Νέα

Ψάχνουν απεγνωσμένα γαμπρό. 30άρες έως 40άρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arcans70
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 278K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
82.568
Κριτικές
31
Like
13.154
Πόντοι
5.097
Πιστευω οτι μπορει να μου απαντησει μονος του ποια διαταξη θελει να αλλαξει. Τον εκπροσωπεις εσυ?
Ή θα κανουμε υποθέσεις για το ποια διαταξη εννοει?
Εννοειται να αναφερθει σε διαταξη που υπαρχει οντως στον Αστικο Κωδικα και οχι στο μυαλο του, ετσι?
εσυ δλδ τι νομίζεις οτι εννοεί να αλλάξει η διάταξη για ένοπλη ληστεία?  :S
τελικά τα δημοτικά παρκόμετρα ειναι νόμιμα?  :S
 
Εγγρ.
11 Σεπ 2019
Μηνύματα
94
Like
66
Πόντοι
0
Λοιπόν αυτό που γράφετε δεν ισχύει απόλυτα. Υπάρχουν αυτές που κοιτάνε καριέρα και υπάρχουν και εκείνες που ψάχνουν χορηγό.
 

torpili

Μέλος
Εγγρ.
20 Δεκ 2015
Μηνύματα
182
Like
55
Πόντοι
1
να σου πω τα πραγματικα νουμερα τα δικα μου? φυσικα και ο γαμος μου βγηκε πιο ακριβα.

ειχα 80 δικους μου στο γλεντι και η άλλη πλευρα ειχε 180, το κάθε σοϊ πληρωθηκε από την πλευρα του.

δωρα σε μενα 1,5 χιλιαρικο που τα εδωσα στο κεντρο.

φωτογραφος 1000, μουσικοι 1000, επιπλωση σπιτιου 4000, ταξίδια μελιτος 2000.

μονο τα ταξίδια γουσταρα εγω, όλα τα αλλα τα πληρωνα γιατι ηθελε η νυφη γαμους παραδοσιακούς με νυφικα και εκκλησιες κλπ
Ο γαμος δεν εχει κερδος. Απλα ειναι εμεση μεταβιβαση χρηματος απο τους γονεις (που πληρωνουν), στο ζευγαρι που περνει τα δωρα  .

Κατα τα αλλα ο γαμος εχει γινει αναγκαστικο κακο και ειδικα για τις γυναικες  κοινωνικο
σκαλοπατι. Παντρευτικα.... Ακομη και αν χωρισει , την παντρεια της την εκανε ΑΡΑ δεν ειναι πουτανα!!! (ελληνικη λογικη!) . Τελος και ουτε γατα ουτε ζημια . Τον λγγαριασμο φυσικα μονο εκεινα τα καιμενα τα παιδια τον πληρωνουν .

Υπάρχει και ένα 1% παντρεμένων που τα έχουν βρει μεταξύ τους , είναι και οι 2 συνειδητοποιημένοι , κάνουν τις καύλες τους από κοινού , αλλά είναι η μειοψηφία.
Νομιζω οτι αυτο το ποσοστο ειναι πιο μεγαλο . Και δεν βαζω τους γαμους με ελευθερες σχεσεις,δεν χωριζουμε για το παιδι και μηδεν συνοχη. Μιλαω για τα ζευγαρια που αγαπιουνται αλλα ξερουν οτι το σεξ ισχυει το  the many the merriest
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
Για πες ποια διαταξη του Αστικου Κωδικα θελεις να αλλαξει τύπε

Συγκεκριμενα
Αν δεν καταλαβες γιατι μιλαμε εδω κ 5 σελιδες τοτε δεν χρειαζεται αναλυση περισσοτερη.
Ολοι καταλαβαν το αυτονοητο εκτος απο εσενα.
 

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Mου ζητηθηκε να ανεβασω φωτο για να φτιαξω το κεφι της ομαδας..

ιδου λοιπον..

a32b6c56d70ef959c9294ca99dc2c212.png


 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.466
Κριτικές
1
Like
32.460
Πόντοι
8.006
Ω να σου γαμησω
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.704
Κριτικές
1
Like
4.481
Πόντοι
1.706
Παμε παλι.
Ποια διαταξη του Αστικου Κωδικα θελεις να αλλαξει, συγκεκριμενα.
Ναι, εγω δεν καταλαβα ποια διαταξη θελεις να αλλαξει.
Σε πειραζει να μου πεις ή φοβασαι οτι θα σου αποδειξω οτι η διαταξη που θελεις να αλλαξει δεν υπαρχει καν?

Εδω τυπε ειναι για οσους καταλαβαινουν τα αυτονοητα.
Αν δεν μπορεις αστο.

Για αυτο λεγοντε κ αυτονοητα για να μην εξηγουμε κ αναλυουμε...

Ξερεις πολυ καλα τι εννοω κ αν δεν λεγετε διαταξη ή κωδικας πεστο με δικα σου λογια τοτε.
Το νοημα δεν αλλαζει...
 

bourdeliaris82

Ανώτερος
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.630
Κριτικές
57
Like
6.798
Πόντοι
5.406
Ρε παιδια, γιατι χαλιεστε τοσο πολυ και βγαζετε τοσο μισος.
Δεν θελετε να παντρευτειτε, μην παντρευεστε.
Δεν θελετε να κανετε παιδια, μην κανετε.
Με το ζορι παντρεια ..δεν γινεται
 

Rockavlone

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2009
Μηνύματα
214
Like
414
Πόντοι
21
Ρε τι έχω πάθει...
Ακόμα και με αυτούς τους όρους δεν τη νυμφευόμουν. Οι γυναίκες παντρεύονται, οι άντρες νυμφεύονται. Αλλά και πάλι δε συμφέρει. Είναι τόσο ευτράπελη η κατάσταση που και πάλι θα σε εκμεταλεύονται. Δε μπορείς να φτιάξεις ιδανικό συμβόλαιο. Νομίζω θα ήμουν κάπως καλυμμένος αν με τη γέννηση τους, έστω μετά τα 13 τους και ως την εμμηνόπαυση τους είχαν έναν κουμπί αυτοκαταστροφής. Να μπορούσες να ακυρώσεις την ύπαρξη τους με ένα κουμπί. Τότε κάπως καλυμμένος θα ήταν ένας άντρας. Όλα τα αλλα αποτυχάνουν. Ευθανασία κύριοι τη κατάλληλη στιγμή.
Βασικά τώρα που το σκέφτομαι στα νεα μοντέλα θηλυκών που κυκλοφορούν με το εμβόλιο που τους κάνουν κάτι παει να γίνει. Θα δούμε...
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Από την στιγμή που κάποιοι εδώ μέσα, ονειρεύονται εκκλησίες, τούλια, νυφικά, τον παπά να λέει σε έναν τύπο ονόματι Ησαϊα να χορέψει (αρκούδα είναι αυτός ο Ησαϊας και τον βάζουν να χορέψει?) και χαρούμενες πεθερές να πετάν ρύζια, τουλάχιστον εξασφαλιστείτε από πριν.

Πηγαίνετε με το έτερον ήμισυ σε συμβολαιογράφο, φτιάξτε ένα προγαμιαίο συμβόλαιο με δικούς σας όρους και βάλτε την να το υπογράψει. Ορίστε κάποιοι όροι που μου έρχονται στο μυαλό επί τροχάδην.

1) Η γκρίνια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Η γυναίκα οφείλει, όση ώρα βρίσκεται στο οπτικό πεδίο του συζύγου της, να είναι γλυκιά, χαμογελαστή, πρόσχαρη και ευγενική πειθαρχώντας σε κάθε του απόφαση.

2) Η γυναίκα οφείλει να κρατάει την καθαριότητα του σπιτιού σε άριστη κατάσταση, χρησιμοποιώντας τον ελεύθερο χρόνο της ακόμα και σε βάρος της αναπαύσεώς της, προκειμένου να προσφέρει περιβάλλον καθαρό και όμορφο στον σύζυγό της.

3) Ο άνδρας διατηρεί το αναφαίρετο δικαίωμά του, να έχει ποικιλία στην ερωτική του ζωή, συνευρισκόμενος κατά την απόλυτη κρίση αυτού, όποτε θέλει, όπου θέλει και με όποια θέλει.

4) Η γυναίκα οφείλει να είναι ΜΟΝΟΓΑΜΙΚΗ εκπληρώνοντας όλες τις ερωτικές επιθυμίες του συζύγου της, δείχνοντας προθυμία και ευχαρίστηση.

5) Απαγορεύεται ρητά τόσο η παρακολούθηση τηλεοπτικών προγραμμάτων, όσο και η ακρόαση μουσικών ακουσμάτων, μη εγκεκριμένων από τον άνδρα.

6) Ο άνδρας διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιήσει, ή να συμπληρώσει ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ το παρόν συμφωνητικό οποιαδήποτε στιγμή θεωρηθεί απαραίτητο από αυτόν.

Σε περίπτωση που οι άνωθεν όροι παραβιαστούν από την γυναίκα είναι υποχρεωμένη να παραδίδει όλα τα χρήματα που βγάζει από την δουλειά της στον άντρα ακόμα και αν επέλθει διαζύγιο.

Έτσι αξίζει τον κόπο να παντρευτείτε!!!
 

rebelos1

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2019
Μηνύματα
423
Κριτικές
2
Like
117
Πόντοι
1
Ποιός είπε για ευτυχία ρε;
Εγώ είπα να μην έχει μερέντα που θέλει πετρελαιοκίνητο πλυστικό .... σαν αυτό που πλένουν τις μπολντόζες ......

και να μην έχει λέπρα, φυματίωση , ιλαρά κτλ ....

Αααααα και να έχει και δόντια μετά τα 15 .......
Τα δόντια δεν είναι καλά για τις πίπες. Δεν έχεις ακούσει που λεν ότι η γυναίκα αν έχει βγάλει δόντια δεν αξίζει?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ειτε θελουν καριερα ειτε θελουν χορηγο το 90% είναι φτιαγμενο για να τα πρηζει στον αντρα.

μεταξυ μας δεν ακουμε τοσες μπουρδες οι αντρες οσες ακουμε σε 5 λεπτα από μια γυναικα
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
Από την στιγμή που κάποιοι εδώ μέσα, ονειρεύονται εκκλησίες, τούλια, νυφικά, τον παπά να λέει σε έναν τύπο ονόματι Ησαϊα να χορέψει (αρκούδα είναι αυτός ο Ησαϊας και τον βάζουν να χορέψει?) και χαρούμενες πεθερές να πετάν ρύζια, τουλάχιστον εξασφαλιστείτε από πριν.

Πηγαίνετε με το έτερον ήμισυ σε συμβολαιογράφο, φτιάξτε ένα προγαμιαίο συμβόλαιο με δικούς σας όρους και βάλτε την να το υπογράψει. Ορίστε κάποιοι όροι που μου έρχονται στο μυαλό επί τροχάδην.

1) Η γκρίνια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Η γυναίκα οφείλει, όση ώρα βρίσκεται στο οπτικό πεδίο του συζύγου της, να είναι γλυκιά, χαμογελαστή, πρόσχαρη και ευγενική πειθαρχώντας σε κάθε του απόφαση.

2) Η γυναίκα οφείλει να κρατάει την καθαριότητα του σπιτιού σε άριστη κατάσταση, χρησιμοποιώντας τον ελεύθερο χρόνο της ακόμα και σε βάρος της αναπαύσεώς της, προκειμένου να προσφέρει περιβάλλον καθαρό και όμορφο στον σύζυγό της.

3) Ο άνδρας διατηρεί το αναφαίρετο δικαίωμά του, να έχει ποικιλία στην ερωτική του ζωή, συνευρισκόμενος κατά την απόλυτη κρίση αυτού, όποτε θέλει, όπου θέλει και με όποια θέλει.

4) Η γυναίκα οφείλει να είναι ΜΟΝΟΓΑΜΙΚΗ εκπληρώνοντας όλες τις ερωτικές επιθυμίες του συζύγου της, δείχνοντας προθυμία και ευχαρίστηση.

5) Απαγορεύεται ρητά τόσο η παρακολούθηση τηλεοπτικών προγραμμάτων, όσο και η ακρόαση μουσικών ακουσμάτων, μη εγκεκριμένων από τον άνδρα.

6) Ο άνδρας διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιήσει, ή να συμπληρώσει ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ το παρόν συμφωνητικό οποιαδήποτε στιγμή θεωρηθεί απαραίτητο από αυτόν.

Σε περίπτωση που οι άνωθεν όροι παραβιαστούν από την γυναίκα είναι υποχρεωμένη να παραδίδει όλα τα χρήματα που βγάζει από την δουλειά της στον άντρα ακόμα και αν επέλθει διαζύγιο.

Έτσι αξίζει τον κόπο να παντρευτείτε!!!
χα χα χα
 

nikos77778

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2019
Μηνύματα
257
Like
4
Πόντοι
1
Ρε παιδια, γιατι χαλιεστε τοσο πολυ και βγαζετε τοσο μισος.
Δεν θελετε να παντρευτειτε, μην παντρευεστε.
Δεν θελετε να κανετε παιδια, μην κανετε.
Με το ζορι παντρεια ..δεν γινεται
τυπε εγω θελω παιδια που να μου μοιαζουνε να διεονισω το ειδος μου δε με ενδιαφερει ο γαμος

οσο για τον ερωτα υπο ορους που γραφτηκε απλα ΔΕΝ υπαρχει 
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
rebelos τα λες ομορφα, αλλα που θα βρει ο ελληνας τετοιες γυναικες...
μονο εισαγωγης, και πρεπει να εχεις και μπολικα φραγκα για να το διαχειριστεις το θεμα, που ο μεσος Ελληνας δεν εχει.
Αμα περιμενεις οτι ελλεεινιδα θα υπογραψει τετοιο προσυμφωνο, το ξερεις οτι δεν θα το κανει καμια...
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.373
Κριτικές
19
Like
9.745
Πόντοι
9.095
Το ιδανικό θα ήταν να διαλέγεις τον πατέρα του παιδιού σου επιλέγοντάς τον με το κριτήριο της υπευθυνότητας χωρίς να σε κρίνει κανείς, κατα τα άλλα ο καθένας να ζει την ζωή του όπως επιλέγει, με ευθύνη προς το παιδί και διατηρώντας μια φιλική υγιή σχέση.
Αυτο ακριβώς!  :thumbsup:
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
247
Πόντοι
36
Από την στιγμή που κάποιοι εδώ μέσα, ονειρεύονται εκκλησίες, τούλια, νυφικά, τον παπά να λέει σε έναν τύπο ονόματι Ησαϊα να χορέψει (αρκούδα είναι αυτός ο Ησαϊας και τον βάζουν να χορέψει?) και χαρούμενες πεθερές να πετάν ρύζια, τουλάχιστον εξασφαλιστείτε από πριν.

Πηγαίνετε με το έτερον ήμισυ σε συμβολαιογράφο, φτιάξτε ένα προγαμιαίο συμβόλαιο με δικούς σας όρους και βάλτε την να το υπογράψει. Ορίστε κάποιοι όροι που μου έρχονται στο μυαλό επί τροχάδην.

1) Η γκρίνια ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. Η γυναίκα οφείλει, όση ώρα βρίσκεται στο οπτικό πεδίο του συζύγου της, να είναι γλυκιά, χαμογελαστή, πρόσχαρη και ευγενική πειθαρχώντας σε κάθε του απόφαση.

2) Η γυναίκα οφείλει να κρατάει την καθαριότητα του σπιτιού σε άριστη κατάσταση, χρησιμοποιώντας τον ελεύθερο χρόνο της ακόμα και σε βάρος της αναπαύσεώς της, προκειμένου να προσφέρει περιβάλλον καθαρό και όμορφο στον σύζυγό της.

3) Ο άνδρας διατηρεί το αναφαίρετο δικαίωμά του, να έχει ποικιλία στην ερωτική του ζωή, συνευρισκόμενος κατά την απόλυτη κρίση αυτού, όποτε θέλει, όπου θέλει και με όποια θέλει.

4) Η γυναίκα οφείλει να είναι ΜΟΝΟΓΑΜΙΚΗ εκπληρώνοντας όλες τις ερωτικές επιθυμίες του συζύγου της, δείχνοντας προθυμία και ευχαρίστηση.

5) Απαγορεύεται ρητά τόσο η παρακολούθηση τηλεοπτικών προγραμμάτων, όσο και η ακρόαση μουσικών ακουσμάτων, μη εγκεκριμένων από τον άνδρα.

6) Ο άνδρας διατηρεί το δικαίωμα να τροποποιήσει, ή να συμπληρώσει ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ το παρόν συμφωνητικό οποιαδήποτε στιγμή θεωρηθεί απαραίτητο από αυτόν.

Σε περίπτωση που οι άνωθεν όροι παραβιαστούν από την γυναίκα είναι υποχρεωμένη να παραδίδει όλα τα χρήματα που βγάζει από την δουλειά της στον άντρα ακόμα και αν επέλθει διαζύγιο.

Έτσι αξίζει τον κόπο να παντρευτείτε!!!

ετσι ειναι δες απο ενα φορουμ στο ΦΒ . Το μονο που δεν ευχηθηκε ο τυπος ειναι να δει τον ευατο του ντυμενο νυφουλα.Δες
 

Συνημμένα

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    54,5 KB · Εμφανίσεις: 40

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Δεν ξερω αν ετυχε,
αλλα οποια γυναικα στον περιγυρο μου, ανω των 40, ακουω σε συζητησεις που τα λενε μεταξυ τους,
ειναι με χιλια δυο προβληματα υγειας....μιλαμε για σαραβαλιασμα παιδια...
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
360
Πόντοι
326
Εμειναν μπακούρια οι περισσότερες λόγω βλακείας
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom