Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
το σχόλιό σου δεν έχει σχέση με την ουσία του γραπτού μου. Έγραψα για το σανό που μας ταίζει η Κυβέρνηση, ότι μετά τη συνάντηση με τον Ταγίπ τα πράγματα θα πήγαιναν καλύτερα στις Ελληνοτουρκικές σχέσεις. Λες και με τα ψέματα θα αλλάξει κάτι
To σχολιο εχει μεγαλη σχεση.... ελπιζω να το καταλαβεις..... Η Αμερικη προσπαθει απεγνωσμενα να τραβηξει την τουρκια μακρια απο την ρωσσια..... τουλαχιστον η τουρκια να μην παει ολοτελα στην Ρωσσια ιδιαιτερα τωρα που γινεται ο ρωσσο-ουκρανικος πολεμος. Μην ξεχναμε οτι η τουρκια γειτονευει με την Τουρκια (η οποια δυνητικα θα μπορουσε να ξεσηκωσει τους τουρκοφωνους πληθυσμους της Πρωην ΕΣΣΔ εναντια στην ρωσσια - τουλαχιστον ετσι ελπιζει η ΗΠΑ). Η Ελλαδα δεν χρειαζεται να δινει ελαφρυντικα σε επικοινωνιακο επιπεδο στον τουρκο για να αποφυγει της οποιες δυνιτικα κυρωσεις απο την Ε.Ε επειδη η ΗΠΑ θελουν να χρησιμοποιησουν την τουρκια εναντια στην Ρωσσια.... Βεβαια οταν λεω ΗΠΑ εννοω το ΣΤΕΙΤ ΝΤΙΠΑΡΤΜΕΝΤ...... και οχι η γερουσια που κανει κουμαντο ο Μενεντεζ. Η Ελλαδα του Μητσοτακη εξοπλιζεται και δεν εχει παραχωρηση κατι στους τουρκους με συνθηκη. Το μονο κακο του Κυριακου ειναι οτι εχει την ψευδαισθηση οτι η Ελλαδα μπορει να γλυτωσει τον πολεμο με την Τουρκια και κανει κουβεντα με τον τουρκο ο οποιος το βλεπει σαν αδυναμια.
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.972
Πόντοι
2.356
Δεν είναι τυχαίο ότι η Βουδαπέστη είναι η πρωτεύουσα του ευρωπαϊκού πορνό τύπε.
Ηταν ... εδω και πολλααα χρονια ειναι η Πραγα.
ετσι και αλλιως οι μισες που γυριζουν τσοντες στην Βουδα ειναι ουκρανο-ρωσιδες και μονο ενα δεκα τοις εκατο ειναι πλεον ουγγαρεζες ενω στην Τσεχια οι ντοπιες ειναι η πλειοψηφια.

Αντε ρε βλημα που εχεις αποψη ακομη και για αυτο :2funny:
 

RETRO

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
6.345
Like
16.988
Πόντοι
3.556
τύπε δικηγορε σκεψου τι πας να κανεις να πουμε. που θα βρεις τοσα λεφτα να παρεις 30 μετρα ύφασμα για να ράψει νυφικό η ντρηχο; :undecided::undecided::undecided:
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96

Δεν πειραζει ειμαστε απασχολημενοι να το παιζουμε κοκορακια υπερ της Ουκρανιας αυτη τη περιοδο..... :tooth:
Η Ελλαδα ακομα και εαν ανεπισημα υποστηριζουν την Ρωσσια, θα πρεπει για λογους τακτικης να υποστηριζουν δημοσια την ουκρανια..... οχι μονο επειδη ειμαστε μελη του ΝΑΤΟ αλλα δεν μπορει απο την μια να καταδικαζουμε την εισβολη των τουρκων στην κυπρο αλλα απο την αλλη να ειμαστε υπερ της εισβολης των τουρκων στην κυπρο.
 

yrret

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.666
Like
661
Πόντοι
96
Ξεροχυνουμε με Βουλγαρία

Ο πρωθυπουργος της είναι Κίεβο στηρίζει κλοουν
Ο λαός 80% είναι με πουτιν
Η αρχηγός του δευτερου κυβερνητικού κόμματος ειναι με ρωσσια
Ο προεδρος δημοκρατίας με ρωσσια

Και όλοι αυτοί περιμενουν απο Ελλάδα φυσικό αέριο που δεν της το έχει κόψει ακόμα ο πουτιν
Η Βουλγαρια θα επρεπε να εχει κεντρικη θεση στην ελληνικη πολιτικη εθνικης ασφαλειας μιας και 2 αντιμετωπιζουμε απειλη απο την Τουρκια....

Αν και γνωστος μου Αλβανος μου λεει οτι η Ελλαδα θα πρεπει να προσεχει τους Βουλγαρους, δεν εχουν ξεχασει την καθοδο προς την Μακεδονια του Αιγαιου και απλα κανουν τους ψοφιους κοριους επειδη ειναι τελειωμενοι...

Βλεπεις την νοοτροπια των Βουλγαρων στην φρασεολογια που χρησιμοποιουν εναντια στους Σκοπιανους.
 
Τελευταία τροποποίηση:

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.446
Like
7.972
Πόντοι
2.356
Εγγρ.
24 Μαρ 2022
Μηνύματα
9.937
Κριτικές
30
Like
20.473
Πόντοι
8.846
Δεκτον

υγ. πλακα θα εχει να εισαι κανενας γνωστος μου με παλια διεθνη "καριερα" ως επι το πλειστον στις ΗΠΑ ...
μπορει να κανω λαθος βεβαια αλλα ετσι μου ηρθε τωρα :grin:
Όχι φίλε, εγώ μέχρι το γύρο της πελοποννήσου :confused:
Και πολλούς γύρους χοιρινούς εν αθήναις...
Μόλις καθάρισα μισό κοκορέτσι. Ήτο ακίνητο όλο το απόγευμα κσι δεν του χαρίστηκα...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Έτσι είναι οι πουτινόφιλοι
Αγαπούν τον Πούτιν, αλλά
Δεν θέλουν να ζήσουν στη Ρωσία
Δεν θέλουν να εργαστούν στη Ρωσία ουτε να πληρώνονται με ρουβλια
Ρωσικά αυτοκίνητα δεν οδηγούν ουτε αγοράζουν ρωσικά προσόντα και τεχνολογία
Γιατί αραγε ??????
Εμεις εδω ελλαντα οδηγουσαμε ανεκαθεν Σελμπυ και Κραϊσλερ,οχι τιποτα λαντα κ Ζασταβα...:confused:

Γατονι εισαι
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.309
Κριτικές
8
Like
2.184
Πόντοι
506
Ξεροχυνουμε με Βουλγαρία

Ο πρωθυπουργος της είναι Κίεβο στηρίζει κλοουν
Ο λαός 80% είναι με πουτιν
Η αρχηγός του δευτερου κυβερνητικού κόμματος ειναι με ρωσσια
Ο προεδρος δημοκρατίας με ρωσσια

Και όλοι αυτοί περιμενουν απο Ελλάδα φυσικό αέριο που δεν της το έχει κόψει ακόμα ο πουτιν
Το δίδαγμα του πολεμου της Ουκρανίας είναι οτι και οι κλοουν μπορούν να γίνουν πρόεδροι πετυχημένοι και οι πρόεδροι να γίνουν κλοουν αποτυχημένοι
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.513
Κριτικές
1
Like
35.713
Πόντοι
6.256
Λατίνα δεν έχω κουτουπώσει, είναι το απωθημένο μου. Συνάδελφος που έχει κάνει Καπετάνιος μου είχε πει ότι οι Λατίνες δεν είναι Γυναίκες, είναι θεές. Πρώτα από όλα είναι εξωπλισμένες με μεγάλα βυζιά και κώλους, λεπτές μέσες. Αυτό είναι το λιγότερο. Επειδή χορεύουν Σάμπα από βρέφη, έχουν τέλεια γυμνασμένους τους μόνους μύες που έχουν σημασία για εμάς, τους ηβοκοκκυγικούς. Η Λατίνα θα χορέψει Σάμπα πάνω στο καβλί σου, θα έρθει σε πραγματικό οργασμό, όχι προσποιητό και θα είναι φλογερή, το αντίθετο από τις γυναίκες της χώρας μας
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


λέγε κι άλλα, τι άλλο φαντασιώνεσαι με μένα;
Νομιζω σε παρενοχλει σεξουαλικως ο ρχ.
Καντου αναφορά
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.755
Πόντοι
3.425
φοβερή η λογική σου την στιγμή ενός βιασμού να ρωτάς κινικά και αδιάφορα το θύμα και στους υποστηρικτές του που ήταν όταν βιάζονταν άλλοι για να τους βγάλεις υποκριτές. πραγματικά αξιοθαύμαστη. δε νομίζω να έχει πιο κάτω. και μπράβο σου.
Δεν μιλάμε γενικά και αόριστα. Εσύ Ξυδάκο διάλεξες πλευρά. Να υποστηρίζεις τους νταβάδες-βιαστές Αμερικάνους και λοιπούς πουστρο-δυτικούς. Εμείς διαλέξαμε τους κόκκινους βιαστές και είμαστε νοσταλγοί της Σοβιετικής τάξης πραγμάτων.
Συμπέρασμα: Καλά @@μήσια. Αν δεν μπορείς να αποφύγεις το βιασμό κάτσε και απόλαυσέ τον.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Πραγματικό παρά΄δειγμα.... Μια απλή έξωση λόγω λήξης συμβολαίου που θα κατατεθεί σήμερα θα πάρει δικάσιμο αρχές του 23 (αν δεν προκύψει καμιά αναβολή κατά την εκδίκαση...). Βάλε και κανένα τρίμηνο να εκδοθεί απόφαση, βάλε και τις προθεσμίες εκτέλεσης, φθάνεις στο 1 έτος (τουλάχιστον...) για κάτι απλό και αυτονόητο και που θα έπρεπε να γίνεται άμεσα και σχεδόν αυθημερόν...
Αν εληξε το συμβολαιο, και δεν φευγει ο ενοικιαστης, κάνεις ενα εξωδικο και μετα αμεσως βγαζεις διαταγη αποδοσης μισθιου χωρις να γινει δικαστηριο μεσα σε 30 μερες και εκτελεις.
Προφανως ο νομοθετης εχει προβλεψει γι αυτες τις περιπτωσεις.
Το παραδειγμα ηταν εντελως ακυρο.
 

ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2020
Μηνύματα
869
Like
1.953
Πόντοι
206
Μερικοί το γαμησαν το μ..νήμα....και ουσιαστική ενημέρωση για την αντιπαράθεση Ρώσων ουκρανων δεν υπάρχει....
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.159
Like
4.707
Πόντοι
1.756
Μερικοί το γαμησαν το μ..νήμα....και ουσιαστική ενημέρωση για την αντιπαράθεση Ρώσων ουκρανων δεν υπάρχει....
Τι θες να μαθεις???? Εσπασαν ολες οι γραμμες αμυνας των Ουκρανων.....και παραδιδονται σωρηδον...και καλα κανουν γτ αν σπασει η γραμμη και περικυκλωθεις,τελειωσες....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom