Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Πήγαμε;;;

Τι πήγαμε να διχαστούμε ρε φίλε, με το μουνόπανο;

Από το 2012 μέχρι το 2015, έκανε πουτάνα όλη τη χώρα και πήγε να την τινάξει στον αέρα με το δημοψήφισμα.

ΠΟΥΤΑΝΟΣΠΕΡΜΑ
Οταν ξαφνικα παιρνει 2000 ευρω και πεφτεις στα 1000 και ολος ο οικογενειακος σου προυπολογισμος τιναζετε στο αερα.... λογικο ειναι να ψαχνεις για ενοχους... δεν κατακρινω κανεναν για αυτο...

Κατακρινω το Τσιπρα.... που με τοσο χοντροκομμενα ψεμματα ηθελε να παρασυρει το λαος στο χαος.... μονο και μονο για να παρει τους αρμους της εξουσια οπως ελεγε η περιστερα και η Τασια....

Τωρα βεβαια εχουν και ευθυνη και οι Μαλακες που τον πιστευαν

 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
869
Like
1.953
Πόντοι
206
Αναφερω οτι ακουγετε σε ΜΜΕ. Επειδη δεν ξερω δεν θα κανω εικασιες.
να ξερεις παντα οτι τα μμε ειτε δεν ξερουν ολη την αληθεια.....ειτε την ξερουν και δεν την λενε...........θεωρω οτι δεν ξερουν ουτε το ενα τεταρτο οχι απο το συγκεκριμενο θεμα αλλα και απο αλλα γενικα θεματα...........αλλα κυριως στα στρατιωτικα ξερουν ελαχιστα......
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
παραγει.............στην θασο..........
Παραγει σε μικρο βαθμο..... που δεν καλυβει την εσωτερικη παραγωγη..... για αυτο ελεγα στο Αλεξ να βγαλουμε τα πετρελαια της μεσογειου
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.099
Κριτικές
49
Like
7.958
Πόντοι
8.236
Συναγωνιστες εκατσα σημερα να διαβασω λιγακι ολα αυτα που γραφετε και πραγματικα περασε η ωρα μου ευχαριστα..
Να στε καλα:coffee: :hi:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
εχει εισχωρησει κυβερνητικος δακτυλος στο σαη? Ολο οι πουτινικοι εξαφανιζονται :think:
Φιλε μεγαλο μερος των πουτινικων ειναι ειτε σκληροι παλαιοημερολογητες ειτε γαμιαδες ρωσιδων (τους παρασερνει το μουνι σε φιλορωσισμο..... αλλιως νο κοκο)
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Συναγωνιστες εκατσα σημερα να διαβασω λιγακι ολα αυτα που γραφετε και πραγματικα περασε η ωρα μου ευχαριστα..
Να στε καλα:coffee: :hi:
Εγω θα ηθελα να ξερω τον Αριθμο της Καρτας Μελους του Πιξι στην ΝΔ.....

Μιλαμε για μεγαλη μεταλλαξη.... ΜΠΡΑΒΟ.... Βρηκε την εσωτερικη δυναμη να καταλαβει....

οτι φτωχος μενεις εαν σκεφτεσαι σαν φτωχος.... κομμουνιστης μενεις εαν σκεφτεσαι σαν κομμουνιστης...
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
να ξερεις παντα οτι τα μμε ειτε δεν ξερουν ολη την αληθεια.....ειτε την ξερουν και δεν την λενε...........θεωρω οτι δεν ξερουν ουτε το ενα τεταρτο οχι απο το συγκεκριμενο θεμα αλλα και απο αλλα γενικα θεματα...........αλλα κυριως στα στρατιωτικα ξερουν ελαχιστα......
Εγω Βαγμα... παρακολουθω παντα πριν κοιμηθω το καναλι του Λαμπρου του Καλαρρυτη στο youtube που βγαζει ανθρωπους σχετικους με το θεμα....

Κανω και εγω εμετο με τους Δημοσιοκαφρους των πρωιναδικων που στην καλυτερη περιπτωση (Αναστασοπουλου, Σιωμοπουλος, αυτιας) ειναι μονοθεματικοι
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
869
Like
1.953
Πόντοι
206
Εγω Βαγμα... παρακολουθω παντα πριν κοιμηθω το καναλι του Λαμπρου του Καλαρρυτη στο youtube που βγαζει ανθρωπους σχετικους με το θεμα....

Κανω και εγω εμετο με τους Δημοσιοκαφρους των πρωιναδικων που στην καλυτερη περιπτωση (Αναστασοπουλου, Σιωμοπουλος, αυτιας) ειναι μονοθεματικοι
θα σου πω απλα ενα παραδειγμα...........ψαχνονται ακομα πολλοι που εχουν καναλια στο γιουτιουμπι......καλαρρυτες κλπ........που τους ακουω και γω λογω μαζη φιλη κλπ........για το τι θα γινουν τα υπολοιπα f16 block50 και 30 τι θα γινουν και δεν αναβαθμιζονται.........ενω εχει παρθει αποφαση εδω και 4 χρονια μαζι με τα viper(αναβαθμιση) τα απαρτια...τα ανταλλακτικα που θα βγουν απο τα βαιπερ θα μπουν στα μπλοκ 30-50.......δεν το χει αναφερει κανεις...παρα ελαχιστοι αεροποροι και η ιδια η ηγεσια.......παρολα αυτα αναρωτιουνται ακομα σχεδον ολοι..........γι αυτο λεω οτι δεν εχουν ιδεα γενικως και λενε μονο οτι θελουν οι στρατιωτικοι να βγουν προς τα εξω............καθε αποφαση της ελληνικης πολιτειας ανεξαρτητα ποιος ειναι πανω ειναι πολυ καλα σταθμισμενη........απλα εχουμε την εντυπωση οτι ειμαστε για γελια σαν χωρα λογω των πολιτικων μας.............στο στρατιωτικο κομματι ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα........μας υπολογιζουν και πολυ μαλιστα
 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.099
Κριτικές
49
Like
7.958
Πόντοι
8.236
Εγω θα ηθελα να ξερω τον Αριθμο της Καρτας Μελους του Πιξι στην ΝΔ.....

Μιλαμε για μεγαλη μεταλλαξη.... ΜΠΡΑΒΟ.... Βρηκε την εσωτερικη δυναμη να καταλαβει....

οτι φτωχος μενεις εαν σκεφτεσαι σαν φτωχος.... κομμουνιστης μενεις εαν σκεφτεσαι σαν κομμουνιστης...
Δεν καταλαβα τι λες, και δεν με ενδιαφερει να σου πω την αληθεια..
Τελος παντων, δεν θελω να κανω πολιτικες συζητησεις ουτε να ερθω σε αντιπαραθεσεις.. απλα σημερα που ειχα χρονο οπως εγραψα και ποιο πανω εκατσα και διαβασα τι γραφετε εδω μεσα κσι περασε ευχαριστα η ωρα μου
Να εισαι καλα και καλη συνεχεια
:hi:
 
  • Like
Αντιδράσεις: yrret

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
θα σου πω απλα ενα παραδειγμα...........ψαχνονται ακομα πολλοι που εχουν καναλια στο γιουτιουμπι......καλαρρυτες κλπ........που τους ακουω και γω λογω μαζη φιλη κλπ........για το τι θα γινουν τα υπολοιπα f16 block50 και 30 τι θα γινουν και δεν αναβαθμιζονται.........ενω εχει παρθει αποφαση εδω και 4 χρονια μαζι με τα viper(αναβαθμιση) τα απαρτια...τα ανταλλακτικα που θα βγουν απο τα βαιπερ θα μπουν στα μπλοκ 30-50.......δεν το χει αναφερει κανεις...παρα ελαχιστοι αεροποροι και η ιδια η ηγεσια.......παρολα αυτα αναρωτιουνται ακομα σχεδον ολοι..........γι αυτο λεω οτι δεν εχουν ιδεα γενικως και λενε μονο οτι θελουν οι στρατιωτικοι να βγουν προς τα εξω............καθε αποφαση της ελληνικης πολιτειας ανεξαρτητα ποιος ειναι πανω ειναι πολυ καλα σταθμισμενη........απλα εχουμε την εντυπωση οτι ειμαστε για γελια σαν χωρα λογω των πολιτικων μας.............στο στρατιωτικο κομματι ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα........μας υπολογιζουν και πολυ μαλιστα
Eiναι θεμα τι θα γινει με τα block 30.... πρεπει να γινει η αναβαθμιση.... απλα εγω αναμενω διοτι υπαρχουν και αλλες πιεστικες αναγκες και στο στρατο ξηρας.... η αεροπορια εχεις μπει σε μια σειρα.... και προσθετω οτι πλεον τα μιραζ 2005 απο εκει που ηταν καθηλωμενα και δεν πεταγανε.... υπογραφτηκε συμβαση υποστηριξης .... εχουν ερθει τα ανταλλακτικα απο Γαλλια και πετανε..... Ναι, μπορει ο Μαζης να υπερβαλλει καπου αλλα ξερει τι λεει..... Δεν ειναι Αλεξης, Κουτσουμπας και Γιανης
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.947
Κριτικές
16
Like
14.883
Πόντοι
6.515
Εγω Βαγμα... παρακολουθω παντα πριν κοιμηθω το καναλι του Λαμπρου του Καλαρρυτη στο youtube που βγαζει ανθρωπους σχετικους με το θεμα....

Κανω και εγω εμετο με τους Δημοσιοκαφρους των πρωιναδικων που στην καλυτερη περιπτωση (Αναστασοπουλου, Σιωμοπουλος, αυτιας) ειναι μονοθεματικοι
Αξιοπρεπής ενημέρωση από καλαρυτη και φυσικά, οχι στην κομματική τηλεοραση
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.879
Κριτικές
6
Like
3.641
Πόντοι
736
Δεν ηξερα οτι παραγει η Ελλαδα πετρελαιο για να πληρωνουμε 30 το λιτρο:coffee:
Βασικά απο τότε που μπήκε το ευρώ και η βενζίνη είχε γύρω στα 60-62 λεπτά απο οτι θυμάμαι , πόσος ηταν τότε ο βασικός μισθός ;

Πολλαπλασιάστηκε αντίστοιχα ο μισθός με το πόσο πολλαπλασιάστηκε η βενζίνη ; Δεν νομίζω.

Έχεις και τον πορτοσάλτε να λέει οτι αμάξι πρέπει να οδηγούν μόνο οι πλούσιοι.

Άσε που κανονικά επίδομα βενζίνης θα έπρεπε να είχε δοθεί προ πολλού λόγω κορωνοιού , για να αποσυμφορηθούν τα λεωφορεία. Η αν όχι επίδομα κάπως να κατέβαινε απο το 1,70 1,60 πόσο ηταν τότε.
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
869
Like
1.953
Πόντοι
206
Eiναι θεμα τι θα γινει με τα block 30.... πρεπει να γινει η αναβαθμιση.... απλα εγω αναμενω διοτι υπαρχουν και αλλες πιεστικες αναγκες και στο στρατο ξηρας.... η αεροπορια εχεις μπει σε μια σειρα.... και προσθετω οτι πλεον τα μιραζ 2005 απο εκει που ηταν καθηλωμενα και δεν πεταγανε.... υπογραφτηκε συμβαση υποστηριξης .... εχουν ερθει τα ανταλλακτικα απο Γαλλια και πετανε..... Ναι, μπορει ο Μαζης να υπερβαλλει καπου αλλα ξερει τι λεει..... Δεν ειναι Αλεξης, Κουτσουμπας και Γιανης
τα block30 ισως δεν αναβαθμιστουν αμεσα λογω επιχειρησιακων αναγκων.......εξυπηρετουν διαφορετικες τακτικες στο πεδιο μαχης..........τα block 50 θα γινουν 52 μετα απαρτια των 52..........συν πιθανως αγορα καποιων μιραζ-9 απο τα ΗΑΕ αν δεν κανω λαθος λογω κοντινης διαμορφωσης μετα δικα μας -5..........ο στρατος εχει παρει πολυ υλικο και ερχεται ακομα...το θεμα ειναι το πυροβολικο......τα ντροουνς και η αμυνα των νησων με ισραηλινα πραγματα........
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Αξιοπρεπής ενημέρωση από καλαρυτη και φυσικά, οχι στην κομματική τηλεοραση
O Λαμπρος δεν κανει ξεπετες, δινει χρονο στους καλεσμενους... τους αφηνει να μιλησουν και απο την μερια τους ειναι ειδικοι....
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Βασικά απο τότε που μπήκε το ευρώ και η βενζίνη είχε γύρω στα 60-62 λεπτά απο οτι θυμάμαι , πόσος ηταν τότε ο βασικός μισθός ;

Πολλαπλασιάστηκε αντίστοιχα ο μισθός με το πόσο πολλαπλασιάστηκε η βενζίνη ; Δεν νομίζω.

Έχεις και τον πορτοσάλτε να λέει οτι αμάξι πρέπει να οδηγούν μόνο οι πλούσιοι.

Άσε που κανονικά επίδομα βενζίνης θα έπρεπε να είχε δοθεί προ πολλού λόγω κορωνοιού , για να αποσυμφορηθούν τα λεωφορεία. Η αν όχι επίδομα κάπως να κατέβαινε απο το 1,70 1,60 πόσο ηταν τότε.
Το πετρελαιο ειναι χρηματιστηριο... σημερα εχει 10 δολλαριο και αυριο εχει 100 δολλαρια....

Εφοσον η βενζινη ειναι το κυριο εσοδο του κρατους δεν μπορεις να κανει μειωσεις στο ΦΠΑ αυτης.... το μονο που μπορεις να κανεις ειναι βγαλεις τα πετρελαια του αιγαιου...

και να δεις γενικοτερα μηπως μπορεις να κανεις ηλιακα παρκα στα νησια για να μην σκορπας λεφτα σε μεταφορα πετρελαιου απο πειραια σε νησια

Αυτο με μισθο δεν το καταλαβαινω.... γιατι θα πρεπει να συσχετιζεται με το μισθο εφοσον εισαγεται απο το εξωτερικο το οποιο προιον οποτε ειναι επιρρεπες στην οποια διεθνη ζητηση... σκληρο αυτο που λεω αλλα λογικο..... σκληρο διοτι ειναι σαν να λες σε ενα φτωχο να μην φαει μακαρονια επειδη δεν το αντεχει η τσεπη του.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.520
Κριτικές
1
Like
35.713
Πόντοι
6.256
Βασικά απο τότε που μπήκε το ευρώ και η βενζίνη είχε γύρω στα 60-62 λεπτά απο οτι θυμάμαι , πόσος ηταν τότε ο βασικός μισθός ;

Πολλαπλασιάστηκε αντίστοιχα ο μισθός με το πόσο πολλαπλασιάστηκε η βενζίνη ; Δεν νομίζω.

Έχεις και τον πορτοσάλτε να λέει οτι αμάξι πρέπει να οδηγούν μόνο οι πλούσιοι.

Άσε που κανονικά επίδομα βενζίνης θα έπρεπε να είχε δοθεί προ πολλού λόγω κορωνοιού , για να αποσυμφορηθούν τα λεωφορεία. Η αν όχι επίδομα κάπως να κατέβαινε απο το 1,70 1,60 πόσο ηταν τότε.
Το παν οι σκυλλακακηδες. Αμαξι οι πλουσιοι.
Πόσο πιο καθαρά.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ξέρουμε από τους γλυφτες του Κουλι, πότε θα τελειώσουν τον Ρώσο με τις κυρώσεις που επιβάλουν οι Δυτικοί;

Ζει ένα δράμα ο Πούτιν μας λένε από τότε που ήλπιζε πως θα παιρνε σε δύο μέρες το Κίεβο, αλλά και αυτοί τρείς μήνες τώρα ένα αρχιδι δείχνουν να του κλάνουν
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496

Ενα ξενο αγαπημενο καναλι ιστορικου περιεχομενου που παρακολουθω στο youtube.

Εληξε η πρωτη φαση του πολεμου. Κερδισε η Ουκρανια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom