Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αυτος τους καιει τύπε
10 μοναδες μπροστα παλι
Και οι συριζαιοι πανηγυριζουν επειδη καταφεραν να εχουν τους μισους ψηφοφορους απο οσους το ΠΑΣΟΚ πριν δεκα μερες
Αλεξ, σημερα ψηφισε η Πακιστανικη κοινοτητα τον Αλεξη και καποιοι "σκληροι" και "ασηκωτοι" δεξιοι, κατηγορουν τον Κυριακο γιατι ειναι λεει οπαδος της Καμαλας και του Αντετοκουμπο....

 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: 968

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
2.142
Κριτικές
10
Like
1.590
Πόντοι
506
πιο αμερικανοδουλο πολιτικο πρωσοπικο στην Ευρωπη απο το ελληνικο υπαρχει; και ο ρωσος εχει τα συμφεροντα του, οι δικοι μας ποια συμφεροντα εχουν; τα προσωπικα ή τα εθνικα;
Αρα πως κατηγορεις τον ρωσο, για κοιταξε και τα δικα μας χαλια
Δείξε μου λοίπον ένα σύμμαχο - συνέταιρο της Ρωσίας που δεν είναι ρακέντητος -φτωχοποιημενος - διεφθαρμένος, έστω κάποιον που να είναι καλύτερα από εμάς . Η θέλεις να γίνει και εδώ Βενεζουέλα ?
Ti εγγραψα και τι μου απαντας!
Βασικα αμφιβαλλω εαν συμφωνουμε στον ορο συμμαχος. Οποτε γραψε μου εσυ τους ρακενδυτους συμμαχους της Ρωσιας.
Τυπε, σημερα συμμαχοι δεν υπαρχουν, υπαρχουν χωρες που την εκαστοτε χρονικη στιγμη εχουν κοινα συμφεροντα. Η Ρωσια εχει αναπτυξει αμοιβαια ωφελιμες συνεργασιες με Κινα, Ινδια, Τουρκια, Ιραν, Αζερμπαιτζαν με κρατη στην ΝΑ Ασια και με10δες αλλα κρατη. Ολοι ρακενδυτοι και διαφθαρμενοι;
Γραψε μου λοιπον εσυ ποιοι ειναι η συμμαχοι της Ελλαδας. Γραψε μου εναν! Γραψε μου ΕΝΑΝ που σε πολεμικη συγκρουση θα συνδραμει στρατιωτικα κ οικονομικα

Γραψε μου ενα διεθνες πολιτικο περιοδικο ή εφημεριδα οπου αναφερεται η πολιτικη της χωρας μας σε καποιο διεθνες ζητημα. Ειμαστε ανυπαρκτοι!

Γιατι μου αναφερεις τη Βενεζουλα; Δηλαδη ο δρομος της εθνικης ανεξαρτησιας οδηγει σε καταστασεις Βενεζουλας; πας καλα; η Βενεζουλα πρωην συμμαχος της ΗΠΑ ητανε,
για αυτο καταντησε και ετσι. Ετσι οπως παμε θα γινουμε Βενεζουελα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Aπσντησα ότι κάποιοι κερδίζουν δολλάρια εις βαρών των νεκρών και αυτός δεν είναι εγώ αλλά ο ηθικός αυτουργός του πολέμου Αμερική κ ο εκτελεστής η Ρωσία

Εσείς είστε με τον ηθικό αυτουργό επειδη απλά το είπε κάποιος
Εγω προσωπικα σε πολλες απαντησεις εχω παραδεχτει.... εσυ σημερα μετα απο 3 μηνες..... αρχιζεις να μιλας για "εκτελεστες" οταν μας ειχες κανει τα ουμπαλα τσουρεκια τοσο καιρο.....
 
Τελευταία τροποποίηση:

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.100
Κριτικές
184
Like
44.812
Πόντοι
22.266
Εγω προσωπικα σε πολλες απαντησεις εχω παραδεχτεις.... εσυ σημερα μετα απο 3 μηνες..... αρχιζεις να μιλας για "εκτελεστες" οταν μας ειχες κανει τα ουμπαλα τσουρεκια τοσο καιρο.....
Τύπε όταν το 2000.εβριζα τον Πούτιν στο mgy οι πιο πολλοί δεν ξέρατε τον Πούτιν εδώ.

Οπότε άστο καλύτερα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Τραβα ρώτα τους κτηνοτροφους που πληρώνουν τις ζωοτροφες 18€ απο 5 το τσουβάλι.
Τα σπάσαμε ολα, γραφεία ΝΔ, περιφερεια...
Αυτα δεν στα εδειξε η τηλεοραση όμως
Κατσε ρε τυπε και τι θες να γινει ακριβως (ακομα και εαν ο κυριακος δεν ασχολιοταν καθολου με ουκρανια), να παει ο Κυριακος να φερει ζωοτροφες απο την ουκρανια εν μεσω πολεμου? Τα εχεις :2funny:παιξει?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Γραψε μου λοιπον εσυ ποιοι ειναι η συμμαχοι της Ελλαδας. Γραψε μου εναν! Γραψε μου ΕΝΑΝ που σε πολεμικη συγκρουση θα συνδραμει στρατιωτικα κ οικονομικα

Γραψε μου ενα διεθνες πολιτικο περιοδικο ή εφημεριδα οπου αναφερεται η πολιτικη της χωρας μας σε καποιο διεθνες ζητημα. Ειμαστε ανυπαρκτοι!
1. Η Γαλλία.

2. Ανύπαρκτη είναι και η Γερμανία σε αυτή τη φάση τώρα, τύπε. Τους ξεφτίλισαν οι Αμερικάνοι. Δεν ξέρω αν το κατάλαβες.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ti εγγραψα και τι μου απαντας!
Βασικα αμφιβαλλω εαν συμφωνουμε στον ορο συμμαχος. Οποτε γραψε μου εσυ τους ρακενδυτους συμμαχους της Ρωσιας.
Τυπε, σημερα συμμαχοι δεν υπαρχουν, υπαρχουν χωρες που την εκαστοτε χρονικη στιγμη εχουν κοινα συμφεροντα. Η Ρωσια εχει αναπτυξει αμοιβαια ωφελιμες συνεργασιες με Κινα, Ινδια, Τουρκια, Ιραν, Αζερμπαιτζαν με κρατη στην ΝΑ Ασια και με10δες αλλα κρατη. Ολοι ρακενδυτοι και διαφθαρμενοι;
Γραψε μου λοιπον εσυ ποιοι ειναι η συμμαχοι της Ελλαδας. Γραψε μου εναν! Γραψε μου ΕΝΑΝ που σε πολεμικη συγκρουση θα συνδραμει στρατιωτικα κ οικονομικα

Γραψε μου ενα διεθνες πολιτικο περιοδικο ή εφημεριδα οπου αναφερεται η πολιτικη της χωρας μας σε καποιο διεθνες ζητημα. Ειμαστε ανυπαρκτοι!

Γιατι μου αναφερεις τη Βενεζουλα; Δηλαδη ο δρομος της εθνικης ανεξαρτησιας οδηγει σε καταστασεις Βενεζουλας; πας καλα; η Βενεζουλα πρωην συμμαχος της ΗΠΑ ητανε,
για αυτο καταντησε και ετσι. Ετσι οπως παμε θα γινουμε Βενεζουελα
Η βενεζουελα εχει καταντησει ετσι γιατι το μονο που εξαγει ειναι πετρελαιο οποτε εαν φαει κυρωσεις το πουτσο κλαιγανε....

Γιατι θα πολεμησεις για την Ρωσσια η Τουρκια? Η Ελλαδα (πρωτος εγω το αναφερει εδω μεσα.... δεν μπορει να ευχεται να πολεμησει ο αμερικανος φανταρος για να πινει ο ελληνας καφεδουμπα) θα πολεμησεις μονη της.... αυτο που μπορει να περιμενει ειναι Intelligence εν καιρω πολεμου και καποια οπλα μεσω EDA για να εκσυχρονησει το στρατο της...

Καμμια χωρα της Δυσης δεν μπορει να ειναι εκτος ΝΑΤΟ αβασανιστα.... δεν σου εκανε εντυπωση ...οτι ο Σολτς καταπιε τον νορντ στριμ 2?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εγώ που είμαι Έλληνας του εξωτερικού που μπορώ να ψηφίσω;
Λογικα Πρεσβεια,... θα σου πω οταν μαθω....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
1. Η Γαλλία.

2. Ανύπαρκτη είναι και η Γερμανία σε αυτή τη φάση τώρα, τύπε. Τους ξεφτίλισαν οι Αμερικάνοι. Δεν ξέρω αν το κατάλαβες.
Αυτα που δεν ξερει το Ποπολο..... ειναι 40 ετων φρεγατες της Ελλαδος πλεουν διοτι η Ελλαδα πηρε ανταλλακτικα απο ΗΑΕ και Σαουδικη Αραβια.... για αυτο πηγαν τα πατριοτ εκει... μαλλον αυτο ειναι ενας απο τους λογους..
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.100
Κριτικές
184
Like
44.812
Πόντοι
22.266
Ουκρανία το 80% της οικονομίας είναι μαύρη.Εχουν τεράστια διαφθορά.Λίγοι πλούσιοι που έχουν τα κέρατά τους και πάμπολλοι φτωχοί.Δεν υπάρχει μέση τάξη.
Είδατε τώρα που η γυναίκα του βουλευτή πήγε να βγάλει από τα σύνορα 25 εκατομμύρια δολλάρια και πέρασε στα ψιλά?
Καλώς μας ήρθες άρχοντα σε αυτό το νήμα ...
Καιρός να μπει ο κάθε κατεργάρης στη θέση του
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Ti εγγραψα και τι μου απαντας!
Βασικα αμφιβαλλω εαν συμφωνουμε στον ορο συμμαχος. Οποτε γραψε μου εσυ τους ρακενδυτους συμμαχους της Ρωσιας.
Τυπε, σημερα συμμαχοι δεν υπαρχουν, υπαρχουν χωρες που την εκαστοτε χρονικη στιγμη εχουν κοινα συμφεροντα. Η Ρωσια εχει αναπτυξει αμοιβαια ωφελιμες συνεργασιες με Κινα, Ινδια, Τουρκια, Ιραν, Αζερμπαιτζαν με κρατη στην ΝΑ Ασια και με10δες αλλα κρατη. Ολοι ρακενδυτοι και διαφθαρμενοι;
Γραψε μου λοιπον εσυ ποιοι ειναι η συμμαχοι της Ελλαδας. Γραψε μου εναν! Γραψε μου ΕΝΑΝ που σε πολεμικη συγκρουση θα συνδραμει στρατιωτικα κ οικονομικα

Γραψε μου ενα διεθνες πολιτικο περιοδικο ή εφημεριδα οπου αναφερεται η πολιτικη της χωρας μας σε καποιο διεθνες ζητημα. Ειμαστε ανυπαρκτοι!

Γιατι μου αναφερεις τη Βενεζουλα; Δηλαδη ο δρομος της εθνικης ανεξαρτησιας οδηγει σε καταστασεις Βενεζουλας; πας καλα; η Βενεζουλα πρωην συμμαχος της ΗΠΑ ητανε,
για αυτο καταντησε και ετσι. Ετσι οπως παμε θα γινουμε Βενεζουελα
Λάθος διατύπωση λοιπόν στην σφαίρα επιρροής της Ρωσίας είναι η Σερβία,Συρία,Αρμενία,Λευκορωσία,Καζακστάν,Βολιβία . Αζερμπαιτζαν ούτε καν, οι αρμένιοι είναι σύμμαχοι τον Ρώσων και όταν θέλησαν ΕΕ έχασαν το μισό Ναγόρνο Καραμπάχ :grin:
Οι αμερικανοί από τα πλεονάσματα του στρατιωτικού τους εξοπλισμού μας δίνουν αρκετά και δωρεάν
Και οι Γάλλοι φυσικά με το σύμφωνο αμοιβαίας στρατιωτικής συνδρομής σε περίπτωση επίθεσης από άλλη χώρα
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
ρε τυπε αμα μπει η ουκρανια στην ευρωπη ξεχασε τη μασα και τα λεφτα εσυ σαν ελλαδα,πλεον ολη η ευρωπη θα βαζει πλατη να ταιζει τους ουκρανους με πακετα ντελορ,ασε που θα πεσουνε οι μισθοι,θα ερχονται οι ουκρανοι εδω να δουλυονε με 400ευρω,απο τα 200 που παιρνουνε στη πατριδα τους..πιο καλα να ενωθει η ουκρανια με τη ρωσια,δεν τους θελουμε τους ουκρανους στην ευρωπη..
Τυπε αυτη ειναι μια αναγνωση.....η αλλη ειναι οτι πολλες θεσεις στην γερμανια εξιδικευμενου προσωικου θα καλυφθουν απο ουκρανους.... και ποιοι θα εκμεταλευτουν τις εταιριες σιταριου για να παιρνεις εσυ φτηνο ψωμακι....? οι ευρωπαικες εταιριες....
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
ρε τυπε αμα μπει η ουκρανια στην ευρωπη ξεχασε τη μασα και τα λεφτα εσυ σαν ελλαδα,πλεον ολη η ευρωπη θα βαζει πλατη να ταιζει τους ουκρανους με πακετα ντελορ,ασε που θα πεσουνε οι μισθοι,θα ερχονται οι ουκρανοι εδω να δουλυονε με 400ευρω,απο τα 200 που παιρνουνε στη πατριδα τους..πιο καλα να ενωθει η ουκρανια με τη ρωσια,δεν τους θελουμε τους ουκρανους στην ευρωπη..
Και ποιοι είμαστε εμείς να αποφασίσουμε που θα πάει η Ουκρανία ? Ρώτησες τους ουκρανούς που θέλουν να ανήκουν ?
Και για τους βαλκάνιους έτσι έλεγαν πριν από μια εικοσαετία ότι τζάμπα τους ταΐζουμε
Τώρα όμως κατέχουν το μεγαλύτερο τουριστικό κομμάτι της Βόρειας Ελλάδας και οι ξενοδόχοι τρίβουν τα χέρια τους όταν τους βλέπουν η μήπως δεν γνωρίζεις ότι και με λεφτά ρουμάνων και βουλγάρων πληρώθηκαν τα δάνεια της ΕΕ προς Ελλάδα στα προγράμματα στήριξης πριν μια επταετία . Ρουμάνοι,βούλγαροι και σκοπιανοί είναι οι νούμερο ένα αγοραστές σε ακίνητα και επενδύσεις στα βόρεια
 
  • Like
Αντιδράσεις: redsus

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Με τους Ρώσους δεν κερδίζεις.Είναι lose lose φάση.Αντιστέκεσαι σου βουτάει την Κριμαία.Πολεμάς κι άλλο σου παίρνει το Ντονιέτσκ.Συνεχίζεις την αντίσταση τσιμπά τη Χερσώνα.Τα δίνεις όλα στον πόλεμο,δεν παραδίδεσαι σου παίρνει και τη Ζαπορίζιγια και την Οδησσό.Και ούτω καθεξής.Εντωμεταξύ ενσωματώνει τα εδάφη λόγω του παρατεταμένου πολέμου.Δεν έχει νόημα να αγωνίζεσαι όταν σου τρώει τα εδάφη αντί να διαπραγματεύεται.Για να σταματήσει να τρώει πρέπει να παραδοθείς.
Eαν ημουν ουκρανος ετσι θα σκεφτομουν
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Βασικά το λάθος των Ρώσων ήταν που το 2014 δεν ανέτρεψαν τον Ποροσένκο αντί να κοιτάνε να βάλουν χέρι στην Κριμαία.Αν κάνανε τότε την εισβολή και επανατοποθετούσαν το Γιανουκόβιτς τώρα δε θα υπήρχαν αυτά τα προβλήματα.Αλλά δε φαντάστηκαν πόσο θα διείσδυαν οι Δυτικοί,πώς θα εξοπλιζόταν τόσο ο ουκρανικός στρατός κτλ και τους φάνηκε καλή ευκαιρία τότε να τσιμπήσουν την Κριμαία που είχαν βάλει στο μάτι.
Γενικά οι Ρώσοι τηρούν στάση αναμονής,προετοιμάζουν το έδαφος και μόλις δουν ευκαιρία,χτυπάνε.
Το θέμα είναι ότι δεν το θέλει ο λαός τον Γιανουκόβιτς ασχετά με το ότι λέγεται για πραξικοπήματα κτλ
Στην πορτοκαλί επανάσταση τα ίδια έγιναν επειδή θέλουν να μπούνε στην ΕΕ οι ουκρανοί
Τόσα χρόνια προσκολλημένοι στο ρωσικό άρμα έμειναν με 2500 δολάρια ανά κατά κεφαλήν ΑΕΠ
όταν στην γειτονική Πολωνία έγινε 14.000 μέσα σε λίγα χρόνια από την είσοδο της στην ένωση
Από το καλό κανείς δεν έφυγε ποτέ
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Γιατί δεν υπάρχει σαφής διατυπωμένος στόχος της ειδικής επιχείρησης.Που δεν έχει κυρηχθεί καν πόλεμος από καμιά από τις δύο χώρες,πρόκειται για ειδική επιχείρηση.
Είναι ο σκοπός η απελευθέρωση του Ντονμπάς?
Η κατάληψη της νότιας Ουκρανίας?
Η κατάληψη του Χαρκόβου?
Η κατάληψη του Κιέβου και ανατροπή της κυβέρνησης?
κοκ.
Δεν υπάρχει σαφής σκοπός οπότε οι Ρώσοι τιμωρούν δια της επεκτάσεως.Οσο αντιστέκεσαι,αφαιρούν όλο και περισσότερα εδάφη.Ανά πάσα στιγμή κυρήσσουν πόλεμο κάνουν γενική επιστράτευση και σου αφαιρούν τη μισή χώρα την οποία προσαρτούν.Βασικά κανένας δεν ξέρει τις προθέσεις του Κρεμλίνου,τους αιφνιδίασε όλους ο Πούτιν και έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
Η ειδική επιχείρηση του νάνου έχει βαλτώσει. Με αυτή την σύνθεση έχει χάσει ήδη ,αν κηρύξει επιστράτευση θα τον ρίξουν εκ τον έσω για αυτό βγαίνει σα χεσμένος τελευταία
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.808
Like
14.598
Πόντοι
3.656
Γιατι ρε Γιαννη ο Καγκεμπιτης πουτιν μολις επεσε η ΕΣΣΔ εγινε ξαφνου ορθοδοξος? Η μερκελ απο κομμουνι ξαφνικα ειδε ποσο σωστος ειναι ο καπιταλισμος και εγινε μελος των χριστιανοδημοκρατων?
μόνο ένας βλαμμένος θα υποστήριζε ότι ο Πούτιν, η οποιοσδήποτε Πούτιν, πιστεύει σε οτιδήποτε άλλο, εκτός από ότι θα του εξασφαλίσει περισσότερη δύναμη. Η Θρησκεία για τον Σοφό είναι πλάνη, για το Λαό Αλήθεια, και για τους Κυβερνήτες Χρήσιμη. Ειδικά στη χώρα μας έχουμε μεταγραφές επί μεταγραφών. Όλο το ΕΚΚΕ προσχώρησε στο ΠΑΣΟΚ, για φαντάσου Αριστεριστές. Το ίδιο ισχύει και για πολλούς άλλους, θυμήσου το Θοδωράκη. Στα νιάτα μου τους ονομάζαμε Ο.Φ.Α. (Όπου Φυσάει Ο Άνεμος)
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
290
Like
37.851
Πόντοι
34.478
Τύπε όταν το 2000.εβριζα τον Πούτιν στο mgy οι πιο πολλοί δεν ξέρατε τον Πούτιν εδώ.

Οπότε άστο καλύτερα
εγώ ξερω οτι το αλογο απο την Σιβηρια στο στριπ προχτες ηταν αντι πουτινικια κι οτι ερχονταν οι γκομενες απο την οδησσο και τις εβαζα να σου κανουν κωλοδακτυλα :birdman:επειδη εισαι ρωσοφιλος:2funny::2funny:
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Αλλο τι θέλει ο Ουκρανός και άλλο τι μπορεί.Και το Λουκασένκο μπορεί να μην τον θέλουνε αλλά 80% παίρνει στις εκλογές.Αν αφήνανε την Κριμαία στην Ουκρανία και ψήφιζε όπως και το Ντονέτσκ Λουγκάνσκ άνετα θα είχαμε παλινόρθωση του Γιανουκόβιτς.
Βάζεις και μερικές ειδικές δυνάμεις και κατασκόπους στο Κίεβο να μην κουνιέται φύλλο από τους εθνικιστές και όλα κομπλέ.
Εγινε και η πορτοκαλί επανάσταση και πού κατέληξε?Πάλι τα αρχίδια τους πιάσανε,η Τιμοσένκο κατέληξε φυλακή η χώρα πήγε κατά διαβόλου.Ετσι θα γινόταν και με το ευρωμαιντάν.Θα ξεφτιλιζόταν,θα ανατρεπόταν και θα ερχόταν ο Γιανουκόβιτς να επιβάλει τάξη.Μαλακία της Ρωσίας που χώρισε τα τσανάκια αντί να αφήσει τους φιλορώσους στη χώρα να κάνουν παιχνίδι.Τώρα το πάει για διάσπαση Κύπρος φάση.
Και ποιος σου είπε ότι οι ρωσόφωνοι θέλουν να είναι στο άρμα της Ρωσίας ?
Η έχεις την εντύπωση ότι τώρα πολεμούν οι ρώσοι με το τάγμα αζωφ?
Οι λευκορώσοι δεν ήταν ποτέ ελεύθεροι από την κόκκινη στην μαύρη δικτατορία πήγαν για αυτό και δεν σηκώνουν κεφαλή και δεν συγκρίνονται με τους ουκρανούς
 

geroksouras

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
5.370
Κριτικές
290
Like
37.851
Πόντοι
34.478
Και ποιος σου είπε ότι οι ρωσόφωνοι θέλουν να είναι στο άρμα της Ρωσίας ?
Η έχεις την εντύπωση ότι τώρα πολεμούν οι ρώσοι με το τάγμα αζωφ?
Οι λευκορώσοι δεν ήταν ποτέ ελεύθεροι από την κόκκινη στην μαύρη δικτατορία πήγαν για αυτό και δεν σηκώνουν κεφαλή και δεν συγκρίνονται με τους ουκρανούς
δεν μπορουν να καταλαβουν οτι το ρωσσοφωνος δεν σημαινει ουτε ρωσσοφιλος ουτε ρωσσοψυχος
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Μα ποιος ενδιαφέρεται τι θέλουν οι ρωσόφωνοι?Σημασία έχει τι θέλει ο ρωσικός κόσμος και το βαθύ κράτος.Για τους Τσετσένους τι θέλουν δίνει κανείς μισό αρχίδι?Πολεμάνε όμως αγρίως στην Ουκρανία.
Τώρα που θα γίνει δημοωήφισμα στη Χερσώνα θα πιάσει κανά 95% η ένταξη στη ρωσική ομοσπονδία.Το ίδιο θα γίνει και στο Ζαπορόζιγιε κτλ.
Ο ρωσικός κόσμος και η ρωσία μαζί μέχρι στιγμής περνούν το τρίτο το μακρύτερο μαζί με μια πλειάδα από φέρετρα και κατεστραμμένο εξοπλισμό, φοβάμαι ότι θα χάσουν και αυτά που πήραν το 2014, αναμονή ο πόλεμος μόλις άρχισε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom