Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.899
Like
1.421
Πόντοι
216
Ανησυχώ τι θα γίνει με τον κορώνα. Οι Ουκρανοί κατά 70% είναι ανεμβολίαστοι και δεν θέλουν να εμβολιαστούν.
Δεν φορούν μάσκες και απορώ πως πολεμούν τους Ρώσους, θα έπρεπε να τους έχει θερίσει ο κορώνας :).

Ετσι....
2 χρονια στην ελλαδα, ο μαλακοκουλης το τερματισε,
τα πλεον αυστηρα μετρα παγκοσμιως.

Θα φαει καλα στις εκλογες ομως.

Αναστολη υγειονομικων,
προστιμα στους ανω των 60 που δεν εμβολιαζονται,
και απειρο bullying στους Ελληνες πολιτες...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Μην τους παρεξηγείς λιντερ

Ότι διάβασαν από τη new york times
Γενικά οι Σλάβοι είναι από τη φύση τους δύσκολα να ζήσουν σε ελεύθερες οικονομίες κ κοινωνίες
Για να μεγαλουργήσουν χρειάζονται κάποιον αυστηρό να τους πιέζει το κεφαλή αλλιώς αναρχία όπως επί εποχής Γιέλτσιν

Η αποτυχία των δυτικών ήταν ότι δεν.μοορεσαν ποτέ μα εκδημοκρατι σουν τους Σλάβους ανατολικής οικογένειας

Εμένα η δυτική Ουκρανία Λβωφ,Κίεβο μου αρέσει πάρα πολύ.Εχει ευρωπαικο αερα,ανάλαφρα ωραία γκομενακια περνάς καλά.Ειναι σαν Πολωνία με ρωσικο λούστρο.
Αλλά δε μου άρεσε καθόλου η δυτική εισβολή και οι αλλαγές ιδίως μετά το 2017.
Ντονμπας δεν μπορουσα να μεινω ουτε βδομάδα.Ειναι πιο βαρείς εκεί.Να πας Μαριουπολη για να γαμησεις πρέπει να είσαι πολύ παρακμιακος.
Ουσιαστικά συμπαθω περισσότερο τους ουκρανοφωνους αλλά αντιτιθεμαι στη δυτική εισβολή και αυτό εκφράζουν οι ρωσοφωνοι και οι Ρώσοι.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.522
Κριτικές
2
Like
5.866
Πόντοι
2.356
Στα 334 ευρώ το φυσικό αέριο σήμερα, από 16 πέρυσι τέτοια εποχή. Μετά ξινίζεστε όταν γράφω ότι οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας δεν είναι βιώσιμες στο χρόνο, διότι θα προκαλέσουν αντι-κυρώσεις και διεθνές οικονομικό κραχ. Η πραγματικότητα μαθαίνεται πάντοτε με τον σκληρό τρόπο.
ΥΓ. Η πρόβλεψή μου είναι ότι ούτε ο πόλεμος, ούτε οι κυρώσεις θα διαρκέσουν για πολύ ακόμα. Θα βρεθεί φόρμουλα εξόδου, κάτω από την ανάγκη όλων των πλευρών.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.693
Κριτικές
62
Like
45.472
Πόντοι
9.297
Ετσι....
2 χρονια στην ελλαδα, ο μαλακοκουλης το τερματισε,
τα πλεον αυστηρα μετρα παγκοσμιως.

Θα φαει καλα στις εκλογες ομως.

Αναστολη υγειονομικων,
προστιμα στους ανω των 60 που δεν εμβολιαζονται,
και απειρο bullying στους Ελληνες πολιτες...
Αν δεν ήταν αυτά θα είχε αρρωστήσει όλος ο πληθυσμός γιατί ο νεοέλληνας λόγω έλλειψης παιδείας ούτε μπορεί να αξιολογήσει τον κίνδυνο ούτε να προστατευθεί.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.578
Like
21.932
Πόντοι
5.006
οι τσετσενοι φτασανε ή οχι ακομα? :think: :confused:
AnyWholeFinwhale-size_restricted.gif
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.782
Κριτικές
184
Like
44.033
Πόντοι
21.896
Εμένα η δυτική Ουκρανία Λβωφ,Κίεβο μου αρέσει πάρα πολύ.Εχει ευρωπαικο αερα,ανάλαφρα ωραία γκομενακια περνάς καλά.Ειναι σαν Πολωνία με ρωσικο λούστρο.
Αλλά δε μου άρεσε καθόλου η δυτική εισβολή και οι αλλαγές ιδίως μετά το 2017.
Ντονμπας δεν μπορουσα να μεινω ουτε βδομάδα.Ειναι πιο βαρείς εκεί.Να πας Μαριουπολη για να γαμησεις πρέπει να είσαι πολύ παρακμιακος.
Μαριούπολη ειχε πολύ ψωμί πέρσυ κ προπερσυ

Εγώ ποτέ δεν πήγαινα τους Πολωνούς βάλτες κ δυτ Ουκρανούς
Πάντως αρκετό παιχνίδι είχε από μέλη που άκουγα τσερνοβτσι χμελινσκι τερνοπιλ αλλά δεν έχω πάει
Ελπίζω ο πουτιν να επαναφέρει την τάξη εκει


Λιποπο Κίεβο πήγαινες;
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.889
Like
4.211
Πόντοι
506
Στα 334 ευρώ το φυσικό αέριο σήμερα, από 16 πέρυσι τέτοια εποχή. Μετά ξινίζεστε όταν γράφω ότι οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας δεν είναι βιώσιμες στο χρόνο, διότι θα προκαλέσουν αντι-κυρώσεις και διεθνές οικονομικό κραχ. Η πραγματικότητα μαθαίνεται πάντοτε με τον σκληρό τρόπο.
ΥΓ. Η πρόβλεψή μου είναι ότι ούτε ο πόλεμος, ούτε οι κυρώσεις θα διαρκέσουν για πολύ ακόμα. Θα βρεθεί φόρμουλα εξόδου, κάτω από την ανάγκη όλων των πλευρών.
O Biden δεσμεύτηκε να καταπολεμήσει τον πληθωρισμο. Με τις φήμες για αποκλεισμο του ρωσικού πετρελαίου απ τις ΗΠΑ το βαρέλι άγγιξε τα 130. Η δημοτικότητα του έφτασε το 33% το φεβρουαριο. Να δουμε ποιος θα καταρρεύσει νωριτερα αυτος η ο πουτιν
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Στην Ουκρανία πάντως δε σε σταματάνε οι μπάτσοι στη μέση του δρόμου ρε αρχίδι για να ελέγξουν τα μηνύματα στο κινητό σου.
Πότε πρόλαβες ρε γλυφτρονι να πας εσύ Ουκρανία ώστε να μας πεις την άποψη σου;
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Αν δεν ήταν αυτά θα είχε αρρωστήσει όλος ο πληθυσμός γιατί ο νεοέλληνας λόγω έλλειψης παιδείας ούτε μπορεί να αξιολογήσει τον κίνδυνο ούτε να προστατευθεί.
Τι εννοείς τύπε;Πως ο Ουκρανός προστατεύεται έναντι του κορόνα καλύτερα απ'τον Έλληνα; :confused:
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.522
Κριτικές
2
Like
5.866
Πόντοι
2.356
O Biden δεσμεύτηκε να καταπολεμήσει τον πληθωρισμο. Με τις φήμες για αποκλεισμο του ρωσικού πετρελαίου απ τις ΗΠΑ το βαρέλι άγγιξε τα 130. Η δημοτικότητα του έφτασε το 33% το φεβρουαριο. Να δουμε ποιος θα καταρρεύσει νωριτερα αυτος η ο πουτιν
Στην Ελλάδα έχουμε απλά χαζους μπατριωτες που στηρίζουν Πούτιν - όμως η αλήθεια είναι ότι ο Πούτιν δεν είναι χαζός.... Στο τέλος, αυτός θα κερδίσει. Ο ρωσικός λαός τον στηρίζει βλέπω σφόδρα. Θα υποχωρήσουν οι Ουκρανοί. Το δε ΝΑΤΟ και η ΕΕ είναι για γέλια.
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
O Biden δεσμεύτηκε να καταπολεμήσει τον πληθωρισμο. Με τις φήμες για αποκλεισμο του ρωσικού πετρελαίου απ τις ΗΠΑ το βαρέλι άγγιξε τα 130. Η δημοτικότητα του έφτασε το 33% το φεβρουαριο. Να δουμε ποιος θα καταρρεύσει νωριτερα αυτος η ο πουτιν
ναι δεσμευτηκε...και μετα απο 5 λεπτα το ξεχασε..... με το Αλτσχαιμερ που τον δερνει...
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Στα 334 ευρώ το φυσικό αέριο σήμερα, από 16 πέρυσι τέτοια εποχή. Μετά ξινίζεστε όταν γράφω ότι οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας δεν είναι βιώσιμες στο χρόνο, διότι θα προκαλέσουν αντι-κυρώσεις και διεθνές οικονομικό κραχ. Η πραγματικότητα μαθαίνεται πάντοτε με τον σκληρό τρόπο.
ΥΓ. Η πρόβλεψή μου είναι ότι ούτε ο πόλεμος, ούτε οι κυρώσεις θα διαρκέσουν για πολύ ακόμα. Θα βρεθεί φόρμουλα εξόδου, κάτω από την ανάγκη όλων των πλευρών.
Τύπε,ο Ρώσος έχει γονατίσει πάντως και άσε εσύ την προπαγάνδα που κάνεις.

Ο Κουλι το είχε πει,πως ο Έλληνας έχει φουλαρει στην αποταμίευση,στο μπουτσο του για 1000% αύξηση στο αέριο
 

Απολλύων

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Αυγ 2013
Μηνύματα
6.148
Like
4.690
Πόντοι
1.756
Στα 334 ευρώ το φυσικό αέριο σήμερα, από 16 πέρυσι τέτοια εποχή. Μετά ξινίζεστε όταν γράφω ότι οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας δεν είναι βιώσιμες στο χρόνο, διότι θα προκαλέσουν αντι-κυρώσεις και διεθνές οικονομικό κραχ. Η πραγματικότητα μαθαίνεται πάντοτε με τον σκληρό τρόπο.
ΥΓ. Η πρόβλεψή μου είναι ότι ούτε ο πόλεμος, ούτε οι κυρώσεις θα διαρκέσουν για πολύ ακόμα. Θα βρεθεί φόρμουλα εξόδου, κάτω από την ανάγκη όλων των πλευρών.
Η Ρωσια απαγορευει την εξαγωγη σιτηρων.... "τα χρειαζομαστε" λενε..... Καλοκαιρι ερχετε,χωρις αεριο κατι θα γινει... Αν παει ομως η φρατζολα 10 ευρω,εκει να δω την μαγκια σου Κουλη....
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
35.693
Κριτικές
62
Like
45.472
Πόντοι
9.297
Τι εννοείς τύπε;Πως ο Ουκρανός προστατεύεται έναντι του κορόνα καλύτερα απ'τον Έλληνα; :confused:
Ο Ουκρανός απλά ΔΕΝ προστατεύεται....τώρα κινδυνεύουν πιο πολύ από τα ρωσικά πυρά...όταν εγκατασταθούν σωρηδόν σε κέντρα φιλοξενίας και παρόμοιες δομές θα δούμε τότε τον λογαριασμό....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.354
Κριτικές
1
Like
35.433
Πόντοι
6.256
Στα 334 ευρώ το φυσικό αέριο σήμερα, από 16 πέρυσι τέτοια εποχή. Μετά ξινίζεστε όταν γράφω ότι οι κυρώσεις κατά της Ρωσίας δεν είναι βιώσιμες στο χρόνο, διότι θα προκαλέσουν αντι-κυρώσεις και διεθνές οικονομικό κραχ. Η πραγματικότητα μαθαίνεται πάντοτε με τον σκληρό τρόπο.
ΥΓ. Η πρόβλεψή μου είναι ότι ούτε ο πόλεμος, ούτε οι κυρώσεις θα διαρκέσουν για πολύ ακόμα. Θα βρεθεί φόρμουλα εξόδου, κάτω από την ανάγκη όλων των πλευρών.
Σωστότατο.
θεωρω οτι οι ρωσοι δε θα βγουν χαμένοι.
καλα τους εκατσε. Σε δεκα χρονια πηραν τη μιση απο μια τεραστια χωρα με πλουτοπαραγωγικες πηγες και οχι σαν την ελλαδα που παραγει ξαπλώστρες παραλιας απ την κίνα
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.998
Πόντοι
2.606
Μαριούπολη ειχε πολύ ψωμί πέρσυ κ προπερσυ

Εγώ ποτέ δεν πήγαινα τους Πολωνούς βάλτες κ δυτ Ουκρανούς
Πάντως αρκετό παιχνίδι είχε από μέλη που άκουγα τσερνοβτσι χμελινσκι τερνοπιλ αλλά δεν έχω πάει
Ελπίζω ο πουτιν να επαναφέρει την τάξη εκει


Λιποπο Κίεβο πήγαινες;

Εχω παει 10 φορες Λβωφ και καμια πενηνταρια φορες Κιεβο,μπορει και παραπανω.
Μονο αυτες οι πολεις μου αρεσανε.
Το Κιεβο 2015-2017 ηταν χαρμα ειδεσθαι γαμουσες και 5 διαφορετικες γκομενες ημερησιως αν ηθελες.Τωρα μια δυο το πολυ την εβδομαδα.
Θα επρεπε η Unesco να βγαλει ενα προγραμμα για την προστασια των μουνολιβαδων.
 
Τελευταία τροποποίηση:

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.354
Κριτικές
1
Like
35.433
Πόντοι
6.256
Η Ρωσια απαγορευει την εξαγωγη σιτηρων.... "τα χρειαζομαστε" λενε..... Καλοκαιρι ερχετε,χωρις αεριο κατι θα γινει... Αν παει ομως η φρατζολα 10 ευρω,εκει να δω την μαγκια σου Κουλη....
Αν γινει αυτο θα δωσει επιδομα σιτηρων , οριζοντια, σε λατση και μαρινακη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom