Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
αναφερθηκα στη μερκελ σαν προσωπικοτητα με κυρος

οι ελληνες που στηριζουν πουτιν βλεπουν σ αυτον μια αμυνα στην παγκοσμιοποιηση και την ισλαμοποιηση της ευρωπης απο τον καθς σωρρος
Μαλακά μου είσαι σκέτη τσόντα επιστημονικής φαντασίας...το ξαναμμενο καβλι των Τζεντάι 3 και βάλε....αυτά που γράφεις,τα σκέφτεσαι ή έτσι στην τύχη τα ρίχνεις?....έχεις ένα γαμημενο εγκεφαλικό κύτταρο που δουλεύει,έτσι από περιέργεια ρωτάω.....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Με τις κινήσεις που κάνει ο Κυριάκος δεν αποκτά κυριαρχία στο Κέντρο...απλώς αλλοτριωνει την Ν.Δ.Ο Με'ι'μαρακης θα κρατούσε ιδεολογικά την Ν.Δ.
Αρνητικό του Κυριάκου που δεν ζήτησε γνώμες των παλιών όταν ανέλαβε....
Οι παλιοι ειναι ενα ματσο σκατα της ΝΔ, αυτοι με την λογικη του μεσαιου χωρου αφησαν την αριστερα να αλωνιζει επι 30 χρονια.

Δεν ξερω κατα ποσο αυτο με την αλλοιωση εχει βαση, εναν βουλετη εβγαζε η ΝΔ στα χανια επι ΕΡΕ, εναν βγαζει και σημερα... στις τελευταιες εκλογες πηρε στην καλπη καποιους πασοκους με δεξια τσεπη... αυτο ομως εγινε και απο πολιτικη στοχευση και απο αναγκη....

Οταν βλεπεις ενα μερος της Δεξιας να πηγαινει στον εκδοτη των Ευαγγελιων του Ιησου, τι θα κανεις?

Η πολιτκη στοχευση ειναι απλη, η ελλαδα μετα απο 40 χρονια πασοκικη λαιλαπας ειναι επι της ουσιας μια επαρχια της σοβιετικης ενωση με μεγαλο κρατος και οσες εταιριες υπαρχουν εξαρτουνται απο το κρατος με επιδοτισεις.... αυτο πρεπει να σπασει γιατι εαν δεν σπασει θα κατεβαινεις στις εκλογες για να κλεψεις την νικη απο τον αντιπαλο και οχι για να κερδισεις μια νικη επιβαλλοντας την δικη σου ατζεντα οπως εκανε η Λεπεν στην Γαλλια...

Για να γινω πιο σαφης σε καμια χωρα του ΝΑΤΟ, η αριστερα δεν εχει τοση δυναμη οσο στην ελλαδα (ΒΑΡΟΥΦΑΚΗ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ) τουλαχιστον σε επιπεδο ποσοστων.....

Ο Κυριακο ειναι κεντρο αλλα οχι ενα κεντρο χωρις Θεση και οχι χωρις ατζεντα.

Ο Μελανσον ειναι κομμητης εφοσον το 1/3 των οπαδων του ψηφισε ΛΕΠΕΝ στο 2ο γυρο...
 
Τελευταία τροποποίηση:

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αδελφέ ξεχνάς όμως ότι η Τουρκία έχοντας το δικό της νόμισμα μπορεί να ασκήσει νομισματική πολιτική και κατ' επέκταση δημοσιονομική πολιτική ώστε να αντιμετωπιστούν σε έναν βαθμό οι συνέπειες του πληθωρισμού - βλέπε πχ ότι έχει γίνει +50% αυξηση μισθών συντάξεων τον τελευταίο χρόνο.
Η Ελλάδα πλέον δεν έχει έλεγχο στο νόμισμά της και πολύ λιγότερα περιθώρια στην δημοσιονομική πολιτική της γιαυτό σε εμάς ο πληθωρισμός "πονάει" περισσότερο....
Αυτο ομως που λες θα ισχυε εαν δεν υπηρχε την ιδια στιγμη μη υποτιμηση της λιρας..... κανει αυξηση στους μισθους 50%.... και λοιπον? τα εισαγομενα προιοντα δεν γινονται πιο φθηνα.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.708
Πόντοι
1.756
Mαζο, εαν ζουσες στο Δημο Ηλιουπολης το 1945 και ερχοταν ο τοπικος ΕΛΑΣ και ελεγε στο πατερα σου (που ηταν σαν αστυνομικο διοικητης εκτος υπηρεσιας) οτι θελει να του μιλησει και μετα απο 20 λεπτα ομιλιας τους εβλεπες να τον σφαζουν τι θα ελεγες? Ή μαλλον τι θα ενοιωθες σημερα για τον κουτσουμπα που μιλαει για το "τιμημενο" ΚΚΕ?

Μπες και εσυ στην θεση των ουκρανων.... ειχαν 3 εκ νεκρους το 1933 επειδη ο Σταλιν τους πηρε το Σιταρι, τους κατηγορει που ενταχθηκαν μαζικα σα Waffen SS? Προς θεου δεν υοθετω καποια απολυταρχικη ιδεολογια αλλα καταλαβαινω γιατι διαχρονικα ειναι εκει που ειναι...
ο Ναζισμος ειναι ο ιδιος ο διαολος....δεν μπορεις να τον χρησιμοποιησεις σαν αντιδραση σε καμια περιπτωση....
..και ο Χιτλερ ειχε τον Ναζισμο σαν αντιδραση απεναντι στην φτωχοποιηση της Γερμανιας τοτε...
δεν μπορουμε να νομιμοποιησουμε τον Χιτλερ ....
Επισης τα λαθη που εκανε ο κομμουνισμος δεν μπορεις να τα χρεωνεις στην σημερινη Ρωσια...
Αν ειναι ετσι, να χρεωσουμε τα λαθη των Ναζι στην σημερινη Γερμανια....
(κ στα λεω εγω που ειχα παππου Γερμανο,πολεμησε στην Κρητη κ Σταλινγκραντ)
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Άδικα προσπαθείτε πουτινάκια, χάσαμε από την Βουλγαρία!


Screenshot_9.jpg
Ρε συ ταχείς χαμένα τελείως?γράφει ο άλλος για οικονομικό θαύμα της χούντας και πατάς λαηκ....?τι στον πουτσο ρε σεις,ούτε τα προσχήματα ?
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Αυτο ομως που λες θα ισχυε εαν δεν υπηρχε την ιδια στιγμη μη υποτιμηση της λιρας..... κανει αυξηση στους μισθους 50%.... και λοιπον? τα εισαγομενα προιοντα δεν γινονται πιο φθηνα.
Ανάποδα τα λές... Το ότι υποτιμάται η λίρα ΕΙΝΑΙ νομισματική πολιτική....
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Αυτο ομως που λες θα ισχυε εαν δεν υπηρχε την ιδια στιγμη μη υποτιμηση της λιρας..... κανει αυξηση στους μισθους 50%.... και λοιπον? τα εισαγομενα προιοντα δεν γινονται πιο φθηνα.
Ναι τυπε..χέστηκε η φατμε που λες γιατί δεν θα μπορεί να αγοράσει φτηνό αιφόν 13....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.115
Κριτικές
184
Like
44.853
Πόντοι
22.266
Ελα καθυστερημένε , κερδάμε @px75
Περιορισμό στα ταξίδια;;κουπόνια ........
Κομμουνισμό τελικά έχουμε με τον γαμημενο κουλη:confused:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

ο Ναζισμος ειναι ο ιδιος ο διαολος....δεν μπορεις να τον χρησιμοποιησεις σαν αντιδραση σε καμια περιπτωση....
..και ο Χιτλερ ειχε τον Ναζισμο σαν αντιδραση απεναντι στην φτωχοποιηση της Γερμανιας τοτε...
δεν μπορουμε να νομιμοποιησουμε τον Χιτλερ ....
Επισης τα λαθη που εκανε ο κομμουνισμος δεν μπορεις να τα χρεωνεις στην σημερινη Ρωσια...
Αν ειναι ετσι, να χρεωσουμε τα λαθη των Ναζι στην σημερινη Γερμανια....
(κ στα λεω εγω που ειχα παππου Γερμανο,πολεμησε στην Κρητη κ Σταλινγκραντ)
Ενασ 70 χρονος Πουτιν στα 40 του εγινε πιστος χριστιανος οντας μελος του κομματος και πρακτορας την καγκεμπε? Συμφωνω οτι δεν ειναι ορθο να πηγαινεις στο ενα τερας επειδη μισεις το αλλο.... αλλα γιατι πιστευεις λογικοι ανθρωποι ψηφισαν τσιπρα 2015..... μια ανευ προηγουμενου οργη καποιες φορες σε κανει να επιλεξεις πραγματα που ειναι αδιανοητα. Μιλας σαν ελληνας οποτε βλεπεις τα πραγματα με ελληνικα γυαλια... οι ουκρανοι λενε οτι ανεξαρτητα τι κομμα ηταν τοτε αυτοι που μας εκλεβαν το σιταρι, ηταν φυλλετικα ρωσσοι.

Και να πουμε και μια αληθεια σε μεγαλο ποσοστο στις πρωην κομμουνιστικες χωρες οι πολιτευτες των δεξιων κομματων ηταν πρωην κομμουνια που ξαφνικα ειδαν το φως το αληθινο και εγιναν αστοι...

Παραδειγμα η Μερκελ, ο πουτιν..... για αυτο δεν μπορει να γινει ευκολα η διακριση μεταξυ ορθοδοξου και κομμουνιστου οταν μιλαμε για το ιδιο φυσικο προσωπο
 
Τελευταία τροποποίηση:

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Περιορισμό στα ταξίδια;;κουπόνια ........
Κομμουνισμό τελικά έχουμε με τον γαμημενο κουλη:confused:
Και ο ΤΣΙΠΡΑΣ να ερθει ακομα και ο Ηλιας.... ολοι ετοιμαζονται για πολεμο... δεν ειναι θεμα κουλη

 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ανάποδα τα λές... Το ότι υποτιμάται η λίρα ΕΙΝΑΙ νομισματική πολιτική....
Ειναι νομισματικη πολιτικη αλλα η αξια των εισαγωμενων προιοντων δεν γινεται μικροτερη.... ισα ισα με αδυναμη λιρα δεν μπορεις να εισαγεις ακριβα ξενα προιοντα.... και δεν ξερω εαν ο ερντι υποτιμησε το νομισμα ή του το υποτιμησαν οι αμερικανοι
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.115
Κριτικές
184
Like
44.853
Πόντοι
22.266
Και ο ΤΣΙΠΡΑΣ να ερθει ακομα και ο Ηλιας.... ολοι ετοιμαζονται για πολεμο... δεν ειναι θεμα κουλη

Ξεροχυνω με αφραγκουε γιαλαντζι νεοδημοκρατες δεξιους που στήνονται στην ουρά για κουπόνια και σαράντα ευρώ βενζινη:rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ξεροχυνω με αφραγκουε γιαλαντζι νεοδημοκρατες δεξιους που στήνονται στην ουρά για κουπόνια και σαράντα ευρώ βενζινη:rockon:
Γιατι θα ερθει ο Ηλιας με τον Αλεξη και θα πεσει στο 1 ευρω? Δεν ηξερα οτι ειτε θα μειωσουν το φπα ειτε θα θα σταματησουν τις εισαγωγες πετρελαιου.
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Το καβούρι ήταν κρύο ορεκτικό, ιδανικό για πρώτο πιάτο μαζί με την σαλάτα.

Το μπαρμπούνι ήταν ζεστό ορεκτικό, ιδιαζόντως νόστιμο! :P

Το γκομενάκι εξαιρετικό σε όλα, παρέα, σεξ…κ.λπ. :wink:
λίγο σπαμ αλλά έχω μια απορία καθότι άσχετος με γκουρμεδιαρικα και κυριλέ πιάτα, αν σου έφερναν αυτά τα δύο πιάτα χωρίς να σου πουν τι είναι (και χωρίς να δοκιμάσεις εννοείται) θα μπορούσες να πεις τι είναι αυτό που θα φας ;
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Σε καλό σου, ρε μπαγάσα.

Comedy night.

Πήγε να μου βγει η Βεργίνα απ' τη μύτη. :confused:
Φιλε να ξερεις ο Αλεξης ειναι εγγυηση, οποτε ειμαι στεναχωρημενος ή οταν με ποιανουν τα ψυχολογικα μου.... βλεπω Αλεξη.... τοτε παιρνω τα πανω νοιωθοντας οτι ΕΓΩ ειμαι τιτανας της σκεψης.... Αισθανομαι οτι εφοσον ενα ρεμαλι εγινε πρωθυπουργος της χωρας τοτε γιατι εγω να μην μπορω να καταφερω τα παντα.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.115
Κριτικές
184
Like
44.853
Πόντοι
22.266
Γιατι θα ερθει ο Ηλιας με τον Αλεξη και θα πεσει στο 1 ευρω? Δεν ηξερα οτι ειτε θα μειωσουν το φπα ειτε θα θα σταματησουν τις εισαγωγες πετρελαιου.
Τύπε μπορούν να μειώσουν τον εφκ που είναι ο ακριβότερος του κόσμου κ ας αφήσει της μαϊμούδιρς ο τσαρλατάνος ........έχουμε πολεμο, καλώς ή κακώς πήραμε το μέρος της Αμερικής ε τότε ας μας στείλει φτηνό πετρέλαιο μιας κ παραταχτηκαμε ανοιχτά υπέρ του ΝΑΤΟ..
Τουρκία 1,22 η βενζίνη γιατί όχι κ σε εμάς;;
Αλλά μόνο να γλείφει κώλους ξέρει κ να εξυπηρετεί συμφέροντα δύο τριών οικογενειών.....

Το θα έρθει ο Τσίπρας κ ο Ηλίας είναι εξυπνάδες... Αυτόν έχουμε πρωθυπουργό αυτόν διαλέξαμε αυτόν θα κρίνουμε ...έτσι λειτουργεί η δημοκρατια
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.708
Πόντοι
1.756
Φιλε να ξερεις ο Αλεξης ειναι εγγυηση, οποτε ειμαι στεναχωρημενος ή οταν με ποιανουν τα ψυχολογικα μου.... βλεπω Αλεξη.... τοτε παιρνω τα πανω νοιωθοντας οτι ΕΓΩ ειμαι τιτανας της σκεψης.... Αισθανομαι οτι εφοσον ενα ρεμαλι εγινε πρωθυπουργος της χωρας τοτε γιατι εγω να μην μπορω να καταφερω τα παντα.
το οτι θα γινοταν ο καταληψιας inspiration symbol, με ξεπερναει....
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: yrret

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
71.090
Like
74.571
Πόντοι
12.756
Παιδιά τι γίνεται , κερδάει ο Ρωσσος ή ο ηθοποιος ?
Παντως απο κυρωσεις καλά πάμε , αντι να γαμηθει ο Ρωσσος εχουμε ξεκωλιαστει εμεις :rockon::rockon:

Καυσιμα πανε για 2,5 ευρώ , που ειναι ο Κουλης να δωσεις κανα 2ευρω το μηνα επιδότηση να πάρουμε καμιά οικονομική ανάσα ?
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.478
Κριτικές
1
Like
6.167
Πόντοι
2.356
Φιλε να ξερεις ο Αλεξης ειναι εγγυηση, οποτε ειμαι στεναχωρημενος ή οταν με ποιανουν τα ψυχολογικα μου.... βλεπω Αλεξη.... τοτε παιρνω τα πανω νοιωθοντας οτι ΕΓΩ ειμαι τιτανας της σκεψης.... Αισθανομαι οτι εφοσον ενα ρεμαλι εγινε πρωθυπουργος της χωρας τοτε γιατι εγω να μην μπορω να καταφερω τα παντα.
Οι rednecks πως έκαναν τον κλόουν τον Trump, POTUS?

Δε νομίζω να σε σοκάρω, αλλά είναι παγκόσμιο το φαινόμενο.

Ταυτίζεται η μπλέμπα με κάθε λογής παρατράγουδο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom