Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Τα βλέπεις που λες ηλιθιότητες και επαναλαμβάνεις τη ρωσική προπαγάνδα; Τα ρωσικά και όλες οι μειονοτικές γλώσσες προστατεύονται ρητά από το ουκρανικό σύνταγμα. Τόσες εκπομπές έχουν δείξει τα κανάλια από τα ελληνικά σχολεία στη Μαριούπολη όπου διδάσκονται κανονικότατα τα ελληνικά.
Και για να το πάμε παραπέρα, σύμφωνα με τη δική σου λογική όταν είχαμε κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ και τον ανεκδιήγητο Καμμένο να πετάει κάθε τόσο απειλές ενάντια στη Τουρκία αυτό της έδινε δικαίωμα να μπουκάρει στη Θράκη για να προστατεύσει τη μειονότητα;
Την κάτσαμε από ότι βλέπω. Πήγες για μεσημεριανό υπνάκο και γύρισες φρέσκος φρέσκος για την απογευματινή επέλαση ανοησίας. Είσαι και συνταγματολόγος Ουκρανίας, από ότι βλέπω. Το ότι ο Ποροσένκο έχασε την εξουσία δείχνει και ότι δεν υπάρχει χρονική συνέχεια στο μυαλό σου.
Εξισώνεις και τη θρησκευτική μειονότητα της Θράκης με εθνική, με ένα εντελώς ασυνάρτητο επιχείρημα, που μόνον εσύ βρίσκεις λογικό. Ταμάμ.
Κάνε μας μια χάρη μη το πας παραπέρα. Θα μας ζαλίσεις άσκοπα. Έτσι κι αλλιώς μια σούπα είναι όλα στο μυαλό σου.
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
1645806655484.png

Εχει παρα πολυ γελιο που αυτοι τον Γιελτσιν (με χρηματοδοτηση των αμερικανων, φυσικα) τον ειχαν γαμησει κι ο Πουτιν σε μερικα χρονια τους εχει εξημερωσει και τους εκανε πετς.
Εχουν γινει σαν ρωσικοι Ghurkhas.
 

papaben

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
45
Κριτικές
2
Like
153
Πόντοι
280
Πρώτον, δε γράφω πουθενά για τον Εβραίο Ζελένσκι, το 2014 έγινε η όχι πραξικόπημα;
Δεύτερον, δεν μιλάς με τον Τσίπρα η το Μητσοτάκη, ποιος σου είπε ότι εγώ φοβάμαι αν θα έρθει ο κάθε Τούρκος; Θα του γαμήσω τα ράμματα, στον Ερντογάν και στο κάθε Τούρκο στρατιώτη, τους περιμένω με ανοιχτές αγκάλες! Τι άλλο θες να μάθεις;
Πρώτα απ' όλα δεν χρειάζεται να εξαπτεσαι. Όλα καλά. Είμαι πολύ θυμωμένος γιατί ξεπλένετε τον φασισμό. Αυτό που έκανε ο Πούτιν είναι εισβολή. Εισβολή επιπεδου 1940. Αν ειναι πραξικόπημα το 2014 για άλλους ονομαστικε επανάσταση (1000000 κατέβηκαν στο δρόμο). Αυτό είναι κάτι που αφορά τους Ουκρανούς. Και τελευταίο και ποιο σημαντικό. Ο ζελενσκι βγήκε δημοκρατικα. Και τώρα είναι ο ζελενασκι στην εξουσία. Άρα κανένα πραξικόπημα.

Όσο αφορά την Τουρκία δεν είπα ότι φοβάσαι. Και κανένας δεν φοβάται. Δεν είμαστε Ουκρανία και όσο καφέ και να πίνουμε οταν έρθει η ώρα όλοι θα κάνουμε αυτό που πρέπει. Το ίδιο και εσύ το ίδιο και εγώ.

Αλλά έλεος με τον κάθε φασίστα Πούτιν που ξεπλένουμε. Αυτός ετοιμάζεται να στείλει Τσετσένους και ακόμα τον υμνούμε.

Φίλε μου καλό βράδυ. Δεν υπάρχει κάτι προσωπικό μαζί σου. Αλλά νιώθω απέραντο θυμό που το 2022 κάποιος απλά εισβάλει σε μία χώρα γιατί απλά μπορεί. Και είναι απλά Παρασκευή. Έρχετε και η σειρά μας σύντομα.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Τυπε οταν εχεις σηκωθει αντρικια να υπερασπιστεις την Κανελλη απο τα σκαμπιλια του Κασιδιαρη εχεις το ηθικο πλεονεκτημα να το παιξεις αντρας. :confused:
αυτα πρεπει να δειξουν στην φον ντερ Λαιεν να νοιωθει τυχερη που δεν την χαιρετανε….
τυπε ηταν τοσο αξιαγαπητη η λιανα που κανεις δε σηκωθηκε απο τη θεση του,ο δε παπαδακης φωναζε και κουνουσε τα χερια του σα να ηθελε να τις ριξει κι άλλες :confused:
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.942
Κριτικές
27
Like
4.294
Πόντοι
1.446

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
Αφου λυσαμε το φαι και την ενεργεια μια χαρα η μετακομιση σε Τσερνομπιλ. Αμα για καποιο λόγο δεν επιβιωσω θελω να χτισεις εναν αντιδραστηρα εις μνημην μου στον Δενδροποταμο
τσαμπα θα πανε τα μολυβια τυπε,θα σε ξηλωσουν οι γυφταιοι σε χρονο ντετε......μετα θα γινει ολος ο καταυλισμος χριστουγεννα βεβαια,παντου γυφτοπουλα να λαμπουν!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
είπαμε ρε Ευρωπαίοι να επιβάλλετε κυρώσεις ,αλλά τόσο πολύ; Είναι ανάγκη να είστε τόσο σκληροί; Εκτός Eurovision η Ρωσία
κατι πηρε τα αυτι μου οτι γυριζουν λεει τα τανκς απο το κιεβο -λευκορωσια......αυτο που εκαναν οι ευρωπαιοι ειναι πολυ σκληρο,"ενα αστειο ρε μαλακες καναμε" λεει ο πουτιν τωρα σε εκτακτο διαγγελμα προς τους ευρ.ηγετες!
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Συνταγματολόγος δεν είμαι. Απλώς διαβάζω κανονικά ΜΜΕ και όχι φερέφωνα τύπου Σπούτνικ, όπως εσύ.
Καλά αυτό δεν είναι κρυφό. Κάνει μπαμ τι διαβάζεις.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Θα κάνει χρυσές δουλειές η ρωσική βιομηχανία όπλων.Ολοι θα θέλουν να αγοράσουν.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Φταινε οι Αμερικανοι που καποιος μπουκαρε σε ξενη χωρα,μια χαρα οι ΚΝΙΤΕΣ :confused: :confused: :confused:
αμα τα κουμμουνια κανουν ντου και καψουν τη πρεσβεια και πάρουν στο κυνηγι τον παπατζη τον Πάιατ θα εχουν και κατι καλο στη σαπια ζωη τους
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.817
Like
15.558
Πόντοι
3.656
το επομενο που θα μας πουνε ειναι οτι απέκλεισαν την Μοσχα απο το gay pride :confused: :confused:

τυπε πλακα πλακα οι κυρωσεις στη ρωσια εμενα με κατεστρεψαν :confused: :confused: :confused:
ξερεις ποσα καστανα και σαλεπακι πουλαγα στην κοκκινη πλατεια ολο το χρονο; :confused::confused::confused:
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
1
Like
7.419
Πόντοι
2.306
Πρώτα απ' όλα δεν χρειάζεται να εξαπτεσαι. Όλα καλά. Είμαι πολύ θυμωμένος γιατί ξεπλένετε τον φασισμό. Αυτό που έκανε ο Πούτιν είναι εισβολή. Εισβολή επιπεδου 1940. Αν ειναι πραξικόπημα το 2014 για άλλους ονομαστικε επανάσταση (1000000 κατέβηκαν στο δρόμο). Αυτό είναι κάτι που αφορά τους Ουκρανούς. Και τελευταίο και ποιο σημαντικό. Ο ζελενσκι βγήκε δημοκρατικα. Και τώρα είναι ο ζελενασκι στην εξουσία. Άρα κανένα πραξικόπημα.

Όσο αφορά την Τουρκία δεν είπα ότι φοβάσαι. Και κανένας δεν φοβάται. Δεν είμαστε Ουκρανία και όσο καφέ και να πίνουμε οταν έρθει η ώρα όλοι θα κάνουμε αυτό που πρέπει. Το ίδιο και εσύ το ίδιο και εγώ.

Αλλά έλεος με τον κάθε φασίστα Πούτιν που ξεπλένουμε. Αυτός ετοιμάζεται να στείλει Τσετσένους και ακόμα τον υμνούμε.

Φίλε μου καλό βράδυ. Δεν υπάρχει κάτι προσωπικό μαζί σου. Αλλά νιώθω απέραντο θυμό που το 2022 κάποιος απλά εισβάλει σε μία χώρα γιατί απλά μπορεί. Και είναι απλά Παρασκευή. Έρχετε και η σειρά μας σύντομα.
Τυπε δεν εχεις αδικο σε οτι γραφεις. Ειναι μια καταφωρη εισβολη σε ξενη χωρα.
απλα αναρωτιεμαι: αν οι Ουκρανοι το ειχαν χειρστει διαφορετικα αποδεχόμενοι να βγαλουν τη προβλεψη για εισοδο στο ΝΑΤΟ απο το συνταγμα τους, θα ηταν σημερα σε αυτη τη κατασταση?
οσο για εμας, και παλι εχεις δικιο. Πολλες ομοιοτητες σε αυτο που επιδιωκει ο Ερντογσν με αυτο που μολις εκανε ο Πουτιν . Αρα πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοι και πληρως προετοιμασμενοι, πρωτα διπλωματικα και δευτερον αμυντικα.
αντιλαμβανομαστε ολοι οτι αρθρο 5 του ΝΑΤΟ μεταξυ χωρων μελων του δεν θα παιξει καθολου, θα σφυριξουν ολοι κλεφτικα και απο δω πανε κι αλλοι.
το να εισαι μικρη χωρα δεν ειναι κακο και ουτε στο χερι σου, το να μην προνοεις γι’ αυτα που διαφαινονται ειναι εγκηλματικο. Αυτο εκανε ο Ζελενσκι και σια. Ας μην το κανουμε κι εμεις.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
15.178
Like
34.484
Πόντοι
9.931
Ρε τυποι εσεις που θαυμάζεται το ολοκληρωτικο καθεστώς του δικτακτορα Πουτιν που εισέβαλε σε κυρίαρχο κράτος φαντάζομαι θα θαυμάζεται και το ολοκληρωτικο καθεστώς του δικτακτορα Ερντογαν που θέλει να εισβάλει σε κυρίαρχο κράτος. Ετσι δεν ειναι;;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom