Νέα

Ρωσική εισβολή στην Ουκρανία και συνέπειες σε εμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ririkonav
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Έχει αρχίσει ο γ' ππ;

  • Ναι

    Ψήφοι: 97 49,0%
  • Οχι

    Ψήφοι: 101 51,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    198
  • Η ψηφοφορία έκλεισε .

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.979
Πόντοι
456
αυτος ο πολεμος μεχρι τωρα ειναι ο θριαμβος της αμερικης...απεδειξε οτι μπορει να κανει πολεμο οπου θελει, οποτε θελει...εχει καθηλωμενη ολη την ρωσια σε κατι μπαχμουτ και λουχανσκ που ειναι στα ρωσοουκρανικα συνορα....ουσιαστικα νικαει την ρωσια στα συνορα της....
και ολα αυτα χωρις να εχει στειλει ουτε εναν φανταρο και ολοι να συνεχιζουν τις ζωες τους κανονικα στο τεξας και την αριζονα...την ιδια στιγμη ο πουτιν ψαχνει εφεδρους μπας και κατακτησει κατι χωρια στα ρωσοουκρανικα συνορα..

νομιζω μετα απο αυτο τον πολεμο, εχει τελειωσει η ρωσια...κανεις δεν θα ασχολειται σοβαρα μαζι της....πλεον το διπολο παει σε αμερικη - κινα και επισημα...
Να το διαβάσουν και να το εμπεδώσουν οι Ρωσοφιλοι - Τουρκοφιλοι του σάιτ...
Τα αποκαΐδια της ζωής δηλαδή...:coffee:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Δεν μου απαντάς όμως... να δεχτώ οτι δε βλέπω τα πράγματα ρεαλιστικά, εσύ που τα βλέπεις, εξήγησέ μου, πως είναι Ρωσικός θρίαμβος αυτο που γίνεται τώρα στην Ουκρανία;

περιμένεις απάντηση από τον χαζοβιόλη που έγραψε πως τις τρεις πρώτες ημέρες η Ρωσία είχε νικήσει....
βέβαια όταν τον ρώτησα τι έγινε την τέταρτη μέρα το πρωί και δεν ολοκληρώθηκε η νίκη μας έγραψε ένα ακόμη παραλήρημα....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.651
Like
22.068
Πόντοι
5.006
Να το διαβάσουν και να το εμπεδώσουν οι Ρωσοφιλοι - Τουρκοφιλοι του σάιτ...
Τα αποκαΐδια της ζωής δηλαδή...:coffee:
φαντασου τωρα το ιδιο σκηνικο στα συνορα αμερικης - μεχικου....να εστελνε οπλα ο πουτιν στους μεξικανους και να ειχες ολοκληρο τον αμερικανικο στρατο να προσπαθει επι ενα χρονο να καταλαβει ενα χωριο εξω απο την τσιουαουα....θα γελουσε και το παρδαλο κατσικι...το πιο πιθανο θα ηταν στο διμηνο οι αμερικανοι να ειχανε φτασει εξω απο το ριο ντε τζανειρο... :confused:

υγ : και να φανταστεις οτι εγω γραφω κυριως στα αθλητικα νηματα για τον θρυλο...αλλα οπου χρειαστει, σας δινω λιγη απο την σοφία μου..... :coffee:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.117
Κριτικές
184
Like
44.861
Πόντοι
22.266
φαντασου τωρα το ιδιο σκηνικο στα συνορα αμερικης - μεχικου....να εστελνε οπλα ο πουτιν στους μεξικανους και να ειχες ολοκληρο τον αμερικανικο στρατο να προσπαθει επι ενα χρονο να καταλαβει ενα χωριο εξω απο την τσιουαουα....θα γελουσε και το παρδαλο κατσικι...το πιο πιθανο θα ηταν στο διμηνο οι αμερικανοι να ειχανε φτασει εξω απο το ριο ντε τζανειρο... :confused:

υγ : και να φανταστεις οτι εγω γραφω κυριως στα αθλητικα νηματα για τον θρυλο...αλλα οπου χρειαστει, σας δινω λιγη απο την σοφία μου..... :coffee:
Κάτσε ρε αρκαντας μια λατινική Αμερική και Αφρική μάς έμεινε να πηγαίνουμε να γαμαμε και θέλεις να την κάνεις κ αυτήν σαν τα μούτρα των γιανκηδων:confused:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.651
Like
22.068
Πόντοι
5.006
Κάτσε ρε αρκαντας μια λατινική Αμερική και Αφρική μάς έμεινε να πηγαίνουμε να γαμαμε και θέλεις να την κάνεις κ αυτήν σαν τα μούτρα των γιανκηδων:confused:
μην ανησυχεις τυπε...θα εχουμε παντα την αμπούτζα.... :confused:

E6gNvidXsAARLXL.jpg
 

rsotos7

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.349
Κριτικές
24
Like
6.806
Πόντοι
3.446
φαντασου τωρα το ιδιο σκηνικο στα συνορα αμερικης - μεχικου....να εστελνε οπλα ο πουτιν στους μεξικανους και να ειχες ολοκληρο τον αμερικανικο στρατο να προσπαθει επι ενα χρονο να καταλαβει ενα χωριο εξω απο την τσιουαουα....θα γελουσε και το παρδαλο κατσικι...το πιο πιθανο θα ηταν στο διμηνο οι αμερικανοι να ειχανε φτασει εξω απο το ριο ντε τζανειρο... :confused:

υγ : και να φανταστεις οτι εγω γραφω κυριως στα αθλητικα νηματα για τον θρυλο...αλλα οπου χρειαστει, σας δινω λιγη απο την σοφία μου..... :coffee:
Οι ρωσοι εχουν χασει πολλα χρονια εξελιξης στα οπλικα συστηματα.Οταν οι Αμερικανοι εφτιαξαν το f-22 raptor,ο ρωσικος στρατος δεν ειχε φαγητο να βαλει στις καραβανες.Απο εκει και περα τρεχουν για να προλαβουν εκσυγχρονιζοντας σοβιετικα συστηματα.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
περιμένεις απάντηση από τον χαζοβιόλη που έγραψε πως τις τρεις πρώτες ημέρες η Ρωσία είχε νικήσει....
βέβαια όταν τον ρώτησα τι έγινε την τέταρτη μέρα το πρωί και δεν ολοκληρώθηκε η νίκη μας έγραψε ένα ακόμη παραλήρημα....
Στο είπα σαφέστατα αλλά το ξεβόλεμα από το ροζ συννεφάκι είναι δύσκολο. Σου είπα ακριβώς πως ο Ζελένσκι θα συνθηκολογούσε αν δεν αναλάμβανε η Δυση και υπάρχει και μεγάλο παρασκήνιο που δεν ξέρουμε ακόμα. Οι στρατιωτικές ικανότητες της Ουκρανίας να κρατήσουν τους Ρώσους ήταν 3 μέρες. Έκτοτε είναι ΝΑΤΟ-Ρωσία με ουκρανικά σώματα εκ μέρους νάτο που είναι και πολύ πουστικο αλλά πετυχαίνει δυστηχώς για εμάς που πονάμε αυτές τις χώρες. Στα ρχίδια σας εσας .

Διαβασε Τάκη που τα λέει μια χαρά με μια όμως ένσταση. Η Ρωσία πολεμάει με πολύ λίγες δυνάμεις στην Ουκρανία. Περίπου το 1/10 του Στρατού της. Τον τελευταίο μήνα μάλιστα στο Μπαχμουτ που γίνεται η μεγάλη μάχη καθαρίζει η Βάγκνερ. Πόσοι πια είναι αυτοί?20-50 χιλιάδες?
Αυτόν λοιπόν τον στρατό έχουν καθηλωμένο οι Δυτικοί στο Ντονμπας….
 
Τελευταία τροποποίηση:

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
φαντασου τωρα το ιδιο σκηνικο στα συνορα αμερικης - μεχικου....να εστελνε οπλα ο πουτιν στους μεξικανους και να ειχες ολοκληρο τον αμερικανικο στρατο να προσπαθει επι ενα χρονο να καταλαβει ενα χωριο εξω απο την τσιουαουα....θα γελουσε και το παρδαλο κατσικι...το πιο πιθανο θα ηταν στο διμηνο οι αμερικανοι να ειχανε φτασει εξω απο το ριο ντε τζανειρο... :confused:

υγ : και να φανταστεις οτι εγω γραφω κυριως στα αθλητικα νηματα για τον θρυλο...αλλα οπου χρειαστει, σας δινω λιγη απο την σοφία μου..... :coffee:
Οι Ουκρανοί είναι σκληρός λαός, μιλιταριστές και ίδιοι με τους Ρώσους. Οι αμερικάνοι βρήκαν τους τέλειους μαλάκες. Όταν βλέπουν τα πεδία των μαχών τρέμουν μην χρειαστεί να γίνουν αυτά σε Ευρώπη που οι στρατοί εκεί είναι γτπ..
Το ντονμπας είναι η πιο οχυρωμένη περιοχή στον πλανήτη. Οι αμερικάνοι όπου τόλμησαν να εισβάλουν έχουν φάει πολύ μεγαλύτερες νίλες από χειρότερα εξοπλισμένους στρατούς.
 

rsotos7

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2022
Μηνύματα
2.349
Κριτικές
24
Like
6.806
Πόντοι
3.446
Οι Ουκρανοί είναι σκληρός λαός, μιλιταριστές και ίδιοι με τους Ρώσους. Οι αμερικάνοι βρήκαν τους τέλειους μαλάκες. Όταν βλέπουν τα πεδία των μαχών τρέμουν μην χρειαστεί να γίνουν αυτά σε Ευρώπη που οι στρατοί εκεί είναι γτπ..
Το ντονμπας είναι η πιο οχυρωμένη περιοχή στον πλανήτη. Οι αμερικάνοι όπου τόλμησαν να εισβάλουν έχουν φάει πολύ μεγαλύτερες νίλες από χειρότερα εξοπλισμένους στρατούς.
η διαφορα ειναι οτι η Ρωσια τους επιτεθηκε.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
14.054
Like
18.464
Πόντοι
3.656
Οι κράχτες και αβανταδόροι των ΗΠΑ, αν επικρατήσουν ολοκληρωτικά οι ΗΠΑ, βγάζοντας τη ρωσία από τη μέση ...........


θα ζουν σαν τον υπάλληλο του σκρουτζ στο χριστουγεννιάτικο παραμύθι του ντίκενς ....
και θα έχουν την τύχη που έδειξε το φάντασμα του μέλλοντος .......
με τη διαφορά ότι ο σκρουτζ θα κάνει ζωάρα .....

Ήδη βέβαια έχουν πάρει πρόγευση , αλλά είναι τόσο ζώα , που δεν χαμπαριάζουν .
Για να καταλάβει κανείς τα χάλια τους , ας ανέβει οπουδήποτε ψηλά στην αττική
ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΑΙΘΑΛΗ ...
από τα τζάκια , τα ενεργειακά τζάκια και τις ξυλόσομπες που ζεσταίνονται τα ζώα ....

ΒΕΒΑΙΑ .... Η ΗΓΕΣΙΑ ΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ !!!!!
ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΩΝ ΚΑΥΣΟΞΥΛΩΝ ....
ΟΠΟΤΕ ΜΕΡΙΚΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΞΥΛΑ ΠΛΕΟΝ !!!!!
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Η Θεσσαλονίκη μέχρι το 1912, ανήκε στην οθωμανική αυτοκρατορία. Όχι τουρκία. Είναι γνωστά αυτά. Παρακάτω ;

ήμουν σίγουρος πως θα έγραφες αυτη τη σαχλαμάρα για να ξεφύγεις να απαντήσεις. Όχι κόκο κοκό.
δεν πειράζει αφού θες να πας παρακάτω ας πάμε
πρώτα όμως θα ήθελα να μου πεις όταν διάβαζες ιστορία στα παιδιά σου τι μάθανε για το Κολμπεργκ και το Κονιγκσμπεργκ ; τα ίδια με την Οδησσό ;;;;

και για όσους δεν είδαν τι έγραψες προχθες :
Όσοι έχουμε παιδιά .... και τα διαβάζαμε ιστορία .... ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗ ΦΙΛΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ... ΠΟΥ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΣΤΗΝ ΟΔΥΣΣΟ .... ΤΗΣ ΡΩΣΙΑΣ !!!
όχι της ουκρανίας !!!
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Τύπε μου δεν δουλεύω στο Κρεμλίνο…..

Και από αυτά που φημολογούνται,τα οδοντιατρικά αρχεία βεβαιώνουν αυτό που όλοι έλεγαν κατά καιρούς,ότι διέφυγε στην Νότια Αμερική,και άλλου πτώμα ήταν δίπλα στην Εύα Μπράουν

Ο κοντός δεν θα αποδράσει όπως ο άλλος,θα πατήσει το κουμπί αν πάει εκεί η δουλειά,και όλος ο πλανήτης ξέρει ότι δεν μπλοφάρει


δικαίωμά σου να πιστεύεις ότι σαχλαμάρα κυκλοφορεί για νοτιες αμερικές, έχει και άλλα το πακέτο, κούφια γη, βάσεις στο αντάρκτικα κλπ. Πάντως το πραγματικό "έργο" είχε συγκεκριμένο καρέ για φίνις

και αν θες να δεις κάτι σοβαρό για το τέλος του Χίτλερ προτείνω το παρακάτω
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.245
Κριτικές
27
Like
4.056
Πόντοι
4.895
Επειδή σας αρέσουν τα σενάρια επιστημονικής-πυρηνικής φαντασίας θα σας γράψω και εγώ ένα πολύ τρελό:

Έστω ότι αγαπητέ είσαι ο Πούτιν και σε μία μυστική συνάντηση οι υπόλοιποι πυρηνικοί ηγέτες σου είπαν ότι αν ρίξεις πυρηνικά όλοι τους θα κάνουν πάσο και θα αφήσουν μόνο τον Ζελένσκι. Μίας και είσαι ο Πούτιν σίγουρα θυμάσαι ότι επί σοβιετικής ένωσης στην Ουκρανία έτρεχε το ένα τέταρτο του πυρηνικού προγράμματος φυσικά από Ουκρανούς. Πόσο σίγουρος είσαι ότι αυτή η γνώση ξεχάστηκε σε λιγότερο από 30 χρόνια; Για ένα πυρηνικό όπλο η πρώτη ύλη βρίσκεται στους πυρηνικούς αντιδραστήρες που παράγουν το ρεύμα. Και φυσικά αφού είσαι ο Πούτιν ξέρεις ότι η Ουκρανία διαθέτει ακριβώς 4 εργοστάσια. Επίσης θυμάσαι ότι την πρώτη εισβολή στην Ουκρανία την έκανες το 2014 άρα πριν από 9 χρόνια που δεν είναι και λίγα. Έχεις μεν κάποιους κατάσκοπους αλλά τα προηγούμενα χρόνια παρατήρησες ότι μερικές φορές πέσανε έξω. Οι Αμερικάνοι που συνήθως επεμβαίνουν αν κάποιος πάει να φτιάξει ένα τέτοιο όπλο δεν πρόλαβαν πάντα να μπλεχτούν (πχ Νότια Αφρική, Ισραήλ, Γαλλία) αλλά σε αυτές τις χώρες ναι μεν ήταν αντίθετοι αλλά δεν καιγόντουσαν τόσο να κατασκοπεύσουν γιατί δεν ήταν εχθροί τους. Κάτι σαν την Ουκρανία δηλαδή. Άρα οι μυστικές σου υπηρεσίες δεν είναι αλάνθαστες και οι Αμερικάνοι μπορεί να μην είδαν και να μην άκουσαν. Υπάρχει η τεχνογνωσία, η πρώτη ύλη και ίσως και ο χρόνος. Αν τελικά δεν πηγαίνει καλά ο πόλεμος πόσο σίγουρος είσαι ότι αν καταφύγεις στα πυρηνικά δεν θα υπάρχει απάντηση ακόμα και από την Ουκρανία;

Καλά μιλάμε ταινίες έπρεπε να γράφω.

σαν σενάριο είναι ενδιαφέρον και πρωτότυπο, πρώτη φορά το βλεπω. Ποτέ δεν ξέρεις όμως τι γίνεται.
Ποιος θα πίστευε πριν λίγο καιρό πως στη Μόσχα θα έμπαιναν Παντσιρ στις ταράτσες :D:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom