Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ο πολεμος αφου τον ξεκινησε ο ανοητος κοντος εναντια στον κωμικο δεν τελειωνει με τιποτα. Ο λογος ειναι οτι και συνθηκη να υπογραφει οι κυρωσεις στην Ρωσια δεν θα αρθουν με αποτελεσμα μια παρατεταμενη απομονωση της . Ζούμε σε μια περιοδο που θα αλλαξουν πολλα και οι οικονομικες επιπτωσεις θα ειναι τεραστιες .
Ρε ελ τορο το εχω ξαναδει το εργο....... οι μαλακες που το επαιζαν αντιμνημονιακοι και χορευαν μετα το δημοψηφισμα πιστευοντας οτι με ενα νομο και μια υπογραφη θα χορευουμε 200 χωρες (μετοχοι του ΔΝΤ) με το ζουρνα και δεν θα τους πληρωνουμε ενω ολοι ξερουμε οτι 40% χρονια (οπως και το 2021) παιρνουμε δανεια για να την βγαλουμε
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
Kontolagne, μια ερωτηση, εισαι ρωσικης καταγωγης? Αλλιως δεν εξηγειται που μας εχεις κανε τα παπαρια τσουρεκια.....

Ακομα και ο Βολκανος κατεβασε ταχυτητα στο φιλορωσισμο του.

Δεν μπορουμε να ειμαστε υπερ του Μεταξα που πηγε με τους Δυτικους και να ειμαστε εναντια στο Μητσοτακη που πηγε με τους Δυτικους...

Ναι η Ρωσσια ειναι μια χωρα καταδικασμενη να αποτυχει..... καταδικασμενη να χασει..... δεν εχει βιωσει την βοιομηχανικη επανασταση σε ολες τις φασεις της....... απο την φεουδαρχια περασε στο κομμουνισμο και μετα στην κλεπτοκρατια των ολιγαρχων με ενα επικαλλυμα αστικης δημοκρατιας....

Οι ρωσσοι σκεφτονται σαν τους δικους μας χωριατες που μας ππιασουν μια δεκαρα τα παιζουν στα προπο.... ΑΠΟΥΣΙΑ στις μαζες ή σε μια φωτισμενη μειοψηφια εντος της μεσαιας ταξης να επενδυσει σε κατι αλλο πλην του μουνιου ενω ο Πουτιν εχει το μονο εσοδο το πετρελαιο σε μια χωρα με ΑΕΠ ισπανιας. .... Απορω πως δεν μας εχεις πει οτι η επομενη υπερδυναμη ειναι η Ισπανια....

Μια διανοηθεις να ισχυριστεις οτι η ισπανια ειναι μονο 50 εκ για να ειναι υπερδυναμη διοτι ο Καναδας ειναι 20 εκ και ειναι στους G20...
Γιατι κοιτατε μονο το ΑΕΠ???? και αναφερετε μονο αυτο??? ενω ξερετε οτι μονο του δεν εχει σημασια,...και σημασια εχει το χρεος προς ΑΕΠ....Πες μας τωρα ποσο χρεος/ΑΕΠ εχει η Ισπανια και ποσο η Ρωσια.....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.328
Like
35.192
Πόντοι
9.931
Ο Χιτλερ κατέλαβε την Ευρώπη σε 6 μηνες . Ο Πουτιν κατέστρεψε μια πόλη σε τρεις μήνες και κατέλαβε ενα εργοστάσιό της.Και καμιά εικοσαριά χωριά. Ούτε ο ίδιος πιστεύει ότι μπορεί με αυτό το στρατό να νικήσει
Τα εχουμε πει αν δεν ειχε τα πυρηνικά, αυτη τη στιγμη ο πόλεμος θα διεξαγόταν σε ρωσικο έδαφος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Γιατι κοιτατε μονο το ΑΕΠ???? και αναφερετε μονο αυτο??? ενω ξερετε οτι μονο του δεν εχει σημασια,...και σημασια εχει το χρεος προς ΑΕΠ....Πες μας τωρα ποσο χρεος/ΑΕΠ εχει η Ισπανια και ποσο η Ρωσια.....
Eιναι σαν να μου λες οτι εχουμε 2 ντελιβεραδες που παιρνουν 600 ευρω ο καθενας..... ο ενας (Ισπανια) ειναι χρεωμενος μεχρι τα μπουνια γιατι χαλαει τα λεφτα του σε μπαφους, προπο και πουτανες ενω ο αλλος δεν χρωσταει πουθενα.... Ναι ο δευτερος ειναι σε καλυτερη μοιρα..... αλλα και παλι παιρνει τοσα λιγα που δεν μπορει να βαλει στην μπαντα 400 ευρω ετσι ωστε σε 10 χρονια να αγορασει σε σπιτακι για να φυγει απο την κακομοιρια του...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Tζεο που ακριβως στο κειμενο (και οχι στην επικεφαλλιδα που εχει αυτο) λεει συγκεκριμενα οτι εγιναν σταχτη τα 9000 καλασνικωφ?

Συμφωνω, δεν ξερουν τα ιστολογια του στρατιωτικου χωρου και ξερει ο Στεφανος?
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
να και το παρατράγουδο με νέο φαιδρό fake news. από πουθενά δεν προκύπτει ότι χτυπήθηκαν όπλα που έστειλε 'ο μητσοτάκης στους νεοναζί ξεγυμνώνοντας το Αιγαίο' (για όποιον θυμάται είχαμε στείλει κάτι της πλάκας στην αρχή, πλέον δεν στέλνουμε τίποτα).

φοβερό που αποφασίζει ένας καραγκιόζης να γράψει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι και εσείς (που αντιλαμβάνεστε τα ψέματα του 'συστημικού' τύπου και είστε εξυπνοπούλια...) το παπαγαλίζετε σαν ηλίθιοι χωρίς δεύτερη σκέψη. έχετε χαζέψει εντελώς.

ΥΓ: εντελώς τυχαία στο makeleio δίνονται τα ίδια tweets και πληροφορίες με το άρθρο του pronews που έβαλε το άλλο παρατράγουδο πριν λίγο.
Γιωργο, Ο Στεφανος θα κατεβει με τον Ηλια στις εκλογες.... για αυτο μακελειο και προνιους πανε πακετο
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τα ξερεις ολα τα σχετικά ιδρύματα για την περιπτωση σου.



Ας σοβαρευτουμε λιγο,
Κερδάμε; Για πε

Γιώργος Αδαλής - Σταύρος Λυγερός: Πού οδηγούμαστε με την παγκόσμια ενεργειακή κρίση; (ΕΝ ΘΕΡΜΩ)​


 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
15.762
Like
11.788
Πόντοι
2.406
Εαν ξερεις κατι παραπανω παω πασο δεν εχω εμπειρια απο Αζοφ. Αλλα στην πολιτικη δεν λειτουργουμε με συναισθηματισμο ουτε ψηφιζουμε τσιπρα για τι δεν γουσταρουμε κασιδιαρη... Τα γεωπολιτικα συμφεροντα της Ελλαδος ειναι εναντια στην Ρωσσια.... ακομα και εαν η Ρωσσια εχει δικιο.....
Τα γεωπολιτικά συμφέροντα τα δικά μου κι όσων αγαπάω είναι να μην μας μπλεκαν σε πυρηνικό πόλεμον στο άμεσο μέλλον αυτά τα μουνόπανα οι ναζιστες οι Ουκρανοί.
Αυτο με την επέμβαση των Ρώσων απομακρύνετε, ελπίζω.
Τα άλλα συμφέροντα της Ελλάδας είναι δευτερεύοντα. Προηγείται η ύπαρξη της
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
:alivedick::alivedick::alivedick:
εντατικές προπονήσεις για να συνηθίσουν το καυλί του ΒΛΑΔΊΜΗΡΟΥ

 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
869
Like
1.953
Πόντοι
206
Εν τω μεταξύ ουδέποτε στείλαμε αντιαεροπορικά,
και αυτά που στείλαμε ήταν καλασνικοφ και αντιαρματικά που είχαμε κατάσχει από ένα ουκρανικό καράβι που τα μετέφερε λαθραία στην Συρία . Τα δικά τους στείλαμε πίσω πριν από σαράντα μέρες περίπου
Κάνεις λάθος.....εγώ φόρτωσα τα πάντα.....
 

ekatse_i_koutsi_katsika

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
400
Like
1.179
Πόντοι
201
:alivedick::alivedick::alivedick:
εντατικές προπονήσεις για να συνηθίσουν το καυλί του ΒΛΑΔΊΜΗΡΟΥ

Ελπίζω και σου εύχομαι πραγματικά, να μη ζήσεις ποτέ την φρίκη ενός πολέμου. Ανεγκέφαλε...
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Ολα τα ρωσοινστραγκραμοβιζιτονια πανε Τουρκια τωρα. Ο μεμετης φοραει και πουκαμισο με αρχαιορλληνικο στυλακι, γκρικ λοβερ και ετσι
Παντα πηγαιναν οπως και τα ουκρανιδια , δωστους Κωνσταντινουπολη και παρτους την ψυχη ...
Οσο για τα μεμετο-μογγολια ειδικα την Οδησοο την ειχαν καταντησει τουρκικο μαχαλα :confused: ειχαν και ενα τουπε ολη η πολη δικη τους.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τα γεωπολιτικά συμφέροντα τα δικά μου κι όσων αγαπάω είναι να μην μας μπλεκαν σε πυρηνικό πόλεμον στο άμεσο μέλλον αυτά τα μουνόπανα οι ναζιστες οι Ουκρανοί.
Αυτο με την επέμβαση των Ρώσων απομακρύνετε, ελπίζω.
Τα άλλα συμφέροντα της Ελλάδας είναι δευτερεύοντα. Προηγείται η ύπαρξη της
Eσυ θεωρεις οτι το Ντονμπας ειναι η αιτια ή η αφορμη? Εγω θεωρω οτι ειναι η αφορμη.... και για τις δυο πλευρες..... ηδη απο 2014 η ρωσσια αποδολαροποιει την οικονομια της.... δεν λεω οτι δεν εχει τους λογους της.... αλλα συμβαινει. Το ζητημα ειναι οτι κανεις δεν ξερει που θα σταματησει η Ρωσσια....

Οταν επικαλεσθηκε την συνθηκη του 1994 και ισχυριζεσαι οτι οι Αμερικανοι της ειχαν υποσχεθει να μην μπουν οι Βαλτικες χωρες και η πολωνια στο ΝΑΤΟ...... τοτε καταλαβαινεις οτι η ουκρανια / Ντονμπας ειναι αφορμη. Αλλωστε το ειπε και ο ιδιος ο πουτιν "δεν υπαρχει ουκρανια, την εφτιαξε ο Λενιν". Εαν αυριο πει ο οποιος ρωσος οτι ειναι ζητημα εθνικης ασφαλειας για την ρωσσια οτι η Πολωνια ειναι μελος του ΝΑΤΟ..... τι θα κανουμε? Θα πουμε ναι Βλαδιμηρε εχεις δικιο?

Ναι ενδεχεται τυπικα να εχει δικιο, αλλα τα αισθηματα των αντιρωσσων Πολωνων να μπουν σε μια στρατιωτικη συμμαχια για να προστατεψουν την δικη τους πατριδα δεν μετρανε?
Αντι να πω πολωνους θα μπορουσα να πω Αρμενιους, Γεωργιανους, Βαλτικους...... Δεν κινειται ο κοσμος γυρω απο την αισθηση των ρωσων κατα ποσο ειναι ασφαλης γυρω τους... Φυσικα δεν θα πρεπει να προκαλειται μια πυρηνικη δυναμη σαν την Ρωσσια.... Αλλα τα πραγματα εχουν παντα 2 αναγνωσεις....

Μιλησες για "Ναζιστες"..... Οι ουκρανοι ναζιστες πηραν στις εκλογες 2%.... για ποιους ναζιστες μιλαμε? Ειναι σαν να μου λες οτι οι Τουρκοι εισεβαλαν στην Ξανθη να υπερσπιστουν την μουσουλμανικη μειονοτητα επειδη η Χρυση Αυγη Ξανθης κανει εγκληματα. Με ξεπερναει το επιχειρημα οτι παω να καταλαβω ολοι την χωρα επειδη 1000 αζωφ καταπιεζουν τους ρωσσους του Ντονμπας.... Με Ξεπερναει σαν δικαιολογια, δεχομαι οτι η Ρωσσια θελει να απελευθερωσει τους ομοεθνης της στο Ντονμπας αλλα βρηκε ηλιθια δικαιολογια..

Πως μπορει να λες οτι με την επεμβαση των Ρωσων απομακρυνετε ενας πυρηνικος πολεμος οταν οι Ρωσσοι ειναι αυτη που βαζουν στο τραπεζι τα πυρηνικα.... Οι δυτικοι χρησιμοποιουν συμβατικο οπλισμο στον ουκρανικο πολεμο.... η ρωσσια αφου εχει απωλειες στο πεδιο με τον απαρχαιωμενο εξοπλισμο της βαζει στο τραπεζι τα πυρηνικα για να ψαρωσουν οι δυτικοι.... αυτη ειναι η πραγματικοτητα....

Η υπαρξη της Ελλαδας ειναι διασφαλισμενη γιατι ο χωρος που σημερα ανηκει στην ελλαδα και ο χωρος που σημερα ανηκει στην τουρκια δεν μπορει να ανηκει μονο σε ελληνες ή μονο σε τουρκους...... Εαν κυριαρχο κρατος που θα ειχε βαλκανια και μικρα ασια ειτε ηταν τουρκικο ειτε ελληνικο θα ηταν επικυνδυνο για τα δυτικα και τα ρωσικα συμφεροντα..

Οποτε παμε παλι απο την αρχη, τα γεωπολιτικα συμφεροντα της Ελλαδος (γιατι εγω βαζω αυτα σε μια προτεραιοτητα εφοσον η ζωη της οικογενειας μου ειναι εξασφαλησμενη) ειναι να ειμαστε με την Δυση. Οχι γιατι η Δυση μας αγαπαει.... Αλλα για φραξουμε τον δρομο σε ενα Πανσλαβισμο που χαρη σε αυτον χασαμε την Ανατολικη Ρωμυλια με την Συνθηκη του Αγιου Στεφανου και παραλιγο να χασουμε και την Μακεδονια.
 
Τελευταία τροποποίηση:

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Παντα πηγαιναν οπως και τα ουκρανιδια , δωστους Κωνσταντινουπολη και παρτους την ψυχη ...
Οσο για τα μεμετο-μογγολια ειδικα την Οδησοο την ειχαν καταντησει τουρκικο μαχαλα :confused: ειχαν και ενα τουπε ολη η πολη δικη τους.

Αλέξανδρος Δρίβας, Αυτά που κάνει ο Ερντογάν, έκανε η Οθωμανική Αυτοκρατορία και διαλύθηκε​

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Στα λογια μου ερχεσαι. Ουκρανες, Ρωσσιδες γαμιουνται με τον καθε μεμετι για μερικα ευρω. Δεν βλεπεις πλεον πολλες Τσεχες, Πολωνες κλπ πουτανες να τρεχουν σε μουσουλμανικα κρατη να πουλησουν το κορμι τους.
Τα εχω δει τα χαλια της Ουκρανιας με τα ματια μου. Απο αυτη την κατασταση θελουν να ξεφυγουν και πιστευουν πως αν ενταχθουν στους δυτικους θεσμους οπως ΕΕ και ΝΑΤΟ θα τα καταφέρουν οπως τα ξαδερφια τους οι Ανατολικοευρωπαιοι που ηταν στα ιδια σκατα πριν καποια χρονια
Ρεντσους αυτα πιστευουν οι απλοι ουκρανοι.... οτι εαν μπουν στους εωρωπαικους θεσμους θα φυγουν απο την μιζερια τους..... αλλα δεν μπορεις να μπεις σε ενα δυτικο μαγαζι οταν εισαι ξεπουλημενος στην Κινα..... Εδω η Αγγλια μετα της πιεσεις των Αμερικανων εφυγε απο το κινεζικο 5G
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.951
Κριτικές
16
Like
14.889
Πόντοι
6.515
Δεν μπορεις να αντιληφθεις οτι αναπαραγοντας τις ανοησιες του μακελειού δειχνεις χαζος?
για να χουμε σφαιρικη ενημερωση ρε τυπε, τι να αναπαραγω, τα ψεμματα του αλαφουζου τα ποσταρει ο px :confused:
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.643
Κριτικές
57
Like
6.877
Πόντοι
6.030
Τα γεωπολιτικά συμφέροντα τα δικά μου κι όσων αγαπάω είναι να μην μας μπλεκαν σε πυρηνικό πόλεμον στο άμεσο μέλλον αυτά τα μουνόπανα οι ναζιστες οι Ουκρανοί.
Αυτο με την επέμβαση των Ρώσων απομακρύνετε, ελπίζω.
Τα άλλα συμφέροντα της Ελλάδας είναι δευτερεύοντα. Προηγείται η ύπαρξη της

:alivedick::alivedick::alivedick:
εντατικές προπονήσεις για να συνηθίσουν το καυλί του ΒΛΑΔΊΜΗΡΟΥ

Καλημερα στους κλινικα ηλιθιους του site
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
Στα λογια μου ερχεσαι. Ουκρανες, Ρωσσιδες γαμιουνται με τον καθε μεμετι για μερικα ευρω. Δεν βλεπεις πλεον πολλες Τσεχες, Πολωνες κλπ πουτανες να τρεχουν σε μουσουλμανικα κρατη να πουλησουν το κορμι τους.
Τα εχω δει τα χαλια της Ουκρανιας με τα ματια μου. Απο αυτη την κατασταση θελουν να ξεφυγουν και πιστευουν πως αν ενταχθουν στους δυτικους θεσμους οπως ΕΕ και ΝΑΤΟ θα τα καταφέρουν οπως τα ξαδερφια τους οι Ανατολικοευρωπαιοι που ηταν στα ιδια σκατα πριν καποια χρονια
Ποτε δεν συνεβαινε αυτο σε μεγαλο βαθμο που λες για Τσεχες Ουγγαρεζες κτλ με μουσουλμανους γιατι την δεκαετια του 90 ουτε Ντουμπαι υπηρχε και για τα μεμετια ο σεξοτουρισμος αρχισε μετα το 2003 , εδω στην γειτονικη Βουλγαρια και δεν εβλεπες σχεδον κανεναν απο αυτους μεχρι τις αρχες του 2000 ...
Οι τουρκο-μογγολοι ειναι μαζεμενοι οταν πηγαινουν στην Ρωσια γιατι ξερουν οτι δεν τους παιρνει και πολυ ,εν αντιθεσει στην Ουκρανια ξεσαλωνουν στην κυριολεξια την θεωρουν "δικη" τους χωρα κατα καποιο τροπο ...
Πηραν τον πουλο τωρα βεβαια και αμφιβαλω αν θα ξαναγυρισουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom