Νέα

Ρεάλ Μαδρίτης,η βασίλισσα της Ευρώπης!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hitman21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 163K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Cristiano Ronaldo VS Ronaldo Luís Nazário de Lima

  • Cr7

    Ψήφοι: 44 35,2%
  • R9

    Ψήφοι: 81 64,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    125

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Καλύτερες μέρες ...
[/size]
Τη βεβαιότητά του πως η Ρεάλ Μαδρίτης θα εμφανισθεί πολύ καλύτερη την επόμενη σεζόν εξέφρασε ο Ζοσέ Μουρίνιο. Ο Πορτογάλος τεχνικός πάντως συμπλήρωσε πως και η τρέχουσα σεζόν δεν έχει χαθεί ακόμη.
«Θα έχουμε καλύτερη ομάδα του χρόνου. Εγώ θα ξέρω πιο καλά τους παίκτες και εκείνοι τι ζητάω μέσα στο γήπεδο. Ίσως δύο-τρεις ακόμη ποδοσφαιριστές το καλοκαίρι μας βοηθήσουν να βελτιωθούμε κι άλλο. Πιστεύω στην ομάδα. Φέτος κατακτήσαμε ήδη έναν τίτλο, έχουμε μπροστά μας τα παιχνίδια των ημιτελικών του Champions League και παλεύουμε»
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
τέλος στη λογική του προηγούμενου εντάσσεται και ότι ο Κερκυραίος, ο Βολιώτης, ο Κρητικός είναι γάβρος....
κοινώς είχες ρε μαλάκα Κερκυραίε Ολυμπιακό στο χωριό σου;

απ την πολη έρχομαι και στην κορφή χασίσι.....

Γιατί κακό θα ήταν δλδ οι επαρχιακές ομάδες να είχαν μεγαλύτερη υποστήριξη απο τον κόσμο τους, αντι όπου και να πηγαίνεις να ακούς "είμαι πχ ΠΑΣ Γιάννενα ΚΑΙ Ολυμπιακός", αν όχι μόνο Ολυμπιακός??
Αυτό δεν είναι ένας παράγωντας (μη σπεύσεις να επιτεθείς, λέω ενας απο τους πολλούς) που κάνει το ελληνικό ποδόσφαιρο ανύπαρκτο, μονότονο και μίζερο, όπου ουσιαστικά υπάρχουν μόνο 2 ομάδες, που παίρνουν πρωτάθλημα τα τελευταία 20 χρόνια???
Όλη η ποδοσφαιρική αγορά (με εφημερίδες τηλεοράσεις ραδιόφωνα παράγκες κλπ.) ασχολείται και σπρώχνει μόνο δύο ομάδες γιατί ξέρει οτι πουλάνε, και όσο γίνεται αυτό όλο και περισσότερα πιτσιρίκια απο την επαρχία (που ενδεχομένως να μην έχουν παει Αθήνα ποτέ) ασχολούνται με αυτές τις δυο ομάδες, ενισχύοντας έτσι έναν εμετικό φαύλο κύκλο. Ποιός επιχειρηματίας (με εξαίρεση το παράδειγμα του Πανόπουλου) θα βρει ποτέ κίνητρο να επενδύσει σε μια επαρχιακή ομάδα με την οποία δεν ασχολούνται ούτε οι κάτοικοι της περιοχής? Θα συνεχίσουν μια ζωη να παίζουν σε ερείπια των 3.000 θέσεων με 200 φίλους και συγγενείς (και με λιγοστά χρήματα του ΟΠΑΠ).

Μιας και έλεγες για βόλτες, πήγαινε π.χ. στο Νιουκαστλ ή στο Μπλάκμπερν ή στο Λιντς και ρώτα πόσοι είναι Λίβερπουλ. Πήγαινε στην Φρανκφούρτη, στο Μάιντς και στη Βρέμη και δες πόσοι είναι Μπάγερν. Πήγαινε στη Γένοβα, στη Φλωρεντία και στη Νάπολι να δεις πόσοι είναι Μίλαν. Ακόμα και στην ίδια πόλη, π.χ. στο Σάουθ Νόργουντ του Λονδίνου (έδρα της Κρύσταλ Πάλας) κανείς δεν είναι Άρσεναλ. Και μάλιστα ομάδες που συχνά είναι στην β κατηγορία.

Και λέμε για ομάδα άλλης χώρας?

Λυπάμαι αλλά επιμένω οτι η Μπαρτσελόνα είναι μόδα, και έπιασε μια χαρά στην Ελλάδα όπου ο μέσος φίλαθλος, κομπλεξικός και στερημένος, δεν αντέχει την ανυπαρξία της ομάδας του και γενικά του ποδοσφαίρου του, και για να νιώσει νικητής και επιτυχημένος παριστάνει τον φανατικό καταλανό. Κάπυ είδα πρόσφατα οτι η πιο διαδεδωμένη φωτογραφία προφιλ στο ελληνικό facebook είναι τύπος σε τουρ στο άδειο Καμπ Νου με κασκόλ της Μπάρτσα !!!
Σε 5 χρόνια (ή σε 10 ή σε 50) που η Μπαρτσα θα έχει κλείσει τον κύκλο της, και ενδεχομένως να υπάρχει καμιά καινούρια ομάδα που να μοιράζει 5αρες και τώρα να είναι στην ανυποληψία (λόγου χάρη η Μάντσεστερ Σίτυ) θα γίνουν όλοι πορωμένοι ...Σίτιζενς και θα τρέχουν να διαβάζουν στη Βικιπέδια την ιστορία της νέας τους αγάπης.

Ξαναλέω, θεμιτό είναι να ασχολείται κανείς με ξένο ποδόσφαιρο, πιο θεαματικό και ενδιαφέρον, να σχολιάζει και να αναλύει ποδοσφαιρικά εναν ωραίο αγώνα, να έχει ακόμα και τις συμπάθειές του σε ξένους παίκτες, προπονητές και σε ομάδες (έστω και αν δεν έχει πατήσει ποτέ το πόδι του στην έδρα τους) αλλά σορρυ αυτή η πόρωση και ο φανατισμός όσων ξαφνικά έγιναν μέλη των ultras της Μπαρτσελόνα, είναι αξιολύπητη και έχει κουράσει.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
φιλαράκο δεν ξέρω τι παιδεία έχουν αλλοι εγώ μπάρτσα ήμουνα κι όταν τρώγαμε 4 απο μίλαν.
η μπάρτσα αντιπροσωπεύει παραπάνω απο μπάλλα.
τώρα ποιοι είναι με τη μόδα στα ριπαπά μου....

και ο σάκης στο γιουρο πήγε........ καμμιά σχέση αυτό με την σημειολογική αξία ενός συλλόγου.

ΥΓ.
τα Γιάννινα ειναι γεμάτα σε κάθε παίγνιο.
δεν είναι παντού ίδια η κατάσταση.

ο ΠΑΣ η Παναχαική ο ΟΦΗ ο Βύζας, και άλλες ομάδες είναι ιστορικά σωματεία και έχουν χρόνια φιλάθλους.
τώρα εάν ο έλληνας μετατρέπει όλη του τη ζωή σε παο οσφπ και νουδου πασοκ κι αυτό εντάσσεται στη μαλακία που δέρνει τον έλληνα απο αρχαιοτάτων χρόνων.
Σπάρτη Αθήνα
βάζελος γάβρος
πασο νουδου
βενιζελικοί βασιλικοί
κουκουέδες χουντικοί και πάει λέγοντας.

ένας μαλάκας λαός δε μπορεί να μην έχει μαλακισμένο ποδόσφαιρο.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
φιλούρες εκτορομωρό.
:tits2: :tits2:

αύριο προβλέπω τριάρα απλά δεν ξέρω ποιός απ τους δύο θα την καρφώ.  :grin:

τέλος φρονώ ότι αυτός που θα περάσει θα περάσει απο το πρώτο παίγνιο.  :rolleyes: :rolleyes:
 

ektor lopez

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
36.190
Like
53
Πόντοι
366
φιλούρες εκτορομωρό.
:tits2: :tits2:

αύριο προβλέπω τριάρα απλά δεν ξέρω ποιός απ τους δύο θα την καρφώ.   :grin:

τέλος φρονώ ότι αυτός που θα περάσει θα περάσει απο το πρώτο παίγνιο.  :rolleyes: :rolleyes:

αδιαφορο μου ειναι. προσωπικα γουσταρω καργα που εκατσαν διαδοχικα τοσα παιχνιδια με αυτες τις δυο ομαδες που γουσταρω να βλεπω μπαλιτσα  :boobies:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
αδιαφορο μου ειναι. προσωπικα γουσταρω καργα που εκατσαν διαδοχικα τοσα παιχνιδια με αυτες τις δυο ομαδες που γουσταρω να βλεπω μπαλιτσα  :boobies:
να ευχεσαι να μπει γρήγορα γκολ....
θα δεις 5-6 μετά σε κάθε παίγνιο....
 

geman30

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
916
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
φιλαράκο δεν ξέρω τι παιδεία έχουν αλλοι εγώ μπάρτσα ήμουνα κι όταν τρώγαμε 4 απο μίλαν.

Οκ, είσαι εξαίρεση. Δεν μιλάω προσωπικά.

ΥΓ.
τα Γιάννινα ειναι γεμάτα σε κάθε παίγνιο.
δεν είναι παντού ίδια η κατάσταση.


Οκ, εξαίρεση και τα Γιάννενα. Καταλαβαίνεις το νόημα.

ο ΠΑΣ η Παναχαική ο ΟΦΗ ο Βύζας, και άλλες ομάδες είναι ιστορικά σωματεία και έχουν χρόνια φιλάθλους.

Είναι ελάχιστα, μπροστά στο σύνολο των εγκαταλειμμένων επαρχιακών ομάδων και μικρών ομάδων των μεγάλων πόλεων.

τώρα εάν ο έλληνας μετατρέπει όλη του τη ζωή σε παο οσφπ και νουδου πασοκ κι αυτό εντάσσεται στη μαλακία που δέρνει τον έλληνα απο αρχαιοτάτων χρόνων.

+ 1

ένας μαλάκας λαός δε μπορεί να μην έχει μαλακισμένο ποδόσφαιρο.

+ 100

ΥΓ Χρόνια Πολλά
 

Cr9

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
6.061
Κριτικές
10
Like
408
Πόντοι
96
[size=12pt]Σε κλουβί ο Μουρίνιο[/size]

Από θεωρείο των επισήμων θα παρακολουθήσει ο Ζοσέ Μουρίνιο την επαναληπτική αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου» για τα ημιτελικά του Champions League. Μετά την αποβολή του στον πρώτο αγώνα, ο Πορτογάλος προπονητής δεν έχει δικαίωμα να βρίσκεται στον πάγκο της «βασίλισσας», ωστόσο-σύμφωνα με τα ισπανικά ΜΜΕ-επέλεξε να μην καθίσει σε μία θέση στην κερκίδα πλησίον του πάγκου.

Οι λόγοι είναι προφανείς, καθώς ο «εκλεκτός» έχει γίνει κόκκινο πανί για τους οπαδούς της Μπαρτσελόνα μετά τις δηλώσεις των τελευταίων ημερών και ειδικά μετά από όσα είπε έπειτα από την ήττα της Ρεάλ με 2-0 στο «Μπερναμπέου». Ο Μουρίνιο θα φτάσει-όπως και η υπόλοιπη αποστολή των Μαδριλένων-στη Βαρκελώνη κι εν συνεχεία στο «Καμπ Νου» κάτω από δρακόντεια μέτρα ασφαλείας. Στο μπουθ θα βρίσκονται μαζί του δύο άνδρες ασφάλειας, καθώς και ο αθλητικός διευθυντής της ομάδας, Μιγκέλ Παρντέθα, ενώ ισχυρή δύναμη ασφάλειας θα υπάρχει και έξω από το χώρο που θα βρίσκεται.

Σημειώνεται πως ο Ζοσέ Μουρίνιο δεν επιτρέπεται στη διάρκεια του αγώνα να δίνει οδηγίες στον πάγκο, όπου θα βρίσκεται ο συνεργάτης του Αϊτόρ Καράνκα. Μέσω κινητού τηλεφώνου ή με οποιονδήποτε άλλο τρόπο επικοινωνίας. Η UEFA απαγορεύει επίσης στον Πορτογάλο προπονητή πρόσβαση στα αποδυτήρια, τη φυσούνα ή την τεχνική περιοχή, ενώ θα μπορεί να μπει στα αποδυτήρια της ομάδας του μόνο 15 λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα.

Ωραία ομάδα η Μπαρτσελόνα φοβάται τον Μουρίνιο ... Καλά κάνει όμως !!!!
 

Επισκέπτης
Δεν πειράζει,με Karanca στον Πάγκο.Τουλάχιστον αυτός έχει πάρει 3 πρωταθλητριών.Ο μαλάκας ο Γκουαρντιόλα πόσα έχει πάρει;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Δεν πειράζει,με Karanca στον Πάγκο.Τουλάχιστον αυτός έχει πάρει 3 πρωταθλητριών.Ο μαλάκας ο Γκουαρντιόλα πόσα έχει πάρει;

έλα γκιόζη.....tσίμπα και μέτραααααα

Honours
Player

Barcelona

   * La Liga (6): 1990–91, 1991–92, 1992–93, 1993–94, 1997–98, 1998–99
   * Copa del Rey (2): 1996–97, 1997–98
   * Supercopa de España (4): 1991, 1992, 1994, 1996
   * European Cup (1): 1991–92
   * UEFA Cup Winners' Cup (1): 1996–97
   * UEFA Super Cup (2): 1992, 1997

Spain

   * Olympic Gold Medal: 1992

Individual

   * Bravo Award: 1992
   * UEFA Euro Team of the Tournament: 1992, 2000
   * Olympics Spain Best Player: 1992

Manager

Barcelona B

   * Tercera División: 2008

Barcelona

   * La Liga (2): 2008-09, 2009-10
   * Copa del Rey (1): 2009
   * Supercopa de España (2): 2009, 2010
   * UEFA Champions League (1): 2009
   * UEFA Super Cup (1): 2009
   * FIFA Club World Cup (1): 2009

Individual

   * IFFHS World's Best Club Coach of the Year (1): 2009
   * Don Balon Award for Best Coach of the Year (2): 2009, 2010
   * Onze d'Or for Best European Coach (1): 2009
   * Miguel Muñoz Trophy for Best Coach of the Year (2): 2009, 2010
   * World Soccer Magazine World Manager of the Year (1): 2009
   * UEFA Team of the Year Best Coach (1): 2009
   * LFP Coach of the Year (1): 2009
   * Catalan of the Year Award (1): 2009

 

Επισκέπτης
Τι να μετρήσω ρε Χατζιαβάτη;Σαν ποδοσφαιριστής πήρε κανά πρωταθλητριών;Ακόμα και τα στοιχεία που παρέθεσες με επιβεβαιώνουν.
 

Επισκέπτης
Εγώ έγραψα ξεκάθαρα πράγματα.Πόσα πρωταθλητριών έχει ο Καράνκα και πόσα ο Γκουαρντιόλα.Όλα τα άλλα που παραθέτεις είναι υπεκφυγές για απάντηση

ΥΓ:Δε θα σε ακολουθήσω στους χαρακτηρισμούς.Όσο και αν το θέλεις.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Εγώ έγραψα ξεκάθαρα πράγματα.Πόσα πρωταθλητριών έχει ο Καράνκα και πόσα ο Γκουαρντιόλα.Όλα τα άλλα που παραθέτεις είναι υπεκφυγές για απάντηση

ΥΓ:Δε θα σε ακολουθήσω στους χαρακτηρισμούς.Όσο και αν το θέλεις.

αααααααααααααααααααααααααααχαχχααχχαχαχαχαχαχαχαχα ρε μαλάκα κωλοτούμπα....
ούτε ότι το γιουρπίαν καπ δεν ξέρεις ότι είναι το πρωταθλητριών και μιλάς για επιβεβαίωση αυτών που είπες.

ααααααχααχαχαχαχαχαχα
ζήτα συγγνώμη για τη μαλακία που είπες, άσε τις κωοτούμπες και μπορει να σταματήσουν να γελάνε όσοι σε διαβάζουν και ξέρουν.
ΚΑΡΑΝΚιόζη.
 

kiriakosssss

Μέλος
Εγγρ.
9 Φεβ 2011
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
Τι να μετρήσω ρε Χατζιαβάτη;Σαν ποδοσφαιριστής πήρε κανά πρωταθλητριών;Ακόμα και τα στοιχεία που παρέθεσες με επιβεβαιώνουν.
Νόμιζα χθες πως είσαι μαλάκας αλλά με χαρά βλέπω πως με διαψεύδεις καθώς είσαι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ. Στην πραγματικότητα χτυπάς και πρωταθλητριών άμα στρωθείς στις προπονήσεις.

Τι εννοείς σαν ποδοσφαιριστής ρε βούρλο ; Ο μουρίνιο πόσα πήρε ως ποδοσφαιριστής ;;;;;;
 

Επισκέπτης
Δεν πειράζει,με Karanca στον Πάγκο.Τουλάχιστον αυτός έχει πάρει 3 πρωταθλητριών.Ο μαλάκας ο Γκουαρντιόλα πόσα έχει πάρει;


Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα,και απάντησε.

Πού είδες ότι δεν ξέρω τι είναι UEFA Cup Winners' Cup ;

Τελικά προσπαθείς να βγεις από πάνω,αλλά μόνο με βρισιές.Επιχειρήματα 0 (ολογράφως:ΜΗΔΕΝ)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Νόμιζα χθες πως είσαι μαλάκας αλλά με χαρά βλέπω πως με διαψεύδεις καθώς είσαι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ. Στην πραγματικότητα χτυπάς και πρωταθλητριών άμα στρωθείς στις προπονήσεις.

Τι εννοείς σαν ποδοσφαιριστής ρε βούρλο ; Ο μουρίνιο πόσα πήρε ως ποδοσφαιριστής ;;;;;;
:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

πρώτη μούρη στη μέση.....

FC+Barcelona+1991-1992.jpg
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Διάβασε προσεκτικά τι έγραψα,και απάντησε.

Πού είδες ότι δεν ξέρω τι είναι UEFA Cup Winners' Cup ;

Τελικά προσπαθείς να βγεις από πάνω,αλλά μόνο με βρισιές.Επιχειρήματα 0 (ολογράφως:ΜΗΔΕΝ)

ααααααααααααααααααχχααχαχαχαχαχχααχχα

ζίρροοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ


ρε τι μαλάκες έχει αυτή η χώρα.......

με νίκησες μαλάκα.
και ο καράνκα είναι πιο μεγάλη προσωπικότητα απο τον πεπ.

αααααααααααααααααχαχαχαχαχαχχα

ηλίθιοι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom