Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

mixaliss

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
299
Like
247
Πόντοι
21
Ο Πούτιν ανακοίνωσε αποστολή διαστημοπλοίου στη Σελήνη μέσα στο 2022; :O
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.750
Like
7.732
Πόντοι
2.306
θα σου πω εγω για μενα....αν και ετσι φαινεται ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΡΩΣΣΟΥΣ...(αν κ τρολαρω λιγο τον πιεξ)
Δεν ειμαι υπερ των Ρωσσων....ειμαι ΚΑΤΑ της παπατζας που τρως απο τα μεσα ενημερωσης...
Ολη μερα με τα δηθεν εγκληματα των Ρωσσων.....Νεκροι απο τους Ρωσσους, με ασπρα περιβραχιονια.... "Οι Ρωσσοι σκοτωσαν αμαχους με Τοτσκα"...που δεν εχουν πλεον τετοιους πυραυλους.... Αλλα οταν βγηκε το βιντεο με τους Ουκρανους να πυροβολουν αιχμαλωτους στα ποδια... "θα ερευνηθει" ειπαν.....ΟΧΙ ρε τυπε δεν θα φαω το παπατζιλικι,ουτε θα φαω την παραμυθα "οι Ρωσσοι εισεβαλαν"....οι Ρωσσοι εισεβαλαν γτ παραβιαστηκαν οι συμφωνιες του Μινσκ, οτι το ΝΑΤΟ δεν θα επεκταθει....και αυτος ειναι ο λογος που γινονται οι συμφωνιες,η αποφυγη του πολεμου.
Το παπατζιλικι του διεθνους δικαιου το θυμηθηκαν οι Αμερικανοι αφου βομβαρδισαν τον μισο πλανητη??? 11.000.000 θυματα και τωρα μαθαμε "διεθνες δικαιο"....
ΜΑΛΑΚΕΣ...Η ΒΑΝΔΗ ΕΧΕΙ ΠΕΤΑΞΕΙ ΤΟΝ ΒΥΖΟ ΕΞΩ....(ασχετο)
Που πώς λεγε τώρα για Βανδή και ασε τα υπόλοιπα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.023
Like
11.250
Πόντοι
2.606
εκει που κανει αυτο το ανασηκωματακι του φρυδιου και παταει τη σφαιρα στο γεμιστηρα ,νομιζω πατησα κατα λαθος εθελοντικα εγγραφη στον ουκρανικο στρατο......τι πλασματαρα ειναι αυτη ?????
 

gio1981

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
151
Κριτικές
2
Like
493
Πόντοι
21
κρίνοντας από την παρουσίαση τους στα διαφορά τηλεοπτικά πάνελ Έχω παρατηρήσει ότι όλοι σχεδόν οι απόστρατοι με λίγες εξαιρέσεις είναι φιλορωσοι όπως επίσης και ο Φολης , Μαζης και Καλεντερίδης . Αυτό είναι ανυσηχιτικο δεδομένου ότι είμαστε στο ΝΑΤΟ τόσες δεκαετίες .
 

gio1981

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
151
Κριτικές
2
Like
493
Πόντοι
21
Μετά τον πόλεμο το χόλιγουντ θα σε ξεσαλώσει η ουκρανία θα είναι το εφαλτήριο για μια νέα σειρά ταινιών όπου θα δοξαστούν Αμερικανοί μισθοφόροι με ουκρανούς
 

Συνημμένα

  • 2A9B1E89-CFD0-45B4-82E8-48FC1771DD50.png
    2A9B1E89-CFD0-45B4-82E8-48FC1771DD50.png
    11,6 MB · Εμφανίσεις: 39

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.901
Like
4.225
Πόντοι
506
Μετά τον πόλεμο το χόλιγουντ θα σε ξεσαλώσει η ουκρανία θα είναι το εφαλτήριο για μια νέα σειρά ταινιών όπου θα δοξαστούν Αμερικανοί μισθοφόροι με ουκρανούς
Εδω παντως καθε εβδομαδα σχεδον παιζει Ροκυ 4 και Airforce 1
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.268
Πόντοι
456
κρίνοντας από την παρουσίαση τους στα διαφορά τηλεοπτικά πάνελ Έχω παρατηρήσει ότι όλοι σχεδόν οι απόστρατοι με λίγες εξαιρέσεις είναι φιλορωσοι όπως επίσης και ο Φολης , Μαζης και Καλεντερίδης . Αυτό είναι ανυσηχιτικο δεδομένου ότι είμαστε στο ΝΑΤΟ τόσες δεκαετίες .
Το ΝΑΤΟ φτιάχθηκε για να αντιμετωπίσει την κομμουνιστική απειλή.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Δε θα σταματήσω ρε ρωσόδουλο ψοφίμι μέχρι να γυρίσεις στη τρύπα απ'όπου βγήκες.
είμαι και Ρωσόδουλος, και Ψοφίμι και βγαίνω από τρύπα, σιγά που θα ζούσα σε σπίτι. Είναι φανερό το πόσο με αγαπάς και με θέλεις. Φαντασιώνεσαι τον ήχο της φωνής μου, και είναι φανερό πως λιγουρεύεσαι το εργαλείο μου που βλέπεις καθημερινά να παραβιάζει την κωλοτρυπίδα της Κινέζας, έλα εξομολογήσου το, μια διαδικτυακή παρέα είμαστε. Όπως τη βρίσκει ο καθένας
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Και αλλες ευρωπαικες χωρες εχουν κανει τα ιδια.Τωρα εαν ειναι εμμονικος με εμας μονο να παει να το κοιταξει.
Θα δειξει...............
μα ναι, μην τα ξαναγράφω. Ο Χρόνος είναι ο απόλυτος κριτής
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Ενώ η Ρωσσοι δεν λένε ψέματα
Για πόσο καιρό δούλευαν όλο τον κόσμο ότι εμείς δεν πρόκειται να εισβάλουν στην Ουκρανία με επανειλημμένες ανακοινώσεις

Η σοβιετική Ένωση επί χρόνια δεν έλεγε ότι οι δολοφονίες των πολωνών αξιωματικών στο δάσος του κατίν της έχουν κάνει Γερμανοί και μόνο όταν έπεσε ο κομμουνισμός δέχτηκαν το είχανε κάνει οι ίδιοι

Οι δίκες επί Στάλιν και λοιπά ήταν αλήθεια

Πιστεύει κανείς ότι βγαίνει δημοκρατικά ο Πούτιν επί τόσα χρόνια χωρίς να έχει κάνει ευγενικά να το πω κομπίνες με αντικαθεστωτικούς

Και πώς θα μάθεις την αλήθεια από Ρωσία αφού απαγορεύεται οποιαδήποτε αντίθετη άποψη για τον πόλεμο
Αλίμονο να ισχυριζόμουν ότι οι Ρώσοι δεν λένε ψέματα, το έχω γράψει πολλές φορές ότι το πρώτο θύμα σε κάθε πόλεμο είναι η αλήθεια. Αν όμως οι Άγγλοι έχουν ισχυριστεί ψευδέστατα, όπως αποδείχτηκε στη συνέχεια, ότι το Ιράκ και η Συρία έχουν χρησιμοποιήσει χημικά όπλα, γιατί να τους πιστέψω την τρίτη φορά; ΠΡΟΣΟΧΗ. Στο παραμύθι με τον Πέτρο και τον Λύκο, ο Πέτρος στο τέλος φώναζε αληθινά πως ερχόταν ο Λύκος και δεν τον πίστευαν
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Θα ήθελα ένα όνομα μέλους που έχει αγιοποιήσει την Ουκρανία.





Θλιβερή αλήθεια αλλά αλήθεια.

Όποιος τάσσετε με τον εισβολέα αυτό είναι.





Δυστυχώς αυτό κάνεις, ενώ έχει εισβάλει και προσπαθεί να αλλάξει τον χάρτη των συνόρων προσπαθείς να του βρεις γελοία ελαφρυντικά, που σχετίζονται με την σχέση της Ουκρανίας με την δύση, λες και δεν είναι ανεξάρτητο κράτος.

Είναι σαν να δικαιολογείς τον βιαστή, επειδή ας πούμε η κοπέλα φορούσε μίνι, να λες τα ΄θελε και τα έπαθε. Είσαι αισχρός.
την άποψή μου την έχω γράψει αρκετές φορές, δεν την επαναλαμβάνω
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Χειροτερεύεις. :confused:


Ξεκίνα Memantine Hydrochloride των 20. 1 χάπι κάθε πρωί.

Μέχρι να σε πιάσει και να δούμε πως πας, συμπληρωματικά για ένα μήνα και Frisium των 10, 3 φορές την ημέρα.
ευχαριστώ γιατρέ για τις οδηγίες
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.904
Κριτικές
16
Like
14.784
Πόντοι
6.515
Κομμουνιστές νεοναζί ("πίθηκος" ο στρατιώτης του Αζόφ που μίλησε στη βουλή λέει ο μαρξιστής καθηγητής πανεπιστημίου).

Αριστεροί ιμπεριαλιστές (Λευτεριά στην Παλαιστίνη αλλά η Ουκρανία είναι ρωσικό έδαφος, έχει δίκιο ο κύριος Πούτιν)

Ελληνορθόδοξοι που δοξάζουν τον Ρώσο "ηγέτη" με τις ερωμένες και το στρατό που σκοτώνει άμαχους και βιάζει παιδιά.

"Οικολόγοι" ενάντια στις ανεμογεννήτριες και λοιπές ΑΠΕ.

Κύπριοι που διαμαρτύρονται που κανείς δεν μιλάει για την παράνομη τουρκική κατοχή αλλά υπερασπίζονται την ίδια ακριβώς εισβολή στην Ουκρανία.

Έχετε να προσθέσετε άλλα οξύμωρα που αποδεικνύουν πως δεν υπάρχουν πλέον ιδεολογίες;
πολυ σοφιστικε εισαι σημερα
εκανες 4η δοση? :think:
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.901
Like
4.225
Πόντοι
506
Oι μεγαλοι πολεμιοι των Ρωσων, Γερμανοι, μπλοκάρουν το μπλοκο στην αγορα ρωσικού πετρελαίου απο την ΕΕ. Λογικο που είναι ανεπιθυμητοι πλεον στην Ουκρανία. Ετσι αρκουνται σε δευτερευουσας σημασίας κινήσεις πχ απελαση διπλωματων, τις οποίες ακολουθεί ο δικος μας υποτακτικος
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
875
Πόντοι
96
Oι μεγαλοι πολεμιοι των Ρωσων, Γερμανοι, μπλοκάρουν το μπλοκο στην αγορα ρωσικού πετρελαίου απο την ΕΕ. Λογικο που είναι ανεπιθυμητοι πλεον στην Ουκρανία. Ετσι αρκουνται σε δευτερευουσας σημασίας κινήσεις πχ απελαση διπλωματων, τις οποίες ακολουθεί ο δικος μας υποτακτικος
Ο της ενέργειας του ΟΠΕΚ
" Δεν μπορούμε να αντικαταστήσουμε 7.000.000 βαρέλια ημερησίως που είναι το ρώσικο πετρέλαιο"
Οι Αμερικάνοι λένε ότι αποδεσμεύουν 1.000.000 βαρέλια ημερησίως από τα στρατηγικά τους αποθέματα.
Αναζητούνται άλλα 6.000.000 βαρέλια ημερησίως.

Οι καλοί μας δυτικοί ηγέτες εφαρμόζουν κυρώσεις σε χώρα που εξάγει commodities (εμπορεύματα-πρώτες ύλες) που χρειάζονται για να κατασκευαστούν άλλα προϊόντα.
Με το καλό κυρώσεις και στην Κίνα - Ινδία.
Μέχρι να ψοφολογήσουμε.

Αχ αυτό το καλάμι, άμα ιππεύσεις δύσκολα κατεβαίνεις.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
24.066
Κριτικές
7
Like
9.840
Πόντοι
1.686
Μίλησε η επιστήμη :P

Γιατί βρίζεις την επιστήμη ;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Τι σχέση έχει ο χλέμπουρας χοντρομπαλάς
με την επιστήμη ;

Η επιστήμη λέει ότι η ειρήνη είναι καλύτερη
από οποιονδήποτε πόλεμο.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.871
Like
2.268
Πόντοι
456
Γιατί βρίζεις την επιστήμη ;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Τον μπόκολο τρολάρω που μας έπρηξε με την επιστήμη στο νήμα του κορονοιού. Ας πάρει λοιπόν τα χάπια που του πρότεινε η "επιστήμη" ή αλλιώς να βγει σε αναστολή εργασίας και να μην κάνει του κεφαλιού του.

:2funny::2funny::2funny:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.382
Κριτικές
1
Like
35.456
Πόντοι
6.256
Τι θα ψησεις ρε ρεζιλη @px75 το πασχα
Τι θα σε αφησει να ψησεις ο πουτινιαρης;
 

Συνημμένα

  • 30de29db5925b046667c550666e2b11f.0.mp4
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 0
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.569
Πόντοι
3.656
Τον μπόκολο τρολάρω που μας έπρηξε με την επιστήμη στο νήμα του κορονοιού. Ας πάρει λοιπόν τα χάπια που του πρότεινε η "επιστήμη" ή αλλιώς να βγει σε αναστολή εργασίας και να μην κάνει του κεφαλιού του.

:2funny::2funny::2funny:
Αν η Επιστήμη μου πει να παίρνω χάπια, θα τα παρω. Έκανα και τις 3 δόσεις, δεν υπάρχει περίπτωση να βγώ σε αναστολή εργασίας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom