Νέα

Ρεάλ Μαδρίτης,η βασίλισσα της Ευρώπης!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 163K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Cristiano Ronaldo VS Ronaldo Luís Nazário de Lima

  • Cr7

    Ψήφοι: 44 35,2%
  • R9

    Ψήφοι: 81 64,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    125
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Αν πάρει και τον Ρούνεϊ ή τον Αντεμπαγιόρ το Γενάρη, θα γίνει πανικός! :rockon: :rockon: :rockon:

Φέργκιουσον: "Ο Ρούνεϊ θέλει να φύγει"

 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
μ αρεσε χθες η ρεαλ...μου εκανε εντυπωση που τρεχαν και πιεζαν απ το κεντρο και πανω ακομα και μετα το 80!
καλο παιχτακι και ο μαρτσελο..τι θεση παιζει αυτος?
 
OP
OP
hitman21

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
με ιντζαγκι επαιζε μαζι...δεν νομιζω μονος...
ακριβως..η μεγαλη μιλαν της προηγουμενης πενταετιας ειχε γκατουζο-πιρλο-ζεντορφ και μπροστα κακκα-πιπο..
ο ρομβος σε ολο του το μεγαλειο..
στη ρεαλ ο μονος τροπος για να χωρεσει ο κακα ειναι ή να φαει παγκο το γυφτακι ο ντιμαρια(τα χρειαζεται για να στρωσει λιγο)
ή να παιξει κορφη ο ροναλντο...με το δευτερο σεναριο ομως ουσιαστικα σπαταλας την εκρηξη του cr7(συν του οτι αν το βαλεις στον αξονα θα του δωσουνε τα ποδια στο χερι :S :S)...
οπως και να χει και γω βλεπω δυσκολη την παραμονη του κακα μετα το καλοκαιρι..σαν φιλος της ρεαλ,δε θα επιθυμουσα κατι τετοιο,ο ζοσε ομως φαινεται να εχει αλλη αποψη...
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
****τσαμπα συζητατε για το ποιος θα παιζει φορ..απο γεναρη ετοιμαστειτε..
rooney280_919276a.jpg

Μακάρι να ξαναδούμε το καλύτερο επιθετικό δίδυμο των τελευταίων ετών,
πλαισιωμένο από παικταράδες αυτή τη φορά. :rockon: :rockon:  :priest:

Εφόσον γίνει η μεταγραφή, το θέμα είναι πόσο καιρό θα πάρει στο Ρούνεϊ να ξαναβρεί τη φόρμα του.
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Μακάρι να ξαναδούμε το καλύτερο επιθετικό δίδυμο των τελευταίων ετών,
πλαισιωμένο από παικταράδες αυτή τη φορά. :rockon: :rockon:  :priest:

Εφόσον γίνει η μεταγραφή, το θέμα είναι πόσο καιρό θα πάρει στο Ρούνεϊ να ξαναβρεί τη φόρμα του.
messi eto ηταν το καλυτερο..ο γουρουνευ δε νομιζω να τραβηξει εκος νησιου...αλλωστε δε θυμαμαι κανα καλο επιθετικο αγγλο που νακανε διαφορα εκτος βασιλειου....δε τρελλαινομαι κιολας ουτε για  τον κλαψοκριστιανο ...
 
OP
OP
hitman21

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
messi eto ηταν το καλυτερο..ο γουρουνευ δε νομιζω να τραβηξει εκος νησιου...αλλωστε δε θυμαμαι κανα καλο επιθετικο αγγλο που νακανε διαφορα εκτος βασιλειου....δε τρελλαινομαι κιολας ουτε για  τον κλαψοκριστιανο ...
δε μου φαινεσαι και πολυ αντικειμενικος ομως..ε?
αν μου λες οτι "δεν τρελλαινεσαι" για το πληρεστερο επιθετικο οπλο του συγχρονου ποδοσφαιρου,
σκεφτοαμαι αλλα....
 

ΑΝΑΣΤΟ

Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2010
Μηνύματα
28
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
ΑΥΤΟΣ Ο ΑΛΗΤΗΗΗΗΗΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΟΥΣΤΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ. ΑΛΗΗΗΗΗΗΤΗΗ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΣΟΥ.
 

theshooter

Μέλος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
7
Κριτικές
5
Like
0
Πόντοι
0
Μακάρι να ξαναδούμε το καλύτερο επιθετικό δίδυμο των τελευταίων ετών,
πλαισιωμένο από παικταράδες αυτή τη φορά. :rockon: :rockon:  :priest:

Εφόσον γίνει η μεταγραφή, το θέμα είναι πόσο καιρό θα πάρει στο Ρούνεϊ να ξαναβρεί τη φόρμα του.

αν παει ο ρουνευ ετσι ψιλομπεκρης που ειναι και επιρεπης στο ωραιο φυλο στη μαδριτη..........
παει καταστραφηκε  :2funny:
και στη μαδριτη δεν θαναι ο σερ αλεξ που θα τον παιρνει με το καλο και θα τον κανακευει αλλα ο μουρινιο που βλεπω να τον πεταει στην εξεδρα
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.741
Like
1.426
Πόντοι
366
θα προτιμουσα σοαρεζ παρα ρουνεϊ στη ρεαλ
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
δε μου φαινεσαι και πολυ αντικειμενικος ομως..ε?
αν μου λες οτι "δεν τρελλαινεσαι" για το πληρεστερο επιθετικο οπλο του συγχρονου ποδοσφαιρου,
σκεφτοαμαι αλλα....
σαν διδυμο σε αλλη ομαδα δε μου ρχεται κατι αλλο πολυ σουπερ...ισωςκαλο να ηταν και το μιλιτο ετο αλλα δεν εχει κανει τιποτα το σπουδαιο μαζι σε χρονικο διαστημα 2ετων και πανω...εμενα μ αρεσει πολυ και ο ντρογκμπα ας πουμε αλλα δεν τον εχουμε δει και αυτον σαν διδυμο...
 
OP
OP
hitman21

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
σαν διδυμο σε αλλη ομαδα δε μου ρχεται κατι αλλο πολυ σουπερ...ισωςκαλο να ηταν και το μιλιτο ετο αλλα δεν εχει κανει τιποτα το σπουδαιο μαζι σε χρονικο διαστημα 2ετων και πανω...εμενα μ αρεσει πολυ και ο ντρογκμπα ας πουμε αλλα δεν τον εχουμε δει και αυτον σαν διδυμο...
ο ορος διδυμο δεν ειναι απολυτα σωστος..ουτε η μπαρτσα,ουτε γιουναιτεντ παιζουν με 2 φορ..
καλυτερα θα ταν να μιλησουμε για επιθετικη 3αδα παρα για διδυμο με τη στενη εννοια του ορου..
**κοουλ-γιορκ ηταν κλασσικο επιθετικο διδυμο,που 3 σερι χρονιες ειχαν ματωσει τα διχτυα..
 

ari1973

Μέλος
Εγγρ.
22 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.879
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
ο ορος διδυμο δεν ειναι απολυτα σωστος..ουτε η μπαρτσα,ουτε γιουναιτεντ παιζουν με 2 φορ..
καλυτερα θα ταν να μιλησουμε για επιθετικη 3αδα παρα για διδυμο με τη στενη εννοια του ορου..
**κοουλ-γιορκ ηταν κλασσικο επιθετικο διδυμο,που 3 σερι χρονιες ειχαν ματωσει τα διχτυα..
ναι για διδυμο τωρα πια δεν παιζει κανεις ετσι..κοουλ γιορκ ναι..συμφωνω...
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
ΑΥΤΟΣ Ο ΑΛΗΤΗΗΗΗΗΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΟΥΣΤΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΤΑ ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ. ΑΛΗΗΗΗΗΗΤΗΗ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΣΩΜΑΤΩΘΕΙ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΣΟΥ.

Κλώνος moderator είσαι βρε παπάρα;;; :2funny: :2funny: :2funny:

Χρησιμοποιώ hands free (  :cum: ), οπότε δεν παίζει το ενδεχόμενο.
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
messi eto ηταν το καλυτερο..ο γουρουνευ δε νομιζω να τραβηξει εκος νησιου...αλλωστε δε θυμαμαι κανα καλο επιθετικο αγγλο που νακανε διαφορα εκτος βασιλειου....δε τρελλαινομαι κιολας ουτε για  τον κλαψοκριστιανο ...
Με μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά. Πίσω τους είχαν Τσάβι-Ινιέστα,
δηλαδή τέλεια ανάπτυξη και πολλά κλεψίματα που οδηγούσαν σε αντεπιθέσεις.

Οι Ρονάλντο-Ρούνεϊ δεν είχαν τέτοιους παικταράδες στην 11άδα.
Μόνο τους τιτανομέγιστους Γκιγγς-Σκόουλς  :rockon: , αλλά στα γεράματά τους.
Τώρα που θα έχουν Αλόνσο-Κεντίρα θα είναι αρκετά πιο δίκαιη η σύγκριση.

Όλα αυτά βέβαια είναι θεωρητικά, δεν είναι βέβαιο ότι θα πάει ο Ρούνεϊ.
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
O Μουρίνιο άναψε το πράσινο φως για Ρούνεϊ, αλλά ο Άγγλος τρομπάρει. :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

«Για κάποιο λόγο θέλει να φύγει, αλλά πιστεύω πως ανήκει στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, τους οπαδούς της, στο Ολντ Τράφορντ. Αλλά στο τέλος της μέρας, αν η Γιουνάιτεντ αποφασίσει να τον αφήσει, κάντε μου ένα τηλεφώνημα», είπε ο προπονητής της Ρεάλ μετά το 2-0 επί της Μίλαν. ,


όπως αναφέρει σημερινό ρεπορτάζ της Μarca, ο Αγγλος στράικερ αξίωσε από τον ισπανικό σύλλογο ετήσιες αποδοχές που φτάνουν στο δυσθεώρητο ύψος των 14 εκατομμυρίων ευρώ!

Μ' άλλα λόγια ο Ρούνεϊ επιθυμεί να γίνει ο πιο ακριβοπληρωμένος ποδοσφαιριστής του πλανήτη και να αφήσει στη δεύτερη θέση της σχετικής λίστας τον Κριστιάνο Ρονάλντο. Μάλιστα, ο επιθετικός της Γιουνάιτεντ φέρεται να μην είναι καν πρόθυμος να παραχωρήσει τα δικαιώματα εκμετάλλευσης της εικόνας του τα οποία προτιμά να κρατήσει για τον εαυτό του.  :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:

Μετά από τραγικό μουντιάλ, όπου σούταρε μόνο τούβλα και επίσης τραγικό ξεκίνημα φέτος. :zfuck:
 
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
6.440
Like
0
Πόντοι
66
Ανανέωσε μέχρι το 2015 ο Ρούνεϊ!  :o


Μάλλον μας κάνουν πλάκα. Δεν εξηγείται αλλιώς... Πριν λίγες ημέρες ο Γουέιν Ρούνεϊ δήλωνε πως θέλει να αποχωρήσει από την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, όμως την Παρασκευή συμφώνησε για νέο συμβόλαιο μέχρι το 2015!

Το τι έχει γίνει μέσα στην εβδομάδα με τον Γουέιν Ρούνεϊ και τις δηλώσεις του περί φυγής από την Γιουνάιτεντ δεν περιγράφεται. Στη συνέχεια ακολούθησαν δηλώσεις συμπαικτών, προπονητών, πανό υβριστικά, απειλητικά μηνύματα και γενικά ένας κακός χαμός.

Τελικά η ιστορία είχε αίσιο τέλος, αφού ο 25χρονος επιθετικός μετά από συνάντηση που είχε με τον Άλεξ Φέργκιουσον και εκτελεστικό διευθυντή του συλλόγου Ντέιβιντ Τζιλ, αποφάσισε να ανανεώσει το συμβόλαιο του μέχρι το 2015!

"Είμαι ενθουσιασμένος με το νέο μου συμβόλαιο"!

Ο διεθνής Άγγλος φορ έκανε δηλώσεις στη συνέχεια και τόνισε: "Είμαι ευτυχισμένος που υπέγραψα νέο συμβόλαιο στην Γιουνάιτεντ. Τις προηγούμενες ημέρες μίλησα τόσο με τον μάνατζερ όσο και με τους ιδιοκτήτες του συλλόγου και με έπεισαν να παραμείνω.

Υπογράφω λοιπόν το νέο μου συμβόλαιο με την πεποίθηση πως όλα όσα είπαμε θα γίνουν πραγματικότητα και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα φτάσει και πάλι στην κορυφή. Ξέρω πως δυσαρέστησα τους οπαδούς μας, όμως ότι έκανα ήταν για το καλό της ομάδας".

"Κατάλαβε ποιο είναι το συμφέρον του"

Από την πλευρά του ο Άλεξ Φέργκιουσον, δήλωσε: "Ήταν μια δύσκολη εβδομάδα, όμως όλα όσα έγιναν ήταν φυσιολογικά για μία ομάδα όπως η Γιουνάιτεντ. Είπα στο παιδί (το παιδί είναι ο Ρούνεϊ) ότι η πόρτα είναι πάντα ανοικτή και πλέον είμαι χαρούμενος που συμφώνησε να ανανεώσει.

Μερικές φορές όταν είσαι σε μια ομάδα είναι δύσκολο να καταλάβεις πόσο μεγάλη είναι. Οι καταστάσεις που δημιουργούνται όμως στο υπενθυμίζουν. Πλέον ο Ρουέιν Καταλαβαίνει σε πόσο μεγάλη ομάδα παίζει. Είμαι ικανοποιημένος που δέχθηκε την πρόκληση να αποτελέσει ένα μείγμα έμπειρων παικτών με πιο νέους. Είναι δείγμα καλού χαρακτήρα".
 
OP
OP
hitman21

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
5-0 απο το 55' κοντρα στη σαντατερ...
με μια λεξη...Τρομος..

υ.γ.χασαμε και τους προφητες που μιλαγαν για απολυσεις,στραπατσα και λοιπα ανεκδοτα... ;)


**εντιτ...6-0 στο 61..
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Στην Ρεάλ του χρόνου ο Ραούλ[/size]

Στη Ρεάλ Μαδρίτης θα επιστρέψει ο Ραούλ το καλοκαίρι του 2012, σύμφωνα με δημοσιεύματα του ισπανικού Τύπου. Συγκεκριμένα, η «El Confidencial» γράφει ότι ο Ισπανός επιθετικός, μόλις λήξει το συμβόλαιό του με τη Σάλκε, θα αναλάβει πόστο στη διοίκηση των «μερένχες».
Ο Φλορεντίνο Πέρεθ έχει συμφωνήσει τον 33χρονο παίκτη να μπει στη διοίκηση της «βασίλισσας», ανταμείβοντάς τον με αυτό τον τρόπο για την προσφορά του στον ισπανικό σύλλογο.
Πρόθεση του προέδρου της Ρεάλ είναι να τον περιβάλουν πρώην παίκτες της ομάδας, όπως συνέβη με τον Ζινεντίν Ζιντάν που αναμένεται να γίνει συνδετικός κρίκος ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές και τη διοίκηση.
Υπενθυμίζεται ότι ο Ραούλ είχε κατακτήσει έξι πρωταθλήματα, τέσσερα Σούπερ Καπ Ισπανίας, τρία Champions League, ένα Σούπερ Καπ Ευρώπης και δύο Διηπειρωτικά Κύπελλα, με τη «λευκή» φανέλα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom