Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 12 άτομα (2 μέλη και 10 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Είπαμε, στο ρουφιανιλίκι δε σας πιάνει κανένας εσάς τα μπάσταρδα των γερμανοτσολιάδων. :2funny:
Εσυ δεν ησουν κατα των Αζοφ ναζι και μολις τους εβγαλε το χομπιτ στη βουλη ειπς ζητω οι αγωνιστες Αζοφ; :confused:
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.751
Like
1.428
Πόντοι
366
Λέτε να είναι έμμισθος του Πούτιν κι αυτός;

«Υπάρχει μια άβυσσος ανάμεσα σε αυτό που ακούω από την οθόνη της τηλεόρασης και σε αυτό που είδα με τα μάτια μου».

Ο Adrien Bocquet πήγε στην Ουκρανία για μια ανθρωπιστική αποστολή και έμεινε εκεί για τρεις εβδομάδες. Με την επιστροφή του, έδωσε συνέντευξη για "τα εγκλήματα που είχε δει στην Ουκρανία".

Ακολουθούν αποσπάσματα από τη συνέντευξή του:

«Όταν επέστρεψα στη Γαλλία από την Ουκρανία, σοκαρίστηκα: τα τηλεοπτικά κανάλια προσκαλούν ανθρώπους που δεν έχουν πάει στην Ουκρανία και δεν γνωρίζουν τίποτα για το τι συμβαίνει εκεί τώρα. Ωστόσο, τολμούν να κάνουν εικασίες για αυτά τα γεγονότα. Υπάρχει μια άβυσσος ανάμεσα σε αυτό που ακούω από την οθόνη της τηλεόρασης και σε αυτό που είδα με τα μάτια μου».

«Οι μαχητές του Αζόφ είναι παντού. Με νεοναζιστική σβάστικα. Είμαι συγκλονισμένος που η Ευρώπη προμηθεύει όπλα στους νεοναζί. Οι στολές τους είναι κεντημένες με σύμβολα SS παντού. Όχι μόνο αυτό, δεν κρύβουν τις απόψεις τους. Τα διαφημίζουν. Δούλεψα με αυτούς τους ανθρώπους...

Λένε ανοιχτά ότι είναι έτοιμοι να «καταστρέψουν» Νέγρους και Εβραίους. Όσο ήμουν εκεί, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μόνο παρακολουθούσα και έπαιρνα βίντεο. Έχω αυτό το υλικό και θα το χρησιμοποιήσω ως απόδειξη των εγκλημάτων της Ουκρανίας».

«Είδα πώς ο ουκρανικός στρατός πυροβόλησε αιχμάλωτους Ρώσους στρατιώτες στα γόνατα και πυροβόλησε ανώτερους αξιωματικούς στο κεφάλι».

«Προσωπικά είδα πώς Αμερικανοί εικονολήπτες κάνουν ψεύτικα πλάνα από το πεδίο της μάχης, απευθείας.

Όλη η κατεστραμμένη μη στρατιωτική υποδομή , την οποία η Ουκρανία περνά ως ρωσικά πλήγματα σε κτίρια κατοικιών, δεν είναι παρά το αποτέλεσμα ανεπιτυχών χτυπημάτων από την ουκρανική πλευρά».

«Οι Ένοπλες Δυνάμεις της Ουκρανίας κρύβουν πυρομαχικά σε κτίρια αμάχων τη νύχτα, χωρίς καν να ενημερώσουν τους κατοίκους. Αυτό ονομάζεται χρήση αμάχων ως ασπίδα».

«Η σφαγή στη Butsa ηταν στημένη. Τα πτώματα των θυμάτων μεταφέρθηκαν από άλλα μέρη και τοποθετήθηκαν εσκεμμένα»...

«Αναλαμβάνω την πλήρη ευθύνη για αυτά που λέω. Ενώ ήμουν στην Ουκρανία, ήμουν μάρτυρας εγκλημάτων πολέμου. Όλα αυτά έγιναν από τον ουκρανικό στρατό. Αλλά στη Γαλλία δεν το συζητάμε!»

Via Αντιπροσωπεία ΛΔ Ντόνετσκ- Representative Office DNR

https://www.youtube.com/watch?v=ZoKnhXnp-Zk

https://twitter.com/anabel.../status/1524537082051534849

(το βίντεο με αγγλικούς υπότιτλους)
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.474
Πόντοι
8.846
Αυτό είναι το πολύ άσχημο γεγονός
του πολέμου.
Το ότι οι πανέμορφες Ουκρανέζες και
οι Ρωσιδες, που είναι οι πιο
ερωτικές γυναίκες ,
ταλαιπωρούνται.
Ας ελπίσουμε να γίνει σύντομα ΕΙΡΗΝΗ.
ΠΟΣΟ ΝΑΥΑΓΙΟ ΕΙΣΑΙ;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
Σου λείπει η πραγματικη ξεφτιλα του μπαρμπαπήδουλα;
Ώρες ώρες πιστεύω ότι αυτά που γράφουν εδωαπλα τα γράφουν για να Πικαρουν.....είναι δυνατόν τόσο ναυάγια ζωης;;:confused::confused:πιστευω πλάκα κανουν
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: yrret

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.522
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Τώρα είναι η ευκαιρία παιδιά. Ρωσίδα βίζιτα πλέον δεν έχει ταμπού, δε λέει όχι σε τίποτα. Κάνει τα πάντα! Χωθείτε! Αρμέγει ασύστολα, στέλνει τα ευρώ πίσω στην πατρίδα σε ρούβλι, ξεχρεώνει, γίνεται κυρία. Μην αργείτε!

Εν τω μεταξύ, η Ουκρανία καταστράφηκε.

Έχει πλάκα η ζωη. Αλλά ρόδα είναι και γυρίζει :wink:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
Τώρα είναι η ευκαιρία παιδιά. Ρωσίδα βίζιτα πλέον δεν έχει ταμπού, δε λέει όχι σε τίποτα. Κάνει τα πάντα! Χωθείτε! Αρμέγει ασύστολα, στέλνει τα ευρώ πίσω στην πατρίδα σε ρούβλι, ξεχρεώνει, γίνεται κυρία. Μην αργείτε!

Εν τω μεταξύ, η Ουκρανία καταστράφηκε.

Έχει πλάκα η ζωη. Αλλά ρόδα είναι και γυρίζει :wink:
Εγώ πάντως βλέπω ότι οι Ρώσοι ταξιδεύουν για τουρισμό κανονικά κ ο ελληνακος να χαροπαλευει για δέκα λίτρα βενζινα
 

jormakka

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Απρ 2022
Μηνύματα
3.522
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Εγώ πάντως βλέπω ότι οι Ρώσοι ταξιδεύουν για τουρισμό κανονικά κ ο ελληνακος να χαροπαλευει για δέκα λίτρα βενζινα

Νομιζω αυτοί που ταξιδεύουν ταξίδευαν και πριν, αν εννοείς από οικονομικής άποψης. Τώρα για τη βενζίνη... τι να πεις γαμησετα... θα βγάλουν μηνιαία κάρτα για αστικά έτσι όπως πάει.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Aγαπητε Κλοσερ, θελω την γνωμη σου σε ενα θεμα......

Εαν ο πατερας ο δικος μου δεν πληρωνει 2 χιλιαδες σε εφορια για να μου γραψει 1-2 διαμεριματα αλλα κλαιγετε για 500 ευρω βενζινη, πως τον λες? Τσιγγουνη, σπαγγο? Εγω προσωπικα τον λεω λιγουρη, φτωχομπινε, συριζαιο ή ηλιθιο...

Σε παρακαλω δωσε τα φωτα σου....

Τυπε, εαν δεν πληρωνω καποια στιγμη και διατροφη τοτε ειναι που θα βαλω την φωτογραφια του Κυριακου με καντιλακι διπλα στο δωματιο μου
δεν τον λες τιποτα...του φωναζεις ενα "σκουξεεεεεεεεεεε" και καθαρισες....το εκανε συνεχεια ενας φιλος,δεν τον ξερεις,απο το χωριο!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
δεν τον λες τιποτα...του φωναζεις ενα "σκουξεεεεεεεεεεε" και καθαρισες....το εκανε συνεχεια ενας φιλος,δεν τον ξερεις,απο το χωριο!
Μου έδωσε δέκα χρόνια ζωής η παρουσία του μπαρμπαπηδουλα ...

Αρκεί να κόψει τις ευγένειες κ να αρχίσει τα δικά του
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Μου έδωσε δέκα χρόνια ζωής η παρουσία του μπαρμπαπηδουλα ...

Αρκεί να κόψει τις ευγένειες κ να αρχίσει τα δικά του
ρε συ αν ειναι δυνατον...που εχουμε καταντησει,ξεκιναει προταση "αγαπητε κλοσερ",τι αλλο θα διαβασουμε...τι χαπια λες να κουμπωνει?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
ρε συ αν ειναι δυνατον...που εχουμε καταντησει,ξεκιναει προταση "αγαπητε κλοσερ",τι αλλο θα διαβασουμε...τι χαπια λες να κουμπωνει?
Λες να γράψει σε λίγο κ αγαπητέ βολκανο....
Καλημέρα @yrret o Μητσοτάκης πολύ μουνόπανο τελικα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Λες να γράψει σε λίγο κ αγαπητέ βολκανο....
Καλημέρα @yrret o Μητσοτάκης πολύ μουνόπανο τελικα
αυτον τον λογαριασμο τον εχει απο το 2008 ....σιγουρα εχει ανοιξει απειρους αλλα τον εχουν μουρλανει στα μπανια,οποτε τωρα σαλμακος,εχει φτασει στην ρεζερβα,δεν μπορει να καψει και αυτον...ισως καταφερει να κρατηθει λιγο παραπανω αυτη τη φορα πριν σκουξειιιιιιιιιιιιιιιιι....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
αυτον τον λογαριασμο τον εχει απο το 2008 ....σιγουρα εχει ανοιξει απειρους αλλα τον εχουν μουρλανει στα μπανια,οποτε τωρα σαλμακος,εχει φτασει στην ρεζερβα,δεν μπορει να καψει και αυτον...ισως καταφερει να κρατηθει λιγο παραπανω αυτη τη φορα πριν σκουξειιιιιιιιιιιιιιιιι....
Κάτσε να βάλω μπουρλότο ..

@papaphilips o @yrret εδώ ποιος είναι;;
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.474
Πόντοι
8.846
Εγώ πάντως βλέπω ότι οι Ρώσοι ταξιδεύουν για τουρισμό κανονικά κ ο ελληνακος να χαροπαλευει για δέκα λίτρα βενζινα
140.000.000 ρωσοι και είναι ζήτημα να μπορουν να ταξιδεψουν 1-2.000.000 ...
Σταματήστε τις αηδίες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.109
Κριτικές
184
Like
44.836
Πόντοι
22.266
140.000.000 ρωσοι και είναι ζήτημα να μπορουν να ταξιδεψουν 1-2.000.000 ...
Σταματήστε τις αηδίες
Nyχτα είμαι ακόμα στη περιοχή σου
Όταν βγει πανσέληνος τότε θα ξαναγράψουμε...
Η φτωχοποιηθει του ελλλη.α από μνημομεια πανδημία κρίση είναι τεράστια κ η αγοραστική του δύναμη είμαι σαν του Ρώσου αυτή τη στιγμή ή του Βούλγαρου..


Κατεβείτε απο το συννεφάκι σας
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.312
Κριτικές
8
Like
2.198
Πόντοι
506
Λέτε να είναι έμμισθος του Πούτιν κι αυτός;

«Υπάρχει μια άβυσσος ανάμεσα σε αυτό που ακούω από την οθόνη της τηλεόρασης και σε αυτό που είδα με τα μάτια μου».

Ο Adrien Bocquet πήγε στην Ουκρανία για μια ανθρωπιστική αποστολή και έμεινε εκεί για τρεις εβδομάδες. Με την επιστροφή του, έδωσε συνέντευξη για "τα εγκλήματα που είχε δει στην Ουκρανία".

Ακολουθούν αποσπάσματα από τη συνέντευξή του:

«Όταν επέστρεψα στη Γαλλία από την Ουκρανία, σοκαρίστηκα: τα τηλεοπτικά κανάλια προσκαλούν ανθρώπους που δεν έχουν πάει στην Ουκρανία και δεν γνωρίζουν τίποτα για το τι συμβαίνει εκεί τώρα. Ωστόσο, τολμούν να κάνουν εικασίες για αυτά τα γεγονότα. Υπάρχει μια άβυσσος ανάμεσα σε αυτό που ακούω από την οθόνη της τηλεόρασης και σε αυτό που είδα με τα μάτια μου».

«Οι μαχητές του Αζόφ είναι παντού. Με νεοναζιστική σβάστικα. Είμαι συγκλονισμένος που η Ευρώπη προμηθεύει όπλα στους νεοναζί. Οι στολές τους είναι κεντημένες με σύμβολα SS παντού. Όχι μόνο αυτό, δεν κρύβουν τις απόψεις τους. Τα διαφημίζουν. Δούλεψα με αυτούς τους ανθρώπους...

Λένε ανοιχτά ότι είναι έτοιμοι να «καταστρέψουν» Νέγρους και Εβραίους. Όσο ήμουν εκεί, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα. Μόνο παρακολουθούσα και έπαιρνα βίντεο. Έχω αυτό το υλικό και θα το χρησιμοποιήσω ως απόδειξη των εγκλημάτων της Ουκρανίας».

«Είδα πώς ο ουκρανικός στρατός πυροβόλησε αιχμάλωτους Ρώσους στρατιώτες στα γόνατα και πυροβόλησε ανώτερους αξιωματικούς στο κεφάλι».

«Προσωπικά είδα πώς Αμερικανοί εικονολήπτες κάνουν ψεύτικα πλάνα από το πεδίο της μάχης, απευθείας.

Όλη η κατεστραμμένη μη στρατιωτική υποδομή , την οποία η Ουκρανία περνά ως ρωσικά πλήγματα σε κτίρια κατοικιών, δεν είναι παρά το αποτέλεσμα ανεπιτυχών χτυπημάτων από την ουκρανική πλευρά».

«Οι Ένοπλες Δυνάμεις της Ουκρανίας κρύβουν πυρομαχικά σε κτίρια αμάχων τη νύχτα, χωρίς καν να ενημερώσουν τους κατοίκους. Αυτό ονομάζεται χρήση αμάχων ως ασπίδα».

«Η σφαγή στη Butsa ηταν στημένη. Τα πτώματα των θυμάτων μεταφέρθηκαν από άλλα μέρη και τοποθετήθηκαν εσκεμμένα»...

«Αναλαμβάνω την πλήρη ευθύνη για αυτά που λέω. Ενώ ήμουν στην Ουκρανία, ήμουν μάρτυρας εγκλημάτων πολέμου. Όλα αυτά έγιναν από τον ουκρανικό στρατό. Αλλά στη Γαλλία δεν το συζητάμε!»

Via Αντιπροσωπεία ΛΔ Ντόνετσκ- Representative Office DNR

https://www.youtube.com/watch?v=ZoKnhXnp-Zk

https://twitter.com/anabel.../status/1524537082051534849

(το βίντεο με αγγλικούς υπότιτλους)
Ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει κάποιο ντοκουμέντο έχουμε ? Το ράδιο SUB είναι φιλοπουτινικό από ότι βλέπω και πάντα περνει θέση υπέρ τον ρώσων. Γεγονός είναι ότι το Κρεμλίνο λειτουργεί σαν μια γεννήτρια παραπληροφόρησης σε όλα τα μήκη και τα πλάτη της υφηλίου. Εδώ πρόεδρο στην Αμερική κατάφεραν να εκλέξουν μερικούς κακομοίρηδες προπαγανδιστές θα δυσκολευτούν να βρουν ? Η γνώμη του Adrien Bocquet έρχεται σε αντίθεση με εκατοντάδες χιλιάδες άλλες γνώμες που επισυνάπτουν και οπτικοακουστικό υλικό και μαρτυρίες, γιατί θα πρέπει να πιστέψουμε δηλαδή τα όσα λέει ?
Να θυμάστε ότι στην Ρωσία η αλήθεια παίρνει τις σκάλες όταν το ψέμα κυκλοφορεί με το ασανσέρ
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.452
Like
7.983
Πόντοι
2.356
140.000.000 ρωσοι και είναι ζήτημα να μπορουν να ταξιδεψουν 1-2.000.000 ...
Σταματήστε τις αηδίες
5 -6 εκατομμυρια πηγαιναν καθε χρονο μονο στην Τουρκια ... :confused:
 
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.474
Πόντοι
8.846
Nyχτα είμαι ακόμα στη περιοχή σου
Όταν βγει πανσέληνος τότε θα ξαναγράψουμε...
Η φτωχοποιηθει του ελλλη.α από μνημομεια πανδημία κρίση είναι τεράστια κ η αγοραστική του δύναμη είμαι σαν του Ρώσου αυτή τη στιγμή ή του Βούλγαρου..


Κατεβείτε απο το συννεφάκι σας
Φίλε αρχιζω να αμφιβάλω για τις γνώσεις σου...
Ρωσία αν εξαιρεσεις 2-3 μέρη, όπου αλλού ειναι πολλή μικρής αγοραστικής δυναμης.
Βουλγαρία μάλλον δεν έχεις ιδέα τι γίνεται και τι παίζει...
Είναι ακόμα πολύ πισω ο μέσος βούλγαρος. Μα πολύ...
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom