Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.446
Κριτικές
1
Like
35.592
Πόντοι
6.256
Βριστον λιγο τον ρεζίλι κ από εμένα διότι εμένα με έχει βάλει η διοίκηση στην ignore list του και χάνω το σόου που παραδίδει...!!!!
Σήμερα Έμαθα ότι έβαλαν κ τον ταργκετ σε Μπαν,................στο τέλος μόνοι τους θα μείνουν :confused:

Συγχυστηκα ....πάω να βρω πατσά να φάω
Ο ρχ ειναι μεγαλη μορφη στο μπου, , τον προσεχουμε σαν τα ματια μας
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.044
Κριτικές
184
Like
44.680
Πόντοι
22.266
Άσε ρε ντεμεκ πονηρέ...













Το ξεβρακωμα ....
Το γδαρσιμο της νυφιτσας
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.446
Κριτικές
1
Like
35.592
Πόντοι
6.256
Το μισο κιεβο χωρις ρευμα, συστηματικη καταστροφη της υποδομης της χωρας, και ακομα πιστευουν οτι η δυση τους βοηθαει να σταματησουν τοης ρωσους, και οι ρωσοι;, ποτε θα γονατισουν απ τις κυρωσεις, ποιο θα ειναι το οφελος της ευρωπης οταν αποδυναμωθει η ρωσία ;
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.144
Κριτικές
491
Like
37.517
Πόντοι
41.447

Συνημμένα

  • VID_20230307_140454_424.mp4
    160,2 MB · Εμφανίσεις: 0

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.044
Κριτικές
184
Like
44.680
Πόντοι
22.266
Να πω να πω εγώ κύριε!!!???
Πέρα από την πλάκα δυτική Ουκρανία θυμάμαι από τα 90's ήταν ναζιστές ,,,,,,αν κ μιλούσαν τότε όλοι μόνο ρωσικά στο λβωβ κ δεν ήξερε κανένας ουκρανικά ,,πλέον ανακαλύψαμε τα ουκρανικά κ όπως λένε μερικοί προϋπήρχαν........προϋπήρχαν ακόμα κ των Σουμέριων και Αιγύπτιων:confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.954
Πόντοι
2.356
στην ηλικία σου είναι λίγο ξεφτίλα να κάνεις τον κουτοπόνηρο. Για το Ιλοβαισκ ρωτούσα και επισήμανα στον Μαρκήσιο πως αντί να απαντήσεις γράφεις για άσχετα και βρίζεις τον px μέσα στο γενικό "κόλπο" που του αναλύω στο ποστ. Δεν έγραψα πως θίχτηκα που τον βρίζεις...... μου κάνεις και κήρυγμα τρομάρα σου :jerking:

και επειδή έχεις προϊούσα άνοια* έχω γράψει τουλάχιστον δύο φορές, εδώ αλλά και στο νήμα του κορώνα πως δεν συμφωνούσα που καθόταν και έγραφε συνεχώς μπινελίκια μια εποχή. Μάλιστα είμαι σχεδόν σίγουρος πως τη μία φορά απαντούσα πάλι σε σενα.... Η διαφωνία μου βέβαια αφορά μόνο την συχνότητα, όχι το περιεχόμενο. Αυτό (μέσα στο χαλαρό πνεύμα του επικρατεί στο μπου) το βρίσκω τουλαχιστον ευρηματικό.
Άλλωστε έχει αποδείξει πως μπορέι και γράφει μια χαρά όπως το ποστ παραπάνω για τις δυνατότητες αντεπίθεσης των ουκρανων.
Αντιθέτως με κάτι νούμερα που όλη μέρα κράζουν κάτι για διαγωνισμό mr... και από ουσία 0, zero που θα έλεγαν και οι αγγλομαθείς

*σεβαστα βέβαια τα προβήματα της ηλικίας, όλοι κάποτε θα τα αντιμετωπίσουμε
Δεν σε ειχα ικανο να γραψεις τοσες ασυναρτησιες μαζεμενες , με εξεπληξες :jerking: μου εκανες την μουρη κρεας τωρα με την ηλικια:2funny: πως εισαι σιγουρος και γνωριζεις ομως τι προβληματα θα αντιμετωπισεις, μπορει να μην φτασεις και ποτε ...
Ακομη δεν τα τιναξες να σε πεταξουμε στα σκυλια ρε αμερικανοδουλη λουγκρα?

ΥΓ.το τελευταιο μην το παιρνεις προσωπικα ,ειναι μεσα στα πλαισια του χαλαρου/ευρηματικου πνευματος :grin:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.954
Πόντοι
2.356

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.044
Κριτικές
184
Like
44.680
Πόντοι
22.266
Δεν σε ειχα ικανο να γραψεις τοσες ασυναρτησιες μαζεμενες , με εξεπληξες :jerking: μου εκανες την μουρη κρεας τωρα με την ηλικια:2funny: πως εισαι σιγουρος και γνωριζεις ομως τι προβληματα θα αντιμετωπισεις, μπορει να μην φτασεις και ποτε ...
Ακομη δεν τα τιναξες να σε πεταξουμε στα σκυλια ρε αμερικανοδουλη λουγκρα?

ΥΓ.το τελευταιο μην το παιρνεις προσωπικα ,ειναι μεσα στα πλαισια του χαλαρου/ευρηματικου πνευματος :grin:
Τζάμπα απαντάς
Η νυφιτσα θα μπει τέσσερις ηωρα να γράψει :confused:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.954
Πόντοι
2.356
Πέρα από την πλάκα δυτική Ουκρανία θυμάμαι από τα 90's ήταν ναζιστές ,,,,,,
Και στην Οδησσο γεματους ηταν, τους εβλεπες σε ομαδες πανω στην κεντρικη deribasovskaya ...
αυτοι αλλωστε εκαψαν ζωντανους 60 πολιτες στο κτιριο των συνδικατων
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.044
Κριτικές
184
Like
44.680
Πόντοι
22.266
Και στην Οδησσο γεματους ηταν, τους εβλεπες σε ομαδες πανω στην κεντρικη deribasovskaya ...
αυτοι αλλωστε εκαψαν ζωντανους 60 πολιτες στο κτιριο των συνδικατων
Εκεί τις είχε μαζέψει κ ο ουκχαρις;:confused::confused::think::think:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Άσε ρε ντεμεκ πονηρέ...














χαίρομαι που επιβεβαιώνεις ακριβώς όσα έγραψα στο ποστ που απαντάς .

μου θύμισες κατι που είχα ακούσει παλιά : οι υποσχέσεις των πολιτικών δεσμεύουν μόνο αυτούς που τις πίστεψαν.
πχ. στο τρίτο άρθρο η "πηγή" της είδησης είναι ουκρανός αξιοματούχος....και συ τον πίστεψες :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:

εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω πως υποδύεσαι τον χάνο, για λόγους που μόνο ο ίδιος ξέρεις. Σε αντίθεση με τον Ξύδη που θεωρεί πως είσαι ορίτζιναλ αφελής.

το τελευταίο άρθρο που έβαλες μιλάει για την κατάσταση με τα πυρομαχικά που θα διαμορφωνόταν από την ημερομηνία δημοσίευσής του (Κυριακή, 11-Σεπ-2022) και μετά.
ενώ εσύ στο ποστ #37.008 έγραψες
2. Πώς η Ρωσία έχει ακόμα πυρομαχικά και ιδιαίτερα πυραύλους Κρουζ και βλήματα πυροβολικού , ενώ αυτά θα τελείωνανε από τον Απρίλιο 2022?

σε ποιο άρθρο λοιπόν διάβασες (και το πίστεψες :2funny: ) πως τα πυρομαχικά θα τελείωναν από τον Απρίλιο 2022 ;
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.234
Κριτικές
27
Like
4.044
Πόντοι
4.895
Το ότι η Ρωσία έχει πρόβλημα στα πυρομαχικά είναι γεγονός το οποίο διαπιστώνει εύκολα όποιος παρακολουθεί τις αναφορές από το μέτωπο.΄ Στο πυροβολικό π.χ. οι Ρώσοι κάνουν πλέον το 1/8 των βολών που έκαναν το περασμένο καλοκαίρι. Αυτή η έλλειψη πυρομαχικών ήταν άλλωστε και ένας από τους λόγους που εγκατέλειψαν τη Χερσώνα.
Τώρα αν αυτά τα γεγονότα θεωρούνται Νατοϊκή προπαγάνδα, δεν έχει ανακαλυφθεί ακόμη θεραπεία για την άρνηση της πραγματικότητας.

εύλογα όλα αυτά, ακόμη και για μένα που δεν τα ψάχνω.
άλλο είναι όμως το θέμα, ο zero διάβασε στο άρθρο της Κυριακής 11-Σεπ-2022 πως τα πυρομαχικά θα τελείωναν από τον Απρίλιο 2022 ; :think:
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.437
Like
7.954
Πόντοι
2.356
Παντως τα πυρομαχικα υψηλης ακριβειας των ρωσων εξαντλουνται απο τον Μαρτιο του 22

ενας ολοκληρος χρονος βεβαια μονο περασε , σιγα το πραμα :D:
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446


Υπαρχουν ΡΧιδιες και στην άλλη πλευρά του ατλαντικού :cheesy::cheesy::cheesy:
 

JOHN-PLAYER-SPECIAL

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Δεκ 2017
Μηνύματα
1.799
Κριτικές
23
Like
8.904
Πόντοι
3.446
CCEE6A3B-3B81-4838-9B2A-B68B08B39798.png

Πως ξεκινάει η ιστορία
Και πως καταλήγει
Αλλα τα ασπόνδυλα του boy αδυνατούν να το παραδεχθούν
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom