημα.
για μενα η ευρωπη ειναι μονοδρομος.
θα μπορουσα να πως πολλα ακομη αλλα με πηγες ομως αλλου...
εγω ξεκινησα αυτην την συζητηση επειδη υπαρχει η λανθασμενη αποψη οτι οι ξενοι μας εβαλαν στο μνημονιο για να μας παρουν τα πετρελαια.αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.σου εξηγησα πριν γιατι.
Θα σου πω πως το βλεπω εγω..δεν θελω να γυρισω στο 09 που ειχα 1 φρατζολα ψωμι και το 14 εχω μονο την γωνια και το 15-16 να εχω +2 φετες..!Θελω να εχω 2 φρατζολες. Με καταλαβες τι ενοοω?Δεν ξεχναω που ημουν πριν γινω χειροτερα και οταν αρχισω να ειμαι λιγοοοοοοοοο καλυτερα να ξεχασω το παρελθον. Δεν μιλαω για μαγικα πραγματα ετσι? Σε καμια περιπτωση. Θελω την προοπτικη που ειχα. Τα στοιχεια μεχρι σημερα δεν δειχνουν κατι τετοιο...!Μια σαφη εικονα ειναι τα μαγαζια με λουκετο αλλα κ αυτα που ετοιμαζονται. Τωρα το ποτε θα βγουν κ εαν πετρελαια κτλπ......ειναι αλλο θεμα. Δεν πιστευω οτι η ΝΔ-ΠΑΣΟΚ η οπως αλλιως την ονομασουν για να αλλαξει ΑΦΜ και να γλυτωσει τα εκατ σε δανεια που εχει θα σωθουμε. Οι ιδιοι κανει πουστια για να γλυτωσει τα χαλια της κ θα σωσουν εμας? Δεν το νομιζω
κοιτα τυπε...
οι αριθμοι(και κατα βαση η χρεωμενη οικονομια που ειχες) σε φερανε εδω.
και ξεκινησαν μαλιστα απο εναν αγνωστο τυπο νεο απο το τεξας που ηταν κορακι των αγορων και ειδε πως στην ελλαδα εχει ψωμι.γιατι οι αγορες ειναι αμειλικτες και αυτες καθοριζουν τις τυχες κυριως των αδυναμων κρατων.δεν μπορει ενας οικος να υποβαθμισει την νορβηγια.πανε βασει αριθμων ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΜΕΣΩ ΤΩΝ AΡΙΘΜΩΝ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΤΟΥΣ.εκει πονταρουν.δε κοιτανε φτωχεια πεινα αυτοκτονιες.και οταν κερδισεις τις αγορες τοτε κερδισες το παιχνιδι και το μονο που απομενει ειναι να δωσεις αναπτυξη επενδυσεις και να φερεις ρευστο στη χωρα να βρει ο κοσμος δουλεια.ο πιτσαδορος χθες στο bloomberg εδωσε την συνενταυξη της χρονιας.το δημοσιονομικο πλεονασμα σημαινει επενδυσεις.τωρα στο χερι του ειναι να φερει ρευστο στην χωρα στην αγορα γιατι λεφτα απο αλλου δεν υπαρχουν οτι μαλακιες και αν λενε στην αντιπολιτευση.
εκτος...απο τον υποθαλασσιο ορυκτο πλουτο... :grin: :grin: :grin: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
κοιτα εδω που τα λεμε μηνυματα εστελναν και τα εννοουσαν.και ολοι ξεχνουν οτι πλεον εχει γινει δημοσιονομικη και τραπεζικη ενωση της ευρωπης με εξαιρεση τους αγγλους που ειπαν οχι για τους δικους τους λογους.αυτο ξερεις τι σημαινει?οτι ολοι οι προυπολογισμοι θα ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο και το χρεος των κρατων επισης μετα ομως απο δεκαετιες για ευνοητους λογους...τα πραγματα ειναι απλα.η μενεις ευρωπη και δεχεσαι την προστασια της ΕΚΤ και της ευρωπης γενικοτερα τηρωντας ομως του ορους η λες αντε γεια και ακολουθεις τον μοναχικο δρομο...τα υπολοιπα ειναι παπαρολογιες των πολιτικων.αυτο ειναι το διλλημα.
για μενα η ευρωπη ειναι μονοδρομος.
θα μπορουσα να πως πολλα ακομη αλλα με πηγες ομως αλλου...
εγω ξεκινησα αυτην την συζητηση επειδη υπαρχει η λανθασμενη αποψη οτι οι ξενοι μας εβαλαν στο μνημονιο για να μας παρουν τα πετρελαια.αυτο δεν ισχυει σε καμια περιπτωση.σου εξηγησα πριν γιατι.
Το γιατι μπηκαμε στο μνημονιο θα το δειξει το μελλον αδερφε. Το σημερα ειναι το θεμα. Το Ευρωμονοδρομος δεν μου αρεσει. Εαν το Ευρω ειναι καταστροφη για το συνολο του πληθυσμου με μερικες εξαιρεσεις ε σορρυ τοτε δραχμη και ξανα δραχμη με οτι επιπτωσεις εχει αυτο... αρκει να υπαρχει εκει προοπτικη εαν ειναι να ζησουμε χειροτερα τοτε καλα ειμαστε κ εδω. Αλλα αυτο το παιχνιδι με τον τσιπρα οτι σημερα λεει αλλα αυριο αλλα τι διαφερει απο τον Σαμαρα??? Σε ΤΠΤ η μονη διαφορα ειναι οτι δεν εχουν κυβερνησει. Το ξερω οτι σε πηγα αλλου αλλα το θεμα πετρελαιο αργει ισως να εχουμε εγγονια μεχρι να δουμε φως απο αυτο. Σημερα τι γινεται
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Το γιατι μπηκαμε στο μνημονιο θα το δειξει το μελλον αδερφε. Το σημερα ειναι το θεμα. Το Ευρωμονοδρομος δεν μου αρεσει. Εαν το Ευρω ειναι καταστροφη για το συνολο του πληθυσμου με μερικες εξαιρεσεις ε σορρυ τοτε δραχμη και ξανα δραχμη με οτι επιπτωσεις εχει αυτο... αρκει να υπαρχει εκει προοπτικη εαν ειναι να ζησουμε χειροτερα τοτε καλα ειμαστε κ εδω. Αλλα αυτο το παιχνιδι με τον τσιπρα οτι σημερα λεει αλλα αυριο αλλα τι διαφερει απο τον Σαμαρα??? Σε ΤΠΤ η μονη διαφορα ειναι οτι δεν εχουν κυβερνησει. Το ξερω οτι σε πηγα αλλου αλλα το θεμα πετρελαιο αργει ισως να εχουμε εγγονια μεχρι να δουμε φως απο αυτο. Σημερα τι γινεται
τα εχω πει παλια αυτα στο αντιστοιχο θρεντ οπου ολοι ποσταρανε δεκαχιλιαρα.τοτε τους ελεγα κρατατε γιατι ο πιτσαδορος δεν ειναι γιωργακης.ειπαμε οι αριθμοι ηταν το προβλημα και αυτοι εφτιαξαν.το ξερω ειναι πολυ σκληρο γιατι κοσμος λιμοκτονει και κοσμος εχει αυτοκτονησει αλλα ο νομος των αγορων ειναι αμειλικτος...και φυσικα τα ιδια και χειροτερα θα ισχυαν αν γυριζες σε δραχμη.σε αφρικανικη δραχμη οπως ελεγα.o gun club θα θυμαται χαχα.
ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ.ΤΟ ΤΑΜΑΡ ΟΙ ΗΣΡΑΗΛΙΝΟΙ ΣΕ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΑΕΡΙΟ ΜΕ 5!!! ΕΥΡΩ ΤΟ GJ(ΓΙΓΑΤΖΑΟΥΛ :grin:)
το θαυμαστικο στο 5 εχει τεραστια σημασια και τεραστια υπονοουμενα.
ρε συ γαμησαμε το θρεντ του σαμαρα με τα οφ τοπικ. :2funny: :2funny:
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Το σήμερα φίλε ειναι η ανεργία που έφεραν οι πολιτικές αυτές τα χαράτσια που ξεπερνούν το εισόδημα μας τα τέλη επιτιδευματος απο 650 ευρώ + φόρο απο το 1 ευρώ 26% ένα φορολογικό σύστημα που για μια μουτζουρα πρόστιμα 1500. Έτσι θα εχουμε ανάπτυξη;;;ν νομούς που εμποδίζουν επενδύσεις απο το 1975 κτλπ
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.360
Like
4
Πόντοι
66
Το σήμερα φίλε ειναι η ανεργία που έφεραν οι πολιτικές αυτές τα χαράτσια που ξεπερνούν το εισόδημα μας τα τέλη επιτιδευματος απο 650 ευρώ + φόρο απο το 1 ευρώ 26% ένα φορολογικό σύστημα που για μια μουτζουρα πρόστιμα 1500. Έτσι θα εχουμε ανάπτυξη;;;
οχι βεβαια!!!!!ΕΤΣΙ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΤΟΥ ΑΡΙΘΜΟΥΣ που σου ειχαν απαιτηση να κανεις.δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια.για αυτο επεσε φορολογια και περικοπη στο φουλ με ολες τις γνωστες συνεπειες.
η αναπτυξη σου ειπα πριν.εξαρταται απο την πολιτικη.θελει σταθερο πολιτικο συστημα σταθερο τραπεζικο συστημα και σταθερο φορολογικο συστημα με ευνοικους ορους για επενδυσεις δηλαδη οχι γραφειοκρατια.αυτες ειναι οι βασεις.τα υπολοιπα ας τα γραψουν οι οικονομολογοι του σαιτ.οχι αυτοι που ποσταραν δεκαχιλιαρα. :2funny:
δεν πειράζει τύπε αυτός μας γαμησε τις ζωρς
δεν φτασαμε εδω τυπε τα τελευταια 2 χρονια.αυτα μονο ο τζονυ τα γραφει που για ολα του φταιει η νουδουλα και οχι το πασοκ.ολοι φταινε.και να το παω στο πιο σκληρο.ο παγκαλος αν ελεγε οτι τα φαγαμε ολοι μαζι αλλα οχι ολοι το ιδιο θα ειχε δικιο.γιατι υπηρξαν αρκετοι που η εφαγαν λιγα η και δεν εφαγαν καθολου.αλλα οι κομματικοι στρατοι οι απειροι διορισμοι οι επαγγελματικες σεχτες οπου καθε κατηγορια ειχε το καρτελ της και το δικο της κλειστο συστημα ειναι η πλειοψηφεια οσων ψηφιζαν και ανεχοταν το πολιτικο μας συστημα για δεκαετιες και εχουν τεραστιο μεριδιο μαζι με τους πολιτικους για το οτι μας εφεραν μεχρι εδω.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
τα εχω πει παλια αυτα στο αντιστοιχο θρεντ οπου ολοι ποσταρανε δεκαχιλιαρα.τοτε τους ελεγα κρατατε γιατι ο πιτσαδορος δεν ειναι γιωργακης.ειπαμε οι αριθμοι ηταν το προβλημα και αυτοι εφτιαξαν.

ε βεβαια γιατι αλλο 36 δις ελλειμμα και αλλο 19

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom