Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (0 μέλη και 12 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
Στην Κριμαία εισέβαλαν γιατί αν την έχαναν θα τέλειωναν σαν ναυτική δύναμη
Στην ουκρανια εισέβαλαν κ μας έσωσαν κάνοντας συμβατικό πόλεμο, ενώ αν δεν έμπαιναν τώρα σε 5 χρόνια θα καναν πυρηνικό πόλεμο με τους ήλιθιος ουκρανους
Η Σάσα λείπει γιατί σημαίνει ότι υφίσταται πλύση εγκεφάλου σπίτι από ήλιθιος γονείς και καλό θα είναι το παιδάκι να πάει για ψυχοθεραπεία να θεραπευτεί από τέτοιους ήλιθιος γονείς και να μην διαιωνιζει αυτήν την τοξικότητα μέσω των διδαχων των καμένων εγκεφαλικά γονέων της
Το κουδούνι χτύπησε 20λεπτα πιο νωρίς γιατί το σχολείο είχε Έλληνα δημόσιο υπάλληλο δάσκαλο απόσπασμένο
Εγώ το έχω γράψει ότι όσοι έχουμε σχέση με ανατ μπλοκ δλδ δουλειές σεξοτουριστες σπουδές συχνές διακοπές,ομογενεις είμαστε όλοι υπέρ της Ρωσίας

Τυχαίο;;;
Πολύ απλά επειδή έχουμε επαφές με Ρώσους Ουκρανούς ξέρουμε ότι στην ουσία οι δυτικοί έκαναν πλύση εγκεφάλου δημιουργοντσς τεχνητή συνείδηση στους ουκρανους
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356
ενώ αν δεν έμπαιναν τώρα σε 5 χρόνια θα καναν πυρηνικό πόλεμο με τους ήλιθιος ουκρανους


Ολοκάθαρα…


682_n.jpg
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Ο πόλεμος αυτός είναι πολύ δυσάρεστος.
Είναι πόλεμος ανάμεσα στους Ρώσους Ολιγάρχες και
τους Ουκρανούς Ολιγάρχες.

Έχουμε και τους προπαγανδιστές του Σόρος
να κάνουν εδώ προπαγάνδα π.χ. ο 65χρονος
κρυφός γκέϋ παρλαπίπας, που παριστάνει τον φιλο-Ουκρανό,
ενώ δεν έχει πάει ποτέ του στην Ουκρανία (!) ,
και διάφοροι άλλοι φαιδροί τύποι .

Επ' ευκαιρία του πολέμου αυτού, είναι
δήθεν υπέρ των προσφύγων, η λούγκρα.

Ο 65χρονος κρυφός γκέϋ θέλει να γεμίσει η Ελλάδα
με Ισλαμιστές άντρες, διότι τέτοιους βρίσκει
να του περιποιούνται τη σούφρα !

:2funny: :2funny: :2funny:

Τράβα ρε γέρικη 65χρονη λούγκρα, φοβική να σε πηδάνε
οι Ισλαμιστές στα Κράτη τους, δίπλα σε μιναρέδες,
εμείς θέλουμε να έρθουν ωραίες γυναίκες
μετανάστριες,
Το ακούς κουνιστή μπαμπόγρια ;

:2funny: :2funny: :2funny:

Που παριστάνεις ότι συγκινήθηκες από τον πόλεμο
Ρωσίας -Ουκρανίας.

Όταν ο Κλίντον βομβάρδιζε τη Γιουγκοσλαβία
χωρίς κανένα δικαίωμα, εσύ λούγκρα έπαιρνες πίπες
σε γιαχαμπίμπηδες, και δεν έλεγες τίποτα !
Ξουτ , γέρικη λούγκρα,
την προπαγάνδα του Σόρος να την κάνεις
στην Κίνα, να σε κάνουν πάπια Πεκίνου
οι Κινέζοι !

:2funny: :2funny:
Ποιον εννοείς τυπε?
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515

AntonisAnt2

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2017
Μηνύματα
2.447
Κριτικές
1
Like
530
Πόντοι
96
Ήμουν σαφής.
Έως το 1979 είχαν καλύτερο βιοτικό επίπεδο από Ελλάδα
Σχολεία θέατρα κινηματογράφους σπίτια πολυκατοικίες σούπερ μάρκετ διακοπές νοσοκομεία
Δεν είχαν ελευθερία λογου
και εγω σαφεστατος ημουν
μεχρι το 1979 ετρεχαν απο ολοκληρο τον κοσμο (και απο την ελλαδα) στις χωρες του παραπετασματος, για να απολαυσουν το καλυτερο βιοτικο επιπεδο
(οπως ελεγαν και οι ιδιοι οι σοβιετικοι ... στελνουμε πυραυλους στο διαστημα και δεν εχουμε να προσφερουμε στους πολιτες μας οδοντοκρεμα)
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
17.143
Κριτικές
166
Like
26.985
Πόντοι
34.538

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Οι Ουκρανοί μέλη του σβομποντα πραβισεκτορ κλπ είναι άνω του 15% και έχουν τα κουμάντα σε όλη την χώρα
Το τάγμα του αζοφ προβάλλεται επειδη είναι τα χειρότερα πανιά, σαν παράδειγμα απλά.
Εμένα δεν θα με ενοχλούσαν οι ναζί Ουκρανοί αν στρέφονται εναντίον Τούρκων γυφτων μαυριδερων και δεν τους ήθελαν στην χώρα
Με ενοχλεί που στρέφονται εναντίον ευρωοακλικωμ μειονοτήτων όπως Ούγγροι Έλληνες ρωσσοι που ζουν στην χώρα
Κι επειδή έχω πέσει στο διάβα τους κάνα δυο φορές νομίζω ότι όσους πιο πολλούς φυτέψουν τόσο το καλύτερο. Για την Ουκρανία και για μας συνολικά

Μήπως μοιάζεις με τούρκογυφτο τύπε και μπερδεύτηκαν τα παιδιά;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
και εγω σαφεστατος ημουν
μεχρι το 1979 ετρεχαν απο ολοκληρο τον κοσμο (και απο την ελλαδα) στις χωρες του παραπετασματος, για να απολαυσουν το καλυτερο βιοτικο επιπεδο
(οπως ελεγαν και οι ιδιοι οι σοβιετικοι ... στελνουμε πυραυλους στο διαστημα και δεν εχουμε να προσφερουμε στους πολιτες μας οδοντοκρεμα)
Τυπε η σοβιετική Ένωση παρήγαγε τα πάντα τοτε....
η Ελλάδα δε παρήγαγε

Είχαν σπίτια σε μπλοκ με κεντρική θέρμανση όταν εμείς μέναμε στα κοτέτσια δίχως νοσοκομεία σχολεία δρόμους αποχέτευση
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.399
Κριτικές
508
Like
68.664
Πόντοι
41.129


Κάνει και μια φορά στα 100 χρονια κατι καλο το ΚΚΕ.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Ποιούς Αζόφ ρε ξεφτίλα; Τις ίδιες πουστιές κάνανε οι φίλοι σου οι Ρώσου και στο Αλέπο με τους άμαχους.
Άντε, ηλίθιο πουτινάκι.
Τυπε είσαι γραφικός, μας διασκεδάζεις σε έχουμε πραγματικα ανάγκη, αλλά δεν μπορουμε να ασχολουμαστε όλη την ώρα με σένα
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Κάνει και μια φορά στα 100 χρονια κατι καλο το ΚΚΕ.


Βρωμοκομμούνια, παράσιτα… :vomit:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.304
Κριτικές
1
Like
35.336
Πόντοι
6.256
Εγώ το έχω γράψει ότι όσοι έχουμε σχέση με ανατ μπλοκ δλδ δουλειές σεξοτουριστες σπουδές συχνές διακοπές,ομογενεις είμαστε όλοι υπέρ της Ρωσίας

Τυχαίο;;;
Πολύ απλά επειδή έχουμε επαφές με Ρώσους Ουκρανούς ξέρουμε ότι στην ουσία οι δυτικοί έκαναν πλύση εγκεφάλου δημιουργοντσς τεχνητή συνείδηση στους ουκρανους
Πες τα βολκάνο. Και αστους να σε λενε πουτινάκι
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.331
Πόντοι
28.786
Τροφή για σκέψη όντως, αλλά αν το καλοσκεφτεί κανείς μπορεί να καταλήξει σε τίποτα ναι μεν, αλλα
Τα έχω ξαναγράψει για τα Ναι μεν Αλλα αλλά ενα copy/paste δεν βλάπτει.

Οι Θιασώτες των ‘’ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ’’. ΝΑΙ ΜΕΝ μπούκαρε ο Πουτιν στην Ουκρανία ΑΛΛΑ ….

Ας το δούμε λίγο καλύτερα με βάση και κάποιια ιστορικά δεδομένα για να κατάλαβουμε την προέλευσή τους.

«Aφιέρωσα όλη τη ζωή μου για να υποστηριζω ένα σύστημα στο οποιο ο ίδιος δεν θα ήθελα να ζω ούτε μια μέρα» έγραφε απολογιστικά ο Jean Paul Sartre. Ο απολογισμός ήταν κυνικός αλλά εύστοχος. Αναφερόταν βέβαια στα γραπτά του που για ένα διάστημα είχαν γίνει ‘’παρκετέζα’’ των γκούλαγκ της Σοβιετίας.

Και θύμιζε λίγο αυτό που κάποιοι αριστεροί δικοί μας κοντά στο τέλος της ζωής τους κατέληγαν ‘’Ευτυχώς που στον εμφύλιο χάσαμε αλλιώς Βουλγαρία θα είχαμε γίνει’’.

Κάποιοι έγραψα. Όχι ολοι. Διότι η δικτατορία των συνταγματαρχών πυροδότησε και ενδυνάμωσε στην Ελλάδα την αντι – αμερικανική και αντι – δυτική στάση άνευ όρων. ‘’ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο’’ και διάφορες άλλες παρόμοιες πίπες που το ΠΑΣΟΚ του Παπανδρέου ενώ αρχικά τις ενστερνιζόταν προς άγραν βέβαια ψήφων, τις έκανε γρήγορα γαργάρα όταν μυρίστηκε το μπαγιόκο το εξ ‘ ΕΟΚ ορμώμενο.

ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο και ένα κάρο άλλα επαναστατικά τσιτάτα του κώλου, που μας ταλανίζουν σαν κοινωνία τα τελευταία 40 – 50 χρόνια, στο πλαίσιο ενός πολιτικού αριστερίστικου αταβισμού που ΑΓΝΟΕΪ ΕΝΩ ΤΟ ΖΕΙ ένα καταλυτικό δεδομένο. Το ότι οτι απολαμβάνουν όλα τα δημοκρατικά προνόμια του πολίτη του δυτικού κόσμου, τα μεγαλύτερα που έχει γνωρίσει εως σήμερα η ανθρωπότητα δηλαδή.

Και ναι μεν απολαμβάνουν τα προνόμια, αλλά ταυτόχρονα μισούν το σύστημα και τις αξίες που τα θεμελίωσαν συντασσόμενοι (ευθέως ή συγκεκαλυμμένα) με κάθε λογής αυταρχικά φασισταριά ανά την υφήλιο όποτε αυτά γίνονται επίκαιρα.

Και εν προκειμένω με τον κύριο Βλαδίμηρο Πούτιν, εξαίρετο πρώην Γκακεμπίτη της παλαιάς σχολής με εξαιρετικά αποτελεσματικές μεθόδους, για να φτάσουμε και στο σήμερα.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα: Χθες στις 14:01
Είναι τα παραπάνω ‘’ορφανά του Στάλιν’’ η μοναδική πηγή που τροφοδοτεί το ρεύμα των ‘’ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ’’ της υποστήριξης του Πούτιν ??

ΟΟΟΟΟΧΙΙΙ Βέβαια !! Υπάρχει και δεύτερη πηγή,

Υπάρχουν και οι εραστές της άρνησης και της αμφισβήτησης, τα ‘’Πνεύματα αντιλογίας’’ που συνήθιζαν ως έκφραση κάποιοι γηραιοί δικό μας.

Αυτοί που στην ανάγκη διαφοροποίησης τους από αυτό που αποκαλούν ‘’Μαζα’’ φτάνουν να υιοθετούν κάθε βλακεία και παλαβομάρα.

Είναι ο τρόπος τους να αισθάνονται «ψαγμένοι», «αντισυστημικοί» ‘’ριζοσπάστες’’ ντυμένοι και με διάφορους άλλους επιθετικούς προσδιορισμούς που το έχουν ώς τεράστια ανάγκη για να ικανοποιήσουν σε ναρκισιστική βάση και να αμβλύνουν την τεράστια αυτοανεπάρκεια που βαθύτερα βιώνουν σε διάφορους τομείς της ζωής τους.

Κυρίως οι παραπάνω δυο είναι κατά την άποψή μου οι πηγές των υποστηρικτών του κάθε Φασισταριού Δεξιού η Αριστερού που καταδυναστεύει το λαό του και σε κάποιες περιπτώσεις δημιουργεί και παγκόσμια προβλήματα.

Οι Θιασώτες των ‘’ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ’’.
 

Συνημμένα

  • 1646586165232.gif
    1646586165232.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 23
  • 1646586165194.gif
    1646586165194.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 25
  • 1646586165157.gif
    1646586165157.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 30
  • 1646586165271.gif
    1646586165271.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 25
  • 1646586165121.gif
    1646586165121.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 23
  • 1646586165083.gif
    1646586165083.gif
    42 bytes · Εμφανίσεις: 27

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.691
Κριτικές
183
Like
43.796
Πόντοι
21.896
Πες τα βολκάνο. Και αστους να σε λενε πουτινάκι
Εχθρός του Πούτιν διότι. Οικονομμικα απέτυχε να ανεβάσει μισθούς

Μερικοί Έλληνες ξεχχναν πως ζούσε. Ο Έλληνας

1979 δεν είχανε ούτε σούπερ μάρκετ να στην Ελλάδα. Παρά μόνο μπακάλικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom